Şimdi Ara

Next YE-GA 5720, YE-G 525 ,YE-G 545 Navigasyon Cihazları (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
833
Cevap
4
Favori
61.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cihazınızdaki dosya sistemi exfat olduğundan xp işletim sistemi kullanıyorsanız bu güncellemeyi yapın sorun düzelecektir.bu sorun xp nin exfat dosya sistemini tanımamasından kaynaklı.

http://www.microsoft.com/downloads/tr-tr/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=1cbe3906-ddd1-4ca2-b727-c2dff5e30f61
  • linkteki yamayı yukledim sorunum cozuldu.....cihazımı guncelledim.desteginiz icin cok tesekkurler.
  • ben de bugün Bimeks ten bir tane Next 5720 aldım. normalde fiyat olarak 545 ve 525 ten daha pahalı fakat forumda daha cok 525 telafuz edılıyor. aşağı yukarı üçüde aynı gibi geldi bana. indirimde olduğu için 5720 aldım umarım iyidir.
  • bugun 5720 icin hafıza kartı alacagım yolculuklarda kızım film seyretsin diye.hangisini oerirsiniz?kitapcıgında miçro sd kart yazıyor ne kadar destekliyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chemucell

bugun 5720 icin hafıza kartı alacagım yolculuklarda kızım film seyretsin diye.hangisini oerirsiniz?kitapcıgında miçro sd kart yazıyor ne kadar destekliyor acaba?

Selam,
    Linkte firmanın sitesinde cihazın özelliklerinde micro sd maksimum kapasite 16 GB yazıyor.

http://www.nextnavigasyon.com/model_YE_GA5720_ozellikler.html
  • merhaba
    8 lik yeter sanırım bana .sitede 16gb micro sd ye kadar desteklediğini yazıyor.sdhc olayınıda desteklermi?
  • bugün bimexten 189 TL ye 5720 aldım. ilk izlenimim tasarım, dayanıklılık ve kullanış açısından oldukça başarılı. gerçi başka bir marka, model cihaz kullanmadım ama iyiki almışım diyorum şu an..
  • biraz kalitesiz görüntü olsa da kendimce bir inceleme yapmaya çalıştım. videoda navigasyonun yeniden güzergah çizme hızını, uyduya bağlanma hızını görmek mümkün.

• Güzel bir inceleme olmuş sayın @Gamlı Baykuş, gözlerimizin pası silindi. Yeniden rota hesaplama hız demişsiniz; ilk başlarda bir kesiklik yaptı onu mu kastettiniz. Gayet makul bir süre aslında yerleşim bölgeleri için.

Bir de sonlara doğru 10-11 dakikalarda hız artırınca daha dikkatli izledim; çok yöne dönüşlü kavşaklarda süper bir performans sergiledi. Açık söyleyeyim; bu serilik Garmin'de yok. Kendi cihazlarımdan olan Nüvi 1410 için konuşayım genelleme yapmadan.

Ve uzun zamandır da gece navigasyonu yapmamıştım, görsel olarak çok etkileyici. Müzikler de süper, tam otoyol havaları

Teşekkür ederiz bize bu show'u izlettirdiğiniz için.

Keyifli navigasyonlar

• quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

Güzel bir inceleme olmuş sayın @Gamlı Baykuş, gözlerimizin pası silindi. Yeniden rota hesaplama hız demişsiniz; ilk başlarda bir kesiklik yaptı onu mu kastettiniz. Gayet makul bir süre aslında yerleşim bölgeleri için.

Bir de sonlara doğru 10-11 dakikalarda hız artırınca daha dikkatli izledim; çok yöne dönüşlü kavşaklarda süper bir performans sergiledi. Açık söyleyeyim; bu serilik Garmin'de yok. Kendi cihazlarımdan olan Nüvi 1410 için konuşayım genelleme yapmadan.

Ve uzun zamandır da gece navigasyonu yapmamıştım, görsel olarak çok etkileyici. Müzikler de süper, tam otoyol havaları

Teşekkür ederiz bize bu show'u izlettirdiğiniz için.

Keyifli navigasyonlar

teşekkür ederim hocam, yeniden rota hesaplamadan kastım bostancı civarlarında sola sapmamı istedi, ama ben trafiğe girmemek için dümdüz devam ettim ve neredeyse 2 saniye içinde 5-6 km lik yeni bir yol çizdi. evet virajlı yollarda şaşırtıcı bir performans veriyor böylesini ilk defa gördüm ben. bağlanma süresi de makul zaten, o sokakta her yanım apartman ve ağaçtı.

2. şarkı olan "peter gunn theme" ile istanbul-ankara yaparım sıkılmadan, tam uzun yol şarkısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 8 Mart 2012; 16:28:59 >

• paylaşım için teşekkürler güzel bir çekim olmuş.

Ayrıca fonda çalan müzik harikaydı
  • Sn Gamlı Baykuş

Ne marka cihaz bu? 2 Dakika boyunca uydu bağlantısı yok...Ayrıca bu cihazın sesi kapalımı? Sesi kapalı muhtemelen çünkü hiç sesli yönelndirme yapmadı, ayrıca dikkat ettimde sesli yönlendirmeden ziyade sanki yol ayrımları falan haritada işli değil galiba, aaslında çoğu yerde solda kalın şeklinde sesli ve gösrel uyarıda olması lazımdı

Pardon videonun isminde marka model yazıyormuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 8 Mart 2012; 16:34:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Sn Gamlı Baykuş

Ne marka cihaz bu? 2 Dakika boyunca uydu bağlantısı yok...Ayrıca bu cihazın sesi kapalımı? Sesi kapalı muhtemelen çünkü hiç sesli yönelndirme yapmadı, ayrıca dikkat ettimde sesli yönlendirmeden ziyade sanki yol ayrımları falan haritada işli değil galiba, aaslında çoğu yerde solda kalın şeklinde sesli ve gösrel uyarıda olması lazımdı

en güncel harita ve versiyon var cihazda, yeni alındı zaten. sesi kapalı ihtiyaç duymuyorum ben sesli yönlendirmeye, o kadar merkezi yerde fm transmitter da olmuyor malesef.

park ettiğim süre boyunca bağlanmaması normal bence, durduğum sokak yüksek apartmanlar ile ve ağaçlar ile çevrili, öyle ki gökyüzü bile görünmez o sokakta bazı yerlerde, ama anayola çıktıktan 10 saniye sonra hareket halinde olmama karşın anında bağlandı farkındaysanız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gamlı Baykuş

en güncel harita ve versiyon var cihazda, yeni alındı zaten. sesi kapalı ihtiyaç duymuyorum ben sesli yönlendirmeye, o kadar merkezi yerde fm transmitter da olmuyor malesef.

park ettiğim süre boyunca bağlanmaması normal bence, durduğum sokak yüksek apartmanlar ile ve ağaçlar ile çevrili, öyle ki gökyüzü bile görünmez o sokakta bazı yerlerde, ama anayola çıktıktan 10 saniye sonra hareket halinde olmama karşın anında bağlandı farkındaysanız.

Hocam sizinde dediğiniz gibi Yüksek binaların olması,cihazın son kapanış ile açılış yerlerinin farklı olması,uzun süre kapalı olması,haraket halinde uydulara bağlanmaya çalışması bunlar bağlantıya etken.Zaten kullandığınız cihaz modelinin bağlantı performansı çok güzel Açık alana çıkar çıkmaz bağlandı uydulara
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

quote:

Sn Gamlı Baykuş

Valla hocam , cihazdan değilde haritadan korktum ben :) İstanbula gelsem demekki baya yol kaçıracağım :) Siz yolu biliyormuşsunuz, bu cihazlar yolu bilmeyenler için üretilmiş olduğuna göre bence durum vahim :) Yanında mutlaka Co-pilot taşıması lazım...6:30 lu zamanda mesela haritada uyarı olması lazım, bunun gibi çok yer var bence, Solda kalın demesi lazım, yolamı bakacaksınız cihazamı bakacaksınız, görsel veya sesli mutlaka uyarı olması lazım gereken yerler var bence...Sesle uyarması şart bazı kısımlarda, bu cihazdan kaynaklı değil tabiiki...Gördüğüm kadarı ile ses açık olsa bile uyarı vermeyecek...9:05 dede gerekli mesela 9:48 dede demesi lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 8 Mart 2012; 16:56:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Hocam sizinde dediğiniz gibi Yüksek binaların olması,cihazın son kapanış ile açılış yerlerinin farklı olması,uzun süre kapalı olması,haraket halinde uydulara bağlanmaya çalışması bunlar bağlantıya etken.Zaten kullandığınız cihaz modelinin bağlantı performansı çok güzel bende aynını kullanıyorum.

evet açılış kapanış yerleri de farklıydı en son. şimdi arabaya gidip açsam bağlanması en fazla 10 saniye sürer, tamamen açık alan, en son kapandığı yer. bağlantısında sorun olsa o virajlı yollarda bu kadar keskin konum vermezdi zaten

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Hocam sizinde dediğiniz gibi Yüksek binaların olması,cihazın son kapanış ile açılış yerlerinin farklı olması,uzun süre kapalı olması,haraket halinde uydulara bağlanmaya çalışması bunlar bağlantıya etken.Zaten kullandığınız cihaz modelinin bağlantı performansı çok güzel bende aynını kullanıyorum.

evet açılış kapanış yerleri de farklıydı en son. şimdi arabaya gidip açsam bağlanması en fazla 10 saniye sürer, tamamen açık alan, en son kapandığı yer. bağlantısında sorun olsa o virajlı yollarda bu kadar keskin konum vermezdi zaten

Farklı yerde kapanmış olabileceğini tahmin ettim zaten Şimdi açarsanız 10 saniyede bağlanır haklısınız.

• quote:

quote:

quote:

Sn Gamlı Baykuş

Valla hocam , cihazdan değilde haritadan korktum ben :) İstanbula gelsem demekki baya yol kaçıracağım :) Siz yolu biliyormuşsunuz, bu cihazlar yolu bilmeyenler için üretilmiş olduğuna göre bence durum vahim :) Yanında mutlaka Co-pilot taşıması lazım...6:30 lu zamanda mesela haritada uyarı olması lazım, bunun gibi çok yer var bence, Solda kalın demesi lazım, yolamı bakacaksınız cihazamı bakacaksınız, görsel veya sesli mutlaka uyarı olması lazım gereken yerler var bence...Sesle uyarması şart bazı kısımlarda, bu cihazdan kaynaklı değil tabiiki...Gördüğüm kadarı ile ses açık olsa bile uyarı vermeyecek...

malesef istanbulda sağda, solda kalın demesi bir şey ifade etmiyor, yollar o kadar karışık ki... mesela dediğiniz 6:30 da tabela çıktı soldaki de daha açık renkte, yani soldan devam edin demek bu... dönüş noktalarının hepsinde tabela ile bilgilendirme yaptı. ayrıca 10:25 de şerit yardımcısını ekranın alt kısmında ortada görebilirsiniz. 30 yıldır istanbulda yaşayan insan yol bulmada sorun yaşıyor, şehir planlaması sorunluysa navigasyonun da yapabileceği bir şey yok malesef.

ben de izmirliyim, istanbula ilk geldiğimde elim ayağım birbirine dolandı, yollar aynı ve karışık geldi, izmirde biz sağa döneceksek sağa yanaşır devam ederiz, ama burada öyle değil, öyle olmadığını da 5:38 de görebilirsiniz.

gene de şunu söyleyeyim, navigasyonla istanbula gittiğinizde navigasyona dualar edersiniz, bilmediğiniz yerde yanlış yere saparsınız, esas sorun yanlış yere saptıktan sonra çıkması. belki dediğiniz uyarının ayarı vardır, hatta kesin vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 8 Mart 2012; 16:56:55 >

• quote:

malesef istanbulda sağda, solda kalın demesi bir şey ifade etmiyor, yollar o kadar karışık ki... mesela dediğiniz 6:30 da tabela çıktı soldaki de daha açık renkte, yani soldan devam edin demek bu... dönüş noktalarının hepsinde tabela ile bilgilendirme yaptı. ayrıca 10:25 de şerit yardımcısını ekranın alt kısmında ortada görebilirsiniz. 30 yıldır istanbulda yaşayan insan yol bulmada sorun yaşıyor, şehir planlaması sorunluysa navigasyonun da yapabileceği bir şey yok malesef.

ben de izmirliyim, istanbula ilk geldiğimde elim ayağım birbirine dolandı, yollar aynı ve karışık geldi, izmirde biz sağa döneceksek sağa yanaşır devam ederiz, ama burada öyle değil, öyle olmadığını da 5:38 de görebilirsiniz.

gene de şunu söyleyeyim, navigasyonla istanbula gittiğinizde navigasyona dualar edersiniz, bilmediğiniz yerde yanlış yere saparsınız, esas sorun yanlış yere saptıktan sonra çıkması. belki dediğiniz uyarının ayarı vardır, hatta kesin vardır.

Navigasyon şart tabiiki, ayarı yok bildiğim kadarı ile çünkü görüldüğü kadarı ile hiç değişim olmadı, gerçi ses olsa kesin belli olurdu...yukarıdada ekledim 9:05 9:48 gibi noktalardada uyarması lazımdı...Yukardaki sola dönüş simgesinin altındaki mesafeler değişiyormu ondan emin değilim :) Çünkü onlarda solda kalın işareti ama hengi nokta için geçerli bir solda kalın tam anlayamadım...en sondaki nokta içinse dediğim gibi 9:05 vede 9:48 de mutlaka demesi gerekiyor bana göre....Neyse kazasız belasız bir çekim olduğu için teşekkürler...İstanbulda gitmiş gibi olduk sayenizde....Güle güle kazasız belasız günlerde kullanın

• quote:

quote:

Navigasyon şart tabiiki, ayarı yok bildiğim kadarı ile çünkü görüldüğü kadarı ile hiç değişim olmadı, gerçi ses olsa kesin belli olurdu...yukarıdada ekledim 9:05 9:48 gibi noktalardada uyarması lazımdı...Yukardaki sola dönüş simgesinin altındaki mesafeler değişiyormu ondan emin değilim :) Çünkü onlarda solda kalın işareti ama hengi nokta için geçerli bir solda kalın tam anlayamadım...en sondaki nokta içinse dediğim gibi 9:05 vede 9:48 de mutlaka demesi gerekiyor bana göre....Neyse kazasız belasız bir çekim olduğu için teşekkürler...İstanbulda gitmiş gibi olduk sayenizde....Güle güle kazasız belasız günlerde kullanın

uygun olduğum bir ara sesli bir şekilde yaparım bir de, ama mesela 09:48 de yukarıdaki tabela o yol bitimine kadar, daha doğrusu tabela gidene kadar soldan git anlamına geliyor bir nevi, o çıkmadan genelde yönünü değiştirmiyorsun :) yani dümdüz gitmemen gerektiği durumlarda o tabela çıkıyor. bir de belki fark etmişsinizdir, 13:45 de ekranda sarı bir ok çıkıyor, o da böyle ara yerlerde ok ile o tarafa sapmanız gerektiğini gösteriyor. ama mesela 11:12 deki olay bir yazılım hatası malesef, halbuki tabela tam göründüğü sırada ekranda da tabela çıkıyor, ama tabela sağa git demesine karşın normal yolumuz sol tarafta (ama tabela üzerindeki isimler doğru, mesela ekrandaki sağ taraftaki tabelada başıbüyük- kayışdağı yazıyor, ama gerçek tabelada başıbüyük-kayışdağı tabelası sol tarafta.

bir de böyle videoları seviyorsanız:

http://forum.donanimhaber.com/m_56811772/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jvcjvc -- 8 Mart 2012; 17:30:16 >

• 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.