Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Nijerya hava kuvvetleri, Türk girişimci Fatih Özmen’in ürettiği uçaklar ile uçacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ar$op Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Android )
29
Cevap
0
Favori
1.449
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Nijerya hava kuvvetleri, Türk girişimci Fatih Özmen’in ürettiği uçaklar ile uçacak
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1751 Mesaj

Ülkemizde bölgesel yerli yolcu uçağı projesi ile gündeme gelen Türk girşimci Fatih Özmen, Sierra Nevada adını verdiği şirketi ile ABD’de savunma sanayii ve havacılık alanında çeşitli faaliyetler yürütüyor. Ülkemizde de TUSAŞ ile yakın temas halinde olan şirket, Nijerya’da kazandığı 329 milyon dolarlık ihale için satış izinlerini aldı.

ABD’de A-29 Super Tucano model numaralı uçak için Embraer ile bir üretim anlaşması imzalayan ve bazı ülkelere uçağın satışı için ABD’de üretimi üstlenen Sierra Nevada, 2018 yılında Afganistan için gerçekleşen 1.8 milyar dolarlık üretim sözleşmesinden sonra Nijerya için de onayları aldı. Pentagon tarafından verilen satış izninin ardından şirket, 12 adet üretim yapacak.

Toplamda 329 milyon dolarlık anlaşma, uçakların üretim, bakım, yedek parça ve pilot eğitimlerini kapsıyor. Kendi sınıfında Hürkuş’un da rakibi olan A-29, karadan havaya füze tehdidinin olmadığı yakın uçuşlarda ve şehir görevlerinde kullanılıyor. ABD, Orta Doğu’da tehdidin az olduğu noktalarda maliyet avantajı (Aynı sınıftaki uçaklarda saatlik operasyonal maliyet ortalama 400 - 500 dolar olarak hesaplanıyor) nedeniyle modernize edilmiş pervaneli uçaklardan etkin olarak faydalananlar arasında yer alıyor.

ABD’in en hızlı büyüyen özel şirketleri arasında yer alan Sierra Nevada, ABD tarafından “Havacılıkta Dünyanın En İyi 10 Yenilikçi Şirketi” arasında gösteriliyor. Fatih Özmen ve Eren Özmen tarafından yönetilen şirketin ABD’deki 31 loaksyonunda 3000’den fazla personel çalışıyor.

|
    |

• Bizim meşhur "yerli uçağımız göklerde"nin ortağı da Sierra Nevada idi. Ne oldu bizim uçak?

cengiz7 kullanıcısına yanıt
    @cengiz7 demiş ki;

Mesajı Yerinde Gör

Mevcut iktidar gidince ulkenin daha iyiye mi gidecegini saniyorsun? Gelecek olan da diktatör olacak.

Şirket ABD de, satış Nijerya'a, satılan ürün Embraerin patentinde vb. vb. Özetle bize ne Sahibi Türkmüş eee TC ne ne katkı sağlamış. Açsaymış ya Türkieyye üretim tesisi vs...

• Teğmen
    119 Mesaj
    Helal 👏👏

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 5 gün cezanın, 4 gün 3 saat 21 dakika kadarı kaldı.
    Ağlamak istiyorum sayın seyirciler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Friedrich Wilhelm Nietzsche
  • Misafir Üyelik
    59745 Mesaj
    alssa ne olur bize ne faydası var.. ? gavurun ekmeğini yiyen kılıcını salllar tusaş la işbirligi yapıyorsa dikkat edilsin ileriye gidecekken geriye gitmeyelim..tıpkı ingilizlerle yaptıgımız savaş uçagı projesi gibi oyalamasınlar
    |
    |
  • Teğmen
    149 Mesaj
    Ohhhh beyin göçüü, misss, ben de gidecem. Malum zat ölünce döneriz
  • Binbaşı
    1453 Mesaj
    Bizim meşhur "yerli uçağımız göklerde"nin ortağı da Sierra Nevada idi. Ne oldu bizim uçak?

Orijinalden alıntı: cengiz7

Ohhhh beyin göçüü, misss, ben de gidecem. Malum zat ölünce döneriz
    Mevcut iktidar gidince ulkenin daha iyiye mi gidecegini saniyorsun? Gelecek olan da diktatör olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

F-4E Phantom II

1987-2014

F-4E 2020 Terminator over Turkish Skies

1958-2018 Baba Phantom 60 yıldır göklerde
  • Yarbay
    2271 Mesaj

Beceremediler. Uçakta çirkindi zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Mualla Lahuti Efendi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Gidebiliyorsan iki dk durma.
    |
    |
    cengiz7 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    Neden prop uçak ?
    |
    |

Yan yattı, çamura battı.
    |
    |
    Mualla Lahuti Efendi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    149 Mesaj

Şuan Erasmustayım. Gelecekteki muhtemel işyerlerim için araştırma yapıyorum
    |
    |
    isakoc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Şirket ABD de, satış Nijerya'a, satılan ürün Embraerin patentinde vb. vb. Özetle bize ne Sahibi Türkmüş eee TC ne ne katkı sağlamış. Açsaymış ya Türkieyye üretim tesisi vs...
    |
    |
  • Yarbay
    4488 Mesaj

Malum zatın adı yokken bu ülkede durum çok daha kötüydü, yeniler bilmez.
    |
    |
  • Teğmen
    149 Mesaj

Cihatçı arkadaşlara ve kömür makarna sevdalılarına daha güzel olabilir günümüz Türkiyesi ama eğitim görmüş ülkesine bilimsel açıdan katkı yapmak isteyen birilerine bunu söylemen bizim bi yerlerimizle gülmemize sebep oluyor. Anladın?

|
    |
    01myavuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yazdıklarım aynen geçerli zannediyorsunuzki karşınızda çoban yorum yazıyor. Oy vermedim, hediyesini almadım ama neyin ne olduğunu sizden çok daha iyi bilirim.
    |
    |
    Kasa:Feel Hurricane2, Psu:Corsair TX650W, Anakart:Gigabyte GA-Z77-D3H, Ram:2x4 Gb Corsair V. DDR3 1600 MHZ XMP, İşlemci:İntel 3570K Ekran Kartı:Zotac GTX 670 2 GB , Monitör: Samsung 2232BW 22" 2 ms, Soğutucu:Ximatek Aegir HDD:Corsair 60 GB SATA3 SSD, Seagate 1 TB sata2 7200 rpm, Seagate 320 GB sata2 7200 rpm
  • Teğmen
    149 Mesaj

Bu hayatta en çok yanılanlar, kendilerini başkalarından daha bilgili görenler, ben daha iyi bilirim diyenler değil midir zaten :)
    |
    |
    01myavuz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    [01 Kasım 2019 16:41:33 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

Daha çok beklersin.
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
izmir web tasarım
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
son dakika
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.