Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

New York Times’ta İstanbul yazısı

3
Cevap
0
Favori
134
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> New York Times’ta İstanbul yazısı
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    quote:

ABD’nin saygın gazetelerinden New York Times, İstanbul’un tanıtımına iki sayfa ayırdı. Gazete, Avrupa’nın mutlaka görülmesi gereken kentleri arasında saydığı İstanbul için, “pek çok geçmişi olan kent, geleceği kucaklıyor” ifadesini kullandı.

Gazete, şüphe ve coşku karışımının hakim olduğu Estanbul’un, Prag ve Berlin’in önemli bir uğrak yeri olma geleneğini takip eden en son Avrupa kenti olduğuna dikkat çekti. Yazıda, İstanbul’un, milattan önce 700 yılında Yunanlılar tarafından ilk dükkanların kurulduğundan bu yana turistlerin uğrak yeri olduğu kaydedildi.

New York Times, kentin 19. ve 20. yüzyıllarda nesiller boyu batılı yazarlar ve sanatçılar tarafından çarşıları, camileri, çingeneleri, dansözleri, haremleri, karanlık kahvehaneleri ve fesli erkekleri ile muhteşem ve gizemli doğunun kalbi olarak görüldüğünü ifade etti.

“İstanbul, her zaman pek çok geçmişi birden taşıyan bir kent” ifadesinin kullanıldığı yazıda, Türkiye’nin Avrupa Birliği üyelik müzakerelerine başlayacak olması ile de aniden pek çok geleceği olabilecek bir kent haline geldiği iddia edildi.

Gazete kentte yaşanan gelişmeleri de “İstanbul Rönesansı” olarak tanımladı.

Kaynakhttp://www.ntvmsnbc.com/news/342575.asp

|
    |

• Binbaşı
    1108 Mesaj
    Baktım kimse cevaplamamış bari ben cevaplıyım.Siftah benden bereket Allah'tan.
    |
    |
    Eski Kullanıcı Adı:
    mcse2k3

valla istanbulda turist sayısı gittikçe artıyor,istiklalde tursitten geçilmio ,eskiden bu kadar yoktu hele f1 zamanında araplar full dü yaaa.accaip para harcıyolar ama araplar dısındaakiler sadece bar cafe ne para harcıolar ne bişe yaa cimri adamlar.hersene f1 zamanıda esnaf bayram edioo.çok para var bu araplarda yaa
    |
    |
    New York Times gazetesinin İstanbul hakkındaki yazısı umrumda bile değil. Sıkıyorsa kendi hükümetlerinin dünyanın dört bir yanında yaptığı şeyleri yazsında o zaman umrumda olsun. ABD hükümetinin şakşakçısı bir gazete işte...
    |
    |
    "Türk milleti tab'en demokrattır" M.Kemal Atatürk, TBMM gizli celse zabıtları, devre: ı, içtima ı, tarih: 22.1.1921.i, 31, c: 3. sayfa 334... "komünizmin memleket için, milletimiz için, dinimiz için, kabul edilmez olduğunu anlatmak, yani kamuoyunu aydınlatmak en yararlı çare görülmüştür" M.Kemal Atatürk, Mustafa Kemal sosyalist değil, fakat görülüyor ki iyi bir teşkilatçı, yüksek anlayışlı, ilerici ve iyi düşünceli, akıllı bir lider. Mustafa Kemal soygunculara karşı bir Kurtuluş Savaşı veriyor. Emperyalistlerin gururunu kıracağına ve Sultan�ı da yaranı ile birlikte alt edeceğine inanıyorum Vladimir İlyiç Lenin, Sana Türkmüsün, Kürtmüsün, Ermenimisin, Lazmısın diye sormuyorum. Ekmek yediğin Vatanını seviyor musun diye soruyorum? Başkalarını düzeltmek istiyorsanız önce kendinizi düzeltiniz. Hz.Ömer, ADANALI
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
e-ticaret
sohbet
Paykasa
haberler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.