Şimdi Ara

Next Minix HD (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.469
Cevap
31
Favori
359.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dangeraus

Uydu sinyali video sinyaline dönmüşken onu nasıl tekrar işlesin mini uydu alıcı, kaldı ki mantıken bu olası olsa digitürkteki görüntüyü mini receivera nasıl bağlıyacan. Sana şöyle bir fikir vereyim, media oynatıcılar var onlara bak HDMI girişli olan bir model al, receiverı media playera bağlarsın, media playerida tv.ye. Birde o yolu incele

hmmm.... mantıklı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yecoskunsu
    al.com da 275 tl 6 taksit
    alınır mı?
    şimdi ordan ntv trt gibi kanalların şifresi açilmmaiş olarak gelir
    ben girebilir miyim kolyay bişe mi?

tencere almıyorsunuz uydu alıcı uyducudan alınır arkadasım
  • quote:

Öncelikle hayırlı olsun ilk tespitleriniz ne yönde SD ve HD yayın kalitesi nedir ? takılma yapıyormu kanal geçişleri nasıldır ? bunları belirtir ve 1-2 resim eklerseniz çok iyi olur.

sd yayın kalitesi güzel. hd yayın kalitesine gelirsek atv hd trt hd ve a haber hd var sadece trt hd de ara ara takılmalar oluyor belki tv den kaynaklanıyordur. Kanal geçişleri tv min entegre hd uydu alıcısına göre biraz daha yavaş eski uydu alıcıma göre biraz daha hızlı :) cihazdan memnunum.

televizyonum 200 hz lik. uydu açılınca hdmi 1920*1080 50 hz yazısı çıkıyor. bu 50 hz olayı 200 hz e yükseltilebiliyo mu yada 50 hz mantığı nedir?

server desteği olduğunu bu forumdan öğrendim ve çok mutlu oldum :) teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitchiker -- 26 Ekim 2011; 11:28:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitchiker

quote:

Öncelikle hayırlı olsun ilk tespitleriniz ne yönde SD ve HD yayın kalitesi nedir ? takılma yapıyormu kanal geçişleri nasıldır ? bunları belirtir ve 1-2 resim eklerseniz çok iyi olur.

sd yayın kalitesi güzel. atv hd trt hd ve a haber hd var sadece trt hd de ar ara takılmalar oluyor

televizyonum 200 hz lik. uydu açılınca hdmi 1920*1080 50 hz yazısı çıkıyor. bu 50 hz olayı 200 hz e yükseltilebiliyo mu yada 50 hz mantığı nedir?

Cevap için sağol, incelemeler sonucunda sunny 14200 almaya karar verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrvirtuous

Evde kablolu net yoktu, kablosuzdan ceviren yine next'in bi cihazini takti arkaya, kibrit kutusu kadar bişe.. Ona da 70 TL verdim.. (Bunu araştırmadım, belki daha ucuzlari vardir)

Server da 100 TL..

75 x 6 yaptirdim..

1- kablosuz bağlantı yapan cihazın adı ne? ethernet girişinemi sokuyosun yoksa usb ye mi? usb den sokuyosan kayıt olayını nasıl hallediyosun?
    2- server da hd problemi çözüldümü? bende servera abone olmayı düşünüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

sd yayın kalitesi güzel. atv hd trt hd ve a haber hd var sadece trt hd de ar ara takılmalar oluyor

Cevap için sağol, incelemeler sonucunda sunny 14200 almaya karar verdim.

Rica ederim.

Güzel bi cihaz almışsınız hayırlı olsun.

• teşekkürler.
  • quote:

quote:

sd yayın kalitesi güzel. hd yayın kalitesine gelirsek atv hd trt hd ve a haber hd var sadece trt hd de ara ara takılmalar oluyor belki tv den kaynaklanıyordur. Kanal geçişleri tv min entegre hd uydu alıcısına göre biraz daha yavaş eski uydu alıcıma göre biraz daha hızlı :) cihazdan memnunum.

tv nizin marka ve modelini çok merak ettim ,bende entegre uydu alıcılı cihaz almadık diye çok yakınıyordum ,peki siz neden entegre uydu alıcı varken bundan aldınız birde entege olan uydu alıcı ile bu next minix hd nin sd görüntü kalitesini karşılaştırsanız ne dersiniz

• samsung 40d6390 smart tv. aslında görüntü performansı ve geçişler tv ye entegre hd uydu alıcısında daha iyi gibi geldi bana. Yeni evliyiz ve next minix hediye olarak geldi. tv nin hd uydusunda maç yayınlarında şifre problemi olacak + kanal sıralaması yapamıyorsun mesela atv 155. kanalda gerçi bu favori listesi oluşturulunca sıkıntı olmaz. next minix i artık cccam serverı alarak kullanacam boşuna hediye gelmiş bi ürün olmayacak
  • sanırım tv paralel ithalat çünkü samsung tr 6500 serisinden itibaren uydulucihaz getiriyor oda çok pahalı ,yalnız şunu belirteyim kanal sıralaması yapılabiliyor bunu biraz araştırın hem samsung un müşteri hizmetlerinden aldım bu bilgiyi hemde değişik kaqynaklardan ,bendede samsung 32d5500 var daha paketini açamadık evtadilatından ama çok pişmanım keşke ne yapıp edip 6500 serisi falan alsaqydım diyorum ,son olarak next minix hd ile entegre uydu alıcı arasındaki sd ve hd görüntü kalitesini biraz açarmısınız ,tv entegre olan alıcı çok bariz daha netmi görüntü veriyor sd ve hd yayınlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

sanırım tv paralel ithalat çünkü samsung tr 6500 serisinden itibaren uydulucihaz getiriyor oda çok pahalı ,yalnız şunu belirteyim kanal sıralaması yapılabiliyor bunu biraz araştırın hem samsung un müşteri hizmetlerinden aldım bu bilgiyi hemde değişik kaqynaklardan ,bendede samsung 32d5500 var daha paketini açamadık evtadilatından ama çok pişmanım keşke ne yapıp edip 6500 serisi falan alsaqydım diyorum ,son olarak next minix hd ile entegre uydu alıcı arasındaki sd ve hd görüntü kalitesini biraz açarmısınız ,tv entegre olan alıcı çok bariz daha netmi görüntü veriyor sd ve hd yayınlarda

Evet paralel ithalat tv. Samsung tr sitesinde yok. 40 inç için 6510 la arasında 1000 liralık bi fark var o yüzden paralel ithalat tercih ettim 2 yıl satan firma garantili. Görüntü performansını akşam eve gidip vakit bulabilirsem tekrar bakayım çünkü tv yi alalı 1 ay oldu ve sadece ilk gün kendi uydu alıcısıyla seyretmiştim. bana sanki minix hd 50 hz görüntü sağlıyor entegre hd uydu 200 hz görüntü sağlıyor gibi geldi çünkü minix e bağlandığımda hdmi/dvi 1920*1080 50 hz yazısı çıkıyor köşede. alakası varmıdır bilmiyorum uyduculara sormak lazım aslında. kanal sıralamasınıda bi araştırayım. bilgi için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitchiker -- 26 Ekim 2011; 16:46:58 >

• türkiyedeki yayınlar 50 hz diye biliyorum yani zaten 200 hz olamaz yani entegre ilede 50 hz olması gerek ,bu arada yorumunuzu dört gözle bekliyorum entegre ile farkı gerçekten merak ediyorum birde rica etsem imkanınız var ise ikisindende aynı kanalda aynı yer ve açıdan görüntünün resmini çekebilirmisiniz
  • Kısaca bişey sormak istiyorum Next minix Hd mi Yoksa sunny AT 14100 mü? hangisini tavsiye edersiniz? D smart ın bedavası bitmeden almam gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: gultekin18

Kısaca bişey sormak istiyorum Next minix Hd mi Yoksa sunny AT 14100 mü? hangisini tavsiye edersiniz? D smart ın bedavası bitmeden almam gerek

Next minix için bir şey diyemem ama konunun uzmanı ve bölüm yöneticis @serkanguzel_ daha önce 2 cihazın işlemci olarak kıyaslamasında sunnyden yanı tercih belirtmişti. Bende sunny 14200 modelini aldım 14100 ile aynı kasa farkı ve fazlalık olarak scart çıkışı var.

İzlenimlerim; kanal geçişleri hızlı Sd kalitesi mükemmel değil ama çok kötüde değil, ses seviyesi düşük,F/P olarak iyi bir makina. Bana mliyeti 209,90 TL. hepsiburdadan aldım 200 TL için 30 TL hediye çeki var yani reel maliyet 180 TL. ( 14100 ve 14200 aynı fiyat )

Kullandığım diger HD alıcılarla kıyaslarsam

1-) Botech BT-100HD
    2-) sunny
    3-) dıgıturk DT9102

SD performansı digiden iyi ama uydu farkını unutmayalım, dıgı eutelsattan sinyal alıyor, sunny e turksat bağladım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gultekin18

Kısaca bişey sormak istiyorum Next minix Hd mi Yoksa sunny AT 14100 mü? hangisini tavsiye edersiniz? D smart ın bedavası bitmeden almam gerek

Next minix için bir şey diyemem ama konunun uzmanı ve bölüm yöneticis @serkanguzel_ daha önce 2 cihazın işlemci olarak kıyaslamasında sunnyden yanı tercih belirtmişti. Bende sunny 14200 modelini aldım 14100 ile aynı kasa farkı ve fazlalık olarak scart çıkışı var.

İzlenimlerim; kanal geçişleri hızlı Sd kalitesi mükemmel değil ama çok kötüde değil, ses seviyesi düşük,F/P olarak iyi bir makina. Bana mliyeti 209,90 TL. hepsiburdadan aldım 200 TL için 30 TL hediye çeki var yani reel maliyet 180 TL. ( 14100 ve 14200 aynı fiyat )

Kullandığım diger HD alıcılarla kıyaslarsam

1-) Botech BT-100HD
    2-) sunny
    3-) dıgıturk DT9102

SD performansı digiden iyi ama uydu farkını unutmayalım, dıgı eutelsattan sinyal alıyor, sunny e turksat bağladım.

teşekkür ederim tavsiyen için. daha önce seoul gs1180 kullandım. onun da ses seviyesi çok düşük. problem oluyordu. umarım ondan iyidir. büyük ihtimal sunny yi alırım.

• Estağfurullah, inşallah açıklayıcı olmuştur.
    Fakat sanal magazadan almıyacaksanız yada bir uydu satıcısında 2 cihazıda inceleme şansınız varsa çok daha yararlı olur.
  • hitchiker nerelerde kaldın hocam
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mrvirtuous

Evde kablolu net yoktu, kablosuzdan ceviren yine next'in bi cihazini takti arkaya, kibrit kutusu kadar bişe.. Ona da 70 TL verdim.. (Bunu araştırmadım, belki daha ucuzlari vardir)

Server da 100 TL..

75 x 6 yaptirdim..

1- kablosuz bağlantı yapan cihazın adı ne? ethernet girişinemi sokuyosun yoksa usb ye mi? usb den sokuyosan kayıt olayını nasıl hallediyosun?
    2- server da hd problemi çözüldümü? bende servera abone olmayı düşünüyorum.

kablosuz bağlantı yapan cihazı öğenebildik mi? bana da lazım evde sadece kablosuz net var...
  • next ye 11 g diye biraygıt ile kablosuz bağlanılabiliyor 70 - 80 tl civarı
  • Ben de biraz acele edip internette forumlara bakmadan uyducudan next miniHD receiver aldım. 3 gündür kullanıyorum. Gayet memnun kaldım. Fazla öaelliklerini deneme fırsatım olmadı ama kanal geçişleri hızlı, 8GB'lık usb diskten bizim bebek caillou'ları rahatlıkla seyredebiliyor. HD kanallar süper, SD kanallarda bazı kanallar HD gibi net, bazıları ise çok kötü. Örneğin TRT Çocuk kanalı, minika, yumurcak, kanal D çok net. Diğer kanallar bunların yanında biraz daha sönük kalıyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.