Şimdi Ara

Network den harbi anlıyan rica ediyorum yardım etsin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Access point Tp-Link
    Universal Repeat Airtiess

evet kombo yaptım :D neyse hocam Zyxelden Tp-linke giden bir ethernet kablosu var.Zyxel modemin arayüzden hiç ayar yapmadım.TP-Link ana kurulumda statik ip i seçtim ve arayüzü 192.168.1.5 olarak ayarlardım.Başka birşey ellemedim ve SSID leri farklı ayarladım.Hiç bir sıkıntı yok.Araya 3. olarak Airtiess 4430 Universal repeater girdi..Airtiesin kurulumunda universal repeat olarka ayarlıyorum ve 2. Modem aynı zamand access point olan TP-Linki buluyorum Şifreyi giriyorum çok güzel bağlantı oluyor.Yani 3 modemde birbirine zincirleme bağlı şuanda fakat Cep telefonlarından nete girmek istediğimde girmiyor ip atıyamıyor.Airtiess 4430 u prizden çekiyorum ozaman nete bağlanıyorum...Takıyorum bağlanamıyorum..Yardım edebilecek bi arkadaş varsa çoook memnun kalıcam.

• UP
  • quote:

Orijinalden alıntı: trcix01

UP

Airties ve tp link ustunde dhpc kapalı olsun
    Varsayılan ağ geçidi ve birinci dns yı 192.168.1.1 verip deneyin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yücel52 kullanıcısına yanıt
    peki hocam eve gidince deniyecegim sonucu size bildiricem.

Hocam Airties 4430 u yeniden yapilandirdim dhcp kapali olarak tp-linki acip kapattim sorun cozuldu simdilik bakalim.Tesekkurler

• quote:

Hocam Airties 4430 u yeniden yapilandirdim dhcp kapali olarak tp-linki acip kapattim sorun cozuldu simdilik bakalim.Tesekkurler

Hocam airtiessi universal repeater olarak kullandigimda dhcp nin bir onemi varmi ? Access pointi oldugu gibi kopyalamiyormu mantiken?

• quote:

Hocam airtiessi universal repeater olarak kullandigimda dhcp nin bir onemi varmi ? Access pointi oldugu gibi kopyalamiyormu mantiken?

Önemi var tabiki
    İp havuzu ayarlanmamış ikinci bir dhpc kaynak dhpc ile çakışabilir
    Repeaterin dhpc kapalı olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam bnm sikintim su...Ana modem Tp-Link..Tp linkten access pointe giden bir ethernet kablosu var..Access pointte tp-link...Ana modem ip 1.1 dhcp acik...Acces point olan 2.modem ip 1.5 olarak ayarladim ve Dhcp kapattim...Ikisininde SSID leri farkli...Airtiess ile Access poiny arasinda universal repeater yapiyorum...Hersey iyi guzel sinyalim baya bir iyi.Fakat belli bir sure sonra ( 5-6 saat veya 1 gun ) airtiess a baglanti olmuyor..Wifi e baglanti olmuyor cep telefonlarindan...Ama laptop baglaniyor onla ilgili bir sikinti yok...Acaba ip cakismasimi oluyor airtiess ta ama oyle birsey olsa laptop da baglanmaz degilmi ? Sadece cep tellerden baglanamiyorum...Bu sorun varken diger modemler calisiyor bir sikinti yok...Airtiess 1 veya 2 defa prizden cikarip taktiimda sorun duzeliyor..Ne airtiess nede tp-link firmasi yardimci olabildi bu konuda..ne yapcami sasirdim hocam.

• quote:

Hocam bnm sikintim su...Ana modem Tp-Link..Tp linkten access pointe giden bir ethernet kablosu var..Access pointte tp-link...Ana modem ip 1.1 dhcp acik...Acces point olan 2.modem ip 1.5 olarak ayarladim ve Dhcp kapattim...Ikisininde SSID leri farkli...Airtiess ile Access poiny arasinda universal repeater yapiyorum...Hersey iyi guzel sinyalim baya bir iyi.Fakat belli bir sure sonra ( 5-6 saat veya 1 gun ) airtiess a baglanti olmuyor..Wifi e baglanti olmuyor cep telefonlarindan...Ama laptop baglaniyor onla ilgili bir sikinti yok...Acaba ip cakismasimi oluyor airtiess ta ama oyle birsey olsa laptop da baglanmaz degilmi ? Sadece cep tellerden baglanamiyorum...Bu sorun varken diger modemler calisiyor bir sikinti yok...Airtiess 1 veya 2 defa prizden cikarip taktiimda sorun duzeliyor..Ne airtiess nede tp-link firmasi yardimci olabildi bu konuda..ne yapcami sasirdim hocam.

mobil cihazlar ip almada biraz daha nazlı olduğu yazılıp çizilir
    airties üstünde de dhpc kapalımı
    yada airtiesi tp linkle değilde direk ana modemle köprüleme yapma şansı varmı mesafe yakınmı
    birde telefonlara dns verin fayda ediyor

• Airtiess 4430 cihazında DHCP acık unutmussun onu kapat düzelir kardeş
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.