Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

nf7-s ve 1800+ aldım bazı sorunlarım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
16
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1657 Mesaj
    nf7-s ve 1800+ aldım bazı sorunlarım var.oc yaptıktan sonra makına acılmıyo.ılle reset atmak veya acıp kapamak gerekıyo.bu nf serısı kullananların basına gelen bırseymı.stabılıte sorunları var ayrıca.max stabil 2220 mhz de kullanabıldım.222*10.carpanı degıstırınce ne kadar voltaj verılırse verılsın stabıl olmuyo.1800+un kodu vpmw.ramlerin 2*256 ddr400 twinmos/twinmoss cıplı.goruslerınızı beklıyorum

|
    |
  • Soğutma Uzmanı
    4041 Mesaj
    200x12 ile 1.7v açıyor mu bi baksana o kod iyidir fan nedir bu arada stok fanla mı idare ediyorsun:)
    |
    |
  • Binbaşı
    1657 Mesaj
    su an stock fan takılı.200*12 kesınlıkle olmuyo o voltajla olsada 1.9 fılan ıster herhalde.ama yuklenmıyorum fazla.sorun anakartta mı sence
    |
    |
  • Binbaşı
    1657 Mesaj
    benim cpu yesil,25 den downgrade,sayılı kısım 9 la baslıyo.senin nasıl sorun neyde cozemedım daha.
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    4452 Mesaj
    Bu downgrade olayına şahsen inanmıyorum... Siz on rakamlara bakmayın...

Bu arada chipset voltajını 1.7V yapmayı unutmuyorsun di mi...[?]
    |
    |
  • Binbaşı
    1657 Mesaj
    1.7v tabi.zaten 222 fsbye nasıl cıkıcam.daha zorlamadım.ama 222 fsbde 3-3-2-2 di ayarlar.dusurursem daha da yukselcek.mainboarddan mı cpudan mı cozemedım daha.olmadı cpuyu geri verrim yerine baska bisi alayım
    |
    |
  • Teğmen
    220 Mesaj
    Abit te sorun oldugunu zannetmiyorum. Stabilite sorunun ya sıcaklıktandır yada işlemciden.
    |
    |
  • Binbaşı
    1657 Mesaj
    hmm.100de 100 saglammı abıtlerın hepsi.oc yapıyosun.kırmızı ekran cıkıyor dont turn off power dıye.sonra kendıne reset atıyor.acılmıyo sonra.sen kendı elınle reset veya guc kestıgınde acılıyo.bazen oylede acılmıyo.sıcaklık fazla degıl 52 C.
    |
    |
  • Yarbay
    6766 Mesaj
    benim makina da oc li halde iken res yemiyo kapatıp açıyorum res niyetine bu soruna çözüm bulsak iii olur
    bu arada xp ses kartımı takınca load ekranında takılıodu bulabildiiiim tüm driverları sildim ses le ilgili ama şimdide kendi kendine tanımak istediiinde donup kalıyo dün gag da gördüm adam comp sinirlenio sora monitöre sıkı bi kafa atıyo şu anda monitör param olsa bende yapcam!!!
    ufffffffffffffff.........
    |
    |
  • Emekli Yönetici
    4452 Mesaj
    Eheh sakın dont turn derken reset atma bu ne diye...

Sonra muhtemelen eline alırsın boardı...
    |
    |
  • Binbaşı
    1657 Mesaj
    yok yok dont turn derken atmıyorum.dont turn derken o kendı atıyo sonra acılmıyo.sen kendın elle atman veya acıp kapaman gerekıyo. her guc kestıgınde bunu mutlaka yapman gerekıyo
    |
    |
  • Binbaşı
    1657 Mesaj
    cold boot dıye bısı sıze bırsey cagrıstırıyor mu.
    |
    |
  • Teğmen
    220 Mesaj
    Açılmaması normal. Eger işlemcinin yada ramlerin kaldıramadiği bir değer ile açmaya calişiyorsan açılmaması dogal. Sonra sen acıp kapayınca Bios default degerleriyle açar. Yani seni clear cmos jumper i ile oynamaktan kurtarır. Bende 2800 mhz açmaya çalişiyorum ama açılmıyor boardun suçu mu?? Son biosu yuklemeni tavsiye ederim. Kaldiki 222 fsb ye cıktığın board oldukça performansli bir boarddur. Kuzey köprüsünün uzerindeki fani sokup altına thermal gres uygulayabilirsin. İşlemcin iyi ise 230 * 10 açabilirsin(ramler kaldırırsa tabiki) ki oldukça guzel bir fsb bence. Board ile uğraşıp alışınca eminim daha cok begeneceksin. Ayrıca bir arkadaşında falan 2400-2500 mhz çevirebilen bir işlemci varsa onuda dene ki stabilite sorunun nerden kaynaklandığına daha da emin olabilirsin. Ama abit oldukca stabil ve performanslıdır işlemcinden şüphelenmelisin. Boardun bir sorunu var belki bir tek benim başıma gelmiştir. O bahsettigin kızmızı ekranda(bios is saving your settings) kilitlendi meret ve biosu elime aldim. Başka bir boardda tekrar programlamak zorunda kaldim....
    |
    |

• Binbaşı
    1657 Mesaj
    ıyıde 2800 mhz de acmak ıstemıyorum kı 2200-2300 de bıle sorun cıkarıyor.222 fsbye cıkmasına lafım yok.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    658 Mesaj
    peki 222 fsbye daha dusuk bi carpanla cikmayi denedinmi
    eger acilirsa bordda bi sorun yok demektir
    acilmazsa yine sorun yuzdeyuz bordda demek digildir
    ama belki acilier ve sende rahatlarsin

bu arada java bende iki tane 1700+ var biri 2400 den digeri 2600 dan downgrade
    ve ikiside bu hizlarda default voltajinda calisiyor
    bana o yuzden bu downgrade geyigi dogruymus gibi geliyor
    |
    |
  • Binbaşı
    1943 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by unstoppable</i>
    <br />1.7v tabi.zaten 222 fsbye nasıl cıkıcam.daha zorlamadım.ama 222 fsbde 3-3-2-2 di ayarlar.dusurursem daha da yukselcek.mainboarddan mı cpudan mı cozemedım daha.olmadı cpuyu geri verrim yerine baska bisi alayım
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

222 fsb de ram ayarların bence gayet güzelmiş, bu değerlerde ramlere kaç volt veriyorsun? bende bu aralar twinmos ddr 400 alıcam. Sendeki ramlerin tam kodlarını yazabilirmisin, bulabilirsam seninkilerden alayım.
    şu an elimde VM marka ddr 400 var ve 200 fsbde 5-3-3-2,5 olarak anca çalışıyor. bunları twinmos ile değiştireceğim ama piyasada twinmos ddr 400 bulamıyorum.
    |
    |
  • Binbaşı
    1657 Mesaj
    200*11 200*10.5 fılan sorunlu.166*12 calısıyo.bırsey war ama ne
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
Mobilya Takımları
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,309
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.