Şimdi Ara

-----NEW FIESTA TEAM-----yeni kasa '''fiesta''' bilgi ve paylaşımlar----- (1072. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.749
Cevap
51
Favori
1.951.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10701071107210731074
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: jordan24

merhaba arkadaslar ,benım araç 1.4 tıtaum benzınlı ,sıze bır sorum var .1.4 benzınlı aracımı beygır artırma yanı chp uygulama yapabılırmıyım yada yapanlar varmı ..?????

2 yıl sonunda motoru alırsın eline :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dbakici

quote:

merhaba arkadaslar ,benım araç 1.4 tıtaum benzınlı ,sıze bır sorum var .1.4 benzınlı aracımı beygır artırma yanı chp uygulama yapabılırmıyım yada yapanlar varmı ..?????

illa mptpru eline alırsın diye bi kaide yok ama cihp yaptıranlar ve yapanlardaki ortak görüş benzinliye müdahalenin pek bir artış sağlamadığı yönünde....chip dizelde torktan dolayı verim veriyor...ama şu var uzun vadede chip stabil değil...
  • quote:

Arkadaşlar benim 1.4 dizel aracımda son 2 aydır 15-20 çalıştırmada bir araba marş almıyo yani tma olarka şöle kontağı çeviriyorum yağ işareti ve akü işareti sönmüyor araba en al devirde duruyor 10sn kadar daha sonra motor acayip sallantılı çalışıyor ve arka egzostan acayip bir duman çıkışı gerçekleşiyor daha önce böle birşeyle karşılaşan varmı salı günü servise götürücem bizim araçların garantisi 2 yıl değil mi arkadaşlar birde garantiden bakarlar zannedersem

Aynı sorun bende de var.Sabah ilk çalıştırmada yapmıyor hiç, ama okulun orada bir yer var, öğlen saatlerinde çalıştırdığımda yapıyor sadece bunu ve başkada hiç bir yerde yapmıyor.Servise götürdüm 2 ay önce falan yazılım yükledi ama yine aynı yerde aynı sorun devam ediyor.30 bin bakımda tekrar söyleceğim sorunu bakalım bu sefer ne yapacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: englishteacher54

quote:

Arkadaşlar benim 1.4 dizel aracımda son 2 aydır 15-20 çalıştırmada bir araba marş almıyo yani tma olarka şöle kontağı çeviriyorum yağ işareti ve akü işareti sönmüyor araba en al devirde duruyor 10sn kadar daha sonra motor acayip sallantılı çalışıyor ve arka egzostan acayip bir duman çıkışı gerçekleşiyor daha önce böle birşeyle karşılaşan varmı salı günü servise götürücem bizim araçların garantisi 2 yıl değil mi arkadaşlar birde garantiden bakarlar zannedersem

Aynı sorun bende de var.Sabah ilk çalıştırmada yapmıyor hiç, ama okulun orada bir yer var, öğlen saatlerinde çalıştırdığımda yapıyor sadece bunu ve başkada hiç bir yerde yapmıyor.Servise götürdüm 2 ay önce falan yazılım yükledi ama yine aynı yerde aynı sorun devam ediyor.30 bin bakımda tekrar söyleceğim sorunu bakalım bu sefer ne yapacaklar.

ben bu sorunu opeti bırakıp shell e geçerek bitirdim... Libadiye opetten her zaman aldığım yakıttan kaynaklıymış sorun..
    bu sorun benim de sadece iş yerimin otoparkında nüksediyodu...
  • Arkadaşlar bende 2006 model seat toledo var ve artık çok masraf yapmaya başladı ayrıca yakıtta da çok fazla yakıyor.. aracımı satıp fiesta düşünüyorum ama kararsız kaldım.. Acaba sıfır 1.25 trend mi alsam yoksa 2011 model 1.4 trend vs.. mi alsam daha sağlıklı olur... Aslında niyetim 2012 1.4 ama maddi imkanlarım ona yetmiyor.. En fazla verebileceğim miktar 32.000 TL..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tutankhamon -- 26 Şubat 2012; 21:33:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankhamon

Arkadaşlar bende 2006 model seat toledo var ve artık çok masraf yapmaya başladı ayrıca yakıtta da çok fazla yakıyor.. aracımı satıp fiesta düşünüyorum ama kararsız kaldım.. Acaba sıfır 1.25 trend mi alsam yoksa 2011 model 1.4 trend vs.. mi alsam daha sağlıklı olur... Aslında niyetim 2012 1.4 ama maddi imkanlarım ona yetmiyor.. En fazla verebileceğim miktar 32.000 TL..

Benim tavsiyem temiz 1.6 dizel 2010 model fiesta en uygun seçenek olur....
    Yada 2010-2011 1.4 dizel tıtanıum araçlarada bakabilirsiniz.daha yeni 1.6 dizel 40000km 2010 model aracını hasarsız 33000tl ye sattı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

quote:

Arkadaşlar bende 2006 model seat toledo var ve artık çok masraf yapmaya başladı ayrıca yakıtta da çok fazla yakıyor.. aracımı satıp fiesta düşünüyorum ama kararsız kaldım.. Acaba sıfır 1.25 trend mi alsam yoksa 2011 model 1.4 trend vs.. mi alsam daha sağlıklı olur... Aslında niyetim 2012 1.4 ama maddi imkanlarım ona yetmiyor.. En fazla verebileceğim miktar 32.000 TL..

Yada 2010-2011 1.4 dizel tıtanıum araçlarada bakabilirsiniz.daha yeni 1.6 dizel 40000km 2010 model aracını hasarsız 33000tl ye sattı...

aynen arkadaşa katılıyorum.

ayrıca şahsi kişisel fikrim. şu an fiesta fiyatları uçmuş durumda 0 almayın da fiyatlar düşsün. abartı fiyatlarla almayın bu araçları
  • Teşekkür ederim verdiğiniz cevaplar için bunları değerlendireceğim.Bir de bende bir şanssızlık var ne zaman bir araca niyetlenip alsam 1 sene sonrası makyajlanıyor ya da kasası değişiyor o nedenle tereddütlüyüm de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

quote:

aynen arkadaşa katılıyorum.

ayrıca şahsi kişisel fikrim. şu an fiesta fiyatları uçmuş durumda 0 almayın da fiyatlar düşsün. abartı fiyatlarla almayın bu araçları

Ford, aracının satılabilirliğini ve pazarda tüketicinin gözündeki yerini iyi konumlandırdığı için biçtiği fiyattan ödün vermiyor. Aracın fiyatının düşmesi demek min. 2000 TL indirim alması demek bunu da bu koşullarda Ford zaten yapmaz. Kredili otomobil kampanyasında bile diğer tüm araçlarını 24.000 TL 20 ay %0 faiz verirken, Fiesta için 18.000 TL 18 ay %0 faiz uyguluyor. Yani öyle ya da böyle, insanların bu aracı beğendiğini, tercihlerinin en üst sıralarında bulundurduğunu biliyor. Aracı almayıp beklemek birşey ifade etmeyecektir.

Dostum, eğer peşin paran varsa 33.000 TL'ye My Fiesta alabileceğini düşünüyorum. 2000 TL gibi bir indirimi rahatlıkla alabilirsin, ben kredili fiyat üzerinden bile 1750 TL indirim aldım. En azından trend donanımın üzerine birşeyler almış olursun, Ford bayiilerinde internetteki fiyat üzerine indirim yapıyorlar. Ve en önemlisi Fiesta için o kadar parayı ikinci ele bağlama, 1.25 motor yakıt konusunda çok sıkıntılı değil, ben henüz 110km kullandım, tamamı şehirçi 8.0 lt gösteriyor yol bilgisayarı. Bunu yaz aylarında 7.0'a düşürmek zor olmayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekksl6

quote:

quote:

ben bu sorunu opeti bırakıp shell e geçerek bitirdim... Libadiye opetten her zaman aldığım yakıttan kaynaklıymış sorun..

Çok ilginçtir benimde belli yerlerde yapıyor araba bu sıkıntıyı kapının önünde asla yapmıyor ama nedne belirli yerlerde bu sıkıntı başıma geliyor anlamadım gitti bende bir süre fullden aldım yakıtı ama çok oluyo bırakalı artık 3-4 aydır opetten alıyorum yakıtı bayadır yapmıyordu geçenlerde yine yaptı acaba yakıt katkısı kullansak enjektörler temizlensin diye sıkıntı düzelirmi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fbcemo

390 TL bulduğum en uygun fiyattı, Tuzla da çok uzakmış yaww :)

kilbaş sen misin bu :)

Değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: okko

quote:

quote:

quote:

Çok ilginçtir benimde belli yerlerde yapıyor araba bu sıkıntıyı kapının önünde asla yapmıyor ama nedne belirli yerlerde bu sıkıntı başıma geliyor anlamadım gitti bende bir süre fullden aldım yakıtı ama çok oluyo bırakalı artık 3-4 aydır opetten alıyorum yakıtı bayadır yapmıyordu geçenlerde yine yaptı acaba yakıt katkısı kullansak enjektörler temizlensin diye sıkıntı düzelirmi

Ben full ü hiç kullanmadım....benim araç opette problem cıkarttı resmen...
  • Önümüzdeki salı günü bırakacğaım servise ben arabayı bakalım ne diyecekler
  • quote:

quote:

quote:

illa mptpru eline alırsın diye bi kaide yok ama cihp yaptıranlar ve yapanlardaki ortak görüş benzinliye müdahalenin pek bir artış sağlamadığı yönünde....chip dizelde torktan dolayı verim veriyor...ama şu var uzun vadede chip stabil değil...

o kadar yanı dıyorsun oylemı,nıye ya hıc mı sansım yok hp artırma konusunda ..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

o kadar yanı dıyorsun oylemı,nıye ya hıc mı sansım yok hp artırma konusunda ..

Çok azda olsa arttırma olabilir ama gereksiz bir uygulama yapmış olursun atmosferik bir motorda chiple işlem yapmak mantıklı değil.Yeni nesil dizellerde chip işleminin fark yaratması turbo'dan kaynaklı bir durumdur atmosferik motorda böyle bir şans olmamakta hiç arttırım şansın yok değil ama buda pahalıya patlar tabi piyasada ünlü firmalarıının kitleri var bunlarda ciddi maliyetli işler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: okko

Önümüzdeki salı günü bırakacğaım servise ben arabayı bakalım ne diyecekler

Sonucu buraya yazarsannız sevinirim.Bakalım size ne diyecekler.Bu arada ben de şu zamana kadar Opet dışında bir yerden mazot almadım
  • merhaba,
    0 dereceye yakın soğuk havalarda arabanın motor kaputundaki fan inanılmaz sesli çalışmaya başlıyor nedendir acaba? rolantide bekletsem de susmuyor. çok aşırı trafik sıkışıklığında da kullanmıyorum; yani hararet de yapmıyor meret!
  • 2011 FİESTA TITANİUM USB BAĞLANTISI VARMI? VARSA NERESİNDE? TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratdarı

2011 FİESTA TITANİUM USB BAĞLANTISI VARMI? VARSA NERESİNDE? TEŞEKKÜRLER

Baya ortada aslında yeri...Göze çarpmadıysa muhtemelen yoktur...
    el frenin altında çamak girişinin yanında aux deliği ile yanyana(varsa)
  • Yeni kasa otomatik kullanan bir arkadaş aracındaki net tüketim değerini paylaşabilirse çok sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 10701071107210731074
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.