Şimdi Ara

Next YE-GA 5720, YE-G 525 ,YE-G 545 Navigasyon Cihazları (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
833
Cevap
4
Favori
61.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: x-calibur

o arkadaş başka siteden şarj aletide almıştı :) kutudan çıkmıyor yani :)

İyi bari kazıklanmamışız :)
  • Zannedersem @husnu89 da buradan almıştıhttp://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=869 UNIVERSAL bir cihaz.Uygun başka cihazlardada kullanabilirsiniz.
  • Olay çok basit ille nextburada'dan da almaya gerek yok...
    Piyasada bir sürü Çin malı adaptör + universal girişleri içeren ürün var.
    Adaptör üzerinde bir usb girişi + usb ara kablo yeterli cihazı normal prizden şart etmek için.
    Tabi akım - voltaj değerlerine dikkat etmek lazım adaptörü seçerken...
  • nextburadadan alın demek için link vermemiştim. Fikir olarak link verdim dilediğiniz yerden alabilirsiniz Zaten bende başka model navigasyon cihazımın ac şarj cihazıyla şarj ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Olay çok basit ille nextburada'dan da almaya gerek yok...
    Adaptör üzerinde bir usb girişi + usb ara kablo yeterli cihazı normal prizden şart etmek için.

Firmaların tavsiye ettikleri ürünleri almakta fayda var, yoksa neden bir ürün 5 TL iken diğeri 20TL.5TL satanmı sizi koruyor yoksa yasal yollardan testleri vs. yapılmış cihaza giden akımın veya voltajın ne olduğu belli olan ve ayrıca resmi belgeleri olan ürünlermi sizi koruyor HTC firmasının kullandığı bu satılan ürün zaten,içinide açmıştım incelemek için.Kısacası ya orjinal ürün kullanın yada firmanın söylediklerini.Her USB şarjı aynı olsaydı dünyada 1 tane olurdu 3TL ye herkes onu kullanırdı zaten.Çin malı ile Çin üretiminide ayırmak lazım,çok yazıldı bu konu

• Zaten bu Ev tipi şarj aletleri tek kullanımlık navigasyon cihazları için :) Ben şu anda cihazımla birlikte gelen ev tipi şarj aletim nerede onu bile bilmiyorum. 8 saat şarj için kullanılıyor ve bir dahada gerek duyulmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Olay çok basit ille nextburada'dan da almaya gerek yok...

Firmaların tavsiye ettikleri ürünleri almakta fayda var, yoksa neden bir ürün 5 TL iken diğeri 20TL.5TL satanmı sizi koruyor yoksa yasal yollardan testleri vs. yapılmış cihaza giden akımın veya voltajın ne olduğu belli olan ve ayrıca resmi belgeleri olan ürünlermi sizi koruyor HTC firmasının kullandığı bu satılan ürün zaten,içinide açmıştım incelemek için.Kısacası ya orjinal ürün kullanın yada firmanın söylediklerini.Her USB şarjı aynı olsaydı dünyada 1 tane olurdu 3TL ye herkes onu kullanırdı zaten.Çin malı ile Çin üretiminide ayırmak lazım,çok yazıldı bu konu

Voltaj & akım değerleri düzgün olduktan ve güvenilir satıcılardan aldıktan sonra gerisi hikaye...
    Sonuçta piyasadaki bu tür cihazların büyük bir kısmı Çin'de üretiliyor ve içlerindeki elektronik bileşenler de dahil olmak üzere aynı.
    Piyasada bazı firmalar var ve Çin malı ürünlere kendi damgalarını basınca bir şey değişmiş gibi oluyor.
    Ama içlerinin aynı olduğunu bilen çok az.
    Açıkçası nextburada firması ile dealextreme arasında bir fark yok benim için saydığım nedenlerden dolayı...

• Konuyu uzatmanın fikri değiştirmeye yararı yok....haklısınız,doğru yoldasınız Ayrıca güvenilir satıcılar kimdir ? Mesela koca hepsiburada'dan dock almıştım ve sitesinde Apple markası altında olduğundan ürünü aldım.Ama orjinal değildi ve avukatım vasıtası ile geri verebildim çünki almamak için 50 tane şey yazdılar.Bunlar gibi yerlermidir bu güvenilir yerler
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

Konuyu uzatmanın fikri değiştirmeye yararı yok....haklısınız,doğru yoldasınız Ayrıca güvenilir satıcılar kimdir ? Mesela koca hepsiburada'dan dock almıştım ve sitesinde Apple markası altında olduğundan ürünü aldım.Ama orjinal değildi ve avukatım vasıtası ile geri verebildim çünki almamak için 50 tane şey yazdılar.Bunlar gibi yerlermidir bu güvenilir yerler

Aslında tam da anlatmaya çalıştığım şey bu, hepsiburada'da da bir sürü Çin malı ürün var ve çoğu dediğiniz gibi dandik şeyler.
    Güvenilir yer olması için çok da popüler olmasına gerek yok, daha önce denenmiş ve kalitesini (ucuz da olsa) kanıtlamış sitelerin ürünlerini almaktan bahsediyorum.Neyse konu başka yere kaydı.Mesajı almıştır herkes herhalde.Navigasyondan uzaklaşmayalım :)

Şahsen Next ev şarj adaptörü alsam Next destekten satın almaya kalkardım.Sırf insancıl ve müşteri odaklı çalışmaları nedeniyle.
    Next söz konusu olmasa da gider dealextremeden aynı ürünleri biraz bekleyip alırdım tabi fiyatına da bağlı...

• quote:

Orijinalden alıntı: _imkansız_

Zannedersem @husnu89 da buradan almıştıhttp://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=869 UNIVERSAL bir cihaz.Uygun başka cihazlardada kullanabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar benden baya bi konuşulmuş :) Evet _imkansız_ arkadaşımızın dediği gibihttp://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=869 UNIVERSAL buradan aldım ev şarj aletini.Birde bi sorum olucak ekranındaki koruyucuyu çıkarmasam sorun olur mu arkadaşlar ?

• Çıkartsanız iyi olur, dokunmatikte falan sorunlar yaşayabilirsiniz. Ben bütün cihazlarımdakileri çıkarmıştım, dikkatli kullanırım genelde çizilme falan da olmadı bu güne kadar...

Şarj aleti konusunda da Blackberry BOLD 9000 Telefonumun şarjı %100 uyumlu cihazlarımla (tomtom hariç) kullanıyorum; hiç bir sıkıntı yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: husnu89

quote:

Zannedersem @husnu89 da buradan almıştıhttp://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=869 UNIVERSAL bir cihaz.Uygun başka cihazlardada kullanabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar benden baya bi konuşulmuş :) Evet _imkansız_ arkadaşımızın dediği gibihttp://www.nextburada.com/default.asp?git=9&urun=869 UNIVERSAL buradan aldım ev şarj aletini.Birde bi sorum olucak ekranındaki koruyucuyu çıkarmasam sorun olur mu arkadaşlar ?

Bencede çıkartmalısınız o film montaj sırasında ekran çizilmesin vs için yapıştırılıyor.Zaten dikkatli kullansığınız zaman ekranda çizilme felan olmuyor.İsterseniz bunun için ekran koruyucu Sticker satılıyor onlardan alıp kullanabilirsiniz.

• Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler arkadaşlar..
  • Ürünü çok kullanmamıza rağmen dün kullanmak istedik.. Araç torpidosundan çıkartık kutusundan şarja taktık fakat ne şarj olduğu var ne de ekran görüntüsü .. Cihaz açılmıyor.. Sonra cihazın şarj olduğu yeri elle iterek şarj olmaya başladı bırakınca da şarj olmuyor.. Ne yapmam gerekir cihazı aldığımız yere mi göndermem yoksa yapılacak basit birşey var mı ?..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hknbjk

Ürünü çok kullanmamıza rağmen dün kullanmak istedik.. Araç torpidosundan çıkartık kutusundan şarja taktık fakat ne şarj olduğu var ne de ekran görüntüsü .. Cihaz açılmıyor.. Sonra cihazın şarj olduğu yeri elle iterek şarj olmaya başladı bırakınca da şarj olmuyor.. Ne yapmam gerekir cihazı aldığımız yere mi göndermem yoksa yapılacak basit birşey var mı ?..

Bence firmanın destek@nextnavigasyon.com mail adresine durumu yazın oradan gelecek cevaba göre hareket edersiniz.
  • next 525 ile 545 arasında kaldım.. 545 de bt var ama diğerinin işlemci hızı fazla sanırım. ikisi arasında kullanmım olarak fark var mı ? bluetooth ne amaçla kullanılıyor bluetooth dışında bir fark var mı makinelerde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

next 525 ile 545 arasında kaldım.. 545 de bt var ama diğerinin işlemci hızı fazla sanırım. ikisi arasında kullanmım olarak fark var mı ? bluetooth ne amaçla kullanılıyor bluetooth dışında bir fark var mı makinelerde ?

İkisi arasındaki fark 545 modelinde BT ve yüksek çözünürlük ekran.BT araçta telefon görüşmelerinizi cihaz üzerinden yapmanızı sağlıyor.Diğer tarafları hep aynı..Ben ikisinide kulllanan biri olarak 525 modelini alın derim ,525 olan diğerine göre bariz hızlı.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

next 525 ile 545 arasında kaldım.. 545 de bt var ama diğerinin işlemci hızı fazla sanırım. ikisi arasında kullanmım olarak fark var mı ? bluetooth ne amaçla kullanılıyor bluetooth dışında bir fark var mı makinelerde ?

İkisi arasındaki fark 545 modelinde BT ve yüksek çözünürlük ekran.BT araçta telefon görüşmelerinizi cihaz üzerinden yapmanızı sağlıyor.Diğer tarafları hep aynı..Ben ikisinide kulllanan biri olarak 525 modelini alın derim ,525 olan diğerine göre bariz hızlı.

çok teşekkür ederim. 525 alıcam.
  • Satilik Next YE-G 525 Navigasyon Cihazı garantili bimeksten 1 ay once alinmistir sifirdan farki yoktur pazarliksiz 170 tl kargo aliciya ait
  • dün sipariş verdim :(
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.