Şimdi Ara

Next Minix HD Amigo ana konu ve teknik değerlendirmeler (en yeni bilgiler, birinci mesajdadır) (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
728
Cevap
19
Favori
68.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Bmw.

Sayın arkadaşlar, aranızda hd amigo plus kullanan var mı ? bu cihazı yeni aldım ,uydu cahili olarak işin içinden çıkamadım, bu cihaz yabancı kanalları gösteriyormuş, Ş olanları, bunu nasıl yapacağım bir türlü beceremedim.

İnternetten key vs güncelleme oluyormuş fakat, ftp server vs bilgilerini nereden bulucam bi yardımcı olursanız cok sevinirim teşekkürler.

Birde ip tv vs şeyler hiç anlamıyorum yardımcı olucak var mı ?

Uydu manuel aramadan hotbird seç ve önce kanalları arat.
    Internete bağla (ethernet ya da wifi dongle)Sonra menu/7777 yap. Çıkan menüsen IKS seç relink ve update yap (kırmızi+yeşil)
    Menuden exit exit cik.

Kumandadan sat tuşuna bas, hotbird seç. Sadece hotbird kanalları çıkar. Listede Yanında $ işareti olanlar normalde şifreli ama iks yaptığın zaman bir yanında bu sefer sarı bir anahtar çıkar. Şifreyi çözdün demektir. Anahtarlı kanalları izleyebilirsin.

Bu arada benim de sorunum, kumanda mavi multimedia tuşu film izle menüsü için. İlk zamanlarda burda yüzlerce vizyon filmi olurdu. Sonra bunlar gitti yerine diziler geldi. Şu anda boş çıkıyor. Bir dener misiniz sizler de? Ne çıkıyor? Yazılım versiyonunuz nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Son yazılım güncellemesi 18 Ağustos 2016 yayındadır:

18.08.2016 - Next Minix HD Amigo 18 Aug 2016 YAZILIMI :http://www.nextservis.com/indir.php?id=2045
  • twingonote kullanıcısına yanıt
    Son yazılımda sıkıntı var. Türksat Kolay Kurulum dan kurulum yapmak istersen hata veriyor ve arama yapılamıyor.
  • başta next amigo olmak üzere bütün minix uydu alıcılarından uzak durun. kronik ısınma ve stabil kullanım problemi var bu cihazlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: realistic88

başta next amigo olmak üzere bütün minix uydu alıcılarından uzak durun. kronik ısınma ve stabil kullanım problemi var bu cihazlarda

Next Minix HD Amigo ısınma ciddi sorun yaratan bir şey değil. Tamam ısınıyor ama diğer serilerden farklı yapısı sebebiyle o ısınma sorun yaratmıyor. Ayrıca herhangi bir stabil kullanma sorunu yok bu cihazda.

Sizin dediğiniz ciddi sorunlar önceki serilerde ve sonra çıkan serilerde var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

quote:

Orijinalden alıntı: realistic88

başta next amigo olmak üzere bütün minix uydu alıcılarından uzak durun. kronik ısınma ve stabil kullanım problemi var bu cihazlarda

Next Minix HD Amigo ısınma ciddi sorun yaratan bir şey değil. Tamam ısınıyor ama diğer serilerden farklı yapısı sebebiyle o ısınma sorun yaratmıyor. Ayrıca herhangi bir stabil kullanma sorunu yok bu cihazda.

Sizin dediğiniz ciddi sorunlar önceki serilerde ve sonra çıkan serilerde var.

nasil degil.sade bi turksat kullanicisi olmayip cccam kullanan,cihazin vod ozelligi,iptv ozelliklerini kullanan kisacasi cihazi vadedilen ozellikleriyle kullanan kisiler icin her yonuyle basli basina sorun. donma,resetleme,kasilma gibi problemler mevcut.her yeni yazilimda kanal listesi ucmasi(listenin yedegi alinsa bile cihaz kabul etmiyor),kronik sinyal yok hatasi ve board degisimi.simdilik aklima gelenler bunlar.
    fiyatini kesinlikle haketmeyen maksimum 100 tl edebilcek çöp bi cihaz benim gozumde.

• Ben de kanal listesi uçmuyor ve listenin yedeği çok rahat alınıyor. Sizdeki cihaz sorunlu olmasın. Ben her güncellemeyi yaptım da aldığımdan bu yana. Bunun dışındaki sorunları bilemiyorum ama onların bir kısmını çünkü test edemedim ama kanal listesi bende uçmuyor.
  • dünyanın en hızlı kanal geç,işi olan uydu arıyorum bu olabilirmi acaba
  • ilkadım52 kullanıcısına yanıt
    Kanal geçişleri daha hızlı olan model ve markalar var. Onlara bakın derim.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Hah tamam ilte,
    ben de bunu soruyorum.

• bende 1 hafta bu cihazdan aldım.fazla kullanamadım.ama diğer serilerden farklı iptv ve ccam biraz farklı.dosyaların içieriye atılması ve dosyalar zahmet gerektiriyor.ayrıyeten vod nasıl içeriye atılıyor?bilgisi olan var mı?hergün nextyazılımın verdiği softkeyler hangi kanallar için geçerli?wifi aparatını bekliyorum o gelince artık iptv ve diğerlerini deneyebileceğim.şimdilik söyleyebileceğim güzel fakat dediğim gibi içeriye cccam vr iptv formatların atılması gerçekten uğraştırıyor.
  • Merhaba arkadaşlar bende next amigo hd var cihaz radyo kanallarıni veriyor ama tv kanallarında sinyal yok hatası veriyor sorunla karşılaşan varmı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: musti_3434

Merhaba arkadaşlar bende next amigo hd var cihaz radyo kanallarıni veriyor ama tv kanallarında sinyal yok hatası veriyor sorunla karşılaşan varmı acaba?

yeniden arattırdınız mı kanalları,
  • Tekrar arattim kanal listesi geliyor ancak sinyal yok diyor ama radyo kanalları çekiyor

• wifi adaptör aldım ama olmadı.uyumlu wifi adaptör kullanan bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: azazel_666

wifi adaptör aldım ama olmadı.uyumlu wifi adaptör kullanan bilen var mı?
    https://tr.aliexpress.com/item/New-Mini-150Mbps-USB-WiFi-Wireless-Adapter-150M-Network-LAN-Card-802-11-ngb-REALTEK-5370/545071343.html?spm=2114.13010608.0.0.pPXBzp&detailNewVersion=&categoryId=70803004

sıkıntısız çalışıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joje -- 19 Kasım 2016; 23:54:30 >

• saol hocam daha önce ae den almıştım.fakat chip farklıymış.şimdi bunu aldım geldiğinde inş. sorun olmaz.
  • Amigo yeni yazılım gelmiş.Yeni yazılımda xtream iptv eklentisi var diyorlar ben daha yüklemedim. 09.12.2016 Tarihli yazılımıhttp://www.nextservis.com/ adresinden indirebilirsiniz.

Hayırlı Olsun
  • --tamer-- - kullanıcısına yanıt
    Son yazılım 15.12.2016 tarihli.
  • Dün yeni yazılım yayınlanmış bende şimdi onu indirdim bir deneyeceğim. Bu arada kumanda algılama sorunu var 1-2 aydır cihazda. TV dibinde değilsem kumanda algılamıyor ama 10-15 dakika TV dibindeyken kumandayı kullanırsam daha sonra uzaktan da algılıyor. Neden böyle olmaya başladı merak ediyorum. Kumanda arızası mı yoksa algılayıcı mı arızalı. Kumanda 2-3 sefer yere düşmüştü.
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.