Şimdi Ara

NEXON 42 İNCH TV A101 (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
11
Favori
73.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün 3d olan versiyonunu aldık, şansa bir tane kalmıştı.Genel olarak tv yi çok beğendim, hd yayınların dışında sd yayınlar da tatmin edici.Smart özellikleri fena değil ama browser açınca oradaki imleç biraz zor ilerliyor da çok da takmaya gerek yok.Youtube'dan 3d videolar seyrettim, hd yayına geçmesi birkaç saniye sürdü 16 mbit internet var, videolarda takılma donma olmadı ve bu sayede 3d'yi de test etme fırsatım oldu sonuç olarak ettiği fiyata göre gerçekten çok iyi.Yalnız tv nin arka sağ kısmında havalandırma bölümünde bir koku var ama yanık kokusu mu plastik kokusu mu çözemedim, zaten burnumu dayayınca alıyorum kokuyu.Halbuki çok az bir ısınma var çok fazla teknik bilgim olmadığından nedir ne değildir bilmiyorum ama 5 kişiye koklattım kimse bir şey anlayamadı.Ben de eğer ilerde keskin bir artış olursa o zaman servisi ararım diye düşündüm.Bu bir sorun mudur bilemem ama 1099 tl'ye de bundan daha iyi tv alınmaz herhalde, yanında 4 tane de gözlük veriyor.Galiba geçen haftanın kampanyası bu benim aldığım 400hz netmotion mu ne, 42 inc.

• izmitekibi İ kullanıcısına yanıt
    sagol hocam tvciyi çağıracagız artık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • biss şifresi girmenin bir yolu var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bartlebyandco B kullanıcısına yanıt
    Menü+Ayarlar+Diğer ayarlar. Açılan menüde aşağıya doğru inerseniz göreceksiniz.
  • izmitekibi İ kullanıcısına yanıt
    Çok pratik ve de tıkır tıkır çalışıyor.
  • Degethyus kullanıcısına yanıt
    Anlamadım. Sorun mu var biss girişlerinde?
  • İyi günler arkadaslar benim sorunum şu,

3 D özelliği olmayan nexon tv var bende a101 den aldım hdmi ile bilgisayarımı baglamak istiyorum fakat bilgisayarım tv yi 2. ekran olarak algılamıyor şimdi diceksiniz ki pc nin HDMİ girişi bozuktur ama değil pc yi başka marka tv lerde sorunsuz çalıştırıyorum kablo da test edildi kabloda sorunsuz çalışıyor ayrıca televizyon başka bilgisayarlarıda sorunsuz çalıştırıyor yani sorun benim bilgisayarla tv arasında bi uyuşmazlık var

Pc özellikleri i5 işlemcili intel4000hd ekran kartı ayrıca nvidia geforge gt ekran kartı işletim sistemi win8 yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: izmitekibi

Anlamadım. Sorun mu var biss girişlerinde?

Hayır hayır o bölüm çok kullanışlı, giriyorsun kaydedip çıkıyorsun çok pratik olmuş.

Başka bir konu hakkında bir ekleme yapayım, arkadaşlar tv'de eko ayarı var diye bass ayarı olmayan creative sbs a250 2+1 sistemi kulaklık girişinden taktım.Ses olayının tamamen değiştirdi ama bass devreye girdiğinde problem yaratabilir.Kulaklık girişinden taktığım için midir bilmem ama ekolayzır hiç tepki vermedi.Eğer ordan bassı kısabilseydim on numara olacaktı.Ekolayzırı ayarlamam için ne tür bir bağlantı kurmam lazım bilen varsa söylerse çok iyi olur :)

@Maçkali temel, mesela bazen de ekran kartından galiba istediğin çözünürlükte 2 ekranı kullanamıyorsun.Biri full hd ise misal diğerini 1366 768 yapacaksın(Tv nin desteklediği değer olsa dahi bu problem oluyor).Senin de bu tarz bir sorunun olmuş olabilir.

• "markalı" led fiyatları o kadar fahiş ki halk bunlara itibar ediyor işte.ama yapmayın. teknik servis desteği yok, bozulsa muhattap bulamayacağınız ürünler bunlar. arkasında vestel var diyorsunuz ama açın şikayet var'ı bir okuyun. işte bizim ülkemizdeki vampir firma gerçeği. memlekette üretilen vestel bu fiyata olması gerekirken, nexon bu fiyata. ha diyeceksiniz ki vestelden hiç bir farkı yok o zman neden adı vestel değil ?

bir özlü sözle bitireyim, ucuz mal alacak kadar zengin değilim !
  • Anlaşılmadım sanırım televizyonda da benim pc de de bi sorun yok sorun aradaki uyuşmazlık buyuk ihtimalle yazılımsal bi sorundur bunun çözümü varmı onu öğrenmek istiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: -genjuro-

"markalı" led fiyatları o kadar fahiş ki halk bunlara itibar ediyor işte.ama yapmayın. teknik servis desteği yok, bozulsa muhattap bulamayacağınız ürünler bunlar. arkasında vestel var diyorsunuz ama açın şikayet var'ı bir okuyun. işte bizim ülkemizdeki vampir firma gerçeği. memlekette üretilen vestel bu fiyata olması gerekirken, nexon bu fiyata. ha diyeceksiniz ki vestelden hiç bir farkı yok o zman neden adı vestel değil ?

teknik servis desteği olmadığına yönelik kanıtınız nedir? şikayet var'da nexon ile ilgili tüm şikayetlere baktım. yakınılan tek şey kurulumun ücretsiz olmaması. onun dışında servis sorunuyla ilgili kayda değer birşey yok. en kaliteli markalarda bile onlarca sayfa şikayet olur ancak nexon'da daha kayda değer bir şikayet yapılmamış. marka takıntısı olmayanlar için çok iyi bir seçenek. görüntü ve ses kalitesinin samsung lg markalardan hiçbir farkı yok. isterseniz bir de şikayet var'a samsung televizyon yazarak aratın bakalım ne kadar şikayetle karşılaşacaksınız.

• quote:

"markalı" led fiyatları o kadar fahiş ki halk bunlara itibar ediyor işte.ama yapmayın. teknik servis desteği yok, bozulsa muhattap bulamayacağınız ürünler bunlar. arkasında vestel var diyorsunuz ama açın şikayet var'ı bir okuyun. işte bizim ülkemizdeki vampir firma gerçeği. memlekette üretilen vestel bu fiyata olması gerekirken, nexon bu fiyata. ha diyeceksiniz ki vestelden hiç bir farkı yok o zman neden adı vestel değil ?

Sana şu kadar söyleyeyim bir çok servisin nasıl davrandığını görme fırsatım oldu ve samsung var ya samsung hayatımda gördüğüm en çirkef servise sahip.Düşmanıma bile önermem bundan sonra.
  • benim anlatmak istediğim olayı anlamamışsınız. dikkat ederseniz markalı led derken firmaların fiyat politikasını eleştirdim zaten. gidin samsung alın demedim ki. vestel de alabilirsiniz, beko da, arçelik de... fakat fiyat politikaları o kadar kötü ki sen bu fiyata vestel alman gerekirken, nexon alıyorsun. ben halktan dolayısıyla kendi çıkarımdan yana bir mesaj attım ama görüyorum ki anlaşılamamışım. ben yerli malı ürünlerin daha ucuz olup rekabeti arttırması gerektiğini belirttim. siz vestel alamayıp yan sanayisine razı olmuşsunuz. kendiniz belirtmişsiniz teknik servisi daha ilk baştan ücretsiz kurmam demiş. bozulunca ne der Allah bilir.
  • quote:

benim anlatmak istediğim olayı anlamamışsınız. dikkat ederseniz markalı led derken firmaların fiyat politikasını eleştirdim zaten. gidin samsung alın demedim ki. vestel de alabilirsiniz, beko da, arçelik de... fakat fiyat politikaları o kadar kötü ki sen bu fiyata vestel alman gerekirken, nexon alıyorsun. ben halktan dolayısıyla kendi çıkarımdan yana bir mesaj attım ama görüyorum ki anlaşılamamışım. ben yerli malı ürünlerin daha ucuz olup rekabeti arttırması gerektiğini belirttim. siz vestel alamayıp yan sanayisine razı olmuşsunuz. kendiniz belirtmişsiniz teknik servisi daha ilk baştan ücretsiz kurmam demiş. bozulunca ne der Allah bilir.

Ben seni çok iyi anladım da şu durum da var, ben 3d olan versiyonunu 1099 a aldım, bu fiyata vestel olsun olsun da bir maliyeti kar durumu var sonuçta.Ayrıca vestel birkaç tv üreticisinden biri paneli alıp da vestel basmıyor üzerine.Yan sanayi dediğin nexon'un ucuz olmasının sebebi, biraz malzeme kalitesi ve giriş çıkış eksikliği bunun dışında paneli gayet sağlam, 3d olsun, hd yayınların kalitesi olsun aynı standart diğer tv lerle.Piyasa malesef böyle marka değeri var, ve bizim yerli markalar dediğin piyasa değerinden üstte görüyorlar kendilerini.Yine de vestel aynı özellikteki diğer tv lerden daha ucuz ve gayet de tatminkar.Daha da ucuz olmasını canı gönülden isterim ama arz talep meselesi bir yerde, daha fazla kar etme amacı her şeyin önüne geçer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Degethyus -- 15 Kasım 2014; 14:30:55 >

• Nexon 42 inch 900 liraya aldım. 2000lira civarında para ödeyerek başka bir marka alsam bu tvden ne kadar daha iyi olabilirdi bilmiyorum. Elbette farklı özellikleri olurdu ama fiyat farkına değermiydi şüpheliyim. Sözün özü iyiki Nexon almışım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servis konusuna gelince etrafımda samsung un servisinden memnun olanı görmedim.

• Arkadaşlar televizyon u telefondan da kontrol edebilirsiniz ve kumanda dan daha kullanışlı oluyor. Google play da vestel tv programını indirmeniz yeterli

• quote:

Orijinalden alıntı: nasrettin47

Arkadaşlar televizyon u telefondan da kontrol edebilirsiniz ve kumanda dan daha kullanışlı oluyor. Google play da vestel tv programını indirmeniz yeterli

evet. ancak şunu da eklemek gerekir. kontrol edebilmek için tv ile telefon aynı ağa bağlı olmalıdır. dosya paylaşımına olanak veren bir telefon uygulaması daha var ancak ben telefonumla uyumlu olmadığı için o uygulamayı denemeye fırsat bulamadım.
  • Note 3 kullanan varsa ağa bağlı olmadan tvyi rahatça kumanda edebilir..

• ben wifi aparatı alacagım youtube videolarını sorunsuz izleyebilir miyim?
    çok ugrastırıyor mu youtube a girip video açmak
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.