Şimdi Ara

Next YE-GA 5720, YE-G 525 ,YE-G 545 Navigasyon Cihazları (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
833
Cevap
4
Favori
61.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar , Next 545 almayı düşünüyorum bir sorum olacak. Aracımda mp3 çalar mevcut değil navigasyon harici ağırlıklı olarakta mp3 içinde kullanacağım. Bir satıcıya sordum kendi hoparlöründen dinleyebilirsiniz diyor , sanırım bu iyi bir tercih değil ne kadar ses elde edilebilir ki? Benim asıl merak ettiğim fm transmitter sayesinde aracın kolonlarından istediğim sesi alacağım fakat fm transmitter ne kadar işlevsel , ne kadar fayda alabilirim İstanbulda fm transmitterlar işe yaramıyor diyenlerini okudum yorumlarda. Yardımcı olabilecek olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oropa

Merhabalar , Next 545 almayı düşünüyorum bir sorum olacak. Aracımda mp3 çalar mevcut değil navigasyon harici ağırlıklı olarakta mp3 içinde kullanacağım. Bir satıcıya sordum kendi hoparlöründen dinleyebilirsiniz diyor , sanırım bu iyi bir tercih değil ne kadar ses elde edilebilir ki? Benim asıl merak ettiğim fm transmitter sayesinde aracın kolonlarından istediğim sesi alacağım fakat fm transmitter ne kadar işlevsel , ne kadar fayda alabilirim İstanbulda fm transmitterlar işe yaramıyor diyenlerini okudum yorumlarda. Yardımcı olabilecek olan?

Büyük şehirlerde boş frekans bulabilirseniz iyi,fakat seyahat esnasında buradaki boş frekans 2 km sonra radyo yayını yapıyorsa seste bozulmalar oluyor.bu tür cihazlarda istanbulda kullanacaksanız fm transmitter den çok beklenti içine girmeyin

• cizhazda kulaklık çıkışı yok mu ? arabada da aux girişi var ise rahatlıkla dinlenilir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

cizhazda kulaklık çıkışı yok mu ? arabada da aux girişi var ise rahatlıkla dinlenilir diye düşünüyorum.

Kulaklık çıkışı mevcut
  • 545 te TMC var mı

Varsa kullanım nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

quote:

Orijinalden alıntı: oropa

Merhabalar , Next 545 almayı düşünüyorum bir sorum olacak. Aracımda mp3 çalar mevcut değil navigasyon harici ağırlıklı olarakta mp3 içinde kullanacağım. Bir satıcıya sordum kendi hoparlöründen dinleyebilirsiniz diyor , sanırım bu iyi bir tercih değil ne kadar ses elde edilebilir ki? Benim asıl merak ettiğim fm transmitter sayesinde aracın kolonlarından istediğim sesi alacağım fakat fm transmitter ne kadar işlevsel , ne kadar fayda alabilirim İstanbulda fm transmitterlar işe yaramıyor diyenlerini okudum yorumlarda. Yardımcı olabilecek olan?

Büyük şehirlerde boş frekans bulabilirseniz iyi,fakat seyahat esnasında buradaki boş frekans 2 km sonra radyo yayını yapıyorsa seste bozulmalar oluyor.bu tür cihazlarda istanbulda kullanacaksanız fm transmitter den çok beklenti içine girmeyin

maalesef benim aracımda kulaklık çıkışı yok ve aynı sonuç çıkıyor ortaya transmitterdan çok birşey beklemeden alacağım navigasyonu.

• Merhaba

Bende Ye-g 545 almayı düşünüyorum ama 3 sene güncelleme beni düşündürüyor. Daha sonra ne kadar alacakları konusunda bilgi varmı arkadaşlar

Tşk
  • Şuan için bir yıllık harita güncelleme fiatı 29.95dolar ozaman fiatlar ne olur bilinmez.Zaten üç yıl sonra çıkacak yenilikler olacaktır Teknoloji ilerleyecek ve cihaz değiştirme isteği doğacak,bu yüzden üç yıl çok uzun bir zaman.
    Harita fiatları için BAKINIZ.
  • Evet aslında haklısınız 3 sene yeterli bir zaman. Ben kendime 545 alacağım.

Aslında başımdan geçen bir olayı paylaşamak istiyorum
    Birkaç gün önce Piranha HD almıştım ürün jelatinli geldi kendim açtım ama açar açmaz yandaki güvenlik bantının yırtık olduğunu farkettim. Cihazı inceleyince içinde bir başkasını tüm telefon rehberinin olduğunu gördüm. Firmaya şikayet maili attım ama gelen cevap gerçekten komikti umursamaz şekilde ikinci el satışımız yoktur test amaçlı yükleme yapılmıştır diye. Annem, Aşkım, Muhasebe v.b. gibi bir başkasının özel bilgileri ile dolu halde ürünü satıyorlar ve sıkılmadan test amaçlı konulmuştur diyorlar.
    Cihazı hemen aldığım yere iade ettim ve bir daha asla Piranha markası kullanmayacağım.

Next recever kulanıyorum ürünlerine her zaman sahip çıkan bir firma yorumlara bakılırsada navigasyon cihazıda güzel. Hemen sipariş vereceğim.

İyiki varsınız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KerimBuldan -- 7 Aralık 2011; 15:26:03 >

• quote:

Şuan için bir yıllık harita güncelleme fiatı 29.95dolar ozaman fiatlar ne olur bilinmez.Zaten üç yıl sonra çıkacak yenilikler olacaktır Teknoloji ilerleyecek ve cihaz değiştirme isteği doğacak,bu yüzden üç yıl çok uzun bir zaman.
    Harita fiatları için BAKINIZ.

harita fiyatları gayet normalmiş. eğer teknolojik uyumluluk olrak geri kalmaz ise bu cihazı kullanabildiğim kadar kullanıcam . daha önce myguide 3100 diye bir cihaz vardı. satış sonrası desteği sıfır olan bir cihaz .içindeki igo6 dan gayet memnundum. şu an bile istanbulda çok işime yarıyor. ama ne yazık ki yeni harita çıkmıyor. çıksa harita farkını verip aynı cihazı kullanırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 7 Aralık 2011; 15:29:23 >

• 525 modeli şimdi elime ulaştı. araç içinde kullanırklen sürekli şarjda kalmasında bir sakınca var mı. şarjı bittikçe mi bağlıyayım. yoksa pil seviyesi ne olursa olasun çakmağa bağlı olarak kullanayım mı ?
  • quote:

525 modeli şimdi elime ulaştı. araç içinde kullanırklen sürekli şarjda kalmasında bir sakınca var mı. şarjı bittikçe mi bağlıyayım. yoksa pil seviyesi ne olursa olasun çakmağa bağlı olarak kullanayım mı ?

Zaten bu tür cihazların seyahat esnasında devamlı şarja takılı kalması tavsiye ediliyor.Ayrıca cihazınız şarjı tamamlandımı cihaz otomatik olarak şarjı kesiyor,gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz .Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.
  • Hayırlı olsun cihazınız sayın @ornapsen
    Keyifli navigasyonlar
  • çok teşekkür ederim. yüzeysel inceledim gerçekten hızlı cihaz. ama igo2006 da olan iki özelliği ben mi bulamadım.
    1. navigasyon sırasınra harita üzerindeki herhangi bir noktaya raptiye koyuyordum. arabayla giderken işaretlediğim bir noktayı daha sonra inceliyordum.
    2. bulunmadığım bir şehirde bir nokta işaretliyordum. sonra gene aynı şehirde başka bir nokta daha işaretliyordum. gidilecek rota dedikten sonra o an için bulunmadığım bir yerde rota çizebiliyordum. yani örnek verirsek istanbul'da olmadığım halde, istanbul'da istinye'den sirkeci'ye hangi rotalardan gidebilirim diye inceliyordum . primo'da ise en son bağlantı nerde koptu ise o nokadan bir rota çiziyor hep. başlangıç noktasını nasıl değiştiricem.
  • quote:

çok teşekkür ederim. yüzeysel inceledim gerçekten hızlı cihaz. ama igo2006 da olan iki özelliği ben mi bulamadım.
    1. navigasyon sırasınra harita üzerindeki herhangi bir noktaya raptiye koyuyordum. arabayla giderken işaretlediğim bir noktayı daha sonra inceliyordum.
    2. bulunmadığım bir şehirde bir nokta işaretliyordum. sonra gene aynı şehirde başka bir nokta daha işaretliyordum. gidilecek rota dedikten sonra o an için bulunmadığım bir yerde rota çizebiliyordum. yani örnek verirsek istanbul'da olmadığım halde, istanbul'da istinye'den sirkeci'ye hangi rotalardan gidebilirim diye inceliyordum . primo'da ise en son bağlantı nerde koptu ise o nokadan bir rota çiziyor hep. başlangıç noktasını nasıl değiştiricem.

1. Haritada istediğiniz yere tıklayın, diğer/ favorilere ekle özelliğini "raptiye" işlevi yerine kullanabilirsiniz
    2.rotam/rota oluştura tıklayın ekranda mevcut gps konumunun sağında bayrak simgesine tıklayın "başlangıç noktası seç" çıkar.

Burada resimli ve detaylı anlatım var işinize fazlasıyla yarar
    http://forum.donanimhaber.com/m_48494274/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertanx -- 8 Aralık 2011; 23:06:44 >

• teşekkürler, primo ile ilgili sorulara o başlıktan devam edicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 9 Aralık 2011; 8:42:17 >
  • Arkadaşlar ben de navigasyon cihazı için NEXT'e yoğunlaşmış durumdayım.

Öğrenmek istediğim acaba forumda adı geçen bu modellere(Next 525-545) geri görüş kamerası monte etme imkanı var mı?

Navigasyon ekranını, ekran fazlalığı olmaması amacıyla geri görüş kamerası olarak da kullanabileceğim bir model öneriniz var mı?

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mselim

Arkadaşlar ben de navigasyon cihazı için NEXT'e yoğunlaşmış durumdayım.

Öğrenmek istediğim acaba forumda adı geçen bu modellere(Next 525-545) geri görüş kamerası monte etme imkanı var mı?

Navigasyon ekranını, ekran fazlalığı olmaması amacıyla geri görüş kamerası olarak da kullanabileceğim bir model öneriniz var mı?

Saygılar...

Malesef AT V işlemci kullanan cihazlarda işlemci av-in desteklemiyor bu yüzden yok
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mselim

Arkadaşlar ben de navigasyon cihazı için NEXT'e yoğunlaşmış durumdayım.

Saygılar...

Malesef AT V işlemci kullanan cihazlarda işlemci av-in desteklemiyor bu yüzden yok

hocam bu özellik Next YE-G 5720 modelinde var galiba ,bunun dışında bildiğiniz next cihaz varmı ?

birde bu cihaz primo 1.1 geçiyor bu cihazı satın aldıktan sonra primo güncellemesi oluyormu

saygılar

• evet AV-İN next'in 5720 modelinde var birde 1050 modelinde mevcut.şimdilik firmadan öyle bir duyuru yok diye biliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.