Şimdi Ara

Nexus 7 mi iPad Mini mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
53
Cevap
1
Favori
3.805
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> iPad >> Nexus 7 mi iPad Mini mi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    48 Mesaj
    arkadaşlar bende nexus 7c modelini düşünüyordum 800 tl aşağı yukarı ama burayı okuyunca tekrar erteledim :( ipad mini 3g li değil mi? ben oyun ve internette kullanıcam o yüzden donanımı hızlı ve küçük ekran düşünüyorum
    |
    |

Orijinalden alıntı: darkcald

ios da karar kıldık ok

peki mini mi? 3 mu ?yoksa retina ekranlı 4 mu ? mı f/p olarak hangisi???

ben servisde dizi izleyim aksamlarida tv izlerken face girerim ekran parlak kaliteli olsun dizi izlerken..

ainol fire kullanıyordum memnun kalmadım zaten androidden cok cokuyor
    quote:

Orijinalden alıntı: darkcald

ios da karar kıldık ok

peki mini mi? 3 mu ?yoksa retina ekranlı 4 mu ? mı f/p olarak hangisi???

ben servisde dizi izleyim aksamlarida tv izlerken face girerim ekran parlak kaliteli olsun dizi izlerken..

ainol fire kullanıyordum memnun kalmadım zaten androidden cok cokuyor

ipad 4 almalısın bence 3 ve 4 arasında çok fiyat farkı yok zaten 1100-1200 liraya bulabilirsin 16 gb ipad 4 ü
    |
    |

• Binbaşı
    1653 Mesaj
    Android ile ios karşılaştırılmaz ki benim görürüş ipad mini

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Herşey kağıt üzerindeki gibi değildir hocam 512 mb ram olmasına karşın yağ gibi akar ios
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Jül Sezar

quote:

Orijinalden alıntı: ozan_26

quote:

Orijinalden alıntı: Smile75

Bence iPad mini. Çünkü hem bildiğimiz iPad hemde zarifi.

1GB ram olsa gözüm kapalı alacağım,512 olması tedirgin ediyor

Daha önce ios kullanmadınız sanırım, ios cihazlarda ram'in pek önemi yoktur androide benzemez, istediğiniz kadar program açın kasmaz veya donmaz. iPhone 4S'te de 512 mb ram var. Hatta işlemcide önemli değil, ki androidde bile tegra 3 ile dual core a9'un farkını tam anlayamıyoruz. Zaten tegra 3 başarılı bir mimariye sahip değil. Yani diyeceğim cihazda ios olması yeterli, 3gs'de bile mc 3'ü kasmadan oynayabiliyorsunuz. iPad mini sizi 2 sene sorun çıkarmadan idare edecektir tam performansla.

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: Burn in Hell

quote:

Orijinalden alıntı: ozan_26

quote:

Orijinalden alıntı: Smile75

Bence iPad mini. Çünkü hem bildiğimiz iPad hemde zarifi.

1GB ram olsa gözüm kapalı alacağım,512 olması tedirgin ediyor

Daha önce ios kullanmadınız sanırım, ios cihazlarda ram'in pek önemi yoktur androide benzemez, istediğiniz kadar program açın kasmaz veya donmaz. iPhone 4S'te de 512 mb ram var. Hatta işlemcide önemli değil, ki androidde bile tegra 3 ile dual core a9'un farkını tam anlayamıyoruz. Zaten tegra 3 başarılı bir mimariye sahip değil. Yani diyeceğim cihazda ios olması yeterli, 3gs'de bile mc 3'ü kasmadan oynayabiliyorsunuz. iPad mini sizi 2 sene sorun çıkarmadan idare edecektir tam performansla.

Hocam peki 512 mb ram uygulama geçişlerinde nasıl?Androidde 1 gb ramle 3 uygulama açtıktan sonra 4.yü otomatik kapatıyor iosda da öyle mi olur
    aynı anda kaç uygulama çalıştırır ?
    |
    |

• Binbaşı
    1296 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MAD MAX

Nexus 7 sahibi olarak düşünmeden miniyi almanı öneririm.
    quote:

Orijinalden alıntı: MAD MAX

Nexus 7 sahibi olarak düşünmeden miniyi almanı öneririm.

Nedenini sorsam?

|
    |
    İpad miniden yazıyorum bu msj nexus filan hikaye ios akıyor nette oyunda ram işlemci bu kadar takma apple teknolojisi takılma donma vs. Yaşamadım hiç bir dk. Evet bir kez yaşamıştım dogru ama ona uygulamadan kaynaklıydı:) ne varsa apple da var bir kez al iyisini al bütçe varsa

|
    |

Bu 1.nesil nexusla oyun performansı karşılaştırması

bu da 2.nesil nexusla genel performans

|
    |

• Teğmen
    152 Mesaj
    Bence Ipad Mini uygulama farkiyla arayi acar

|
    |
    |
    |
    iPhone 4 ve iPad 3 kullanıcısıyım daha önce defalarca android telefonları da inceledim apple ürünlerini de ve şöyle söyleyeyim size, "Amaç ve beklenti" önemli.

Örneğin, ben sanatı seven bir insanım mühendislik eğitimi alıyor da olsam android bana hep karışık, yavan, görsel olarak zevk vermeyen bir işletim sistemi gelmiştir. Ama bazı arkadaşlarıma sorarsanız da telefonun/tabletin her türlü özelliğine karışabilme özgürlüğü onlar için verdikleri paranın karşılığıdır. USB takabilmeleri, root çakabilmeleri onlar için ekstrayken Apple ürünlerini severek kullanan bana göre gereksiz zaman ve emek kaybı gibi gelmiştir.

Eğer alacağınız tabletin sağına soluna root çakacak, tema değiştirecek, "Yok arkadaş ben hep aynı şeylerden sıkılırım" diyecekseniz Apple'a hiç bulaşmayın Apple sizi sıkar.
    Ama eğer aldığınız ürünü kafanız rahat kullanmak istiyorsanız, biraz estetiklik bekliyorsanız, uzun süre kullanırım şarjdayken diyorsanız alın iPad mini'yi rahat edin.

Amacınız film izlemek, internete girmekse eğer root atmak, eklenti kurmak gibi beklentileriniz olmayacağı için iPad mini diyorum.
    Amacınız tabletin her türlü tezeğiyle uğraşmaksa eğer android diyorum :)
    |
    |

• Er
    1 Mesaj
    ama nexus 7 ye android 4.3.2 güncellemesi sonra da 4.4 kitkat gelicek(2.nesil)
    |
    |
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
kolayoto.com
üniversite
Canlı Tv izle
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,540
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.