Şimdi Ara

Netspeed sıkıntıyı çözemiyor. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
5.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yok kardeşim düşünmemeye yemin etmişsin anladım. Konuya cevap vermeyi bırak lütfen.

• Allah akıl fikir versin başka bir şey demiyorum. Bir üstteki sazan arkadaşta önceki konusunda 75 yerine 50 alıyorum demiş bu konuda 3 mbps ye düşürmüş biraz daha zorlasa internetim yoktu diyecek. Neyse ona da bir akıl fikir versin.

• yusobreak Y kullanıcısına yanıt

Kardeşim burdan sana faturada indirim çıkmaz. Yalanmayı bırakın.

Netspeed sıkıntıyı çözemiyor.

Modem arayüzünde gelenleri görebiliyorum....

• burakatuk kullanıcısına yanıt

75 yerine 3 mbps alıyorum diyen kegeden bahsediyorum ama o kapasite yok işte anlayacak ayrıca istenmediği sürece hiç bir zaman kod falan paylaşmam senin gibi CSGO yüzünden ağlamam. Neyse ben kime ne anlatıyorum ne yazıyorum saçma sapan tipler ve olaylar hadi server ayarlarını yap belki düzelir. Hadi aslanım bu ülkeyi kurtarsa kurtarsa senin gibiler kurtaracak GFORCE now çıkar belki memleketten sizin evden.

• quote:

Orijinalden alıntı: kege

Bende de aynı bu şekildeydi. 75 lik paketimdeki arızayı çözmek yerine 50 ye sabitleyip 94 tl almaya çalıştılar. Arıza kaydı oluşturup umursamadılar bile. Bende aboneliğimi iptal edip Vodafone fiber e geçtim 100 mbit 76 tl ödüyorum. :)

Çok alakasız olacak ama nasıl o kadar ucuza aldınız acaba? 24 ay taahhüt veriyor genelde Vodafone, ilk 6 ay 70 TL sonra 100 TL falan mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Forum1th kullanıcısına yanıt
    İlk 6 ay 94 tl sonra 104 tl 100 mbit kampanyasından yararlanmıştım. Vodafone dan mesaj gelmişti. Uzun süreli vodafone mobil hat kullandığım için indirimli internetten yararlanacaksınız diye. İlk ay yarım kullanım olduğu için 35 tl civarı verdim. Geçen ay 76 tl ödedim tam kullanıma. Modem dahil. Ama tabi ben verdikleri dandik modemi kullanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kege

İlk 6 ay 94 tl sonra 104 tl 100 mbit kampanyasından yararlanmıştım. Vodafone dan mesaj gelmişti. Uzun süreli vodafone mobil hat kullandığım için indirimli internetten yararlanacaksınız diye. İlk ay yarım kullanım olduğu için 35 tl civarı verdim. Geçen ay 76 tl ödedim tam kullanıma. Modem dahil. Ama tabi ben verdikleri dandik modemi kullanmıyorum.

Anladım hocam. Sürekli böyleyse çok iyi.

Biz de uzun süredir Vodafone kullanıyoruz telefon olarak da, ama sanmıyorum vereceklerini. Sonraki ay fibere geçmeyi düşünüyoruz taşınınca da, ondan sordum.

• Forum1th kullanıcısına yanıt
    Valla belli olmaz hocam bir soruşturun isterseniz. Bana gelen mesajda şöyle idi.

• Benim de tt sözleşmem üç dört ay a bitiyor, fiber 50 mbps 200gb kotalı 95tl ödüyorum, netspeed e geçmeyi düşünüyordum, bu maç sırasında hız düşümü çok mu kötü, ip tv aboneliğim var arada maç bakıyorum maç saatlerinde hız bazen çok düşüp maçı izlettirmiyor ama genelde izleyebiliyorum, netspeed de daha mı kötü bu acaba hiç izletmezmi maçları, vodafone a mı geçsem ne yapsam

• Ps bf5 almanya dice serverlarında en iyi pingi netspeed ile aldım.Sırasıyla
    türknet 55ping(satürasyon sebebiyle ayrıldım)
    Comnet 67ping
    Gıbırnet67ping
    En son netspeed ile 42ping leri gördüğüm oldu.

İptv de 1,2 gün sorun yaşadım ama bütün platformlarda kötüydü netflix youtube dahil.Sonradan düzeldi.

Netflix desen adamlar serverlarını getirdiler türkiye ye..

Ben memnunum.79mbit hızımı alıyorum.Bazı günler crc hatası yükseliyor.Asus modem kaynaklıdır belkide altyapımdan kaynaklıdır bilemiyorum.ben şunu öğrendim.Altyapına göre firmaların sunduğu hizmetin kalitesi değişiyor.Bende netspeed iyiyse sende kötü olabilir.Comnet konusunda övdüler bazılarında gerçekten iyi ama bende olmadı mesela.Lokasyon ve altyapı mühim olan.Deneyerek tecrübe etmek lazım.

• im_Cihan kullanıcısına yanıt
    Sonunda aklı başında yorum yapan birileri çıktı yüzüm güldü.

CS resmî Avrupa sunucularında uzun bir süre sorun yaşamadım zaten. Bir yıl geçtikten sonra önüne geçemediğim bir paket loss problemi yaşadık. Arkadaşımla aynı mahallede oturuyoruz aynı anda loss giriyor ve giren loss bile aynı. Altyapıdan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Benim altyapım kötü diğer arkadaşım da mı kötü? 4 kişi aynı şehirde farklı mahallelerde (birisiyle aynı mahalledeyiz)kullanıyoruz bunu hepimize aynı anda aynı seviyede loss girmesi altyapı sorunumu? TT Müşterisi olan arkadaşımda hiçbir şey yok bize giriyor loss.

Ping konusuna değinirsek de zaten kendi açtığımız sunucularda yaşadık problem. Uzun bir süre Ping konusunda resmî sunucularda Netspeed kaynaklı bir Ping problemi olmadı. Sonradan bozdular, benim deyimimle zıvanadan çıktılar.
  • bence tt turkcell vodafone dışındaki servis sağlayıcıları sadece ucuz olduğu için avantajlı mesela turk net de bana kafayı yedirtmişti. Evet fiyatları pahalı ama en azından muhattap bulabiliyorsunuz.

tabi bu deneyim ile alaklı

• Evet karşımızda bir temsilci bulabiliyoruz ama sadece diksiyonu düzgün eli mouse tutan kişiler oturtulmuş gibi. Her problemimde destek kaydı açılıyor bir çözüm yok. İlk defa uzakmasaüstü ile bilgisayarıma bağlanan bir temsilci gördüm, onda da protokolden dnsimi otomatiğe alıp speedtest başlattı. Türknette muhattap yok diye kötü demiyorum fakat Netspeedte bir muhattap olması pozitif bir yanı yok. Bir de zaten müşteri hizmetlerine bağlanma süreleri beni bitiriyor.

• kege kullanıcısına yanıt

Merhaba sizinle aynı durumdayım şu an. 35lik paketten 75lik pakete geçtim hız 26lara düştü. Suçu iç tesisata atıyorlar alt yapı sorgulamada 85mbt görüyorum santrale uzaklığım 10 metre çok yakınım. İç tesisatımda herhangi bir sorun yok. Neden böyle oluyor anlamış değilim acaba başka iss geçsek 75lik hız verilebilir mi?

• Millenicomdan Netspeed e geçiş yapmayı düşünüyordum

• fofer kullanıcısına yanıt

Bende Konuyu yazan arkadaşa katılıyorum. O zaman çık firmadan diyen kişiler kod, kod diyen kişiler. Ben Bundan önce netspeed kullanıyordum. Her gece kesildi aradım 30 dk hatta beklediğim oldu kimseye ulaşamadım kapattım. 500 dk bitirdim 1 ayda. Ping Allah'a emanet akşamları. Her gece kesinti oluyor. Babamın şirketi değil sonuçta kötü taraflarını yazarım.

• fofer kullanıcısına yanıt
    Ben de sorunum bir hafta içinde çözülmezse millenicoma bakmayı denemek istiyordum? Ne tür problemlerle karşılaştınız da bu fikre sahipsiniz?
  • akcakopat A kullanıcısına yanıt
    İç tesisatında ek varsa eklerde düşüyor genelde. Yok yeni tesisat çektirdim ya da eksiz geliyor diyosan santraldeki vdsl portunda sorun olabilir. Ya da iss firmasının sunucuları yetersiz kalıyor olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.