Şimdi Ara

NİHAT HATİPOĞLU:YÜZÜKLERİN EFENDİSİ HZ. SÜLEYMAN'DAN ESİNLENMEDİR (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
112
Cevap
1
Favori
2.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • zaten sinopsisi kuranda yazıyordu.. Orc suresi 131. ayet.
  • EmuMaster kullanıcısına yanıt
    Kacma yahu nereye kaciyorsun gel cevapla.
    Kendini ifade edemiyorsan o benim problemim degil.
    Hem tabu yikmak diyip insanlarin Kabe'ye donmesi aslinda gereksizdir demeye getireceksin verdigin ayetle sonra ben celismiyorum diyeceksin, kalkip Peygamber oldukten sonra hadisler yazildi diye ortaya atilan cahilligi kabul edip sorular soracaksin oyle olmadigini soyleyince cevaplayamayacaksin ee nereye gidecek bu is.Yazdigin yorumlar en basindan beri ortada.Yok bana vahiy gelmedi yok bilmem ne olmadi hayirdir Hadisler yalan diye vahiy geldi herhalde.Arkasina dusmeyin diye ayet atiyorsun ama is Hadis'e,Sunnet'e gelince en onde kosup her sey soyleyebiliyorsun ama pardon o farkliydi degil mi?

Yorumladigin,sordugun sorularda ortada.Cevaplamak istemedim ama kalkip diger insanlar neden yaratilmis sadece Muslumanlar cennete gidecekse diye absurt sorular soruyorsun.Bir de Hadis'e gore yorumla demissin.Hayir ben sizin 3 soru sonra ne soracaginizi biliyorum.Bana Bakara 62'yi kaynak olarak sunup kullanacagin cumleler bile hazir.Yahu sen neyin sorgusundan bahsediyorsun.Muhtemelen tek kelime Arapca dahi bilmiyorsundur.Okudugun Turkce eserlerin dahi birilerinin dile getirdigi yorumla ortaya ciktigindan da haberin yoktur.Hani birilerinden faydalanmayacaktin?

Velhasilkelam en basindan 4 soru sordum.Dordune de asil istenen yonunde cevap veremedin.Allah ile Peygamber arasinda ki iletisim Kur'an'dan ibarettir,her sey ayetlerdedir diyen sizlere 17 ay neye gore hangi ayete gore bu Kible degisti diyorum bana Dogu da Bati da Allah'indir ayetini atiyorsun.Yahu niye her namazda baska yone dogru namaz kilindlmadi da 17 ay bir yone kilindi bana ayet getir diyorum aslinda sende anliyorsun ama isine gelmiyor cunku sorunun cevabina ulasmak icin temelden sarsilman gerek.
    Yahudiler ile savasta izlenilen yolda izinler nerde diyorum bana agac kesme felan filan diye geliyorsun.Yahu kimse olayi konusmuyor.Zaten onu konusacak bilgi birikimi de gormuyorum karsimda.
    Sorularin hepsi net,cevaplar da 1-2 kelime ve net olmali ama cevirdikce ceviriyorsun.

Yuzyuze gelsek 3 tane hadis serhi gostersem apisip kalirsi gelmis bana arastirmiyorsun,sorgulamiyorsun ayagi cekiyorsun.He zaten 1400 yildir bi sen sorguladin,Peygamber de dun geldi Kur'an dun geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yeni moda bu herhalde biri şeyh pir der diğeri başka tövbe yarabbi
  • verilmesi mantıklı tek cevap "lol"
  • Mr.Lucky kullanıcısına yanıt
    Tebrikler, savaşı kazandınız.

• Mr.Lucky kullanıcısına yanıt
    Sen kendini kaybetmişsin birader.Sen benle değil kafanda oluşturduğun suçlayacak kişiyle tartışıyorsun.O kadar zoruna ağırına gittiki sorduğum sorular yazılarını bile yazarken heyecan yaptığın belli, buram buram artistlik kokuyor.

Sen neyin cevabını verdinde neyin sorusunu sorup benden cevap istiyorsun benden?Ben sana bir sürü ayet gösterdim kaç mesajdır işin gücün kaçamak soruya soruyla cevap vermek.Ayetler ortada buyur madem o kadar arapça bildiğin ile övünüyorsun yaz bana.

Bak mesela bu kafanda yarattığın kişinin sana verdiği cevap "Hadisler yalan diye vahiy geldi herhalde." nerde benim böyle bir iddiam?Niye iftira atıyorsun?

Sen bu üslubla sakın olaki din yaymaya kalkma çok kişiyi ateizme yönlendirirsin.Sende ego tavan yapmış çok narsist bir tavrın var senin.

1000 küsür sene önce ölmüş adamın yaşantısını görmeden sen nasıl sünnetini uygulayacaksın?Elinde kurandan başka kesinliği olmayan hadis adı altındaki sözlerlemi?E yap diyorum sana işte, bana bu yaptığın artistliğin arkasındaysan emin olduğun şeyin peşine düş uygula.

"Yahu sen neyin sorgusundan bahsediyorsun." Geçmişten sana dayatılan şeylerin sorgusundan bahsediyorum, az bir şey fikrin olsa dahi bunca çelişen olayı görürsün.

Bakın arkadaşlar bu adam hiç kendine söylemediğim şeyleri söylemişim veya söyleyecekmişim gibi itham ediyor beni.Bakara 62 inan aklımın ucundan geçmedi.Mesajlarımıda kontrol edebilirsiniz.

Bakın peşin hükümlülüğe bakın "Bana Bakara 62'yi kaynak olarak sunup kullanacagin cumleler bile hazir."

17 ay meselesi çıktı birde heralde bayram günü Allah sınıyor beni.Ben 17 ay falan bilmem onuda nerden okudun onuda bilmem.Ben sana bakara 115 dedim kitlendin kaldın.Ondan sonra artist artist sorularıma soruyla karşılık verdin.Bilmiyorsan bilmiyorum de.

Ha canın tartışma çekip rezil olmak istiyorsan daha ben sana sürüsüyle ayet sorarım, sorduktan sonra sakın bana "aklımız yetmez her şey mantıkla olmaz" minvalinde nurcu argümanlarıyla gelme karşıma.

Yurtdışında olduğun için salla babam salla, yüzyüze gelsek olacak olan tek şey şu sorduğum sorulara cevap veremeyip rezil olur kalırsın.Arapça bilmeyle hayatın anlamı öğrenilseydi bugün araplar dünyanın efendisi olurdu.

Bak 1400 yıl ile başlayacak kadar dar görüşlü olduğun için zaten meseleyi uzatmak istemedim.Dine dinlere bu pencereden bakmaya devam et sen.

Bana şunlara delikanlı gibi cevap verirmisin;

1-Bir cemaate tarikata dahilmisin.
    2-Bağlı olduğun bir siyasi görüş var mı?
    3-Bu kadar artistçe anlattığın gerekçelerin kaçta kaçını hayatında uyguluyorsun?Şu okuduğum yorumda bile islama uygun bir üslub göremedim sende.

Bu zamana kadar doğru düzgün üslub ile cevap yazmaya çalıştım, hep alaycı ve aşağılayıcı bir şekilde karşıma geldin.Bundan sonraki vereceğin mesajlara sivri bir dille cevap yazmak zorunda bırakma beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmuMaster -- 5 Temmuz 2016; 23:24:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: EmuMaster

Sen kendini kaybetmişsin birader.Sen benle değil kafanda oluşturduğun suçlayacak kişiyle tartışıyorsun.O kadar zoruna ağırına gittiki sorduğum sorular yazılarını bile yazarken heyecan yaptığın belli, buram buram artistlik kokuyor.

Sen neyin cevabını verdinde neyin sorusunu sorup benden cevap istiyorsun benden?Ben sana bir sürü ayet gösterdim kaç mesajdır işin gücün kaçamak soruya soruyla cevap vermek.Ayetler ortada buyur madem o kadar arapça bildiğin ile övünüyorsun yaz bana.

Bak mesela bu kafanda yarattığın kişinin sana verdiği cevap "Hadisler yalan diye vahiy geldi herhalde." nerde benim böyle bir iddiam?Niye iftira atıyorsun?

Sen bu üslubla sakın olaki din yaymaya kalkma çok kişiyi ateizme yönlendirirsin.Sende ego tavan yapmış çok narsist bir tavrın var senin.

1000 küsür sene önce ölmüş adamın yaşantısını görmeden sen nasıl sünnetini uygulayacaksın?Elinde kurandan başka kesinliği olmayan hadis adı altındaki sözlerlemi?E yap diyorum sana işte, bana bu yaptığın artistliğin arkasındaysan emin olduğun şeyin peşine düş uygula.

"Yahu sen neyin sorgusundan bahsediyorsun." Geçmişten sana dayatılan şeylerin sorgusundan bahsediyorum, az bir şey fikrin olsa dahi bunca çelişen olayı görürsün.

Bakın arkadaşlar bu adam hiç kendine söylemediğim şeyleri söylemişim veya söyleyecekmişim gibi itham ediyor beni.Bakara 62 inan aklımın ucundan geçmedi.Mesajlarımıda kontrol edebilirsiniz.

Bakın peşin hükümlülüğe bakın "Bana Bakara 62'yi kaynak olarak sunup kullanacagin cumleler bile hazir."

17 ay meselesi çıktı birde heralde bayram günü Allah sınıyor beni.Ben 17 ay falan bilmem onuda nerden okudun onuda bilmem.Ben sana bakara 115 dedim kitlendin kaldın.Ondan sonra artist artist sorularıma soruyla karşılık verdin.Bilmiyorsan bilmiyorum de.

Ha canın tartışma çekip rezil olmak istiyorsan daha ben sana sürüsüyle ayet sorarım, sorduktan sonra sakın bana "aklımız yetmez her şey mantıkla olmaz" minvalinde nurcu argümanlarıyla gelme karşıma.

Yurtdışında olduğun için salla babam salla, yüzyüze gelsek olacak olan tek şey şu sorduğum sorulara cevap veremeyip rezil olur kalırsın.Arapça bilmeyle hayatın anlamı öğrenilseydi bugün araplar dünyanın efendisi olurdu.

Bak 1400 yıl ile başlayacak kadar dar görüşlü olduğun için zaten meseleyi uzatmak istemedim.Dine dinlere bu pencereden bakmaya devam et sen.

Bana şunlara delikanlı gibi cevap verirmisin;

1-Bir cemaate tarikata dahilmisin.
    2-Bağlı olduğun bir siyasi görüş var mı?
    3-Bu kadar artistçe anlattığın gerekçelerin kaçta kaçını hayatında uyguluyorsun?Şu okuduğum yorumda bile islama uygun bir üslub göremedim sende.

Bu zamana kadar doğru düzgün üslub ile cevap yazmaya çalıştım, hep alaycı ve aşağılayıcı bir şekilde karşıma geldin.Bundan sonraki vereceğin mesajlara sivri bir dille cevap yazmak zorunda bırakma beni.

Daha ilk mesajimda ilk satirda 17 ay varken gelmis birde 17 cikti diyor.Sanki 3 gun sonra ilk defa bu terimi kullanmisim.Arkadasim yine diyorum ne tartistigini ne yazdigini ne okudugunu biliyorsun.Peygamber oldukten sonra neden Hadisler yazildi diye sordun cevapladim itiraz cumlesi bile yazmadin.Kabr konusuna tabu olarak giris yapiyorsun sonra ayet getiriyorum bak bunlarda celiski yaratirsin diyorum bana ben celiski diye bir sey soylemedim diyorsun.
    Bana sadece Muslumanlar cennete gidecekse diger insanlar neden var diye soruyorsun boyle absurt soruya cevap mi verilir.Tum insanlari neden yaratildigini bilmiyorsan neyin burda savunmasini yapiyorsun sen.

1-Neye bagli oldugum
    2-Neye oy verdigim
    3-Neyi uyguladigim
    Seni ilgilendirmez.Hayirdir CHP desem dinsiz,AKP desem hirsiz,HDP desem terorist,MHP desem fasist diyerek kestirip atacak misin?
    Tartisma bilen adama bak,tartidma sirasinda kisilerin tercihlerini soruyor.Kaldi ki burda beni reel hayatta taniyanlarda bu sorularin cevabi da var.
    Neyse neye inaniyorsan inan.Ama yorumlar arasinda Hadis-Sunnet konusuna uyanlar ile ilgili hem yanlissiniz diyeceksin sonra da neye uyarsaniz uyun diye konusacaksin.Yok oyle yagma..

• Esinlenme demiş amma büyütmüşsünüz. Sırf adam para alıyor şu işten diye bu laflar. İşini laiki ile kim yaparsa yapsın ister bir dinsiz ister bir müslüman parasını hak ediyordur. Hepimiz bir yerden esinlenmiyormuyuz yeri geldiğinde şarılar, şiirler, filmler.

Ama o değilde şeyh pir nedir ya ye gördüm

• quote:

Orijinalden alıntı: Zodion

quote:

Orijinalden alıntı: mansurhusrev

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yüzüklerin efendisini bilmem de Full Metal Alchemist esinlenmiş

Nihat Hatipoğlu görmeyeli kendini geliştirmiş komplo teorilerine başlamış+imparatorun gerçek manasını biliyor

Bir de din tüccarı olmasa.Dinden para kazanmak ayetler gereğince haramdır.Yapmayın etmeyin

Adamın geçimini sen mi sağlayacaksın kimseden para almazsa ? Bedava ev araba giyim kuşam gıda mı sağlayacaksın ? Emeğinin karşılığını alıyor adam , kimseden de zorla birşey almıyor. Alan razı veren razı size olan ne

Ayet diyorum ayet.Yoksa banane.Cahiller meczuplar hak ettiğini bulur

Ama dinden para kazanıp müslüman geçiniyorsa bu tutarsızlığını açığa vurmak tebliğ gereği benim görevim.Ki zaten dini açıklamak emirdir yapması gerekendir.Gitsin başka iş bulsun kendine ülkenin yarısı survivor gibi yaşıyor hayatını

Allah'a verdiğiniz sözü basit bir ücret karşılığı satmayın. Eğer bilirseniz, Allah katında olan, sizin için daha hayırlıdır

Nahl 95

Yav srn kimsin ki senin bir ayetten çıkardığın mana ile vardığın hükme saygı duyayım ? Kimsin sen kendini ne zannediyorsun Senin yazdığın ayeti hoca efendiler alimler bilmiyorlar bir tek sen biliyorsun nasıl da yakalamışsın tebrikler

Kuran anlaşılmaz diyen siz keferelerlere körlere söyleyeyim.Kuranı alim dediğiniz beynini saçmalıklarla doldurmuş oligarşik ruhban sınıfı değil herkes anlayabilir.Fakat siz ondan korktuğunuz için Kuran'ın anlaşılmasını istemiyorsunuz.Ekmeksiz kalmak zor iş doğrusu

40 ta 1 zekat uydurmasını ortaya koyan da siz sünnilersiniz.Bu kadar da inkarcı olunmaz.Hemen ad hominem kelle sayıları

Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır

Araf 179

Bana kefere diyorsun ben elhamdülillah müslümanım vereceğin hesabı düşün.

Ayrıca cahilliğini bu kadar belli etme , Kuranı herkes anlar diyorsun ya arapça bilmeyen adam nasıl anlıyor mesela ? Mealini okuyor değil mi ? Peki kaç yüz tane meal var ? Hepsi aynı mı ? Yav neresinden tutsan elinde kalır sizin bu sapkınlıklarınız. Sizin tutarsızlıklarınızı anlatmaya kalksak dünyadaki kağıtler kalemler yetmez. O yüzden değmez. Kendi cahilliğinizde boğulun.

Kefere nankör demektir.Yani sana kafir demek istemedim

Meal okur bir çok meale bakar tefsir okur.Bir çok ayetin manasında hem fikiriz.Muallakta olanları da bir zahmet arapçasına bakıversin ki böyle ayetlerin sayısı ne kadardır ki.Allah akıl vermiş kullan.Mezhep olunca sorun değilde insanlar tek başlarına yorumlayınca mı kötü oluyor anlamadım.Yorum kaçınılmazdır bizim görevimiz en mantıklısını en Kuranın ruhuna uygununu bulmak

Tutarsızlık sizin işiniz.Çalgılı müzik haram fakat tarikatlarınız kuralları yumuşatıp bir sürü ilahi icra etmiş

Biriniz midye haram dersiniz diğerinin denizden babam çıksa yerim dersiniz

Alimleriniz çıplak yıkanmayın melekler görür der.Hadisler Hz.Muhammedin çıplak yıkandığını söyler.Koltuk meselelerine,mezar taşlarına hiç girmiyorum bile

İnan ki sünni kalmak için çok uğraştım fakat bu kadar fazla handikabı olan bir dine inan ki inanamam.Eğer ki çelişkimizi söylersen aydınlanırız

Bende dinlere inanmak için çok uğraştım ama komple elimde kaldı.Çelişkimizi söylerseniz aydınlanırız.Kuran rehber diyorsun da.Tevbe 123,Muhammed 4.ayet eşittir Işid.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdamsınDrogba

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yüzüklerin efendisini bilmem de Full Metal Alchemist esinlenmiş

Nihat Hatipoğlu görmeyeli kendini geliştirmiş komplo teorilerine başlamış+imparatorun gerçek manasını biliyor

Bir de din tüccarı olmasa.Dinden para kazanmak ayetler gereğince haramdır.Yapmayın etmeyin

Adamın geçimini sen mi sağlayacaksın kimseden para almazsa ? Bedava ev araba giyim kuşam gıda mı sağlayacaksın ? Emeğinin karşılığını alıyor adam , kimseden de zorla birşey almıyor. Alan razı veren razı size olan ne

Ayet diyorum ayet.Yoksa banane.Cahiller meczuplar hak ettiğini bulur

Ama dinden para kazanıp müslüman geçiniyorsa bu tutarsızlığını açığa vurmak tebliğ gereği benim görevim.Ki zaten dini açıklamak emirdir yapması gerekendir.Gitsin başka iş bulsun kendine ülkenin yarısı survivor gibi yaşıyor hayatını

Allah'a verdiğiniz sözü basit bir ücret karşılığı satmayın. Eğer bilirseniz, Allah katında olan, sizin için daha hayırlıdır

Nahl 95

Yav srn kimsin ki senin bir ayetten çıkardığın mana ile vardığın hükme saygı duyayım ? Kimsin sen kendini ne zannediyorsun Senin yazdığın ayeti hoca efendiler alimler bilmiyorlar bir tek sen biliyorsun nasıl da yakalamışsın tebrikler

Kuran anlaşılmaz diyen siz keferelerlere körlere söyleyeyim.Kuranı alim dediğiniz beynini saçmalıklarla doldurmuş oligarşik ruhban sınıfı değil herkes anlayabilir.Fakat siz ondan korktuğunuz için Kuran'ın anlaşılmasını istemiyorsunuz.Ekmeksiz kalmak zor iş doğrusu

40 ta 1 zekat uydurmasını ortaya koyan da siz sünnilersiniz.Bu kadar da inkarcı olunmaz.Hemen ad hominem kelle sayıları

Andolsun, biz cinler ve insanlardan birçoğunu cehennem için yaratmışızdır. Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha da şaşkındırlar. İşte asıl gafiller onlardır

Araf 179

Bana kefere diyorsun ben elhamdülillah müslümanım vereceğin hesabı düşün.

Ayrıca cahilliğini bu kadar belli etme , Kuranı herkes anlar diyorsun ya arapça bilmeyen adam nasıl anlıyor mesela ? Mealini okuyor değil mi ? Peki kaç yüz tane meal var ? Hepsi aynı mı ? Yav neresinden tutsan elinde kalır sizin bu sapkınlıklarınız. Sizin tutarsızlıklarınızı anlatmaya kalksak dünyadaki kağıtler kalemler yetmez. O yüzden değmez. Kendi cahilliğinizde boğulun.

Kefere nankör demektir.Yani sana kafir demek istemedim

Meal okur bir çok meale bakar tefsir okur.Bir çok ayetin manasında hem fikiriz.Muallakta olanları da bir zahmet arapçasına bakıversin ki böyle ayetlerin sayısı ne kadardır ki.Allah akıl vermiş kullan.Mezhep olunca sorun değilde insanlar tek başlarına yorumlayınca mı kötü oluyor anlamadım.Yorum kaçınılmazdır bizim görevimiz en mantıklısını en Kuranın ruhuna uygununu bulmak

Tutarsızlık sizin işiniz.Çalgılı müzik haram fakat tarikatlarınız kuralları yumuşatıp bir sürü ilahi icra etmiş

Biriniz midye haram dersiniz diğerinin denizden babam çıksa yerim dersiniz

Alimleriniz çıplak yıkanmayın melekler görür der.Hadisler Hz.Muhammedin çıplak yıkandığını söyler.Koltuk meselelerine,mezar taşlarına hiç girmiyorum bile

İnan ki sünni kalmak için çok uğraştım fakat bu kadar fazla handikabı olan bir dine inan ki inanamam.Eğer ki çelişkimizi söylersen aydınlanırız

Bende dinlere inanmak için çok uğraştım ama komple elimde kaldı.Çelişkimizi söylerseniz aydınlanırız.Kuran rehber diyorsun da.Tevbe 123,Muhammed 4.ayet eşittir Işid.

Klasik bir savunma gibi gelebilir ama ayetin bütününe bakın çünkü Kuran aynı zamanda onlar size saldırmadıkça sizde onlara saldırmayın da der.Olduğu gibi alırsak bu Kuranın kendisiyle çeliştiği anlamına gelir

Muhammed 4'te sorun yok.Savaşta öldürecek tabii birbirlerine gül atacak halleri yok

Deistseniz hiç umursamayan Tanrı modeline inanıp sevgiden akıldan bahsetmeniz biraz absürt.Biliyorsunuz umursamamak nefretten daha ağırdır.Böylece umursamaz Tanrı modeline inanırken kendinizle çelişiyorsunuz
    Agnostikseniz İslama inanmak daha mantıklı çünkü İslamda dogmatik agnostizmdir.Ve bilinmezlikler içinde inanmak daima yeğdir
    Ateistseniz bilim tümevarım yöntemiyle çalışır.Nedir bu yöntem durumu bir çok değişik şartlarda olmak 10000 kere dener ve verisini tutar akıbetinde kanun çıkarılır.Ona göre bilim paradigması mutabıka varır.Yani gerçeği bilmenin hiç bir yolu yoktur.Sonu gene agnostizme çıkıyor kısacası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 6 Temmuz 2016; 4:41:18 >

• Ramazan bitmesinin en güzel yanı tv de dini yalanşarla anlatanlar dan kurtuluyoruz. Dünyada herşey money

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.