Şimdi Ara

Android ve iPhone'lardaki NFC özelliği nedir, ne işe yarar? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
2.366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

ekran kilidi kapali ise biraz zor otturuyorlar. nfc odeme icin ekran kilidinin acik olmasi gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonda nfc ozelligi olsa bile bataryayi degistirince eger o batarya da nfc cipi yok ise bu ozellik calismiyor.
    Gecen nfc ozellikli eski bir samsung telefon icin yeni batarya aldik. İstanbul kart yuklemesi yapmak istedik bir turlu olmadi. Sonra ogrendik ki batarya da nfc cipi yokmus.
    Belki yeni telefonlarda batarya degisiminde cipli batarya takiliyordur.
    Bunun haricinde nfc gercekten guzel bir teknoloji.

• Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay yok bu yüzden saat-bileklik gibi şeylerle ödeme yapamıyoruz, bunu anladık.

Fakat hiç mi bir firma bu pazardaki boşluğu fark edip bu işe girmez? Özellikle bankalar. Hadi mi band gibi kapalı sistemlerde bunu getirmek kolay olmaz üretici firma ile anlaşılması gerek fakat wear os, watch os ya da harmonyos kullanan akıllı saatlerde uygulamasını yükleyerek kullanamaz mıyız?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • eBRiHanceR kullanıcısına yanıt

Evet orası da var ama ekran kilidini unutur koyar cebe felan gidebilir. Tabi binde bir ihtimal ama can sıkabilir.

• ivirzivir35 kullanıcısına yanıt
    vay anasını, bunu bilmiyodum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Çok ilginçmiş, şimdi google da kısa bir arama yaptım, sadece bazı Samsung modellerinin nfc anteninin bataryada olduğu bilgisine ulaştım. Tüm nfc telefonlarda böyle değildir sanırım. Sizin telefonunuz ne marka model?

• ishadami kullanıcısına yanıt

samsung galaxy s5. eski model bir telefon.

Cevap için teşekkürler, evet o modelde bataryada nfc özelliği varmış. İlginç gerçekten..ayrıca o kadar eski sayılmaz bende lg optimus g (g1) var 3. Telefon olarak kullanıyorum hala :)

• Çok teşekkür ederim bende bunun ne olduğunu arıyordum.

• iphone'lar türkiye'de NFC kullanamıyor. yurtdışında da banka uygulamaları üzerinden NFC ödeme yapamıyor. illa apple pay kullanma şartı var. android'de banka uygulaması sayesinde heryerde temassız ödeme mümkün.kredi kartı taşımıyorum senelerdir.ayrıca akbil'i de NFC ile evinde yüklemek mümkün.

• Nfc çok işimiz görüyor acıyorum telefondan saniyede temassiz temiz.

• toplu taşıma, ödemeler, etkinlik biletleri vb. hayatın her alanında nfc teknolojisini kullanıyoruz. şu an popüler olan şey ise dijital kartvizitler. çok ciddi maliyet dostu olduğu söyleniyor. ayrıca kağıt israfının ciddi olarak önüne geçiyor. henüz denemedim. en kısa süre içerisinde deneyip deneyimlerimi paylaşacağım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.