Şimdi Ara

Nikola Tesla'nin Adı Kitaplarda Bile Geçmezken Einstein Yere Göğe Sığdırılamaması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
216
Cevap
27
Favori
6.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fak einstein, tesla RULLZ şaka bir tarafa büyük mucittir tesla.gerçekten hakettiği değeri görmedi ne yazıkki hiç bir zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: Albert Camus

quote:

Orijinalden alıntı: Havya Makinesi

quote:

Adam Einstein için "Yaptığı tek şey atomu parçalamaktı." dedi. Ve bunu ciddi ciddi söyledi.

Yaptigi en iyi sey atomu parcalamakti...

Dedim dikkatli okumani oneririm

Tabi ya atomu parçaladı, ne olacak ki canım. Biz her gün evde atom parçalıyoruz.

Ayrıca; yaptığı en iyi şey atomu parçalamaktı diyen birisi için yaptığı tek şey atomu parçalamaktı dedi demek bu konuda pek bir anlam ifade etmiyor.

hmm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Adam Einstein için "Yaptığı tek şey atomu parçalamaktı." dedi. Ve bunu ciddi ciddi söyledi.

Yaptigi en iyi sey atomu parcalamakti...

Dedim dikkatli okumani oneririm

Tabi ya atomu parçaladı, ne olacak ki canım. Biz her gün evde atom parçalıyoruz.

Ayrıca; yaptığı en iyi şey atomu parçalamaktı diyen birisi için yaptığı tek şey atomu parçalamaktı dedi demek bu konuda pek bir anlam ifade etmiyor.

Ok.

Cevap verememene şaşırmadım.

• Einstain gibi bir dahi ile elektrofiziğin tanrısını karşılaştırmanın mantığı nedir? Edison olsa tamam anlayacağım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: serty23

İcat etmek ile keşfetmek farklı şeyler tesla ile edison karşılaştırılabilir ama einstein ne alaka ? Albert einstein bu kadar ünlü yapan 200 yıllık newton görüşünü tarihe gömüp insanlığa zamanın mutlak olmadığı gibi bir bakış açısı armağan etmiş olmasıdır...

Einstein kucumsemiyoruz. Ama yaptiklari Teslanin yaninda minicik kaliyor. Neden Tesladan hic bahsedilmiyor bunu konusuyoruz

Tesla mı edison mu desen ? Senle aynı fikirdeyim Tesla daha büyük adamdır ..Fakat einstein ile karşılaştırmak mümkün değil aynı şeylerle uğraşmıyorlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShadowFiend

genelde lise sona geçenlerde görüyorum tesla hayranlığını. tesla olmasaydı birileri alternatif akımı da manyetik etkisini de bulurdu. ama einstein olmasaydı kimse çıkıp genel göreliliği ortaya koyamazdı. dünyaya yarar sağlayacak bişey icat etmek var bilimin paradigmasını değiştirmek var. bir de böyle düşünün.

Ben 7. Sinifa giderken. Tanidim. Oda oyun sayesinde oyunda Tesla Kuresi vardi. suan isim elektronik uzerine. Hergun hakkinda yeni bilgiler ogrendim. Universitede muhendislik okuyan kisilerle konustum onlarda Tesla hayrani. Biri cikip bulurdu demek kolay. Onemli olan basarabilmek

• quote:

Orijinalden alıntı: Grant Imahara

quote:

Orijinalden alıntı: Whitfield

Ne demiş Spartacus ''There is no justice, not in this world''

Yani ne demiş ?

''Adalet diye bir şey yok, bu dünyada yok''
  • adama destek çıkan olmamış destek çıkanda hep adamı kullanmış.Teslaya yeteri kadar destek verilseydi neler yapabilirdi kim bilir. Elektriğin babası gibi biri.
  • Tesla ile Einstein yaptiklari buluslari karsilastirmiyoruz. Neden Tesla'ya deger verilmiyor sorun o

• tesla son zamanlarda epey ünlendi bence. Adam fewer ın empati kitabında geçiyordu kurgusal bi karakter sanmıştım başta daha sonra forumda konusunu görünce araştırdım öğrendim zamanında.

prestige isimli filmde görüp de daha sonra empatiyi okuyanlarda da aynı olay oluyor genelde. ayrıca kitaplarda da geçiyor. babama tesladan bahsettim biliyorum dedi. kıyamet silahı HAARP diye bi komplo kitabı okumuş ordan öğrenmiş.

geçen hafta da Teslanın kutusu diye bi kitap gördüm aldım hemen daha okumak nasip olmadı ama
  • quote:

Gunumuzde kullandigimiz cogu seyin baslangici yada kendisini Nikola Teslaya borcluyuz. AC gibi mukemmel bir bulusdan mikrodalga firina kadar herseyi Tesla buldu. Gozu hicbir zaman parada olmadi zaten olurkende parasiz oldu parasizliktan otellerde yatip kaciyordu. Halbuki yuzlerce bulusu ve mukemmel buluslari vardi. Herseyi zihninde tutardi yazmazdi ama yazdigi seyler vardiki cok onemliydi. Oldugunde bu yazdiklarina ABD el koydu ve ABD'nin suanki askeri teknolojisi bu adam sayesinde oldu (istemeyerek oldu adam oldugunde dosyalarina el koydular). Edison adli herif Tesla sayesinde milyon dolarlar kazandi hatta kurdugu sirket suan bile dunyanin en iyi 10 sirketi arasinda. Fakat Einstein yore goğe sigdirilamiyor. Yaptigi en iyi sey atomu parcalamak olmus oda hayrina degil zararina. Sayesinde Japonyada binlerce kisi rasyasyon sonucu oldu ve hala acilarini cekiyorlar. Malum İsrail en buyuk destekcisi Einsteindi. İsrailin 7. Kurulum yilina dair konusmasini hazirlarken oldu. Tesla gibi bir ustadin adinin kitaplarda bile gecmemesi fakat Einstein'in yere ğöğe sigdirilamamasinin sebebi nedir ?

Notlar; mobilden yazdim yazim hatalari olabilir
    Einstein onemli bir bilim adami fakat Tesla ile kiyasliyoruz
    Çok yanlış bir düşünce.
    Ben Tesla'nın ne kadar büyük bir mucit olduğunu biliyorum .Einstein'ın nasıl birisi olduğunuda biliyorum ama bu cümlen bence yanlış.
    Yaptığı en büyük şey atomu parçalamaktır dedin, öyle bir küçümsemeyle söyledin ki öyle ahım şahım bişey bulmadı onu bende yaparım gibi bir tavrın vardı.
    Yani sırf Tesla'ya gereken değer verilmedi diye Einstein'ı küçümseyemezsin.
    İkinciside Tesla'yı araştırdığın kadar Einstein'ı da araştırsaydın keşke, adamın kendi ağzından yazıları var "ben böyle bir bomba yapılacağını bilseydim kesinlikle böyle birşey yapmazdım" diyor.Haberim yoktu benim bu bombadan vs. demiştir Japonya'dan bir çok kez özür dilemiştir.

Burda Einstein'ı övmüyorum yada savunmuyorum sadece o cümlen biraz tuhafıma gitti yazma isteği duydum.Tesla çok büyük bir insandı ona lafım yok.Bana göre gerçekten Einstein'den de zekiydi.

• aynştayn teoriciydi deyince pratikte gereksiz işler yaptı falan sanan liseliler çıkmasın , nobel ödülünü almasını sağlayan çalışması pratikliğin dibidir mesela

ama bu reyizin büyük isim yapmasının nedeni yüzyıllarca kabul gören newtonun "kurallarını" alt üst etmesi ve bilim dünyasında yeni bir çığır açması bilim dünyasının gidişatını değiştirmesidir tabi atom bombası yapımı sürecinde kendisine ait farklı farklı teorilerininde kullanılması popüler olmasını sağladı , teslanınsa bence salt zekası bile fark yaratmaya yeter ki icatlarını ve parasızlıktan yarım kalan projelerini düşününce şaşırmamak elde değil , yani karşılaştırmak doğru değil ikiside ayrı birer değer ayrı birer deha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 14 Ekim 2013; 13:27:39 >
  • Nikola Tesla 900 patentle dunyanin en fazla bulusunu bulmustur.Hayatının son zamanlarinda ise silah agirlikli calismalari vardir.(olum isini-deprem makinasi)Ölunce hitler veya baska adamlar bulmasin diye ingilizler calismalarina el koyuyor.Bu yuzden kitaplarda yok.Daha yeni yeni ortaya cikiyor.

Marmara depremi deprem makinasi ile yapildigi soyleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yakup13

aynştayn teoriciydi deyince pratikte gereksiz işler yaptı falan sanan liseliler çıkmasın , nobel ödülünü almasını sağlayan çalışması pratikliğin dibidir mesela

ama bu reyizin büyük isim yapmasının nedeni yüzyıllarca kabul gören newtonun "kurallarını" alt üst etmesi ve bilim dünyasında yeni bir çığır açması bilim dünyasının gidişatını değiştirmesidir tabi atom bombası yapımı sürecinde kendisine ait farklı farklı teorilerininde kullanılması popüler olmasını sağladı , teslanınsa bence salt zekası bile fark yaratmaya yeter ki icatlarını ve parasızlıktan yarım kalan projelerini düşününce şaşırmamak elde değil , yani karşılaştırmak doğru değil ikiside ayrı birer değer ayrı birer deha

Hangi nobel Simon Perese Dunya Baris Elcisi odulu verilen Nobelmi

• Bunları okudukça insanın iştahı kabarıyor benim de bir hayalim var umarım hayal olarak kalmaz çok istiyorum bunun olmasını eğer yaparsam çoğu şeyi değiştirebilirim diye düşünüyorum.Şuan bir fikir nasıl yapacağımı bilmiyorum :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: dursun3

quote:

Orijinalden alıntı: AqiS53

Teslanın belgeseli var izleyin adam soluduğumuz havadan bile elektrik üretmeyi düşünmüş ömrü ve imkanları yetseydi belkide yapardı.

ben onu anlamadım hacı tesla bobininden elektrik akımı veriyosa havaya insan vücudu iletken oldugu icin elektrik nasıl carpmıyo

he bu arada sana cok hak veriyorum ah tesla abimiz yaşasaydı bugün elektrik bedava olurdu

su videoda mevcut cevaplar

• Lise kitaplarında dikkat çekmeye başladılar.
  • çünkü para bu devirde iş yapıyor. Boşver Herkesin ağzında olmasındansa sadece ilgilenenlerin bilmesi daha

• Tesla,Deli Emin tarzı bir adam o yüzden pek tanıyanı olmamıştır Prestij filmine kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AqiS53

Teslanın belgeseli var izleyin adam soluduğumuz havadan bile elektrik üretmeyi düşünmüş ömrü ve imkanları yetseydi belkide yapardı.

link var mı hocam merak ettim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.