Şimdi Ara

Nike + iPod kullanan var mı? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
5.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: coupe96

quote:

Orijinalden alıntı: Krandei
    Eğer amaç ne kadar koştum-kaç kalori yaktım, bunları öğrenmekse alın bi tane heart rate monitör saat (bele takılan aparatlı olayı var.) Size yaktığınız kaloriyi en doğru biçimde versin. Kalp atış değerlerinizi max. min. avg. hangi bölgede yoğunlukta vs. söylüyor. Belirlediğiniz kalp atış hızı aralığını aştığınızda sizi uyarıyor vs. Kaloriyi de ciddi biçimde doğru ölçüyor.

Eğer amaçlarınız dediğim gibi bunlar ise, heart rate monitör saatlerden öneririm.

Ancak bana göre burada asli amaç, koşu tempomuza göre yaptığımız listeden şarkılar çalması. Yani düşük tempoda slow şeyler, yüksek tempoda tempolu müzikler vs.

Ayrıca Nike gibi kalitesiz bir ayakkabıya da 150tl vermek pek mantıklı gelmiyor bana. Şimdiye kadar çok nike ayakkabım oldu, hiçbirinin kalitesinden memnun değilim.

Katilmiyorum.heart rate monitor baska biseydir,nike+ baska birseydir.ben ikisinide ayni anda kullaniyorum.heart rate monitor spor tempomu ayarlamami sagliyor.nike+ ile ise simdiye kadar yaptigim tum aktiviteleri kayitli bir sekilde gorebiliyorum ayricA diger kullanicilarla hafif bir rekabet ortami olusturup gaza gelebiliyorsunuz. Nike ayakkabi konusunda ise 150tl ya iyi bir nike ayakkabi alamayabilirsin belki ama 200tlnin ustune cikip bir vomero 4 alip denemeni tavsiye ederim,super bir ayakkabidir.

Bu özelliklerini bilmiyordum, online olarak paylaşıp, karşılaştırma yaplıyorsa yani çok iyi. 200 tl üzerine çıkın diyorsunuz ama 1 tek ayakkabıya 100tl vermek bile bana mantıklı gelmiyor.

• Herkese Slmlar bende Nike+ mevcut fakat ayakabı uyumlu olmadığı için şu anda şort cebinde denemeler yaptım.400 metrelik resmi parkurda 100 metreyi 40 metre olarak ölçtü:) Büyük ihtimal ayakkabıyla beraber kullanmamamdan dolayı oluyor.Ayakkabı içerisinde yada aparat ile ayakkabı üzerinde kullananların ölçümleri doğru mu hiç kontrol eden oldu mu?

Teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

Eğer amaç ne kadar koştum-kaç kalori yaktım, bunları öğrenmekse alın bi tane heart rate monitör saat (bele takılan aparatlı olayı var.) Size yaktığınız kaloriyi en doğru biçimde versin. Kalp atış değerlerinizi max. min. avg. hangi bölgede yoğunlukta vs. söylüyor. Belirlediğiniz kalp atış hızı aralığını aştığınızda sizi uyarıyor vs. Kaloriyi de ciddi biçimde doğru ölçüyor.

Eğer amaçlarınız dediğim gibi bunlar ise, heart rate monitör saatlerden öneririm.

Ancak bana göre burada asli amaç, koşu tempomuza göre yaptığımız listeden şarkılar çalması. Yani düşük tempoda slow şeyler, yüksek tempoda tempolu müzikler vs.

Ayrıca Nike gibi kalitesiz bir ayakkabıya da 150tl vermek pek mantıklı gelmiyor bana. Şimdiye kadar çok nike ayakkabım oldu, hiçbirinin kalitesinden memnun değilim.

Katilmiyorum.heart rate monitor baska biseydir,nike+ baska birseydir.ben ikisinide ayni anda kullaniyorum.heart rate monitor spor tempomu ayarlamami sagliyor.nike+ ile ise simdiye kadar yaptigim tum aktiviteleri kayitli bir sekilde gorebiliyorum ayricA diger kullanicilarla hafif bir rekabet ortami olusturup gaza gelebiliyorsunuz. Nike ayakkabi konusunda ise 150tl ya iyi bir nike ayakkabi alamayabilirsin belki ama 200tlnin ustune cikip bir vomero 4 alip denemeni tavsiye ederim,super bir ayakkabidir.

Bu özelliklerini bilmiyordum, online olarak paylaşıp, karşılaştırma yaplıyorsa yani çok iyi. 200 tl üzerine çıkın diyorsunuz ama 1 tek ayakkabıya 100tl vermek bile bana mantıklı gelmiyor.

O zaman yeterince kosu yapmiyorsunuz demektir :) fazla kostugunuz zaman 100tllik ayakkabilarin dizinizde agri yapmaya basladigini goruyorsunuz ve adam gibi taban ve topuk destegi olan bir ayakkabi almak zorunda kaliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SupremeXXL
    Herkese Slmlar bende Nike+ mevcut fakat ayakabı uyumlu olmadığı için şu anda şort cebinde denemeler yaptım.400 metrelik resmi parkurda 100 metreyi 40 metre olarak ölçtü:) Büyük ihtimal ayakkabıyla beraber kullanmamamdan dolayı oluyor.Ayakkabı içerisinde yada aparat ile ayakkabı üzerinde kullananların ölçümleri doğru mu hiç kontrol eden oldu mu?

Teşekkürler.

Olcumler dogru cikiyor kutudan ilk ciktiginda.%85in ustunde dogruluk oluyor.bildiginiz bir mesafeyi kosup daha sonra kalibre ederek tam dogru mesafe ayarini yapiyorsunuz bir seferligine.daha sonra Baska bisey yapmaniza gerek yok.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SupremeXXL
    Herkese Slmlar bende Nike+ mevcut fakat ayakabı uyumlu olmadığı için şu anda şort cebinde denemeler yaptım.400 metrelik resmi parkurda 100 metreyi 40 metre olarak ölçtü:) Büyük ihtimal ayakkabıyla beraber kullanmamamdan dolayı oluyor.Ayakkabı içerisinde yada aparat ile ayakkabı üzerinde kullananların ölçümleri doğru mu hiç kontrol eden oldu mu?

Teşekkürler.

Olcumler dogru cikiyor kutudan ilk ciktiginda.%85in ustunde dogruluk oluyor.bildiginiz bir mesafeyi kosup daha sonra kalibre ederek tam dogru mesafe ayarini yapiyorsunuz bir seferligine.daha sonra Baska bisey yapmaniza gerek yok.

Teşekkürler bugün deneyip geri bildirim mesajı atıcam;)

• Herkese merhaba bende bir nike+ üyesi olarak buradaki arkadaşlar ile yarışmayı çok isterim :D . 2 senedir air trial pegasus marka ayakkabı kullanıyordum şimdi biraz eskidiği için lunarglide+ aldım. iyi bir ayakkabı almak istiyordum bu ayakkabının kalitesi konusunda bilgisi olan varsa ve benimle paylaşırsa çok sevinirim. Son olarak heart rate yi çok merak ediyorum nerden satın alabilirim tr de? Nike mağazalarında mevcut mu ve fiyatı ne kadar acaba?
  • Arkadaslar nike+ ben yaklasık 1 aydır kullanıyorum, Nike ayakkabı bileklik vs super, olcumlemelerde kesınlıkle hata yok, yanlıs olcum yaptıgını soyleyen arkadas km yerine mil olarak kosmustur muhtemelen, oyle de olsa cıhazı pc ye taktıgınız zaman ayarlarınız km ise otomatik ceviriyor, bende 8,5 km diye mil kosunca anladım, eve geldigimde kostugum mesafe 13,7 Km ydi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: telloti

Arkadaslar nike+ ben yaklasık 1 aydır kullanıyorum, Nike ayakkabı bileklik vs super, olcumlemelerde kesınlıkle hata yok, yanlıs olcum yaptıgını soyleyen arkadas km yerine mil olarak kosmustur muhtemelen, oyle de olsa cıhazı pc ye taktıgınız zaman ayarlarınız km ise otomatik ceviriyor, bende 8,5 km diye mil kosunca anladım, eve geldigimde kostugum mesafe 13,7 Km ydi :)

sporcular için yararlı duruyor denemek lazım aslında. 55 tl çok büyük bir meblağ değil adam gibi koşan spor yapan kişiler için
  • Bende aldım, bugünden itibaren başlıyorum veri depolamaya :)

not:isteyen olursa elimde 1 adet fazladan mevcut, pm atıp sorabilirsiniz.
  • ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SupremeXXL -- 19 Ekim 2010; 18:55:51 >
  • sıfırı 50 lirayken 2. el 40 tl biraz fazla gibi
  • Sensörleri nerden ne kadar aldınız acaba?
  • Bende tam bunu düşünecekken, ipod aldım meger içinde adım sayar varmıs, nike ayakkabı falanda istemiyor.

öte yandan iphone/ipod touclar için runkeeper pro vardı bir ara belesti,şimdi de öyle mi bilmiyorum
    gps ile çalısıyor oda.
  • Bende de ipod nano 6th gen var adımsayarı fena değil ama Nike+ en hassas ölçümü veriyor GPS'li olanlar da güzel ama adım bilgisi yok onlarda. (touch ve iphone için konuşuyorum).
  • mesela ipodda yakılan kalori atılan adım sayısı, günlük haftalık aylık olarakta toplayabiliyor,

nike+ da neler var?
  • Koşu rotaları, rota paylaşımı, rekabet vb gibi şeyler. Ayrıca onların hepsini atıp bilgisayara rota bazında vs tüm koşularını görebilme vb. Daha gelişmişi yani
  • nerden alabiliriz bu sensorü birde iphone 4 uyumu var mı acaba ?
  • okurken yoruldum bi de alınca koşmak falan lazım
    off vazgeçtim
  • ulan bende diyorum telefonda bu nike muhabbeti ne iş.
    yürüyün diyor yürüyorum yürüyorum tepki gelmiyor telfondan
  • Arkadaşlar bu ayakkabı bendede var nerden alabiliriz sensörü türkiyede bulalamamışdım aldığım zamanlar o sensörü
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.