Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (363. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Taahhütüm bitiyor bu ay. Netspeed aradı Nisan'da zam gelebilir, Mart sonuna kadar taahhüt verirseniz zamdan etkilenmezsiniz dedi.
  • GasiOr kullanıcısına yanıt
    Sanırım kotalı paket kullanıyorsunuz.
    Onun için arıyorlar ve yeni paketlere geçirmek istiyorlar.
    Bende geçtim ama taahhüt zam felan konuşması geçmedi benim görüşmemde.

İnşallah zam gelmez çok müşteri kaybederler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • OnLyMoKoKo kullanıcısına yanıt
    Hiper 150 kullanıyordum 56 TL'lik

Zaten "taahhüt bittiği için otomatik olarak en yakın pakete geçeceksiniz" dedi. Bende tamam bi bakayım sonra ararım dedim sizi. Mart sonuna kadar haber verirseniz Nisan'daki muhtemel zam artışından etkilenmezsiniz tarzında bir şeyler söyledi.

Bugün aradım 6 aylık taahhüt verdim, zam olayı doğru mu dedim öyle bir ihtimal var dedi ama ne kadar doğru bende bilmiyorum.
  • Merhaba, bir bağlantı sorunu yaşıyorum ama acaba anlayan arkadaşlar bana bir yardımcı olabilir mi?

Geçtiğimiz hafta taşındım ve netspeed hattımı nakil ettirdim. Eski evimde sorunsuz bir şekilde 16 mbit olan hattımdan 13-14 mbit alabiliyorken buraya geçtiğimden beri 3,40 mbit hızın üstüne çıkmıyor bağlantı.

Netspeed müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmede telefon kutusuna 16 mbit bağlantı hızı geldiğini, bir sıkıntı olmadığını söylüyorlar.

Sizce telefon kutusundan eve gelen kabloyu mu değiştirmeliyim? Bina girişindeki telefon kutusundan ince bir telefon kablosu çekmişler pencereden içeri.

Modem arayüzü:

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

Hız testi:

• quote:

Orijinalden alıntı: Vigarista

Merhaba, bir bağlantı sorunu yaşıyorum ama acaba anlayan arkadaşlar bana bir yardımcı olabilir mi?

Geçtiğimiz hafta taşındım ve netspeed hattımı nakil ettirdim. Eski evimde sorunsuz bir şekilde 16 mbit olan hattımdan 13-14 mbit alabiliyorken buraya geçtiğimden beri 3,40 mbit hızın üstüne çıkmıyor bağlantı.

Netspeed müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmede telefon kutusuna 16 mbit bağlantı hızı geldiğini, bir sıkıntı olmadığını söylüyorlar.

Sizce telefon kutusundan eve gelen kabloyu mu değiştirmeliyim? Bina girişindeki telefon kutusundan ince bir telefon kablosu çekmişler pencereden içeri.

Modem arayüzü:

Hız testi:

4mbite sabitlemişler hattı. bu resimleri facebook sayfasından gönderin düzeltirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: exodusium

Wireless n ile 120-150mbps ile hız alınır, 4k stream yapılır, 5ghz ile fantaziye gerek yok.
    Wireless'ta çok fazla sinyal kirliliği oluyor bu da bağlantı kalitesini etkiliyor. En güzeli kablo.
  • 8mps sinirsiza başvurmak istiyorum son 1 ay kaldı sözleşmenin bitmesine kaç gün kalasiya başvuru yapmak lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral1kral1

8mps sinirsiza başvurmak istiyorum son 1 ay kaldı sözleşmenin bitmesine kaç gün kalasiya başvuru yapmak lazım
    Son 1 hafta kala başvurun sozlesme bitiş tarihini de.not edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edirneli86 -- 3 Nisan 2019; 0:15:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: edirneli86

Son 1 hafta kala başvurun sozlesme bitiş tarihini de.not edin.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim

• Cumartesi gunu netspeed evraklarini kargoya verdim. Pazartesi gunu oglen aradilar 3-4 gun icinde ekipler gelicek dedi lakin 4 saat sonra hemen ekip geldi 5 dk kabloyu bagladi ve gitti. Sonrasinda kullanici bilgilerim mesaj olarak geldi. Eve giderken ikici el 100 tl ye Airties 5650 modem aldim. Suan baglantim cok iyi. Bunlarin hepsi pazar gununu saymazsak 1 gunde oldu. 35 mbps vdsl aboneligi yaptim suan 3 telefon bagli ve wireless olarak hiz testi yaptim sonuclar asagida suan keyifim cok yerinde. Birkac gun denemeden sonra herhangi bir sorun olup olmadigi rapor ederim size. En azindan bu iss hakkinda fikriniz olur.

Modemde gorunen Snr, hat zayiflamasi, güc gibi ifadeler nasil ben pek anlamiyorum degerler iyimi?

• Pegasustoni kullanıcısına yanıt
    Bu değerlerle 100 mbit hızı çok rahat alırsın hocam. Hat değerlerin masallah diyeyim mükemmel

• 1 senem dolmuş farketmedim, bu ay 59 bitmiş 76 liralık VDSL tarifesine geçirmişler otomatik olarak. Aşağı yukarı 45-50 mbit alıyorum şu an hatta maksimum. Bu hızı koruyarak daha ucuza hizmet alabileceğim başka bir sağlayıcı yok sanırım?

edit : Ayrıca hat değerleri bu şekilde. 40-45 civarı max hız alabiliyorum, arayıp artırmalarını söylemeli miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronotide -- 3 Nisan 2019; 12:47:26 >

• enesilhan-27 kullanıcısına yanıt
    Aynen maasallah diyelim nazar degmesin. :) Bakalim suanlik bir sorun yok hizda suan yeterli gerekli oldiginda 75mbps tarifesine gecerim.

• Chronotide kullanıcısına yanıt
    Snr değeriniz çok düşük modem alabileceği maksimum hızı almış zaten. Kabine ne kadar uzaklıktasınız bilmiyorum ama kablolama işi ile uğraşırım derseniz ankastreden evinize kablo çekmeyi deneyin derim.
  • Beyler acil cevap.netspeede gönderdim evrakları.bugün aradılar teyit ettiler.ardından cebime kullanıcı adım ve şifremde geldi.fakat modem arayüzünde girdiğimde halen internet yok görünüyor.birkac gün beklememmi gerekiyor?

• Netspeed favorim 75 mb paket ama 81 mb alıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FİT GYM -- 4 Nisan 2019; 18:55:14 >
  • International kullanıcısına yanıt
    Ankastre internet kablo bağlantısını yaptınız mı? TT sadece ucunu açık bırakılır kablonun, sizin yapmanız gerekiyor (bilmiyorsanız elektrikçiler yapıyor).

• Arkadaşlar netspeed'e geçecem diğer firmalar 75 Mbps'e kadar verebiliyor ama netspeed 35 den fazla vermiyor ? Sorun nedir ? Netspeed'den memnun musunuz ?

• Altyapımız 11 mb destekliyor. Bir ay sonra ttnet ile tahhüdümüz biteceği için bugun arayıp tahhudunuzu iki yıl uzatalım 79 tl ye dediler. Netspeed 8 mb 48 tl olan pakete geçmeyi düşünüyorum. Tavsiye edermisiniz arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thewhitewolf -- 4 Nisan 2019; 23:58:23 >
  • Smaug kullanıcısına yanıt
    Evet binanın altında kablonun üstüne etiket yapıştırmışlar ama kabloyu bağlamamışlar.Mecbur ben bağlattım ama çok saçma değilmi evin içinde bir işlem yapılmıyor zaten sadece binanın altında bodrum katında telefon kablosu bağlanıyor bunu gelen ekibin yapması gerekmez mi?
  • 
Sayfa: önceki 361362363364365
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.