Şimdi Ara

netspeed sürekli hız düşürüyor(duzelttiler)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • test etmesek anlayamıyıcaz sözde 75mbps ama az önce test ettim 30 küsür çıktı

Edit hatanin kendilerinde oldugunu kabul edip duzelttiler kablodan vs degilmis cok bilmis cahillere gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 8 Şubat 2021; 16:3:41 >

• Hat değerlerinizi ekler misiniz ?
  • Testi kablolu mu yaptınız.
  • hmm, oldukça yaratıcı bir başlık. Hiçbir belge tarafından desteklenmeyen bir yorum. Hattınız yeni bağlandı daha paket yükseltme yapmadığınız için 30 alıyor olabilir misiniz ?? Biraz araştırın sonra böyle 'yaratıcı' başlıklar atın

• quote:

Orijinalden alıntı: miskindvd

hmm, oldukça yaratıcı bir başlık. Hiçbir belge tarafından desteklenmeyen bir yorum. Hattınız yeni bağlandı daha paket yükseltme yapmadığınız için 30 alıyor olabilir misiniz ?? Biraz araştırın sonra böyle 'yaratıcı' başlıklar atın

6 aydir kullaniyorum surekli bir hiz dususu yapiolar memnun degilim 4 aydirda 75mbps olarak kullaniyorum bukadar sapitacaklarini bilsem 35mbps de kalirdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

6 aydir kullaniyorum surekli bir hiz dususu yapiolar memnun degilim 4 aydirda 75mbps olarak kullaniyorum bukadar sapitacaklarini bilsem 35mbps de kalirdim

Alıntıları Göster
    hat değerleri eklerseniz bakabiliriz soruna hat değerleriniz bilmeden hız testi sonuçlarınızı görmeden nasıl yardımcı olmamızı bekliyorsunuz sadece stem için açtıysanız konuyu ayrı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Djdy

hat değerleri eklerseniz bakabiliriz soruna hat değerleriniz bilmeden hız testi sonuçlarınızı görmeden nasıl yardımcı olmamızı bekliyorsunuz sadece stem için açtıysanız konuyu ayrı

Alıntıları Göster
    netspeed sürekli hız düşürüyor(duzelttiler)

baglantıyı kendi elemanları yaptı bu arada başta sorunsuz kullandım bikaçay 70mbps görüyodu hız testlerinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 4 Şubat 2021; 17:16:27 >

• quote:

baglantıyı kendi elemanları yaptı bu arada başta sorunsuz kullandım bikaçay 70mbps görüyodu hız testlerinde

Alıntıları Göster
    hocam şuan 40 mbit ile buluşmuş modem yani hat değerleriniz düşmüş bunun sebebi kablolomanızda açıkta ek yeri vs varsa oksitlenmiş olabilir veya modemin arkasına giren telefon kablosunun ucundaki rj 11 jak bozulmuş olabilir kapisite artmasına bağlı dicemde pek mümkün görünmüyo bu kadar düşmesi.

• Djdy D kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba. Son zamanlarda mesajlarınızı görmeye başladım, insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Çok teşekkürler. netspeed sürekli hız düşürüyor(duzelttiler) 

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hocam merhaba. Son zamanlarda mesajlarınızı görmeye başladım, insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsunuz. Çok teşekkürler.  

hocam bu forum bana yıllarca çokşey kattı sadece bu bölüm değil bilgisayar yazılım donanım konusunuda üstadlarımızdan çok şey öğrendim şimdi bu öğrendiklerimi yardımcı olmak için paylaşmaya çalışıyorum burda ne kadar kişiye yardımcı olursam o kadar mutlu oluyorum keşke daha önceden katılsaydım diyorum çoğu zaman

• Djdy D kullanıcısına yanıt

Ne güzelmiş hocam, çok incesiniz çok teşekkürler. netspeed sürekli hız düşürüyor(duzelttiler) 

• quote:

Orijinalden alıntı: Djdy

hocam şuan 40 mbit ile buluşmuş modem yani hat değerleriniz düşmüş bunun sebebi kablolomanızda açıkta ek yeri vs varsa oksitlenmiş olabilir veya modemin arkasına giren telefon kablosunun ucundaki rj 11 jak bozulmuş olabilir kapisite artmasına bağlı dicemde pek mümkün görünmüyo bu kadar düşmesi.

Alıntıları Göster

Ben kotu niyetliyim turknet gecicem gelecek ay aradim bastan savdilar elektrikci cagirin dio bakmaya 1 elemani yok koskoca firmanin beni takmayani ben hic takmam

• quote:

Ben kotu niyetliyim turknet gecicem gelecek ay aradim bastan savdilar elektrikci cagirin dio bakmaya 1 elemani yok koskoca firmanin beni takmayani ben hic takmam

Alıntıları Göster
    hocam türknet geçseniz bile giçiş yaptınız için evinize eleman gelmicektir. Tahminimce size modem ara yüzüne girmeniz gereken kullanıcı adı ve şifreyi vericeklerdir tabi daha sonra yanlış bilmiyorsam 100 tl karşılığında ekip yolluyorlar.

• netspeed e geçmeyi düşünenlere uyarı olsun başınıza hız düşüşü geldimi kibarca ne halin varsa gör diyor telefona bakan kişi

• Türknet'de bu tarz durumlarda saha ekibi göndermiyor genelde. Birkaç ay kadar önce bıraktım kendilerini tavsiye etmem. Eviniz müstakil mi, yoksa apartman mı? Kablonun yapıya ilk girdiği yerden ölçüm yapmayı deneyin. Kabloda ek varsa genelde onlar sebep oluyor bu tarz sorunlara. Ben de aynı problemden dolayı sık sık kesilme ve gız problemi yaşadım, kaliteli bir kablo ile sıkıntınız çözülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adanavalısi

Türknet'de bu tarz durumlarda saha ekibi göndermiyor genelde. Birkaç ay kadar önce bıraktım kendilerini tavsiye etmem. Eviniz müstakil mi, yoksa apartman mı? Kablonun yapıya ilk girdiği yerden ölçüm yapmayı deneyin. Kabloda ek varsa genelde onlar sebep oluyor bu tarz sorunlara. Ben de aynı problemden dolayı sık sık kesilme ve gız problemi yaşadım, kaliteli bir kablo ile sıkıntınız çözülebilir.

sorun port kaynaklı porta gelen hız düştü

• Not sorunu netspeed duzeltti ama israr etmesem benim ustume yikacaklardi kablonuzda sorun var diyip duruyolardi enson gelecek ay iptal edelim ozaman dedim hemen duzelttiler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bu mesaj silindi.
    hocam eğer bize diyosanız ayıp ediyosunuz biz burda sadece yardımcı olmaya çalışıyoruz bu işten bi kazancımız yok veya çıkarımız biz firmada savunmuyoruz sadece tecrübelerimizi paylaşıyoruz sorunuza gelince düzeltilmesine sevindim bizim kablolarınız kontrol edin dememizdeki amaç eğer sorun sizin kablolamada değilse en azından firmaya karşı kanıtınız olmasıdır çünki tt ye giden iş emirlerini elemanlar bazen hiç bir şey yapmadan müşteri kaynaklı diyip kapatıyor tabi hepsi değil ama çoğu zaman yaşanıyor bu durum burda firma zor durumda kalıyor onlar ne yaparsa yapsın altyapı ttye bağlı olduğu için onlarda çaresiz kalıyor çoğu zaman sonuçta orda çalışanlarda insan ayrıca konu dışı bölümüne konu açmışsınız amacınız bizi foruma kötülemek mi buyrun kötüleyin eğer öyleyse sonuçta biz burda yardımcı olmaya çalışıyoruz umarım biraz daha anlayışlı olursunuz ilerki konularda

• şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt

İnsanlar burada yardımcı olmaya çalışıyorlar. Konuıda anlatılana göre teori veya tecrübeye dayalı bilgilendirme yapılıyor. Sizin de ihtimalleri sıralayan insanlara hakaret etmeniz hiç hoş değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.