Şimdi Ara

NetSpeed Yeni Açıklama !!! ''AKK TAMAMEN HERKESTEN KALKTI..!!'' (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
5
Favori
22.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrkzk

NetSpeed Yeni Açıklama !!! ''AKK TAMAMEN HERKESTEN KALKTI..!!''NetSpeed Yeni Açıklama !!! ''AKK TAMAMEN HERKESTEN KALKTI..!!''NetSpeed Yeni Açıklama !!! ''AKK TAMAMEN HERKESTEN KALKTI..!!''

facebook grubuna da sordum. buraya da yazayım. 75 mbit 200 gb akn li paketi kullanıyorum. hızlarım bu şekilde. dün netspeede facebooktan mesaj attım anında döndüler. hızın modeme kadar 75 mbit geldiğini ancak modemde hız kaybı olduğunu, modemde hız sabitleyici olabileceğini söylediler. modemim Zyxel Vmg3312 B10b telekomun verdiği modem. zyxel aramamı önerdiler.
    Sizce yeni modem almalmıyım? 5 ghz da olan dual band bir modem düşünüyorum 450 - 500 tlye kadar ne önerirsiniz?

Speedtest.net'te hızınız kaç çıkıyor? Kablosuz mu bağlanıyorsunuz? Kablosuz bağlanıyorsanız speedtest.net'te kablolu olarak deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    speedtest veya denediğim diğer 2-3 sitede yaklaşık aynı sonuçlar çıkıyor. 54,26 olan kablolu, 31,95 olan kablosuz değerler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrkzk

speedtest veya denediğim diğer 2-3 sitede yaklaşık aynı sonuçlar çıkıyor. 54,26 olan kablolu, 31,95 olan kablosuz değerler.

Modemden kaynaklanmaması lazım. O modemle 75 mbit alan vardı forumda. 75 mbit hattınıza tanımlanmış gözüküyor. Kablolu olarak 70 mbit civarı hız alabilmeniz lazım. Farklı bir durum var gibi gözüküyor.

• EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    Ben de çıkamadım işin içinden. Gereksizse modeme de para vermek istemiyorum.
  • Tasiniyorum ve tasindigim yerde port olmadigi icin turknet iptal etti nakil islemimi,turknet i iptal edip netspeed e gecmek istiyorum cunku turknet in port u takip edecegine inanmiyorum,netspeed ile gorustum bize basvuru evragini kargolayin biz takip edip haber veririz acilinca gecersiniz dediler,ne dersiniz ?

Evragi kargo yaptiktan sonra telekom genel mudurlugune gidip port icinde basvurucam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicomedia66 -- 5 Mayıs 2018; 17:55:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bulunduğum bölgede sadece fiber hizmeti veriyorlarmış. Aslında eve bakır kablo geliyor, fiberle alakası yok. Aynı özelliklerdeki VDSL tarifesinde aktivasyon ücretinden kurtulmak mümkün ama fiber gözüktüğü için 75 TL öpecekler. Konuşup aktivasyon ücretini iptal ettirebilen oldu mu?

Bir de evde sabit telefon hattı yok. Başvursam netspeed yaklaşık kaç günde açılır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk

Bulunduğum bölgede sadece fiber hizmeti veriyorlarmış. Aslında eve bakır kablo geliyor, fiberle alakası yok. Aynı özelliklerdeki VDSL tarifesinde aktivasyon ücretinden kurtulmak mümkün ama fiber gözüktüğü için 75 TL öpecekler. Konuşup aktivasyon ücretini iptal ettirebilen oldu mu?

Bir de evde sabit telefon hattı yok. Başvursam netspeed yaklaşık kaç günde açılır?

Vdsl'de 6 ay taahhüt vererek 60 liradan kurtulmak mümkün ama fiber'de öyle bir imkan yok. 75 lirayı alacaklar. Sabit telefonla fiberin alakası yok. Normal şartlarda belgeler netspeed'in eline geçtikten bir kaç gün sonra açılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 5 Mayıs 2018; 20:36:06 >
  • B_O_S_S kullanıcısına yanıt
    o günler geride kaldı hocam artık merak etmeyin artık nekadar gün kullanıldıysa o şekilde faturalandırılıyor hakkınızı sonuna kadar arayın tahahütsüz tarife 150 diyelim onun üzerinden kullanılan gün parası ve vergiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanalldeli

o günler geride kaldı hocam artık merak etmeyin artık nekadar gün kullanıldıysa o şekilde faturalandırılıyor hakkınızı sonuna kadar arayın tahahütsüz tarife 150 diyelim onun üzerinden kullanılan gün parası ve vergiler
    Şu geçiş işlemi çok kafamı karıştırıyor umarım dediğiniz gibidir. Cevabınız için teşekkürler..

• 2 hazirandan sonra süperonline da 2 yıllık taahhütüm sonra erecek iptal ettireceğim yenileme yapmayacağım ve bu internet servis sağlayıcıyı gördüm ilaç gibi bir şey olacak eğer bulunduğum yerde hizmet verebilirlerse; başvuru yaptıktan kaç gün sonra aktif olarak kullanmaya başlayabilirim balıkesir in bir köyünde bulunuyorum izmir den göçtüm artık memlekete :)
  • Selamlar. Superonline taahhütüm bitmek üzere. Superonline'ın fiber altyapısını kullanıyorum. Millenicom'dan altyapımı sorguladığımda 46 Mbit, Turknet'ten sorguladığımda 16 Mbit veriyor. Şimdi NetSpeed'e geçersem Superonline'ın altyapısını mı kullanacak yoksa TTNet'in altyapısını mı?
  • A.S.I. kullanıcısına yanıt
    ttnetten alıyorlar altyapıyı. ttnetin fiber altyapısı yoksa boşu boşuna geçme. vdsl bağlarlar e kadar hız derler kablo kalitesi bilmemnereye uzaklık zart zurt o hız düşerde düşer. ttnet altyapın kaliteliyse bilemem ama attan inip eşeğe binme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.S.I.

Selamlar. Superonline taahhütüm bitmek üzere. Superonline'ın fiber altyapısını kullanıyorum. Millenicom'dan altyapımı sorguladığımda 46 Mbit, Turknet'ten sorguladığımda 16 Mbit veriyor. Şimdi NetSpeed'e geçersem Superonline'ın altyapısını mı kullanacak yoksa TTNet'in altyapısını mı?

Superonline'ın altyapısını sadece vodafone fibermax kullanıyor. Turknet ttnet altyapısını kullanıyor. Millenicom 46, turknet 16 mbit dediyse muhtemelen bölgenizde vdsl portu yoktur, adsl portu olduğundan 16 mbit gösteriyordur. (Millenicom port kontrolü yapmıyor, sadece altyapının desteklediği en yüksek hızı gösteriyor.)

• Arkadaşlar bu @Sawyer nickli arkadaşa inanmayın. Kendi problem yaşadı diye tüm Türkiye de problem var sanıyor. Milleti yanlış yönlendiriyor algı operasyonu yapıyor.

Bende Netspeed kullanıyorum ve en ufak problemim yok.

Herkese geçmesini tavsiye ederim.

• kingo_disco kullanıcısına yanıt
    evet bağlantı problemi yaşayan arkadaş tamamen bölgesel bir problem yaşamış olabilir o yüzden tüm türkiyede bağlantı problemi olacağını düşünmek biraz zor bir ihtimal, kaldı ki türkiyenin her yerindeki telefon altyapısı telekoma ait! bu şirkette ondan alıp son kullanıcıya interneti kiralıyor yani ha ttnet kullanmışsınız ha net speed değişen tek şey şirket ismi bu yüzden karşılaşacağınız bütün problemler aslında ttnet inde sorunudur; pire için yorgan yakmaya gerek yok ttnet ten interneti 44 tl ye alabilecek misiniz yada 50 tl ye telefon hattı ile beraber ? o yüzden ttnet tarife ücretlerine bir bakın sonra buraya dönünde düşüncelerinizi yazın tekrar, iyi forumlar
  • İyiymiş yeni taahhüt verdim lanet olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sawyer

Bu mesaj silindi.
    Hat değerleriniz nasıl?
  • geçiş işlemi sağlandı. şuanlık bi sıkıntı yok gibi. fakat sol interneti de hala aktif bu nasıl oluyor ya da ne zaman iptal olacak

NetSpeed Yeni Açıklama !!! ''AKK TAMAMEN HERKESTEN KALKTI..!!''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzil -- 31 Mayıs 2018; 17:52:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzil

geçiş işlemi sağlandı. şuanlık bi sıkıntı yok gibi. fakat sol interneti de hala aktif bu nasıl oluyor ya da ne zaman iptal olacak

1-2 güne sol kapanır port değişikliği yapmadan geçtiğiniz için ikisini de kullanabiliyorsunuz hatta ben bunu fark edince eski kullanıcı adıyla akkyi sömürüp öyle değiştirmiştim kullanıcı adını.

• sabit telefon olan paket var mı? internet sitesinde göremedim. mevcut telefon hattının kapanmasını istemiyorum, ttnet'den de bıktım. yıl sonu taahhüt sürem doluyor, süre sonunda farklı bir İSS'ye geçeceğim.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.