Şimdi Ara

Next YE-GA 5720, YE-G 525 ,YE-G 545 Navigasyon Cihazları (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
833
Cevap
4
Favori
61.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

uygun olduğum bir ara sesli bir şekilde yaparım bir de, ama mesela 09:48 de yukarıdaki tabela o yol bitimine kadar, daha doğrusu tabela gidene kadar soldan git anlamına geliyor bir nevi, o çıkmadan genelde yönünü değiştirmiyorsun :) yani dümdüz gitmemen gerektiği durumlarda o tabela çıkıyor. bir de belki fark etmişsinizdir, 13:45 de ekranda sarı bir ok çıkıyor, o da böyle ara yerlerde ok ile o tarafa sapmanız gerektiğini gösteriyor. ama mesela 11:12 deki olay bir yazılım hatası malesef, halbuki tabela tam göründüğü sırada ekranda da tabela çıkıyor, ama tabela sağa git demesine karşın normal yolumuz sol tarafta (ama tabela üzerindeki isimler doğru, mesela ekrandaki sağ taraftaki tabelada başıbüyük- kayışdağı yazıyor, ama gerçek tabelada başıbüyük-kayışdağı tabelası sol tarafta.

bir de böyle videoları seviyorsanız:

http://forum.donanimhaber.com/m_56811772/tm.htm

Diğer taraftaki videolarınızdan İzmir olanı izledim, Teşekkürler Emeğinize sağlık hakikatten orjinal bir fikir ve çekim....Çok teşekkürler.

13:45 deki Sarı oktan kastınız Sol Üst köşedeki ok mu? Eğer o ise dediğiniz benimde zaten yukarıdaki mesajlarda demek istediğim kısım oydu...Bu okların bulunduğu yerlerde Sesli uyarı yapar ve yön tarifi verir cihaz, eğer o Ok yoksa sesli bir uyarı yapmaz, sağa dön sola dön vb gibi...Sizin yukarılarda dediğiniz tabela gösterimleri olmasa cihazda (halbuki tabela gösterimi olan yerlerdede cihazın uyarması lazım bana göre, bu haritadan kaynaklı bir durum tabiiki) insanın yolunu kaybetmesi içten değil...Çünkü bazı arkadaşlarımız, bu cihazların sadece sesinden faydalanıyorlar..Mesela sizde TABELA gösterimi kapalı olsa (Bu tabela gösterimi çünkü kapatılıp açılabilen bir opsiyon) dediğim gibi gözünüzü navigasyon ekranından ayırmamanız lazım gelir...Başarsoft Yetkililerinden okuyanlar olursa duruma belki müdahil olurlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

quote:

uygun olduğum bir ara sesli bir şekilde yaparım bir de, ama mesela 09:48 de yukarıdaki tabela o yol bitimine kadar, daha doğrusu tabela gidene kadar soldan git anlamına geliyor bir nevi, o çıkmadan genelde yönünü değiştirmiyorsun :) yani dümdüz gitmemen gerektiği durumlarda o tabela çıkıyor. bir de belki fark etmişsinizdir, 13:45 de ekranda sarı bir ok çıkıyor, o da böyle ara yerlerde ok ile o tarafa sapmanız gerektiğini gösteriyor. ama mesela 11:12 deki olay bir yazılım hatası malesef, halbuki tabela tam göründüğü sırada ekranda da tabela çıkıyor, ama tabela sağa git demesine karşın normal yolumuz sol tarafta (ama tabela üzerindeki isimler doğru, mesela ekrandaki sağ taraftaki tabelada başıbüyük- kayışdağı yazıyor, ama gerçek tabelada başıbüyük-kayışdağı tabelası sol tarafta.

bir de böyle videoları seviyorsanız:

http://forum.donanimhaber.com/m_56811772/tm.htm

Diğer taraftaki videolarınızdan İzmir olanı izledim, Teşekkürler Emeğinize sağlık hakikatten orjinal bir fikir ve çekim....Çok teşekkürler.

13:45 deki Sarı oktan kastınız Sol Üst köşedeki ok mu? Eğer o ise dediğiniz benimde zaten yukarıdaki mesajlarda demek istediğim kısım oydu...Bu okların bulunduğu yerlerde Sesli uyarı yapar ve yön tarifi verir cihaz, eğer o Ok yoksa sesli bir uyarı yapmaz, sağa dön sola dön vb gibi...Sizin yukarılarda dediğiniz tabela gösterimleri olmasa cihazda (halbuki tabela gösterimi olan yerlerdede cihazın uyarması lazım bana göre, bu haritadan kaynaklı bir durum tabiiki) insanın yolunu kaybetmesi içten değil...Çünkü bazı arkadaşlarımız, bu cihazların sadece sesinden faydalanıyorlar..Mesela sizde TABELA gösterimi kapalı olsa (Bu tabela gösterimi çünkü kapatılıp açılabilen bir opsiyon) dediğim gibi gözünüzü navigasyon ekranından ayırmamanız lazım gelir...Başarsoft Yetkililerinden okuyanlar olursa duruma belki müdahil olurlar...

yok, yol çizgilerinin orada ufak bir sarı ok çıkıyor, dikkatli bakarsanız belki görebilirsiniz. Türkiyede hatta dünyada navigasyon gelişmekte olan bir teknoloji zaten, ama çok hızlı gelişiyor geleceğinden umutluyum.

• Tamam anladım şerit bilgisi okudur o zaman...ben göremedim...okay farklı yere bakıyormuşum şimdi gördüm, şerit bilgisi gibi değil herhalde Turn Restrictions ikonuna benziyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 8 Mart 2012; 22:07:37 >
  • Sn.Gamlı Baykuş bu rotanın başlangıç ve bitişi neresidir? Merak ettim bu yol bölünmelerini, Teşekkürler

Ekleme: İgo8 ile de bakacam bakalım odamı o şekilde işlem yapıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 9 Mart 2012; 13:34:34 >
  • Selamlar.. Ben de 545 modelinden satın almak istiyorum. Sanalpazar'dan 245 TL'ye vuldum ;http://www.sanalpazar.com/2346871-Next-Ye-G-545-Navigasyon-Cihazi__isp2346871

karşıdaki şahısla yazıştık. Şu şekilde bir yanıt aldım;
    "ucuza sattığımız doğru nedeni aracı değiliz direk next bayisiyiz.fatura yerine yazarkasa fişi kesiyoruz garanti belgesini kaşeliyoruz.zaten bu cihazı alıp next sitesinde kaydını yapacaksınız ve haritaları son güncel yüklenip keyfini süreceksiniz.0532 164 1976 başkalrı pahalı satıp biz ucuz satanları kötülemek isteyen çok.burda mağaza kirası elaman maaşı yok "

Buradan satın almamda bir sakınca var mıdır, önerilerinizi rica ediyorum.

• Sanalpazar diye bir bayiniz varmı diye arayıp sorun bence garantide sıkıntı olmasın size
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Sn.Gamlı Baykuş bu rotanın başlangıç ve bitişi neresidir? Merak ettim bu yol bölünmelerini, Teşekkürler

Ekleme: İgo8 ile de bakacam bakalım odamı o şekilde işlem yapıyor

operator doktor cemil topuzlu caddesi, çetin emeç bulvarı, turgut özal bulvarı, idealtepe kavşağı, büyükyalı caddesi, istiklal caddesi, başıbüyük-samandıra yolu, kayışdağı-dudullu yolu, başıbüyük yolu, üniversite caddesi.

http://maps.google.com/maps/ms?msid=201312390079562265624.0004bae524b4ba4bc99c2&msa=0&ll=40.943602,29.151535&spn=0.07352,0.169086

kıscası: caddebostan migrostan yeditepe üniversitesi alt kapısı.

• arkadaşlar genelde arada kalınan iki cihazdan bahsedeceğim next 525 ile navitech 512 arasında gidip geliyorum next bazı yönlerde daha başarılı gibi ama görselliğede önem verdiğim için tasarım malzeme kalitesi pek hoşuma gitmedi next in navitech in malzemesi daha hoş geldi bana arabamın göğüs kısmıda pianoblack olunca navitech e daha sıcak bakıyorum birkaç gün daha inceleme yapacağım ama bilemiyorum zor seçim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmettevfik

Selamlar.. Ben de 545 modelinden satın almak istiyorum. Sanalpazar'dan 245 TL'ye vuldum ;http://www.sanalpazar.com/2346871-Next-Ye-G-545-Navigasyon-Cihazi__isp2346871

"ucuza sattığımız doğru nedeni aracı değiliz direk next bayisiyiz.fatura yerine yazarkasa fişi kesiyoruz garanti belgesini kaşeliyoruz.zaten bu cihazı alıp next sitesinde kaydını yapacaksınız ve haritaları son güncel yüklenip keyfini süreceksiniz.0532 164 1976 başkalrı pahalı satıp biz ucuz satanları kötülemek isteyen çok.burda mağaza kirası elaman maaşı yok "

Bende sanal pazardansipariş verdim 220 tl yarın geliyor. Bakacaz bakalım ne çıkacak.

• quote:

operator doktor cemil topuzlu caddesi, çetin emeç bulvarı, turgut özal bulvarı, idealtepe kavşağı, büyükyalı caddesi, istiklal caddesi, başıbüyük-samandıra yolu, kayışdağı-dudullu yolu, başıbüyük yolu, üniversite caddesi.

http://maps.google.com/maps/ms?msid=201312390079562265624.0004bae524b4ba4bc99c2&msa=0&ll=40.943602,29.151535&spn=0.07352,0.169086

kıscası: caddebostan migrostan yeditepe üniversitesi alt kapısı.

Google mapsteki koordinatlardan igo8 de deneme yaptım, durum sizdeki ile aynı galiba :) Hafta sonu İzmire gittim, buradaki yolların şansına demekki, gerekli yerlde uyarısını yaptı :) Solda kalın Sağda kalın gibi, ana yoldan yol ayrımı olan yerlerde, daldırıp gitmedik yani :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tsafak

quote:

Selamlar.. Ben de 545 modelinden satın almak istiyorum. Sanalpazar'dan 245 TL'ye vuldum ;http://www.sanalpazar.com/2346871-Next-Ye-G-545-Navigasyon-Cihazi__isp2346871

Bende sanal pazardansipariş verdim 220 tl yarın geliyor. Bakacaz bakalım ne çıkacak.

quote:

quote:

quote:

Geldiği zaman bilgilendirirsen sevirim. Ona göre ben de sipariş edeceğim hemen :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Geldiği zaman bilgilendirirsen sevirim. Ona göre ben de sipariş edeceğim hemen :)

ürün bu sabah geldi şuan şarjda next in sitesine üye oldum herhangi bir sorun yok. naviextras toolbox u kurup makinayı bağladım güncelleme falan yaptı şuan bi sorun yok gibi.

• Hayırlı olsun cihazınız sayın @tsafak ; aramıza katıldınız.

Keyifli navigasyonlar.
  • Hayırlı olsun dostum. Ben de hemen siparişimi veriyorum. Güle güle kullan..
  • merhaba makina şuan şarjda bende işteyim akşam eve gidince inceliyecem. ancak anlamadığım bir konu var. makina uyduları kenimi buluyor, yoksa bizim taratmamızmı gerek ve taraatıyorsak hangi manüden TEŞEKKÜRLER.
  • quote:

merhaba makina şuan şarjda bende işteyim akşam eve gidince inceliyecem. ancak anlamadığım bir konu var. makina uyduları kenimi buluyor, yoksa bizim taratmamızmı gerek ve taraatıyorsak hangi manüden TEŞEKKÜRLER.

Önce cihazınızı BURAYA kayıt ettirin, sonra BURAYI ve BURAYI inceleyin.

8-10 Saatlik ilk şarjı yapın ve cihazınızın ilk çalıştırmasını mutlaka dışarıda (tercihen aracınızda) yapın.

Keyifli navigasyonlar :)

• mine merhaba bu makine sanırım açıkken şarj olmuyor şarj etmek için kapamak gerekli yolda nasıl olacak şarjı biterse.
    yada araç şarjı açıkken şarj ediyor mu daha denemedim teşekkürler
  • quote:

mine merhaba bu makine sanırım açıkken şarj olmuyor şarj etmek için kapamak gerekli yolda nasıl olacak şarjı biterse.
    yada araç şarjı açıkken şarj ediyor mu daha denemedim teşekkürler

Açık kapalı fark etmez iki türlüde şarj olur.
  • dostum olmuyor açıkken bilgisayara bağlayınca ekranda bağlantı simgesi görünüyor ancak şarj ışığı yanmıyor. dün 8 saat boşuna bekledim. gece kapalı bağladım şarj oldu sorun yok. açıkken olmuyor beklemede yada tam kapalıyken şarj oluyor. ama araç şarjında denemedim belki onda olur.
  • quote:

dostum olmuyor açıkken bilgisayara bağlayınca ekranda bağlantı simgesi görünüyor ancak şarj ışığı yanmıyor. dün 8 saat boşuna bekledim. gece kapalı bağladım şarj oldu sorun yok. açıkken olmuyor beklemede yada tam kapalıyken şarj oluyor. ama araç şarjında denemedim belki onda olur.

Cihaz açıkken şarja taktığınızda bildirim ışığı yanmıyor,ama cihaz şarj oluyor.Cihaz kapalı iken takarsanız şarj olurken kırmızı yanıyor şarj doldumu sönüyor.
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.