Şimdi Ara

Netspeed'in Engelli/Şehit yakını/Gazi tarifelerinde yaptığı usulsüzlük

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
7.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netspeed'i Engelli/Şehit yakını/Gazi tarifelerinde fiber bağlantısı olanlara indirim sağlamadığı için cimere şikayet ettim. Metni aşağıya kopyalıyorum. Birlikten kuvvet doğar.

''Btk'nın 2018/DK-THD/190 karar nolu 21.06.2018 tarihli kararına göre internet servis sağlayıcıları engelliler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler için tüm paketlerinde %25 oranında indirim yapmaları gerekmektedir. Ancak 39078 sicil nolu Netspeed İnternet A.Ş. isimli firma aşağıda verdiğim sitede görüldüğü gibi sadece belirli Adsl ve Vdsl tarifelerinde indirim yapmış olup fiber tarifelerinden yararlanan abonelere herhangi bir indirim sağlamamaktadır. Oysa bu kararın 4. maddesinin a bendinde yer alan karara göre tüm tarifeleri için bu indirimi uygulamak zorundadır. Gereğinin yapılmasını arz ederim.
    https://netspeed.com.tr/kampanyalar/engelsiz-tarife/ ''

• Yukarı. Desteklenmesi gereken bir konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diğer isslerde hangi paket istenirse onun üzerinden indirim veriliyor mu? Bilmediğimden soruyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 7 Şubat 2020; 23:48:11 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 200 bin aboneye ulaşmamışsa Yapmak zorunda değil yazıyor.
  • Açık ve net ben yıllar sonra bunu çok iyi anladım ki evde internet için Türk Telekomdan başkası yalan.

Yok türknetmiş yok speednet miş millenicom muş hele millenicom tam dolandırıcı
  • Yeni firmanın o kadar abonesi yok belki de ?

Netspeed'in Engelli/Şehit yakını/Gazi tarifelerinde yaptığı usulsüzlük
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMD KÖLESİ

Açık ve net ben yıllar sonra bunu çok iyi anladım ki evde internet için Türk Telekomdan başkası yalan.

Yok türknetmiş yok speednet miş millenicom muş hele millenicom tam dolandırıcı
    Emin ol saydığın o firmaların hepsi Türk Telekom'dan daha şerefli ve masum.
    Türk telekom diyor ya la
  • Valla netspeed kullandım 6 ay süper bir firmaydı. Kapattırma nedenim şehir değişikliğiydi.

• Ben 27 Aralık 2019 tarihinde netspeed engelsiz ADSL 16 tarifesine (40 TL ) geçtim. 3 günde geçiş tamamlandı. Elazığ depremi olduğunda gece internet gitmişti sabah düzeldi, sebebini hiçbir şekilde anlamadım. Başkada sorun olmadı.

• Abim engelli internet hattı onun üzerine hiçbir firma engelliye vdsl ve fiberde indirim yapmıyor.Doğrusu hiçbirşeyde indirim yapmıyor.Mesela telefondaki paketlerde sadece internetsiz paertlerde indirim yapıyorlar oda 5 tl iyide adam engelli diye internet kullanma hakkı yokmu.

• Abim engelli internet hattı onun üzerine hiçbir firma engelliye vdsl ve fiberde indirim yapmıyor.Doğrusu hiçbirşeyde indirim yapmıyor.Mesela telefondaki paketlerde sadece internetsiz paertlerde indirim yapıyorlar oda 5 tl iyide adam engelli diye internet kullanma hakkı yokmu.

• yusobreak Y kullanıcısına yanıt
    Espri mi yapıyorsunuz bilmem ama sadece Bursa-İstanbul'da kullanıcı sayısı 2'ye katlanır.

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Nasıl yapmıyor hocam yanlışınız var nerdeyse bütün firmalarda var engelli kartıyla oluyor.
    He netspeed her tarifesinde yok indirim o doğru 16 ve 35mbps olanlarda var sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_brahi_m -- 8 Şubat 2020; 16:19:22 >
  • i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    Hayır yapmıyorlar.Fiber ve vdsl de indirim yok.Adsl de indirim var sadece.
    Telefonda ise sadece internetsiz paketlerde indirim var.

Nasıl olur ben ttnetle görüştüm ttnet bayisinden veya müdürlükten yüzde 25 indirim yapılıyor dediler.

Tamamen dümen o.İnterneti kapatacagın zaman son teklifi yaparlarya öyle bir teklif sunuyorlar.Kessinlikle indirim yok.50 ttlik interneti 100 yazıyor sana 75 tl ye veriyor.E zaten kampanyalarla veya kapatacagım dediğindede aynı fiyata veriyor nerde indirim diyordum işte efendim bu paket normalde 100 tl diyorlar.Tamamen kendilerine göre yolunu bulmuşlar.Devlet diyorki sen adama indirimi yap adam kendi kârından kısarmı sence

Hocam siz nasıl bi paket istediniz de nasıl bir fiyat çıkardılar.

100 mbit sınırsız 80 tl +22.5tl kullanmasan bile telefon parası sözde vergiymiş. Toplam 102.5tl engelli indirimi yapın dedim türk telekoma hemde 13 yıllık müşterisiyiz.Müdürlüğe gittiğimizde aldıgımız cevap şu adsl paketlerde sadece 16 mbits internette indirim uygulayabiliyoruz dediler dedin devlet size sadece bundamı indirim yapın diyor?Devlet bize hangi pakette indirim yapcagımızı söylemiyor biz belirliyoruz dediler.Şimdi 1 hafta oldu vodafone fibere geçtim 100 mbit 99 +6.5 tl modem ücreti.Engelli indirimi varmı dedim hayır dediler 100 mbit fiber pakette indirim yok.

Tamamen firmaların insiyatifine bırakılmış bir durum.İstedikleri pakete kendileri veriyor.Sebebini sordum bazı kişiler engelli akrabaları üzerinden yüksek paketleri alıp kullanıyormuş.Bunu engellemk zormu sanki engelli hangi adreste ikamet ediyorsa o adresten başka adrese vermicen interneti bu kadar basit

Tamam haklısınız ama turknet ve milenicom var onlara baktınız mı linkte attım 100 mbps demişler birde.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.