Şimdi Ara

Next 18000 HD Plus SATTUBE Mükemmel görüntü ve ses FullHD 90 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
140
Cevap
0
Favori
9.869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

90 tl ye kuponla aldım 104 ile 130 a kadar fiyatlar var, dün sipariş verdim Akşehirden yollamış İstanbula bu gün geldi taktım tvye ilaç gibi geldi, aslında FullHD cihazdır.

3 adet eski cihazım vardı, botech HD 2010, Jameson, lifemax bunlarla, 20 civarında yerel sd kanal görünüyordu, fullhd ve ulusal kanallar hiç yoktu, birkaç bölgesel ve shop kanalı çıkıyordu, çanak sinyalimi %50 altında gösteriyordu.

Next Nextstar 18000 HD Sattube takınca aynı sinyalda bikaçı eksik tüm FullHD ulusal yerel kanalllar geldi, 492 adet kanal vardı, yeni yazılım yükleyip yeniden güncelledim 535 kanala çıktı, kesinlikle güncelleyin, V7.09.25 26.10.2017 Yazılımı, yükleme güncelleme menü geçişleri veri ekleme kaydetme bu cihazda çok hızlı , TV RADYO tüm kanalları bulma süresi 10 saniye, 512 MB RAM
    ,çanak antenden sanıyordum yanılmışım.

Next 18000 HD Plus SATTUBE görüntü ses çok iyi, böyle bir cihaz varken, kat kat fazla para verip diğer cihazları almam, Bimin a101 in sattığı cihazlardan çok çok üst kalitede bir cihaz, cihaz arayana öneririm, şifre bis key emule konusuda iyi özellik,

Uydudan hatdan gelen gürültü hiç yok, son ses açtım, çok temiz kaliteli ses veriyor, NR1HD DREAMHD POWERHD KRALTV dinliyorum bas tiz müzik ses mükemmel. son sesde bile bozma parazit yok, yüksek ses subwoferli kolon sistemimde bangır bangır vuruyor gerçek temiz ses var.

Bağladığım tv Panasonic hızlı yeni bir tv çok net güzel görüntü veriyor, tvnin kalitesine göre görüntü netliği kalitesi değişir.

Resminide ekledim cihazın ışıklı kanal rakamı digital, ve led ışıkları hafif yormayan dinlendirici huzur verici yeşildir, tam istediğim gibi, başka cihazlarda kırmızı vardı kırmızı sinir stres yapar

Cihazın altına kavanoz kapağı koydum hava soğutma sirkülasyonu iyi olur

2 saattir izledim cihaz ısınma yapmadı, boyutu böyle orta boy iyi, büyük kutu olsa koyacak yer bulamazsınız.

Bu cihazda baktığımda sinyal 92 kalite 68 veriyor.

HD kalitede proğram kullanıcı arayüzü var.

KUMANDA
    Kumandayı ilk kullanımda hemen şak diye almadı diye iadeye gönderenler var, durun yahu, kumandanın cihazla anlaşması kodlaması 10 dakika filan zaman alır, takılan pil zayıf olmasın. alsın diye tuşlara anormal çökmeyin bozarsınız, dokunmatik gibi nazik davranmanız yeterli alacaksa böyle alır

Kumanda ilk kurulumda eski pili taktım çalışmıyordu almıyordu , kumanda pilini tam oturttum, bir süre sonra düzeldi, ilk kullanımda 15 dakika alışma süresi var sonra sıkıntı yok, çok iyi alıyor, kanal geçişleri iyi. 150 derecelik geniç açıdan alıyor. kumanda malzeme kalitesi yüksek. mantıklı tuş dağılımı var.

Hazır kurulmuş vaziyetdedir, hiç bir ayar yapmaya gerek yok, tak çalışır, TKGS otomatik TÜRKSAT kendi kendine güncelleniyor. menüye 0000 şifreyle giriliyor , anten ayarına 8888 ile giriliyor ayarlarda değişikliğe izin veriyor.

USB medya bellekden dosya bulmak hızlı kolay, oynatması hiç takılmadan video oynuyor mp3 mp4 çok kaliteli ses çıkışı veriyor, müzik seti gibi, ayrıca arkasındada yazılım yüklemek için USB bulunuyor.

Hiç bir cihazda olduğunu zannetmiyorum, ekranda resim capture olsa iyi olurdu, yani resim kaydetme olsa iyi olur, büyük ihtiyaç, ama hiç bir cihazda görmedim duymadım. video kaydetme var tabi.

FAVORİ sevdiğiniz kanalları seçerek, kumanda ile kanallarda gezinebilirsiniz, ayar menüsünden, artık kumanda ileri geri kanal geçişleri favori seçtiklerinizi görür.

Ana menü/Ayarlar A/V Video Çözünürlüğü, 25 Hz geliyor, bunu değiştirip Otomatik Algılamak yapmak lazım.

Önce bu cihazı alın, uydu ayarcılarına para kaptırmayın, bizim çanakta yok elembi değişti yok şunu yaptı bunu yaptı, gene aynı, yalan benim takdığım elembi duruyordu, para kazanma uğruna doğru tesbit yapmıyorlar, mesela kendisi mükemmel böyle bir cihazı takıp görüntüyü denemiyor, direkt çanakda sıkıntı var deyip masrafa yönlendiriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 8 Şubat 2018; 17:36:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Görüntüden bir örnek

• Cihazda SunPlus 1506g işlemci var.

SunPlus 1506g işlemcinin ürettiği görüntü kalitesinin vasat olması nedeniyle, cihazın görüntü kalitesi de vasat olacaktır.

Cihazı görüntü kalitesi yönüyle önermiyorum !
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Cihazda SunPlus 1506g işlemci var.

SunPlus 1506g işlemcinin ürettiği görüntü kalitesinin vasat olması nedeniyle, cihazın görüntü kalitesi de vasat olacaktır.

Bu işlemci her cihazda aynı sonucu vermeyebilir, bu cihazın RAM 512 MB ile rakipsizdir fiyat gurubunda,

resimdeki gibi ben görüntülerde bir düşüklük göremedim, çirkini çirkin olduğu gibi net gösterdiğinden veriyor,

gerçek görüntüyü veremeyen bazı cihazlar çirkinliği güzelleştiriyor olabilir.

• Cihazın işlemcisi ortada iken, cihaz görüntü kalitesi yönünden sınıfta kalır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Cihazda SunPlus 1506g işlemci var.

Bu işlemci her cihazda aynı sonucu vermeyebilir, bu cihazın RAM 512 MB ile rakipsizdir fiyat gurubunda,

resimdeki gibi ben görüntülerde bir düşüklük göremedim, çirkini çirkin olduğu gibi net gösterdiğinden veriyor,

gerçek görüntüyü veremeyen bazı cihazlar çirkinliği güzelleştiriyor olabilir.

Her tarafı 512mb olsa ne olacak cihazın Flash belleği next açıkladığına göre 4mb .
    Şaka gibi .

https://magaza.next.com.tr/nextstar-ye-18000hd-plus-sattube-tv/product/3277

Hiçbir uydu cihazı işlemcinin dışında görüntüyü değiştiremez .
    Görüntüyü doğrudan HDMI veya Scarta aktarmaktan sorumludur .

Ne Digital Receiverlerde LNB ne TUNER Görüntüyü bozmaz .
    CPU görüntüyü nasıl işlerse o . Sunplusun verdiği mama kadar .

Devir digital devri . Analag uydu olsa neyse ne .

Güzel çirkin mütealana gelince sen gözlerini sağlam bir gözlükçüye kontrol ettir .

• kruegerfred kullanıcısına yanıt
    RAM daha önemli, cep telefonundaki ram gibi iş görür, Flash mevcut programa göre sabittir, fazlasının faydası olmayabilir, ama proğram işlem yaparken ramın genişliğinden yararlanarak donma takılma yavaşlama yapmıyor, kullanmaya devam ediyorum bu cihazı, bu fiyata varsa daha iyisi gönder bakalım.

• aslanoto A kullanıcısına yanıt
    Sana şöyle bir örnek vereyim .Tarihten belki sen doğmamıştın .
    x86 PC . 512kb Ram ve 5mb Harddisk .( kilobyte ile megabyte ve megabit ne olduğunu bildiğini var sayarak )
    Bu makinalarda donmazdı

Gelelim cep telefonlarına .. Boyundan büyük örnek verme .
    ve sunplus 1506 işlemcilerde 512mb dediği 512mbit dir
    açılımı 512megabit = 1/8 megabyte oda eşittir . 64 megabyte Ram'e tekabul eder . yani gerçek 64mb .
    Androidden moda oldu ya onlara yetişelim hesabı

Sana en basit 10 yıllık tarihten DM800 örneği 64mb flash 192mb ram . Donduğunu görmedim . Görüntü seninle Kalitesini tartışmam .

Sen şimdi kalkarsın benim eşeğim senin eşeğini döver dersin .
    Bende derimki seninki eşşek se benimki Anadol ..
    Sen ancak kemirmeye kalkarsın Anadol senin eşşeğini ezer geçer .
    asvalta eşşeğinin leşi kalır .

• Ana menü/Ayarlar A/V Video Çözünürlüğü, 25 Hz geliyor, bunu değiştirip Otomatik Algılamak yapmak lazım.

Hocam yine inciler döktürüyorsun .
    Sunplus dediğin piyasanın en ucuz işlemcisi ve kalitesi vasat görüntüler üretir .

25 hz olsa ne olur . 100 hz olsa ne farkeder .

Televizyonun 25 hz ise ne olacak ..
    hatta eski tüplü TV ve televizyonumunda sadece scart girişi varsa ne olacak .

Bırak hala benim eşşeğim kancık deme ayaklarını .

Senin Uydu alıcın vasat ve çok basit bir Uydu Alıcısı .

Sana Dreambox DM800 den sölediklerimi ispatlayan iki ekran alıntısı .

Scart veya HDMI farketmeksizin Otomatik veya 25hz yine farketmeksizin donmasız .
    Sıcak sıcak bugünün Thor 0.8w History HD den Ekran Alıntıları .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kruegerfred -- 5 Şubat 2018; 7:9:53 >

eklediğin resimde kalite üstünlüğü yok,

benim bu günkü görüntülerden örnek :

349 kanal geldi, uyduyu silip yeniden arattım, kesinlikle güncelleyin, V7.09.25 26.10.2017 Yazılımı, yükleme güncelleme menü geçişleri veri ekleme kaydetme bu cihazda çok hızlı

Bu güncellemeden sonra kumanda veya cihaz tuşuna basarak kapatınca, cihaz kapanıyor ama ekran rakamları ve yeşil yanan ledler aynen durmaya devam ediyor sönmüyor, bazende sönüyor, önceden sönüp bir kırmızı led yanıyodu devamlı.

Bis hazır güncel dosyası bulunuyor USB den 1 dakikada yükleniyor, şifresiz kanalların çoğu, şifreli kalanlar açılmadı, 42.00E üzerinde yenileri bulan varsa yazsın, NAT GEO şifresini buldum ama bis manuel kumandadan girmeye çalıştım olmadı varmı yöntemini bilen ?

Hiç bir cihazda olduğunu zannetmiyorum, tv izlerken ekrandaki resimi capture olsa iyi olurdu, yani sadece kumandadan resim kaydetme varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanoto -- 6 Şubat 2018; 19:29:23 >

Her şeyi çarpıtmaya uğraşıyorsun . Battıkça batıyorsun .
    O resimler kalite için sergilenmedi . Senin 25hz iddiana karşı kondu .

Scartta ne kalite olacakki 576p ve 25hz zaten yok .adamın Televizyonu 25 Hz ise ne olacak onu gösterdik sana. Ama sende bunları algılayacak kapasite nerede .

Bir satır cümle yazıyorsun ne yazdığını unutuyorsun .

Senin gibi adamları çok gördük .Resimlerin kalitemi zannediyorsun .
    İnsan Dreambox ile ittiri ottan next yarıştırmaya kalkarken biraz utanır .

Oraya koyduğun siyasi içerikli resimleri kaldır . Burası propaganda mecrası değil .
    Agaların gibi Hiçbir fırsat kaçırmıyosun .
  • 37. Panasonic 350 Hz LED Tv kullanıyorum,

buraya yazdıklarım kişisel tartışmaya yönelik değil, kullandığım adı geçen cihaz hakkında bilgi vermek amaçlıdır.

Güldürdün beni .Koy bakalım 55 inch televizyona Bilhassa SD kanallar nasıl kusuyor görürsün .

37 inch te 50-60 TL ye uydu alıcısı tavsiye ettim . sıcak sıcak .
    37. 94 ekran, konunun ilk resminde bilgisayarla ebatı bellidir, yakın mesafede bu boyut gayet iyi, daha büyüğünde nasıl görüntü veriyor 55. ekranda kullananlar yazsın, bahsettiğin mini cihazlar erken bozuluyor, bu kadar özelliğide desteklemiyor, FullHD olarak fiyatda yakın,

Kim mini cihazdan bahsetti .Topiğinde yazılanları okumuyorsun . Bilirbilmez konuşuyorsun . Bilmiyorsan susta molla desinler diye bir ata sözümüz vardır .
    Sana güleyim mi ağlayayım mı bilemiyorum .

Daha fazlada ezmek istemiyorum . Sen öncelikle forumu oku hangi marka ne öğren .
    Sonra buralarda yaz .
  • @serkanguzel_

3-4 sene oldu galiba

sunny 14200 ile yumatu full hd diye iki makine aldım.

çok memnunum

fiyatlarıda baya ucuzdu açıkçası

galiba onların işlemcileri daha kaliteli

Yada bana öyle geliyor tv izlerken :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihan

@serkanguzel_

3-4 sene oldu galiba

sunny 14200 ile yumatu full hd diye iki makine aldım.

çok memnunum

fiyatlarıda baya ucuzdu açıkçası

galiba onların işlemcileri daha kaliteli

Yada bana öyle geliyor tv izlerken :)

H.264 kodlayabilen STi işlemci var o cihazda...

STi işlemcilerin özellikle SD yayın performansı iyidir. Ayrıca Sunny 14200 model cihazın HD yayın performansı, Broadcom işlemcili cihazlar gibi değil maalesef...

Ancak "devir değişti"

Devir, H.265 devrine döndü. Yani güncel yayın ihtiyaçları nedeniyle, elimizdeki cihazları bir süre sonra değiştirmek zorunda kalıyoruz.
  • Adam izlediğinden memnun boşverin arkadaşlar. :)

Konu dışı kimse üstüne alınmasın lütfen. Bazı durumlarda herkes için geçerlidir. "Cehalet mutluluktur..."
  • serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    Hem SD hem HD iyi olup ucuz diyeceğimiz kalmadı galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.