Şimdi Ara

Next YE-GA 5720, YE-G 525 ,YE-G 545 Navigasyon Cihazları (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
833
Cevap
4
Favori
61.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ankarametinerr

cihazı bir açayım dedim ama uydu bulmuyor bugün aldım daha. neler yapmamız gerektiğini adım adım yazarmısınız

Öncelikle arkadaşın dediği gibi açık alanda olmalısınız.Next YE-G 525 içinAraçlar/GPS TEST Bu menüde GPS yeniden başlat diyin ve açık alanda primoyu açın bağlanması lazım.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • bende 545 almayı düşünüyorum ancak bir kaç sorum olucak;

1- FM verici özelliği nasıl ben İst da yaşıyorum, aracımda mp3 çalma özelliği yok o nedenle FM Transmitter özelliğine önem veriyorum.. ses kalitesi nasıl?

2-telefon özelliğini merak ediyorum? seste cızırtı var mı bağlantı nasıl ?

3- Video oynatması sorunlu mu? mp4 ve avi dosyalrını olduğu gibi yürütebiliyor mu? yoksa illa çeviri yapmalımıyız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: chiller

bende 545 almayı düşünüyorum ancak bir kaç sorum olucak;

1- FM verici özelliği nasıl ben İst da yaşıyorum, aracımda mp3 çalma özelliği yok o nedenle FM Transmitter özelliğine önem veriyorum.. ses kalitesi nasıl?

3- Video oynatması sorunlu mu? mp4 ve avi dosyalrını olduğu gibi yürütebiliyor mu? yoksa illa çeviri yapmalımıyız...

1:Boş frekans bulabilirseniz FM verici özelliği güzel

2:BT ile telefonu eşleştirdiğinizde güzel görüşme yapabiliyorum bağlantı kopması,ses'te cızırtı vs yok

3: Yüksek çözünürlük ekrana sahip olduğundan (800x480)Videoları 400x240 yapmanız gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

quote:

Orijinalden alıntı: chiller

bende 545 almayı düşünüyorum ancak bir kaç sorum olucak;

1:Boş frekans bulabilirseniz FM verici özelliği güzel

2:BT ile telefonu eşleştirdiğinizde güzel görüşme yapabiliyorum bağlantı kopması,ses'te cızırtı vs yok

3: Yüksek çözünürlük ekrana sahip olduğundan (800x480)Videoları 400x240 yapmanız gerekiyor

teşekkür ederim, pekii çözünürlük daha düşük olsaydı mesela 640 - 480 veya 480 - 272 olsaydı o zaman videoları dönüştürmeden kullanabilirmiydik..

birde merak ettiğim bir konu var videoları izlerken sesi aracın hoparlöründen geliyor dimi?

• 480x272 olan bir cihaz yukarı doğu render eder,yani genelde filmler 720x300, 640x256 gibidirler.Ama elinizdeki cihaz 800x480 yani aşağı render yapmak zorunda ki bu çözünürlükte bu imkansız.Bu nedenle convert etmeniz lazım.Bu tüm bu çözünürlük teki ekrana sahip cihazlar için geçerlidir.
    İzlediğiniz filmlerin seslerini ve cihazdaki tüm sesleri FM verici ile araç ses sistemine aktarabiliyorsunuz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Merhaba arkadaşlar, ben de geçen hafta Next 525 aldım şu ana kadar çok memnunum,çok kullanışlı ve pratik.
    Avrupaya sık sık ziyaretim olduğu için Avrupa haritasına ihtiyacım olacak, ancak naviextras'daki fiyatlar bana fazla geldi(200.TL civarı). Daha uyguna Avrupa haritası satın alabileceğim başka bir yer var mı bana tavsiye edebileceğiniz?Teşekkürler...
    https://www.naviextras.com/shop/portal/catalog?salesPackageCode=60061&view=item&page=1&type=100&area=2
  • İllegal işlere girmeyin, sık sık çıkıyorsanız Avrupaya, kıyın paraya alın bir tane. Sürekli sizin olacak çünkü ve Türkiye kadar sık değişmiyor Avrupa'da haritalar. 5 yılda bir güncelleseniz de işinizi görür merak etmeyin :)

İllegal Harita Yazılımlara bazı önlemler gelecek, başınız derde girmesin ...
  • çalıştırdım navigasyonu gayet güzel. küçük bir sehirde olmama rağmen yollar ayrıntılı. hatta evin yanında bir yol vardı sonradan kapatılmış, ama yolu kapatan insaatçılar kendi malları gibi kulanıyordu. haritada oranın gerçekten yol olduğunu anladık :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KerimBuldan

Evet aslında haklısınız 3 sene yeterli bir zaman. Ben kendime 545 alacağım.

Aslında başımdan geçen bir olayı paylaşamak istiyorum
    Birkaç gün önce Piranha HD almıştım ürün jelatinli geldi kendim açtım ama açar açmaz yandaki güvenlik bantının yırtık olduğunu farkettim. Cihazı inceleyince içinde bir başkasını tüm telefon rehberinin olduğunu gördüm. Firmaya şikayet maili attım ama gelen cevap gerçekten komikti umursamaz şekilde ikinci el satışımız yoktur test amaçlı yükleme yapılmıştır diye. Annem, Aşkım, Muhasebe v.b. gibi bir başkasının özel bilgileri ile dolu halde ürünü satıyorlar ve sıkılmadan test amaçlı konulmuştur diyorlar.
    Cihazı hemen aldığım yere iade ettim ve bir daha asla Piranha markası kullanmayacağım.

Next recever kulanıyorum ürünlerine her zaman sahip çıkan bir firma yorumlara bakılırsada navigasyon cihazıda güzel. Hemen sipariş vereceğim.

İyiki varsınız...

Herkes br daha okusun

• quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

quote:

Orijinalden alıntı: oropa

Merhabalar , Next 545 almayı düşünüyorum bir sorum olacak. Aracımda mp3 çalar mevcut değil navigasyon harici ağırlıklı olarakta mp3 içinde kullanacağım. Bir satıcıya sordum kendi hoparlöründen dinleyebilirsiniz diyor , sanırım bu iyi bir tercih değil ne kadar ses elde edilebilir ki? Benim asıl merak ettiğim fm transmitter sayesinde aracın kolonlarından istediğim sesi alacağım fakat fm transmitter ne kadar işlevsel , ne kadar fayda alabilirim İstanbulda fm transmitterlar işe yaramıyor diyenlerini okudum yorumlarda. Yardımcı olabilecek olan?

Büyük şehirlerde boş frekans bulabilirseniz iyi,fakat seyahat esnasında buradaki boş frekans 2 km sonra radyo yayını yapıyorsa seste bozulmalar oluyor.bu tür cihazlarda istanbulda kullanacaksanız fm transmitter den çok beklenti içine girmeyin

navigasyon kullanmımı sırasında da bozulmalar oluyor mu.. bunun çözümü bluetooth mu?

• Buradaki tavsiyeleri dikkate alarak bende bir 545 sahibi oldum 1 haftadır kullanıyorum son derece memnunum yerinde ve doğru tavsiyeler için teşekkürler.
  • 230 tl 525 modeli
    269 da 545 modeli son en ucuz bulduğum fiyatlar satnda çok az zaten. İndirim yok mu ?
  • @akademi51 özel mesaj attım size
  • quote:

Orijinalden alıntı: akademi51

230 tl 525 modeli
    269 da 545 modeli son en ucuz bulduğum fiyatlar satnda çok az zaten. İndirim yok mu ?

Benimde nette gördüğüm en ucuz fiyat 228 TL.Ama bilinen ve güvenilen sitelerde kuruşu kuruşuna fiyatlar aynı 248 küsür.
  • bende 545 modelini aldim. aslinda telefunken 350 veya navitech 512 alacaktim ama gittigim yerde yanyana gorunce cihazlari next 545 daha cazip geldi. kullandikca goruslerimi yazarim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: satria

545'in bluetooth özelliği ile telefon görüşme kalitesinden bahsedilmemiş, kullanan arkadaşlar fikirlerin yazabilirler mi?

telefon konusmasi olayi guzel duruyor. acma kapama butonlari biraz kucuk sadece. rehber yok, ama cok dert etmedik acikcasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muyu61 -- 18 Ocak 2012; 10:16:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muyu61

bende 545 modelini aldim. aslinda telefunken 350 veya navitech 512 alacaktim ama gittigim yerde yanyana gorunce cihazlari next 545 daha cazip geldi. kullandikca goruslerimi yazarim.

Hayırlı olsun
  • ben de 525 ve ya 545 alacağım karar vermedim uygun fiyata arıyorum
  • selamlar

epeydir takip edemiyordum

next 545 imi temmuz ayindan beri kullaniyorum bi ekim ayinda yeni harita güncellemesi yüklemiştim.

bu ara yeni gelen bi güncel harita varmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertuğ2045

selamlar

epeydir takip edemiyordum

next 545 imi temmuz ayindan beri kullaniyorum bi ekim ayinda yeni harita güncellemesi yüklemiştim.

bu ara yeni gelen bi güncel harita varmi?

Var, 2011-Q4 yani 2011.10 versiyon harita çıktı. Cihazınızı Toolbox yazılımı yardımıyla güncelleyebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.