Şimdi Ara

NEXBOX A3 Amlogic S912

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.409
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eski M4A kullanıcısı iken, yetersiz gelmesi nedeniyle himedia q12 ii cihazını alarak yoluma devam etmiştim. Ancak himedianın arkadaki video girişine(adaptör girişiyle aynı ebatta) elektrik girişini taktığım için görüntü alamamaya başladım. Cihaz çalışıyor ancak görüntü gelmiyordu ve cihazın satıcısı @Sancak Bilgisayar da sağolsun mesajlarıma hiçbir şekilde dönüş yapmadı. Bende yeni bir medya player arayışına girdim.

Geçen hafta banggooddan ön ödemeli olarak 45 dolara bu cihazı aldım. Birkaç gün önce de kargolaması yapıldı ancak henüz elime ulaşmadı tabiki.

NEXBOX A3 Amlogic S912 Octa-Core 2GB DDR3 RAM 16GB eMMC ROM Android 6.0 2.4G + 5.0G WiFi 1000M Gigabit LAN HDMI 2.0a 4Kx2K 60fps Bluetooth 4.0 HDR VP9 H.265 HEVC Dolby DTS Android TV Box Mini PC

NEXBOX A3 Amlogic S912
     NEXBOX A3 Amlogic S912
     NEXBOX A3 Amlogic S912

Cihaz özellikleri sitede belirtilen şekliyle.

Chipset Amlogic S912 Octo-core 2GHz 64-bit ARM Cortex™ A53 CPU
    GPU 750MHz+ ARM Mali™-820MP3 GPU processor
    RAM 2GB DDR3
    ROM 16GB EMMC

OS Android 6.0
    Bluetooth V4.0
    3D Hardward 3D graphics acceleration
    Support Decoder format HD MPEG1/2/4, H.264, H.265, HD AVC/VC-1, RM/RMVB, Xvid/DivX3/4/5/6, RealVideo8/9/10, VP9
    Support Media format Avi/Rm/Rmvb/Ts/Vob/Mkv/Mov/ISO/wmv/asf/flv/dat/mpg/mpeg/mp4
    Support Music format MP3/WMA/AAC/WAV/OGG/AC3/DDP/TrueHD/DTS/DTS/HD/FLAC/APE
    Support Photo format HD JPEG/BMP/GIF/PNG/TIFF
    USB host 2High speed USB 2.0, support USB DISK and USB HDD
    Card reader SD/SDHC/MMC cards
    HDD file system FAT16/FAT32/NTFS
    Support Subtitle SRT/SMI/SUB/SSA/IDX+USB
    High Difinition video output 4K*2K
    OSD type of languages English/French/German/Spanish/Italian/ etc. Multilateral Languages
    LAN Ethernet:10/100/1000M, standard RJ-45
    Wireless Support 802.11 a/b/g/n, 2.4G + 5G
    Mouse/ Keyboard Support mouse and keyboard via USB;
    Support 2.4GHz wireless mouse and keyboard via 2.4GHz USB dongle;
    HDMI HDMI 2.0a 4k*2k 60fps
    AV&YUV Support
    3G Support
    DOLBY TrueHD and DTS HD DOLBY TrueHD and DTS HD Bypass through HDMI

Şeklinde sıralanıyor.

Henüz elime ulaşmadığı için herhangi bir inceleme yapamadım gelir gelmez deneyimlerimi burada paylaşmaya çalışacağım inşaallah.

İyi bayramlar dilerim.

• Merhaba ;

Cihaz gelince detaylı inceleme yapıp eklerseniz sevinirim.

Banggood linkini alabilir miyim ?
  • Gonlunce kullanman dileğiyle,incelemeni bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba.Sorunsuz kullanman dileğiyle.İncelemeni ve özellikle dts passtroughdaki kronik sorun bundada var mı,merak ediyorum.
  • Tesekkur ederim hepinize.

Cihaz istanbula gelmis, muhtemelen gelecek hafta elime ulasir diye düşünüyorum.

Aldigim link
    http://m.banggood.com/NEXBOX-A3-Amlogic-S912-2GB-RAM-16GB-ROM-TV-BOX-p-1079100.html

Ben aldigimda on sipariş ile 45 dolardi şimdi 75 olmus.

Test icin talep ettiginiz videolar varmi link alabilirmiyim.

• Ben nexbox a1 aldım ve elime ulaştı ilk android boxım olduğu için bana çok iyi geldi memnunum henüz kodiyi tam anlayamadığım için ayarlari tam yapamadım ama cihaz gerçekten muhteşem

• quote:

Orijinalden alıntı: guguk

Ben nexbox a1 aldım ve elime ulaştı ilk android boxım olduğu için bana çok iyi geldi memnunum henüz kodiyi tam anlayamadığım için ayarlari tam yapamadım ama cihaz gerçekten muhteşem

Benimde cihazım şaşırtıcı şekilde cumartesi günü geldi ptt çok hızlanmış.

Cihaza gelince şuanda bizim minik ufaklık yüzünden odayı değiştirdiğimden ses sistemime veda ettim. Bu sebeple hd sesleri ve dts, dolby konusunda kendi playerinin passthrough yapıp yapmadığını bilmiyorum muhtemelen yapıyordur. Ancak kendi playeri bu sesleri çözmüyor. Görüntü olarak iyi fakat menü zenginliği çok fazla değil altyazının büyüklüğü ve konum ayarlarını yeterli bulmadım, görüntüde zoom yada basit anlatımıyla filmlerde üst ve alttaki siyah bantları crop yapma özellikleri yok.

Üzerinde gelen kodiyi kaldırıp sitesinden en son sürümü indirerek yeniden kurdum. Görüntü kalitesi güzel sesleri çözüp tvye aktarıyor problem yok, takılma yok.

Wifi çekimi gayet iyi fakat uydunetin modemiyle problem yaşadım birkaç ayarla düzeldi gibi ancak bir süre daha kullanmam gerek. Telefondan paylaştığım internette ise oldukça hızlı.

Yine oda sıkıntısı nedeniyle ethernet hızını test edemedim malum ethernet gigabit performansını merak ediyorum.

Kumandasının çekimi gayet başarılı ancak kullanımı zor, bir play pause tuşu yada altyazı tuşu konulması ne kadar zordur bu çinlileri anlamak güç. Air mouse almak şart gibi, zaten bu tip android boxlarda air mouse tipi kumandalar elzem.

Şuanda hdr, 10bit ve 4k videolar indirmekteyim test için bakınca buraya tekrar dönüş yaparım.

Genel olarak cihaz hızlı ve çok fazla ısınmıyor kullandıkça konuya görüşlerimi bildirmeye devam ederim.

Selamlar.

• Ozellikle x265 10bit videolari detaylica test ederseniz iyi olur.malum x264,3D,divx vs vs vs hepsi sorunsuz oynaTiyor zaten.ayrica bu videolari kendi playirinda test edin.kodide ne oldugunu biliyoruz zaten.

• abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Bugün yaptığım test dosyalarının içeriği.

General
    Complete name : H:\samp\Into_the_cave_of_wonders_4K_HDR_vignette.mp4
    Format : MPEG-4
    Format profile : Base Media
    Codec ID : isom (isom/iso2/avc1/mp41)
    File size : 785 MiB
    Duration : 8 min 54 s
    Overall bit rate : 12.3 Mb/s
    Writing application : Lavf55.33.100

Video
    ID : 1
    Format : AVC
    Format profile : High@L5.1
    Format settings, CABAC : No
    Format settings, ReFrames : 2 frames
    Codec ID : avc1
    Codec ID/Info : Advanced Video Coding
    Duration : 8 min 54 s
    Bit rate : 12.1 Mb/s
    Width : 3 840 pixels
    Height : 2 160 pixels
    Bit depth : 8 bits
    Stream size : 769 MiB (98%)

-----------------------------------------------------------------------------

General
    ID : 0 (0x0)
    Complete name : H:\samp\Samsung_UHD_Powerofcurve.ts
    Format : MPEG-TS
    File size : 1.17 GiB
    Duration : 3 min 15 s
    Overall bit rate mode : Constant
    Overall bit rate : 51.5 Mb/s

Video
    ID : 257 (0x101)
    Menu ID : 1 (0x1)
    Format : HEVC
    Format/Info : High Efficiency Video Coding
    Format profile : Main 10@L5.2@Main
    Codec ID : 36
    Duration : 3 min 14 s
    Display aspect ratio : 16:9
    Frame rate : 59.940 (60000/1001) FPS
    Bit depth : 10 bits

---------------------------------------------------------------------------------------

General
    Unique ID : 117126908064385321744327094718674198655 (0x581DD26B8AE4685059188ED4A4BB607F)
    Complete name : H:\samp\jellyfish-400-mbps-4k-uhd-hevc-10bit.mkv
    File size : 1.40 GiB
    Duration : 30 s 97 ms
    Overall bit rate : 400 Mb/s
    Writing application : Lavf56.3.100
    Writing library : Lavf56.3.100 / Lavf56.3.100

Video
    ID : 1
    Format : HEVC
    Format/Info : High Efficiency Video Coding
    Format profile : Main 10@L6.1@High
    Codec ID : V_MPEGH/ISO/HEVC
    Duration : 30 s 97 ms
    Bit rate : 392 Mb/s
    Bit depth : 10 bits
    Bits/(Pixel*Frame) : 1.577
    Stream size : 1.37 GiB (98%)
    Writing library : x265 1.8+190-75d1c62d8f0c:[Windows][MSVC 1700][64 bit] 10bit
    HANDLER_NAME : hevc@GPAC0.5.2-DEV-rev565-g71748d7-ab-suite

---------------------------------------------------------------------------------------

Üç adet video ile test yaptım tabiki x264 ve 3d leri saymıyorum.
    İlk iki videoda kendi playerinde de vlc playerde de kodidede sıkıntı yok.
    Son videonun bitratesine dikkat edin 400mbps :) kendi playeri de kodi de güzelce oynattı, ancak video çok kısa uzun birtane bulabilirsem birde onu denerim.
    indirdiğim yerden çok yavaş indirdiği için birkaç video daha indirip denemelerimi burda paylaşırım.
    400 mpbs yi çalıştıracağına ihtimal vermiyordum açıkçası.
    Video linki gönderirseniz onları indirir denerim.

Şimdilik eyvallah.

• quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

Ozellikle x265 10bit videolari detaylica test ederseniz iyi olur.malum x264,3D,divx vs vs vs hepsi sorunsuz oynaTiyor zaten.ayrica bu videolari kendi playirinda test edin.kodide ne oldugunu biliyoruz zaten.

güzel haberler dostum,eline sağlık.yanlız şu önemli noktalara dikkat edermisin;
    x265 Türkçe altyazı karakterler doğru gösteriyormu+ileri geri hızlı sarma sonrası altyazı senkronu bozuluyormu,ses senkronu bozuluyormu ?
    3d denersende sevinirin,bir sıkıntı çıkıcağnı sanmam ama...
    400 mbps akıcı oynatmasına cidden bende şaşırdım,bir yanlışlık olmasın dosya bilgisinde,ciddi bir bant genişliği çünkü.
  • abyss_ati A kullanıcısına yanıt
    Medya bilgilerini mediainfodan çektim o yüzden hata yok, zaten kodinin sitesinden bitrate testi için konulmuş videolardan indirdim en yükseği 400lük olandı.
    30 saniye video olduğu için tam manasıyla akıcı mı değilmi ileri geri sarınca ne olur test etmem mümkün değil.
    Diğer bitrate videolarını da indirip bakarım ancak video dosyaları 1 küsür gb indirme hızı 100kb civarlarında olunca çok yavaş oluyor. Kaynak zayıf.

x265 film de bulmak şu aşamada mesele, o yüzden test videolarından yürüdüm, 10 bit, hdr ve x265 lerde .

Elime film geçtikçe kaynak buldukça tecrübelerimi yazarım ama cihazın üzeceğini pek sanmıyorum. Yazılımı çok stabil değil muhtemel kullanılan launcher ile ilgili ancak öncül araştırmalarıma göre de
    kullanılabilecek çok fazla launcher da yok.
    Himediada nova kullanıyordum,

Ayrıca ses konusunda kendi playeri dts ve dolby direk çözmediği için seste kayma yapıp yapmadığını blmiyorum ses olmadğı için. Benim anfi de salona atılmış durumda test etme şansım yok.

• dostum dijitürk play kullanabiliyor musun s912 yada android 6,0 sıkıntı yaratıyormu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskader

dostum dijitürk play kullanabiliyor musun s912 yada android 6,0 sıkıntı yaratıyormu.

Nexbox a1 s912 de sorunsuz kullanabiliyorum.

• a1 den farkı ne
  • live2lift kullanıcısına yanıt
    Kasa farklı. Başka farkı yok.

• Uydunetin wifisinden bağlandığımda sorun yaşıyorum, çok dengesiz bağlanıyor bağlantı gelip gidiyor bağlandığında da çok yavaş. Muhtemel sorun uydunet kökenli, telefonun netini paylaştırdığımda çok hızlı wifi bağlantısı var. Cihazın wifisinde sorun yok yani, belki yazılımla düzeltirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Iconium_C.T.D

Uydunetin wifisinden bağlandığımda sorun yaşıyorum, çok dengesiz bağlanıyor bağlantı gelip gidiyor bağlandığında da çok yavaş. Muhtemel sorun uydunet kökenli, telefonun netini paylaştırdığımda çok hızlı wifi bağlantısı var. Cihazın wifisinde sorun yok yani, belki yazılımla düzeltirler.

Bende de A1 var ve uydunet kullanıyorum wifi okadar iyiki lan bağlamaya gerek duymadım muhtemelen uydunetin modeminde ayarlarda bir problem vardır yada şifreleme sisteminde problem olabilir.

Bende de şöyle bir sıkıntı var wd hdd takınca görüntü gidiyor ancak cihazı fişten çıkartıp takınca sorunsuz kullanıyorum yani hdd yi cihaz kapalı iken takmak gerekiyor yoksa görüntü gidiyor usb bellekte böyle bir sorun olmuyor ama hdd de bunu yapıyor hdd mi sorun var acaba

• guguk kullanıcısına yanıt
    Eğer zahmet olmazsa kablosuz ayarlarını ve kablosuz gelişmiş ayarlarının ekran görüntüsünü atabilirseniz sevinirim. Mesaj olarak ta atabliirsiniz. Hdd konusunda ben usb 3.0 coklayıcı ile kullanıyorum hiç sorun çıkarmadı.
  • Iconium_C.T.D I kullanıcısına yanıt
    Tabiki hocam şuan şehir dışındayım cumartesi geleceğim gelince resimleri paylaşırım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.