Şimdi Ara

Ni no Kuni™ II: Revenant Kingdom İstek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
3
Favori
10.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk oyunu PC'ye çıkmayan bu oyun serisi ikinci oyunuyla PC'ye de çıkış yaptı. Aldığı puanlardan ve RPG oyunu olmasından mümkünse çevrilmesini isteyeceğim.

Oyunun konusu:

Ni no Kuni'nin etkileyici dünyasına hoş geldin!
    Darbe ile devrildikten sonra, genç kral Evan yeni bir krallık kurmak ve halkını onları tehdit eden karanlık güçlerden koruyarak dünyasına birlik getirmek için sıra dışı bir maceraya doğru yola çıkar.
    Anime film ile video oyun arasındaki sınırları aşan bu unutulmaz serüvende ona katıl. LEVEL-5 tarafından geliştirilen Ni no Kuni II, efsanevi sanatçı Yoshiyuki Momose tarafından büyüleyici karakter tasarımları ve dünyaca ünlü Joe Hisaishi'nin bestelediği heyecan verici soundtrack ile öne çıkıyor.https://store.steampowered.com/app/589360/Ni_no_Kuni_II_Revenant_Kingdom/

Aldığı puanlar:

DualShockers 100
    Guardian 100
    Twinfinite 100
    Rice Digital 100
    PSX Brasil 97
    CGMagazine 95
    Niche Gamer 95
    Easy Allies 95
    PlayStation Universe 95
    Atomix 95
    GamingTrend 95
    Just Push Start 95
    PlayStation LifeStyle 95
    Hobby Consolas 94
    The Digital Fix 90
    GamingBolt 90
    TheSixthAxis 90
    GearNuke 90
    TrustedReviews 90
    Polygon 90
    Softpedia 90
    RPG Site 90
    Press Start 90
    PC Gamer 90
    GamesRadar+ 90
    Hardcore Gamer 90
    M3 90
    Digitally Downloaded 90
    The Outerhaven Productions 90
    Areajugones 90
    Stevivor 90
    Attack of the Fanboy 90
    COGconnected 88
    EGM 88
    The Games Machine 85
    Spaziogames 85
    Metro GameCentral 80
    GameSpot 80
    GameSkinny 80
    Game Informer 80
    GameSpew 80
    IGN 78
    Destructoid 75
    Game Revolution 70
    USgamer 70
    https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Ni_no_Kuni_II_Revenant_Kingdom_inceleme_Puanlari-90433.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okazaki -- 11 Temmuz 2021; 21:7:15 >

• Gelişmeden kasıt, eğer aracın tamamlanması ise çevirmek için aracı hazırladık, font dahil fakat çevirecek kimse yok. Sadece bu mu hazır.

Jprg oyunlarının elimizdeki araç listesini yazayım size.
    Nino kuni 2.
    Nioh complete edition.
    Tales of smphonia.
    Samurai warriors spirit of sanada.
    Samurai warriors 4-II.
    Senran kagura estival versus.
    Tales of zestiria.
    Tales of berseria.
    Warriors all stars.
    Dynasty warriors 9.
    Attack on titan 2 – tarafımca çevriliyor şu an.
    Dragon Quest Heroes Slime Edition (en sevdiğim seridir)
    DRAGON QUEST HEROES II
    Arslan the World warrior.
    One piece pw 3 – talep olmadığı için %50 civarı bir düzeyde askıya alındı. (Hiç duyurulmadı)
    Nier automata – bitmek üzere çevirisi, size uzun gelebilir süreç ama tribogamer gibi prof bir yere bakarsanız 1buçuk 2 senede %20 – 25 lerde kaldığını görürsünüz. Biz ise bitirmek üzereyiz.
    Ve tabii yakuza 0 (bence en iyi jprg )(çok basit açılıyor, ben biri el atsın diye bekliyorum, umarım biri el atar)
    Talep dersek…? Yok. Olsa da çevirmen yok. Sıkıntı burada patlak veriyor işte.
    Jprg dışındaki oyunlardan bahsetmek gerekirse, Shadow of tomb raider yerelleştirme projesi, aldığım duyumlara göre oyunçeviri tarafından başlatılacakmış. Ama resmen onlar duyurana kadar başladı diyemeyiz. Sadece duyum aldım.
    Shadow of war ve Wolfenstein 2 the new colossus oyunu için sağlam kişilerden talep gelirse 2dk’lık işi var, açıp verebiliriz. Elimiz kolumuz dolu olduğu için şu an kıpırdayamıyoruz.

Bunun dışında f1 2018 türkçe konusu açılmış az evvel. Eğer yeterli talep olursa, onuda 3-4 saat içinde açabiliriz. Fakat çevirmen yok.
    Teknik olarak biz türklerin eksiği yok. Çevirmen eksiğimiz büyük. (site olarak demiyorum, genel olarak) Hatta nino kuni 2 için birkaç gün evvel tribogamer’dan takas teklifi geldi. Fakat Türkçeye çevrilmediği için herhangi bir cevap yazmadık.

Örneğin eğer talep olsa çok istenseydi oradan alabileceğimiz Final Fantasy X / X-2 HD Remaster,
    Lightning Returns: Final Fantasy XIII gibi araç gereçler ile ninoyu takas ederdik. Hoş etsekte talepte yok çevirmende yok. Jprg oyunlarının bizde bir karşılığı yok. Herkes shadow of tomb raider peşinde :)

Biraz fazla uzattım lafı ama şu an durum bu. Elimizden geleni yapıyoruz, kendi adımıza ama bireysel olarak uğraşlarla çok yol kattetiğimiz söylenemez.
  • Türkiye'de JRPG oyunlar ilgi görmüyor. Çeviren çıkacağını sanmıyorum. Çevrilmesi çok güzel olur tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 24 Mart 2018; 10:5:11 >
  • İlgi görmekten ziyade anime dünyasına biraz hakim olup da oyun çevirisiyle ilgilenen çevirmenler yoğunlukta değil... Ya anime çevirmenleri buşunuyor ya da oyun çevirmenleri...
  • ps4 için almak istediğim oyunlardan biri.

Bana kalsa, ben her jprg oyunu türkçe görmek isterim. İnş çevrilir, şu güzel hikayeyi insanlarımız anlayarak oynar. Jprg oyunu anlamadan oynanmaz. Bu yüzden ülkemizde jprg oyunlarının ilgi görmediğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diablero-de -- 25 Mart 2018; 3:21:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: diablero-de

ps4 için almak istediğim oyunlardan biri.

Bana kalsa, ben her jprg oyunu türkçe görmek isterim. İnş çevrilir, şu güzel hikayeyi insanlarımız anlayarak oynar. Jprg oyunu anlamadan oynanmaz. Bu yüzden ülkemizde jprg oyunlarının ilgi görmediğini düşünüyorum.

İlgi görmemesinin sebebi görselliği bence. Çocukça gibi gelebilir oynamadan resimlerine falan bakınca.
  • Oyun kesinlikle tam bir sanat eseri , muhteşem. Keşke daha fazla ilgi görse ülkemizde... Aralıksız 5 saat oynadım uzun bir aradan sonra bir oyunu.
  • Çok pahalı ya
  • Ortada Hayao Miyazaki ve Studio Ghibli'nin emeği var. 179 TL gayet normal bir fiyat böyle bir dünya kurgusu için. Meraklıları ve fanları eminim mutlaka satın alacaktır. Hele hele kutulu versiyonu tam bir şaheser...
  • Level 5'e mesaj atsak resmi olması için faydası olur mu?
    Eminim ki ülkemizde Hayao Miyazaki eserlerini seyredenlerde alır.
  • Level-5 değil BANDAI NAMCO'yu ikna etmek gerekiyor. İmkansız diye bir şey yoktur, ama sınırları zorlamak gerekiyor böyle işler için.
  • Denemekten zarar gelmez.
  • Bu işler nasıl yürüyor bilmiyorum fakat Bandai Namco Türkiye ile bütün işlere sıcak bakıyor. Bizzat iletişim içindeyim kendileriyle ve çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ainz Ooal Gown

Denemekten zarar gelmez.

Denemediğimizi kim söyledi? :)
  • Oyun mükemmel ya
  • Ben Türkçe desteği gelse hemen alırım mesela...
    Çeviren gruplara da destek olurum. Tabii çıkınca...
  • İlk oyunu oynamamıştım,hikaye olarak eksiklik hisseder miyim acaba direk bundan başlasam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AngelDust!

İlk oyunu oynamamıştım,hikaye olarak eksiklik hisseder miyim acaba direk bundan başlasam ?

Hayır. İlk oyunun 100 yıl sonrasında geçiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-05471E679 -- 27 Mart 2018; 19:57:16 >
  • Bir araç yapmaya çalışıyoruz. Eğer başarılı olursak, siz çevirmenlerden haber verin. Kendilerine seve seve yardımcı oluruz... Tek veya ekip farketmez. Tabii, resmi olursa daha güzel olur, daha şık olur... Bekleyelim şimdilik.

@AsRuleS Hocam, resmi olacaksa eğer bu konu altından bizi de bilgilendirirsen sevinirim. Gönül ister şu güzel oyun resmi olsun. İnş olur.

@emonz pm gönderemiyorum (telefon onayı istiyor) o yüzden buradan yazıyorum. Oyunun ismi neydi, Ücret mücret demişsinde gerek yok. İndie oyun çevirmiyoruz biz genelde ama kısaysa 1-2 günümü ayırıp hallederim. Madem bu kadar çok istiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diablero-de -- 29 Mart 2018; 5:7:13 >
  • Bandai Namco ile henüz somut bir yanıt gelmedi. Oyun çıktıktan sonra da dil eklemesi yapmayan firmalardan biri onlar da... O yüzden resmi dil desteği geleceğini pek sanmıyorum. Belki başka oyunları için anlaşırız.
  • @okazaki nino kuni değil belki ama... ondan aşağı olmayan bir jprg oyununu gizliden çeviriyordum... Biraz önce sitemde duyurdum...

Müzik var sadece, atacağım video'da... pazartesi oynanış videosu çekeceğim. Müzikten anladıysan zaten ayıla bayıla oynarsın çktığında doya doya...

2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diablero-de -- 8 Nisan 2018; 2:26:15 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.