Şimdi Ara

networkde whatsapp kullanımı tehlikeli mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
8.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Latour

quote:

Orijinalden alıntı: dedehakan

hayir fake filan degildir... gayette mumkundur.... Soyle bir ornek vereyim.. Herkesin evinde wifi saglayan router vardir.. Yani internet o modeme takiliyor. Modemde wifi ile yayin yapiyor. Bizlerde baglaniyoruz...
    Simdi ornek vereyim; 3tane bilgisayar var. Routerin IP adresi: 10.10.10.1 diyelim. 1. bilgisayarin IP adresi 10.10.10.2 olsun 2. bilgisayarinIP Adresi 10.10.10.3 olsun. 3. de telefonumuz olsun. IP adresi 10.10.10.4 olsun.

Simdi biz telefondan google.com adresine girdigimiz zaman. Telefondan yaptigimi istek 10.10.10.1 adresine gidiyor(modeme yani) ama bu sinyali(paketi) sadece modem almiyor. Bu paketi aga bagli tum bilgisayarlara da gidiyor. Ancak bilgisayarlar basitce "hayir benim Adresim 10.10.10.1 degil" diyerek paketi ret ediyorlar. (tabi burada bahsedilenler MAC adresiyle oluyor. Biraz daha makine diliyle alakali. Ama teknik bilgiden uzak, anlamasi kolay olsun diye basite indirgedim)

Bu ret etme isletim sisteminden oluyor. Ama cok derinden olmuyor(kernel olarak degil). Bazi programlar(Adlarina sniff deniliyor.) isletim sistemini bu ret etmesini engelliyorlar... Yani ortalikta gezen tum paketleri topluyorlar..(bunlara raw paket deniliyor) ama bu paketler duzensiz paketler oluyorlar.. Mesela film, resim vs.. paket paket gonderilir. Bu paketlerde bazen eksiklikler olabilmekte olup tam olarak duzgun gostermeyebiliyor.....

Buna benzer bir olay, MSN sniff olayi vardi. Kendi gelistirdigim programla, unv kampusunun free internetini kullanarak. Birsuru insanin email adreslerini, sifrelerini(tabi bunlar sifrelenmis oluyorlar ama bazen forumlarda filan sifrelenmeden gonderiliyor. onlari alabilmis oluyorum) vs hepsini almistim...

Bu olay whatsappta yapilir mi?... %99.999999 yapilir. Ben denemedim ama...

Yaw he he, program yazmista milletin sifrelerini almista agdan. Milleti yanlis bilgilendirme bari, git bu yalanlari baska ortamda sat. Kimse whatsapp'a sniff cekipde yazismalari ogrenemez. Açik agda yapilan lamerliklere benzemiyor;)

Bir arkadaşımın whatsapp'ı hacklendi ve bunu yapan kişi yurtdışından iletişim kuruyor. Bu konuda ne yapabilirim diye araştırırken bu başlığa denk geldim.

Yaw he he diye milletle dalga geçmek kolay zira böyle şeyler yapılabiliyor. Nasıl yapılıyor bilmiyorum ama whatsapp accountu silmesine rağmen önüne geçemiyor, üstelik de telefonu Iphone

• şirket whats app web okunması normal peki şirket bilgisayarından kişisel ıphone 6s telefon cihazıyla whats app web açılırsa buda şirket IT servisi tarafından okunabilir mi .Şirket pc'sinden wifi aracılığıyla internete bağlanıyoruz benim kişisel telefonumun hiçbir bilgisi şirkette yok ama benim şirket pc'sine bu casus yazılım kuruldu mu ,yazışmalar okunuyor mu bunu tespit etmemizin ihtimali var mı.IT ve çok yakın olan uzman bir arkadaş baktı yok okunmuyor dedi fakat bağlantılı çok fazla olay oluyor ve ben bayadır şüpheleniyorum.Şirketimiz çok kurumsal değil bu yüzden IT servisinin haberi olmadan yöneticilerim yapmış olabilir zaten bilgisayar açılış şifrelerini gelemediğimiz günler için ofise yazıp bırakmamız gerekiyor yani yöneticilerde ne zaman isterlerse bizim pc'lerimizi kullanabiliyor.çoğu yabancı müşteriyle kişisel whats app web kullanarak yazışmak zorundayım ama aynı zamanda eşimlede aynı hat üzerinden yazışıyorum bunu yapabiliyorlar mı mutlaka öğrenmem lazım.

• Her şey olabilir dikkat et yazdıklarına

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.