Şimdi Ara

Nijerya'ya Türkiye'den iPad 2 satmak üzereyim çok şaşkınım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
7.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkac gun once bana sahibinden msj geldi, ingilizce olarak fiyat soruldu. Ben de dalgasina fiyati yazdim 1300 liras diye. Sonra cevap geldi almak istiyorum, suan ingilteredeyim ama nijeryaya gondermenizi istiyorum diye. Neyse adamla yazistik. Bana ptt kargo masrafini da uzerine ekleyip gonderecegim size dedi, iyi tamam olur dedim, 1450lira=600kusur euro=810$ diye. Parayi bana western union ile gondercegini soyledi, ben de tamam bekliyorum gibisinden yazdim. Neyse az once spam maillerime bakarken, western uniondan mail geldigini gordum, acip baktim hakkaten 810$ gondermis! Acayip saskinim suan, MTCN numarasini vermis ama son 3 rakami yok, yani kargo takip numarasini verdikten sonra bu son 3 numarayi da verecekmis bana. Ayrica test sorusu ve cevabi var bir de. Ya bu nasil bir is anlamadim ben, biri benle dalga mi geciyor yoksa ciddi mi bu adam? Daha once western union kullanmis biri bana yardim etsin lutfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirkumsali -- 8 Mart 2012; 0:16:10 >

• Uzak dur, dolandırıcıdır bunlar.
    Adam ingilterede imiş. İstediği yerden gider alır. İster sıfır alır, ister daha ucuza temiz ikinci el alır....
  • Kesinlike sahte :)

Nijerya'dan full dolandiricilar

Herkesin basi yandi, uzak durun
  • Hocam sakin bulasmayin bu nijeryalilar dolandirci google nijerya dolandiricilik yazin gorursunuz
  • nijeryadan gelen mail postayı okumadan silin.
  • Peki parayi nasil gonderiyor bu adamlar? Sonucta western union resmi bir sirket degil mi?
  • Fakemail
    Hatta aynı isimde cydia dan arat
    İstediğin kisiye istediğin adresten mail gonderebilirsiniz
  • Evet ufak bir arastirma sonucu ogrendim. Neyse saglik olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Western Union gibi bir şirketten gelen mailin spam kutusuna düşmesi bile garip zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyinss

Western Union gibi bir şirketten gelen mailin spam kutusuna düşmesi bile garip zaten

Evet buna sasirdim ben de
  • O adrese normal mektup gönder duygularını yazıp adam kargo çıktığı zaman kalan numarayı söylücem demiş eğer harbiden para yatırmışsa çektikten sonra ipadi gönder tekrar
  • evet, yıllar geçmiş ama hikaye değişmemiş, tabi mail adresleri de değişmiş, kadroya gençler eklenmiş heralde=) bi de farklı mail adresleriyle art arda mail yağmuru, kendini bu kadar ele verir bi insan=)
    ama ifşa etmekte yarar var, benimkiler:

michealfemijohnson@gmail.com
    aahilhassan2050@gmail.com
    femi12011@yahoo.com
  • Sen parayi hesaptan keş olarak cek ,oyle yolla en iyisi.

• an itibariyle whatsapptan banada geldi bu nijerler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kangal3454

an itibariyle whatsapptan banada geldi bu nijerler

Adamlar senelerdir oltayı atıyormuş demekki :)
    Aman dikkat edin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: @koray.tekler

quote:

Orijinalden alıntı: Kangal3454

an itibariyle whatsapptan banada geldi bu nijerler

Adamlar senelerdir oltayı atıyormuş demekki :)
    Aman dikkat edin

öyle ya araştırdmda, feci dlandırıcı. türkiyede teröristlerek arşı savaşmış v.s ondan biliomş ptt yi sahibindeni :))
  • nijerya dibine kadar suça bulanmış bir ülke..ya torbacı oluyorsun ya böyle dolandırıcı..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • OF ya bende mac i sattık diye seviniyordum , yarın ödeme geçeceğim dedi ama sanırım aynı dümen :) konuşmalar aşağıda.

http://prntscr.com/bgwpw6

http://prntscr.com/bgwq1f

http://prntscr.com/bgwun2

http://prntscr.com/bgwq7s
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.