Şimdi Ara

Nikola Tesla'nin Adı Kitaplarda Bile Geçmezken Einstein Yere Göğe Sığdırılamaması (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
27
Favori
6.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ShadowFiend

genelde lise sona geçenlerde görüyorum tesla hayranlığını. tesla olmasaydı birileri alternatif akımı da manyetik etkisini de bulurdu. ama einstein olmasaydı kimse çıkıp genel göreliliği ortaya koyamazdı. dünyaya yarar sağlayacak bişey icat etmek var bilimin paradigmasını değiştirmek var. bir de böyle düşünün.

Sorma, tarihi yeniden keşfetmişçesine bir hayranlık...
    Hitler hayranı olan "Auschwitz Ergenleri" ve bu kısım.
  • Her şey tamam da bu kablosuz elektrik iletimi imkansız gibi geliyor bana bilmiyorum.

Dalgalar halinde yayılan akım atlama yapmaz mı? İnsanı geçtim herhangi bir iletkene temasında direk toprağa ulaşmaz mı?

Bunu ne engelleyecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok güzel bir konu. Sonra yorumumu yazacağım

• Einsteina din propagandasi diyen bilimden bir gram anlamayan insanlardir. Sadece aciyorum . Acin okuyun goreliligin gunumuz dunyasina etkisini ya da kuantumun kokenini olusturan fotoelektron etkisinin gunumuz teknolojisindeki yerini.
    Bi kere Tesla ile Eisntein karsilastirilamaz bile alanlari farkli. Ikiside cok zeki deger hakeden bilim insanlari tabi. Ancak Einsteine din propangadasi demek cahilliktir

• quote:

Orijinalden alıntı: loko

quote:

Orijinalden alıntı: W.Röntgen

quote:

Tesla insanlıga yararlı ve Bedava ürünler icat etti.Einstein insanlıga ölüm ve acı getiren birşey icat etti.Einsteinın Yahudi olmasından dolayı onu yere göge sıgdıramadılar.Tesla ise paraya karşı oldugu için Hor görüldü saygı görmedi.

Acı mı getirdi ? O zaman tüm bilim dünyası acı getirdi. Matematikçiler de matematiği geliştirerek o formülün yazılmasını sağladı. O zaman onlarda suçlu ? Elektrikte insanların ölümüne neden oluyor o zaman Tesla'da acı getirdi ?

Atom bombasının mücidi kim?Atom bombası kadar İnsanlıga zarar veren başka birşey varmı?

Einstein atom bombasını icat etmedi atomun parçalanabileceğini keşfetti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bu adam enteresandır havadan elektrik iletimini de bulmuştu. yani şimdiki wireless internet gibi.

Fakat GE nin kurucusu olan adam için bu felaket demekti çünkü halen olduğu gibi iletim kablo hatları ile yapılmakta. ve bu adam gücüyle tesla yı her bakımdan bitirdi
  • hay anasını satayım
    iyi ki herifin bi filmini yaptılar, ne kadar ergen varsa oha çok büqük adammış kanke diye dolaşıyor
  • Sivilce ve ses kalinlasmasi gibi bisey oldu Tesla hayranlığı da.Bir de sanki aralarinda husumet var gibi Edison'dan nefret etmeler felan

• Tesla'yla Einstein' karşılaştırmak zaten başlıca bir hata.
    Tesla mükemmel bir deha ve bildiğin elektro god'tır. Elektrikle ilgili hususlarda üstüne tanımam. Einstein ise Atom fiziğinde, Kuantum fiziğinde, Astro fizikte çığır açmış biridir. Bugün uzay araştırmalarımızın pek çoğunu ona borçluyuz. Genel Görelilik Kuramını ortaya koymuştur ki zaten onu bilimde ilahlaştırmaya yetecek bir şeydir. Sizin isim olarak bildiğiniz Bilim insanlarının yazdığı makalesi kadar bu adamın ortaya koyduğu ve kanıtladığı kuramlar var.

Einstein'ın ismini sık sık duymaktan sıkılmış olanlar ondan daha iyisini aramaya başlayabilir ama şu ana kadar daha iyisi gelmedi be canımın içi. Kasmayın daha da.

Özet;
    Tesla Fizik'te üstadsa, Einstein ilahtır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

tesla elektriğin insanoğlu tarafından bedava kullanılmasını istemiştir.projesi de hazırdı; devlet tarafından ülke çapında santral ve kablolar döşenecek, bu masraf çok cüz-i vergilerle uzun vadede toplanacaktı.

ama devlet elektrik enerjisinden gelir elde etme yolunu seçince tesla out, edison in oldu.

tesla yeryüzünün gördüğü en büyük bilim adamıydı.einstein'ın zekasının onun yanında 100'de 1 kaldığını söyleyenler vardır.

şu an kullandığımız internet dahil hayatımızı kolaylaştıran herşeyin mucitidir.

tesla ile internetin ne ilgisi var tesla sadece fazla şişirilmiş bir balondan ibaret.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Tesla bambaşka bir insan. Ben onun beyninden neler geçtiğini düşünemiyorum. Birşey duymuştum . Dünyanın tüm enerji ihtiyacını karşılayacak bir yöntem. Tam hatırlamıyorum

tek bir yıldırımı depolayabilirsek, dünyanın 1 yıllık tüm enerji ihtiyacı karşılanıyormuş. Tabi bunu depolamak var

• quote:

Orijinalden alıntı: Inevitable_InET

quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Tesla bambaşka bir insan. Ben onun beyninden neler geçtiğini düşünemiyorum. Birşey duymuştum . Dünyanın tüm enerji ihtiyacını karşılayacak bir yöntem. Tam hatırlamıyorum

tek bir yıldırımı depolayabilirsek, dünyanın 1 yıllık tüm enerji ihtiyacı karşılanıyormuş. Tabi bunu depolamak var

Kaç yıl önceki elektrik ihtiyacını?

• Teslaymis Edison mus bikmadiniz hala soyle konulari kurcalamaktan,sanane kardesim zamaninda hatalar yapilmis birilerinin hakki yenmis ama seni niye bu kadar ilgilendiriyor anlamak mumkun degil..Adam sanki Tesla nin varisi..

• quote:

quote:

quote:

Tesla insanlıga yararlı ve Bedava ürünler icat etti.Einstein insanlıga ölüm ve acı getiren birşey icat etti.Einsteinın Yahudi olmasından dolayı onu yere göge sıgdıramadılar.Tesla ise paraya karşı oldugu için Hor görüldü saygı görmedi.

Acı mı getirdi ? O zaman tüm bilim dünyası acı getirdi. Matematikçiler de matematiği geliştirerek o formülün yazılmasını sağladı. O zaman onlarda suçlu ? Elektrikte insanların ölümüne neden oluyor o zaman Tesla'da acı getirdi ?

Atom bombasının mücidi kim?Atom bombası kadar İnsanlıga zarar veren başka birşey varmı?

Evrende her an gerçekleşen bir şey. İnsan ölümlerine neden oluyor diye her icat kötü değildir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

hay anasını satayım
    iyi ki herifin bi filmini yaptılar, ne kadar ergen varsa oha çok büqük adammış kanke diye dolaşıyor

Her halde sende ergensin ordan ogrendin. Elektrik elektronik muhendisligi bi zahmet bilelim adami P

• mesajim dursun bi ara hepsini okumak istiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: x86 based human

quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

tesla elektriğin insanoğlu tarafından bedava kullanılmasını istemiştir.projesi de hazırdı; devlet tarafından ülke çapında santral ve kablolar döşenecek, bu masraf çok cüz-i vergilerle uzun vadede toplanacaktı.

ama devlet elektrik enerjisinden gelir elde etme yolunu seçince tesla out, edison in oldu.

tesla yeryüzünün gördüğü en büyük bilim adamıydı.einstein'ın zekasının onun yanında 100'de 1 kaldığını söyleyenler vardır.

şu an kullandığımız internet dahil hayatımızı kolaylaştıran herşeyin mucitidir.

tesla ile internetin ne ilgisi var tesla sadece fazla şişirilmiş bir balondan ibaret.

Eger adamin yaptiklarini arastirirsan ogrenirsin

• konu insallah silinmez,hepsini bastan sona okurum

• quote:

quote:

quote:

Ateşi bulan kim? Ateş kadar insanlığa zarar veren bir şey var mı? Ateş olmasa ateşli silahlar olmayacaktı; ateş olmasa motor yapılamayacak, tanklar olmayacaktı, ateş olmasa Dünya daha güzel bir yer olacaktı.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.