Şimdi Ara

Next YE-G555ve565Trafik Bilgi Sistemli(TBS)Yeni Navigasyon Cihazları(AtlasV 664 Mhz) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
626
Cevap
8
Favori
50.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: plazmania

Teşekkürler. Deneyip göreceğiz artık sonrasında deneyimlerimi aktarmaya çalışırım.

Deneyimlerinizi bekliyoruz. İyi yolculuklar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun kargoyla gönderdim cihazı bakalım
  • next 555 aldım, hayatımda ilk kez navigasyon kullanıyorum, tbs sistemi sayesinde trafik sıkışıklıklarından kaçınmak amacıyla aldım.2 haftadır kullanıyorum..genel olarak memnunun,,en memnun olduğum durumla dün gece karşılaştım,,izmirden istanbula yolculuk yaptım,,,yalovadayken istanbuldaki trafik sıkışıklıkları için uyarı yapmaya başladı,,,fsm köprüsüne 3 km. kala +40 dakika trafik yoğunluğu uyarısı verdi ve boğaz köprüsüne saparak kısa sürede bakırköye ulaştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat156

next 555 aldım, hayatımda ilk kez navigasyon kullanıyorum, tbs sistemi sayesinde trafik sıkışıklıklarından kaçınmak amacıyla aldım.2 haftadır kullanıyorum..genel olarak memnunun,,en memnun olduğum durumla dün gece karşılaştım,,izmirden istanbula yolculuk yaptım,,,yalovadayken istanbuldaki trafik sıkışıklıkları için uyarı yapmaya başladı,,,fsm köprüsüne 3 km. kala +40 dakika trafik yoğunluğu uyarısı verdi ve boğaz köprüsüne saparak kısa sürede bakırköye ulaştım.

Hayırlı olsun cihazınız, güle güle kazasız belasız günlerde kullanın. Valla TBS size yaramış İstanbulda olmayan bizler bile FSM köprüsünün durumunu bayadır izliyorduk televizyonlarda +40 dakika az bile demiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 17 Temmuz 2012; 16:49:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: murat156

next 555 aldım, hayatımda ilk kez navigasyon kullanıyorum, tbs sistemi sayesinde trafik sıkışıklıklarından kaçınmak amacıyla aldım.2 haftadır kullanıyorum..genel olarak memnunun,,en memnun olduğum durumla dün gece karşılaştım,,izmirden istanbula yolculuk yaptım,,,yalovadayken istanbuldaki trafik sıkışıklıkları için uyarı yapmaya başladı,,,fsm köprüsüne 3 km. kala +40 dakika trafik yoğunluğu uyarısı verdi ve boğaz köprüsüne saparak kısa sürede bakırköye ulaştım.

tbs sistemini kullanmak için şarj cihazı farklı olan aparatı takıyorsunuz değil mi? İkiside şarj ediyor mu? Denediniz mi? Cihazının hayırlı olsun.
  • quote:

İkiside şarj ediyor mu? Denediniz mi? Cihazının hayırlı olsun.

İkisi de şarj ediyor (ben de 565 var yeni aldım)
  • İkiside eder tabi, ben olsam bunun olduğu cihazlara şarj cihazı koymazdım. Ama firma jest olsun diye koymuş galiba, TBS aparatı her ikisinide sağlar, hem TBS alır hemde şarj eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gps.navigation

İkiside eder tabi, ben olsam bunun olduğu cihazlara şarj cihazı koymazdım. Ama firma jest olsun diye koymuş galiba, TBS aparatı her ikisinide sağlar, hem TBS alır hemde şarj eder.

Girişler aynı olduğu için etmesi lazım ama neden iki tane bunu anlamış değilim. Dediğiniz gibi tek cihaz koyup maliyeti düşürmek daha mantıklı aslında.
  • Tom tom start 25 5 ve via 125 ya da
    next 555 ve 565 alma konusunda karar vermemde yardımcı olabilir misiniz. Daha önce navigasyon kullanmama rağmen donanım,yazılım konularında yabancıyım.
    via 125 de bluetooth
    start 25 5 de artırılabilir bellek özellikleri ön plana çıkmış. next te ise multi medya ve TBS özelliği ön planda yanılmıyorsam.
    Harita konusunda forumu incelediğim kadarıyla teleatlas ve başarsoft arasında çok çeşitli yorumlar mevcut.
    Kafam karıştı açıkçası. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. (Cihazı genelde ankarada kullanacağım)
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdaruyan

Tom tom start 25 5 ve via 125 ya da
    next 555 ve 565 alma konusunda karar vermemde yardımcı olabilir misiniz. Daha önce navigasyon kullanmama rağmen donanım,yazılım konularında yabancıyım.
    via 125 de bluetooth
    start 25 5 de artırılabilir bellek özellikleri ön plana çıkmış. next te ise multi medya ve TBS özelliği ön planda yanılmıyorsam.
    Harita konusunda forumu incelediğim kadarıyla teleatlas ve başarsoft arasında çok çeşitli yorumlar mevcut.
    Kafam karıştı açıkçası. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. (Cihazı genelde ankarada kullanacağım)

Dostum hangisini alırsan al yorun buraya düşecek . Hemen tak çalıştır olmuyor. Tecrübeli arkadaşlarda yardımcı oluyorlar sağolsunlar. Ben next 565 aldım ve alırken çok fazla araştırmadım ama garmin ve next arasında kalmıştım tercihimi nextten yana kullandım. Cihazı henüz kullanma imkanı olmadığı için bir şey diyemiyorum ama garminden vazgeçme sebebim teknoloji marketlerinde denerken garmin cihazlar ve daha bir çoğu uydu bulamadı sanırım kapalı alanda çoğunda bu vardır ama nextte böyle bir durum yoktu bende burada çeken dışarda ne yapmaz diyerek aldım.

• quote:

quote:

İkiside eder tabi, ben olsam bunun olduğu cihazlara şarj cihazı koymazdım. Ama firma jest olsun diye koymuş galiba, TBS aparatı her ikisinide sağlar, hem TBS alır hemde şarj eder.

Girişler aynı olduğu için etmesi lazım ama neden iki tane bunu anlamış değilim. Dediğiniz gibi tek cihaz koyup maliyeti düşürmek daha mantıklı aslında.

TBS aparatı kutulara sonradan eklendi diye biliyorum (lisans alındıktan sonra). maliyet herhalde 2-3 doları geçmez (şarj aletinde)

• Trafik sıkışıklığını sag üstteki ikondan takip ediyoruz. Sesli olarak radyodan nasıl takip ediliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jajabo

Trafik sıkışıklığını sag üstteki ikondan takip ediyoruz. Sesli olarak radyodan nasıl takip ediliyor

Sesli olarak takip etme gibi bir durum yok.
  • Merhabalar, benim merak ettigim konu şu; trafik bilgisini alabilmek icin bu cihazlara anten görevi gören şarj cihazının takılı olması gerekiyor. Peki bu şarj cihazının da trafik bilgisinin alınabilmesi için illa aracın çakmak gözüne takılı olması da gerekiyor mu?. Yani diyelim evin balkonunda uyduya bağlı olarak veya olmadan cihazı kurcalamak istesek trafik bilgisini öğrenme şansımız yok mu? veya diyelim anteni çakmak gözüne takmadan anten cihaza takılı olarak elde gezerken mesela trafik bilgisi alma şansımı yok mu? Teşekkürler.
  • O sadece anten değılkı icinde alicida var, evde 12V a takarsaniz ancak calisir
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: widmanstaetten

Merhabalar, benim merak ettigim konu şu; trafik bilgisini alabilmek icin bu cihazlara anten görevi gören şarj cihazının takılı olması gerekiyor. Peki bu şarj cihazının da trafik bilgisinin alınabilmesi için illa aracın çakmak gözüne takılı olması da gerekiyor mu?. Yani diyelim evin balkonunda uyduya bağlı olarak veya olmadan cihazı kurcalamak istesek trafik bilgisini öğrenme şansımız yok mu? veya diyelim anteni çakmak gözüne takmadan anten cihaza takılı olarak elde gezerken mesela trafik bilgisi alma şansımı yok mu? Teşekkürler.

Valla hocam doğru demişsin ama esas jest o ikinci araç şarj aleti yerine ev tipi şarj aleti koymak olurdu :) Ev tipi şarj aletleri ile başabaş maliyeti varsa aslında firma tarafından düşünülebilir. Yada evdede TBS denemek için Ev tipi çakmaklık çıkışlı dönüştürücülü fişe takılan apartalar vardı ondan da konulabilir Verdim coşkuyu :)

Bunun gibi birşeyhttp://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?productid=10061334

Bu tip bir aparat Sn. widmanstaetten in işini görür mesela

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-calibur -- 18 Temmuz 2012; 13:37:00 >

• next 555 yeni aldım harita versiyonunu nasıl kontrol edebilirim. Bir de ilk navigasyona girip haritaya baktığımda siyah zemin üzerinde gri yollar düşük bir çözünürlükte olduğunu gördüm. Bu normal mi? Gece olduğu için mi acaba. Görsel olarak hiç tatmin edici bulmadım. Henüz harita güncellemesi yapmadım.
  • quote:

next 555 yeni aldım harita versiyonunu nasıl kontrol edebilirim. Bir de ilk navigasyona girip haritaya baktığımda siyah zemin üzerinde gri yollar düşük bir çözünürlükte olduğunu gördüm. Bu normal mi? Gece olduğu için mi acaba. Görsel olarak hiç tatmin edici bulmadım. Henüz harita güncellemesi yapmadım.

Harita versiyonu için Diğer yardım hakkında Diğer içerik haritalar Türkiye 2012.04 olmalı

Evet Gece görünümü ,harita rengini diğer ayarlar harita ayarlerı kısmında değiştirebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

next 555 yeni aldım harita versiyonunu nasıl kontrol edebilirim. Bir de ilk navigasyona girip haritaya baktığımda siyah zemin üzerinde gri yollar düşük bir çözünürlükte olduğunu gördüm. Bu normal mi? Gece olduğu için mi acaba. Görsel olarak hiç tatmin edici bulmadım. Henüz harita güncellemesi yapmadım.

Harita versiyonu için Diğer yardım hakkında Diğer içerik haritalar Türkiye 2012.04 olmalı

Evet Gece görünümü ,harita rengini diğer ayarlar harita ayarlerı kısmında değiştirebilirsiniz.

Ana menüde DİĞER seçeneği yok. Yanlış yere mi bakıyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: İmkansız

quote:

Ana menüde DİĞER seçeneği yok. Yanlış yere mi bakıyorum.

cihaz ana menüde değil Navigasyona girip bakmalısınız .

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.