Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Nf7 voltaj sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
13
Cevap
0
Favori
203
Tıklama
Giriş
    6766 Mesaj
    300watt fsp group psu aldııım halde 1,85v dan yukarı voltaj veremiyorum acaba bu mobo üzerinde bir ayar ve ya jumper mı var???

saygılar....[bandt]

|
    |
  • Soğutma Uzmanı
    4041 Mesaj
    hayır senin soğutmanda problem var normalde 2.2v bile sorunsuz verir hatta nf7-s den daha fazla fsb sunma olasılığı bile var.
    yani işlemcin iflas etmiş daha iyi soğut daha fazla voltaj ver kampanyası.
    ayrıca herzaman söylüyorum 1.75v dan sonra mosstteefflleerree küçük hs ler ayarlayın ve üzerine de fan yerleştirin, yoksa sistem gene tıkanacaktır ayrıca board a zarar verme riski artacaktır!!!
    |
    |
  • Yarbay
    6766 Mesaj
    mosfetler üzerinde 4 tane küçük 2 tanesinin üsütünde tek parça büyük var.
    1,850de fulldevirde 50 dereceyi geçmiyor sence başka bişiy olabilirmi??
    |
    |
  • Soğutma Uzmanı
    4041 Mesaj
    ozaman işlemcinin max kapasitesi buraya kadar :)
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1.85V üzeri veremiyorum ne demek yani ?
    Açmıyor mu yoksa arttırsan da V düşük mü kalıyor ?
    |
    |
  • Emekli Admin
    12148 Mesaj
    arkadaşlar şu mosfetler ne oluyor öğrenemedim gitti ya?
    |
    |
  • Soğutma Uzmanı
    4041 Mesaj
    board ın voltaj regulatörleri ana voltajlar ordan geçip sisteme dağılıyor
    irili ufaklı biton var ama ana mostef ve enfazla ısınanlar hemen cpu yanındakiler
    |
    |
  • Emekli Admin
    12148 Mesaj
    siyah chip'ler
    |
    |
  • Yarbay
    6766 Mesaj
    ethros 1,85 v de bios save diyince makina res için kapanıyor ama bi daha açmıyor
    verdiiim voltaja göre genelde idle durumda 1,825 1,79 load da 1,820 gibi değerler kullanıyor
    |
    |
  • Yarbay
    2203 Mesaj
    normal böyle durumlar yani voltajın düşük olması çoğu anakart tam voltaj vermez
    bende 1,85 volt verdiğimde 1,8 ile 1,825 arasında dalgalanıyo yük durumuna göre
    |
    |
  • Yarbay
    6766 Mesaj
    dalgalanma sorunum yok çünkü farklı voltajlarda dalgalanmaları idle ve load durumunda takip ettim düzensizlik ve ya extereme bi durum olmuyo...
    bu arada nf7 üzerinde 2 tane jumper var manual ve kitapçık üzerinde geçmiyo sanırım v2.x olduu için eski kalıyo tanımlar bu jumperlarla bi alaksı olduğunu düşünüyorum
    |
    |
  • Yarbay
    5492 Mesaj
    gecen nf7 icin bios arastirirken 10.5 carpanında calıstırırken bazı sorunlar ortaya cıktıgını okudum.http://www.logan.eclipse.co.uk/abit_nf7_(s)_v2_0.htm bu link isine yarayabilir.
    |
    |
  • Yarbay
    6766 Mesaj
    cpu interface açtıktan sora çarpan sorunum kalmadı ancak 1,9 1,93 gibi voltajlarda açmasına karşı 1,875 de açmıyo...
    sanırım dutc serisi 200*11 den sora aşırı voltaj istiyo tabe sağlam soutma olmadığı için olay zora giriyo neyse denemelere devam etcem tabe
    sonunda kart yada cpu elimde kalcak ama napalım...
    |
    |
  • Yarbay
    6766 Mesaj
    bu arada o sitede l12 mod gösteriyor tek telle filan bi manyaklık edip denesemmiki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
google reklamları
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Masal
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.