Şimdi Ara

Nijerya hava kuvvetleri, Türk girişimci Fatih Özmen’in ürettiği uçaklar ile uçacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ülkemizde bölgesel yerli yolcu uçağı projesi ile gündeme gelen Türk girşimci Fatih Özmen, Sierra Nevada adını verdiği şirketi ile ABD’de savunma sanayii ve havacılık alanında çeşitli faaliyetler yürütüyor. Ülkemizde de TUSAŞ ile yakın temas halinde olan şirket, Nijerya’da kazandığı 329 milyon dolarlık ihale için satış izinlerini aldı.

ABD’de A-29 Super Tucano model numaralı uçak için Embraer ile bir üretim anlaşması imzalayan ve bazı ülkelere uçağın satışı için ABD’de üretimi üstlenen Sierra Nevada, 2018 yılında Afganistan için gerçekleşen 1.8 milyar dolarlık üretim sözleşmesinden sonra Nijerya için de onayları aldı. Pentagon tarafından verilen satış izninin ardından şirket, 12 adet üretim yapacak.

Toplamda 329 milyon dolarlık anlaşma, uçakların üretim, bakım, yedek parça ve pilot eğitimlerini kapsıyor. Kendi sınıfında Hürkuş’un da rakibi olan A-29, karadan havaya füze tehdidinin olmadığı yakın uçuşlarda ve şehir görevlerinde kullanılıyor. ABD, Orta Doğu’da tehdidin az olduğu noktalarda maliyet avantajı (Aynı sınıftaki uçaklarda saatlik operasyonal maliyet ortalama 400 - 500 dolar olarak hesaplanıyor) nedeniyle modernize edilmiş pervaneli uçaklardan etkin olarak faydalananlar arasında yer alıyor.

ABD’in en hızlı büyüyen özel şirketleri arasında yer alan Sierra Nevada, ABD tarafından “Havacılıkta Dünyanın En İyi 10 Yenilikçi Şirketi” arasında gösteriliyor. Fatih Özmen ve Eren Özmen tarafından yönetilen şirketin ABD’deki 31 loaksyonunda 3000’den fazla personel çalışıyor.

• Helal 👏👏

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ağlamak istiyorum sayın seyirciler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alssa ne olur bize ne faydası var.. ? gavurun ekmeğini yiyen kılıcını salllar tusaş la işbirligi yapıyorsa dikkat edilsin ileriye gidecekken geriye gitmeyelim..tıpkı ingilizlerle yaptıgımız savaş uçagı projesi gibi oyalamasınlar

• Ohhhh beyin göçüü, misss, ben de gidecem. Malum zat ölünce döneriz

• Bizim meşhur "yerli uçağımız göklerde"nin ortağı da Sierra Nevada idi. Ne oldu bizim uçak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz7

Ohhhh beyin göçüü, misss, ben de gidecem. Malum zat ölünce döneriz
    Mevcut iktidar gidince ulkenin daha iyiye mi gidecegini saniyorsun? Gelecek olan da diktatör olacak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beceremediler. Uçakta çirkindi zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cengiz7 kullanıcısına yanıt
    Gidebiliyorsan iki dk durma.

• Neden prop uçak ?
  • Yan yattı, çamura battı.

• isakoc kullanıcısına yanıt
    Şuan Erasmustayım. Gelecekteki muhtemel işyerlerim için araştırma yapıyorum
  • In space i uzayda diye çeviren bir daha çeviri yapmasın, haber de yapmasın, copy, paste, ne güzel

• Şirket ABD de, satış Nijerya'a, satılan ürün Embraerin patentinde vb. vb. Özetle bize ne Sahibi Türkmüş eee TC ne ne katkı sağlamış. Açsaymış ya Türkieyye üretim tesisi vs...

Malum zatın adı yokken bu ülkede durum çok daha kötüydü, yeniler bilmez.

• 01myavuz 0 kullanıcısına yanıt
    Cihatçı arkadaşlara ve kömür makarna sevdalılarına daha güzel olabilir günümüz Türkiyesi ama eğitim görmüş ülkesine bilimsel açıdan katkı yapmak isteyen birilerine bunu söylemen bizim bi yerlerimizle gülmemize sebep oluyor. Anladın?

Yazdıklarım aynen geçerli zannediyorsunuzki karşınızda çoban yorum yazıyor. Oy vermedim, hediyesini almadım ama neyin ne olduğunu sizden çok daha iyi bilirim.
  • 01myavuz 0 kullanıcısına yanıt
    Bu hayatta en çok yanılanlar, kendilerini başkalarından daha bilgili görenler, ben daha iyi bilirim diyenler değil midir zaten :)
    Daha çok beklersin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.