Şimdi Ara

Netspeed internet DSL sinyali gitti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Netspeed 75 Mbps VDSL kullanıyorum. Bugün saat akşam 6 gibi DSL sinyali bir anda gitti. Sadece bizim evde değil, aynı saha dolabına bağlı olan tanıdıklarımın evlerinde de DSL sinyali gitti. Bugün tam o saatlerde çok şiddetli yağmur yağıyordu. Bazen şimşek de çakıyordu. Sanırım saha dolabı (Tip 7) gitti. Arıza kaydı oluşturdum.

Arıza kaydı oluşturduktan sonra başka yapmam gereken bir şey var mıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer saha dolabınızda yıldırım falan düştüyse vay halinize. 3 aya düzeltirler artık  

Umarız basit bir elektrik arızasıdır

• miskindvd kullanıcısına yanıt

Saha dolabına hiç yıldırım düşmedi. Zaten DSL sinyali şimşekli yağmur yağarken hiç gitmedi. Yağmur bittikten birkaç dakika sonra gitti. Sanırım ya içine su girdi ya da dediğiniz gibi elektrik arızası oldu.

Ayrıca saha dolabından hala fan sesi geliyor. Sanırım arıza daha farklı bir arıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf6554 -- 12 Haziran 2022; 23:0:29 >
  • Yarın cözerler kısa devre olmuş olabilir cihazlar yada sağlam su almış olabilir ekler.

• AMC A kullanıcısına yanıt

Zaten arıza kaydı oluşturdum.

Peki sorunu yarın çözerler mi? Çünkü mahalledeki aynı saha dolabına bağlı olan kimsede DSL sinyali yok. Tanıdıklarım ve mahalledeki diğer insanlar da bu durumdan şikayetçi. Arıza kaydı da oluşturdum. Yarın sorun çözülür mü?

Gerçi yazmışsınız yarın çözerler diye, görmemişim  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf6554 -- 12 Haziran 2022; 23:10:53 >
  • yusuf6554 Y kullanıcısına yanıt

İlginç bir durum, dolabın içinde birden fazla DSLAM cihazı var, bunların hepsinin birden su alıp bozulması mantıksız. Bu durumda acaba Fiber dönüştürücü su aldı da bu yüzden fiber kesilince tüm DSLAMlar kendini mi kapattı acaba ?

Yıldırım düşmediyse sorun çok ciddi değildir. Hallederler 1-2 güne

Zaten internet o gün içerisinde geldi. Saat akşam 11 gibi internet geldi. Sanırım basit bir arızaymış. O da gün içinde çözüldü.

Tek korkum Disney+ hizmete açıldığında da internetin gelmemiş olmasıydı. Ancak o gün içinde internet geldiğine göre Disney+ yarın Türkiye'de hizmete girince abonelik başlatıp bir bakış atabilirim.  

Gerçi asıl izlemek istediğim Star Wars filmlerini sınavdan sonra izleyeceğim fakat yine de aboneliği başlatmak istiyorum.

Neymiş ya bu Disney anlamadım. Benim için Disney çocuk filmleri yapan bir şirket  duffy duck falan çekmiyor muydu onlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskindvd -- 13 Haziran 2022; 10:49:37 >

Sadece çocuk filmleri yapmıyorlar. Birçok şirket ile anlaşmaları var. Ayrıca Disney, Lucasfilm'i 2012 yılında tamamen satın aldı. Yani Star Wars filmleri de Disney+'ta yer alıyor.

Ayrıca National Geographic belgeselleri de Disney+'ta yer alıyor. O yüzden Disney+ gerçekten oldukça önemli.

Netflix artık çok bozdu. Hiç doğru düzgün içerik kalmadı. O yüzden Disney+'ın Türkiye'ye gelmesi birçok Türk kullanıcısını çokça ilgilendiriyor.

valla bu ekonomik durumda eğer bir şey izlemek istiyorsam bilmemne hd film cehenneti dat com gibi siteler var.

Gidip de böyle hizmetlere verecek param yok  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.