Şimdi Ara

-----NEW FIESTA TEAM-----yeni kasa '''fiesta''' bilgi ve paylaşımlar----- (1071. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22.749
Cevap
51
Favori
1.951.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10691070107110721073
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu kormların montajı ne şekilde oluyor?
    çift taraflı bant ile mi?

ön far bana çekici gelmedi ama bagaj altı bi ihtimal düşünülebilir...
    hb den link verebilirmisin?
  • İyi
    quote:

Orijinalden alıntı: laz533

quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

quote:

Ben bu hafta için 1.25 my fiesta'yı 34.880 + mtv olarak aldım.. Sanırım tüm ford bayileri mtv leri müşteriye kitliyorlar. Arada 3.000 TL var ama biraz daha zorlanıp my fiesta donanıma çıkılabilir diye düşünüyorum. Aslında çelik jant, sis farı ve hız sabitleyici için bu fark çok yüksek ama ben trend donanıma hiç ısınamadım..

Omsa cam altı nikelajları için öncelikle görmek istiyorum.. Ankara'da bunu nerede bulurum bilmiyorum.. Forumdan ciddi anlamda yardım bekliyorum.

İvedik Org. San.'de OTOMODA'da buldum. Sanırım omsatuning'in parçaları ve montaj dahil 65 TL'ye 20dk içinde takabileceklerini solediler. Aracı teslim aldıktan sonra ilk hafta sonu gideceğim. Telefondaki arkadaş, tam uyumlu olduğunu hiçbir sorun çıkartmayacağını söyledi. İşlemi yaptırarsam buradan kaltesini ve uyumunu yazarım.

arkadaşım ben üste de yazdım o ürünü bende netten sipariş ettim uyumsuz,, boyda sorun yok enine cam fitilinin yarısını bile örtmüyor. titanyum gibi olmuyor yani boşuna para verme derim ben söktüm attım. 2012 MY Fİesta war bende de, bakarsın değişik bişe takarlar onu bilemem ,, 8 parça omsaline paslanmaz çelik 2010 sonrası ürün uyumusuz ben çoğu satıcıya sordum hep aynı enine kısa,, orjinali bulan yok zaten,, servistede çok para istiyor,, kelepek camlar komle yapışık geliomuş serviste maliyetli

Eğerr aracın siyahsa benım gibi ,, Far kaşı ve arka bagaj altı krom yakışıyor araca bunların onlarıda netten hepsiburdadan aldım kar kaşı 80tl bagaj altı krım 40tl filandı.

İyi de ne kızıyorsun :)

Bende zaten öncelikle görerek almak istediğim için bu yolu deniyorum. Aracı henüz teslim almadım ama en azından netten sipariş vererekte bu ürünleri alabilirim. Eğer uyumsuz olacaksa zaten almayacağım. Bakalım görelim..

Aracın düz vites ise ilk zamanlarda şehiriçinde ne kadar yaktığını paylaşabilirmisin ? Açıkcası 8L'nin üzerine çıkacakmıyım, çıkacaksam ne kadar çıkacağım merak ediyorum. Sakin kullanımda elbette..
  • quote:

İyi
    quote:

Orijinalden alıntı: laz533

quote:

quote:

Ben bu hafta için 1.25 my fiesta'yı 34.880 + mtv olarak aldım.. Sanırım tüm ford bayileri mtv leri müşteriye kitliyorlar. Arada 3.000 TL var ama biraz daha zorlanıp my fiesta donanıma çıkılabilir diye düşünüyorum. Aslında çelik jant, sis farı ve hız sabitleyici için bu fark çok yüksek ama ben trend donanıma hiç ısınamadım..

Omsa cam altı nikelajları için öncelikle görmek istiyorum.. Ankara'da bunu nerede bulurum bilmiyorum.. Forumdan ciddi anlamda yardım bekliyorum.

İvedik Org. San.'de OTOMODA'da buldum. Sanırım omsatuning'in parçaları ve montaj dahil 65 TL'ye 20dk içinde takabileceklerini solediler. Aracı teslim aldıktan sonra ilk hafta sonu gideceğim. Telefondaki arkadaş, tam uyumlu olduğunu hiçbir sorun çıkartmayacağını söyledi. İşlemi yaptırarsam buradan kaltesini ve uyumunu yazarım.

arkadaşım ben üste de yazdım o ürünü bende netten sipariş ettim uyumsuz,, boyda sorun yok enine cam fitilinin yarısını bile örtmüyor. titanyum gibi olmuyor yani boşuna para verme derim ben söktüm attım. 2012 MY Fİesta war bende de, bakarsın değişik bişe takarlar onu bilemem ,, 8 parça omsaline paslanmaz çelik 2010 sonrası ürün uyumusuz ben çoğu satıcıya sordum hep aynı enine kısa,, orjinali bulan yok zaten,, servistede çok para istiyor,, kelepek camlar komle yapışık geliomuş serviste maliyetli

Eğerr aracın siyahsa benım gibi ,, Far kaşı ve arka bagaj altı krom yakışıyor araca bunların onlarıda netten hepsiburdadan aldım kar kaşı 80tl bagaj altı krım 40tl filandı.

İyi de ne kızıyorsun :)

Bende zaten öncelikle görerek almak istediğim için bu yolu deniyorum. Aracı henüz teslim almadım ama en azından netten sipariş vererekte bu ürünleri alabilirim. Eğer uyumsuz olacaksa zaten almayacağım. Bakalım görelim..

Aracın düz vites ise ilk zamanlarda şehiriçinde ne kadar yaktığını paylaşabilirmisin ? Açıkcası 8L'nin üzerine çıkacakmıyım, çıkacaksam ne kadar çıkacağım merak ediyorum. Sakin kullanımda elbette..

yok kızma filan :) sadece öneri,, siyah araca krom askesuar güzel gidiyor hele cam altı krom malesef ben çok araştırdım hep aynı ona kızabilirim :)

aracı ben samsundan aldım ilk aldığımda 6 km filandı,, daha onceden transporter 1.9 wardı kullanan bilir ilk videsleri çok hızlı devir alıor hemen,, buna bindiğimde ölü gibi geldi ağır ağır hızlanıodu, sana tavsiye düz yolda 1000 km kadar biraz bas yawaş gidim felan deme motor kör kalıor ,, çogu yok rodajda filan gaz baslımaz filan dior u motorun körleşmesine neden oluo söliyim bilen bilio..ilk aldığımda Samsundan rizeye 450 km ilk gun 140 150 km arası hızla sürdüm. Şimdi suan 950 km filan hızlanma şuan fena değil istenilir ölçüye geldi,

yakıt konusunda gelince abartısız sölüom,, araçta zaten anlık yakıt tüketim oranını gösterio,,
    rolanttideki yakıt oranı O,7 lt anlık
    uzun yolda 5 vides 90 km hız anlık tuketım 5,1 lerde gezinio,
    Şehir içi ise bu oran bulunduğun yerin eğimine yokuş filan çok çıkıosan 10 lt bile geçiyor,
    1 videsi çok az kullancan en fazla yakma oranı onda hemen vides yükseltecen 60 km hızda 5 videse bilen atıroum ozman 2.5 lt bile düşüyo, anlaycağın anlık tüketimden işi sökersin,

Bide araçta motor muhafaza yok,, dikkat etmek lazım ancak ben sanayide gösterdım ustalara alternatif hiçbişe takılmıyor motor yüksekte zaten altını vurusan direkyonu bilen indirebilrisn dedi. Araç küçük olduğundan kaza anında motor yere düşsün kabine girmesin diye takmıolarmış filan diyolar ama yınee plastikte olsa koruma olabiridi. Fort bundan çalmış kapotta da sünger yok onuda çalmış maliyet,

Genel olarak çok güzel araç , iyiki 1.25 benzinli almışım dizel araçlar gibi ses gürültü filan yok ,, yakıt konusunda da başarılı,, sorcam biişe warsa cvaplandırım yine,
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekksl6

laz
    bu kormların montajı ne şekilde oluyor?
    çift taraflı bant ile mi?

ön far bana çekici gelmedi ama bagaj altı bi ihtimal düşünülebilir...
    hb den link verebilirmisin?

bagaj altı krom mu(http://urun.gittigidiyor.com/garaj/ford-fiesta-2010-krom-bagaj-alt-cita-52672586) arkadaştan aldım plastik filan değil metal kaliteli ve çok güzel duruyor. Linkteki arkadaştan aldım sorunsuz yolluyor. Çift bant var takması çok basit iki dakkalık iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laz533 -- 14 Şubat 2012; 18:16:26 >
  • arkadaşlar 30.000 km bakımı için 3-4 servise sordum 410-430 arası değişiyor polen filtresi değişimi dahil sizce fiyatlar nasıl? bugün yaptırıcam sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarsici

arkadaşlar 30.000 km bakımı için 3-4 servise sordum 410-430 arası değişiyor polen filtresi değişimi dahil sizce fiyatlar nasıl? bugün yaptırıcam sanırım.

30.000 de 15.000 bakımından farklı ne değişiyor bilmiyorum ama ben 15.000 bakımına polen filtresi dahil 280 tl vermiştim...
    polen filtremin tıkandığı tespit edilmişti o sebeple değişti 15 te...
    ha sanırım mazot filtresi değişiyor 30bin de...o da 70 tl gibi bi rakam...
  • 30000km bakımını yaptırmış bulunmaktayım 295TL tuttu 10 taksit yapıcaklardı ben istemedim polen filtresi dahil...
  • conta boşaltma tapası: 6,5
    Filtre komple yağ : 8,09
    5w-30 motor yağı 4L : 76
    30bin bakım 1,30DK : 76,7
    Filtre yakıt : 115,4
    Filtre hava : 19,55
    P.filtre: 59,25
    Tapa: 10,7
    Fiyatlara +kdv ve işçilikten 7,67 indirim parçadan da 29,54 indirim yapılmıştır. Bakım yaptıracak olan arkadaşlara umarım yardımcı olmuşumdur.

Bu arada artık üşümüyorum aracım oldukça iyi ısıtır oldu :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

conta boşaltma tapası: 6,5
    Fiyatlara +kdv ve işçilikten 7,67 indirim parçadan da 29,54 indirim yapılmıştır. Bakım yaptıracak olan arkadaşlara umarım yardımcı olmuşumdur.

Hangi serviste yaptırdınız bakımı, fiyat gayet güzelmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fbcemo

quote:

Arkas Bursa
    şiddetle öneririm Bursa'daysanız....
  • quote:

quote:

quote:

Arkas Bursa

İstanbul deseydiniz kalbime inerdi valla Fiyat iyiymiş gerçekten .
  • :) istanbuldaki fiyatlar nasıl ki
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkas Bursa

Herşey aynı 280 lira tuzla musluoğlu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekksl6

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkas Bursa

Herşey aynı 280 lira tuzla musluoğlu :)

Bursa'da hiçbir bayii 400 tl altına bile vermedi 280 bana çokkk çooook düşük fiyat geldi inanın 30.000km bakımı için...
  • 390 TL bulduğum en uygun fiyattı, Tuzla da çok uzakmış yaww :)
  • ahhh ahhh bi zamanlar ne hızlıydı buralar yetişemiyorduk... Face çıktı mertlik bozuldu :)
  • Arkadaşlar benim 1.4 dizel aracımda son 2 aydır 15-20 çalıştırmada bir araba marş almıyo yani tma olarka şöle kontağı çeviriyorum yağ işareti ve akü işareti sönmüyor araba en al devirde duruyor 10sn kadar daha sonra motor acayip sallantılı çalışıyor ve arka egzostan acayip bir duman çıkışı gerçekleşiyor daha önce böle birşeyle karşılaşan varmı salı günü servise götürücem bizim araçların garantisi 2 yıl değil mi arkadaşlar birde garantiden bakarlar zannedersem
  • merhaba arkadaslar ,benım araç 1.4 tıtaum benzınlı ,sıze bır sorum var .1.4 benzınlı aracımı beygır artırma yanı chp uygulama yapabılırmıyım yada yapanlar varmı ..?????
  • quote:

Orijinalden alıntı: okko

Arkadaşlar benim 1.4 dizel aracımda son 2 aydır 15-20 çalıştırmada bir araba marş almıyo yani tma olarka şöle kontağı çeviriyorum yağ işareti ve akü işareti sönmüyor araba en al devirde duruyor 10sn kadar daha sonra motor acayip sallantılı çalışıyor ve arka egzostan acayip bir duman çıkışı gerçekleşiyor daha önce böle birşeyle karşılaşan varmı salı günü servise götürücem bizim araçların garantisi 2 yıl değil mi arkadaşlar birde garantiden bakarlar zannedersem

2011 ler 3 yıl
  • quote:

390 TL bulduğum en uygun fiyattı, Tuzla da çok uzakmış yaww :)

kilbaş sen misin bu :)
  • 
Sayfa: önceki 10691070107110721073
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.