Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tilgin müşteri hizmetlerini arayip bilgi almaya çalışacağım orada belki birşeyden anlayan birisi vardirda destek verebilirler. Modemin ayarlarindan kaynakli diye düşünüyorum ben.

Fiber ile verdikleri modemi kullananlarda olabilir sorun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gkhan. kullanıcısına yanıt
    Ben de 4,5G ile denedim. Hepsi kapalı. Kapıları android'e kapatmışlar.
  • Benim hat vdsl. Modem ayarlarıyla ilgiliyse önceden de kullanamazdınız. Üç tane modem denedim. Şansınızı deneyin bakalım. İnşallah akıllı birisi çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaihuClaw -- 20 Şubat 2018; 18:46:3 >
  • Android bir cihazim yok cevremde deneyebilecegimde yok maalesef . ios ve pc de sorun yok fakat pingim ttnet e gore 10 - 15 ms yuksek
  • bigben33 B kullanıcısına yanıt
    Ee ne diyim yaşamazsınız inşallah

• LittleTalk kullanıcısına yanıt
    :( Ping'e müdahale edemiyoruz diyorlar. Türk Telekom'a muhtaç edecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaihuClaw -- 20 Şubat 2018; 19:29:38 >
  • Sıkıntılar halloldu, bugün geçişimiz gerçekleşti, az önce kurulumu da yaptım, bu da ilk hız testi sonucum :)

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP
  • Bizim sorunumuz bölgesel olabilir. Trabzon'da mı kullanıyorsunuz? Ben Bayburt'ta kullanıyorum. Forumda bununla ilgili bir paylaşım vardı. Lazım olunca bulunmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KenNoKage

Snr margin değeri düşük olduğu için yükseltme yapmıyorlar. Benim altyapı 96 mbps destekliyor, fakat snr margin değeri 12,5'e düştüğü için 79 mbps'de bırakmışlar.

Arkadaşın SNR değeri düşük değil yanlış yere bakıyorsunuz, aksine çok iyi 31,5.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Informed -- 20 Şubat 2018; 20:46:16 >
  • Ben artvindeyim hocam. Trabzonda olsam superonlinedan caymam :)

• :) Bölgesel bir sorun olabilir o zaman. Diğer bölgelerden şikayetçi olan kimse görünmüyor.
  • Bu sorunu nasil çözemiyorlar hayret vallahi. İnsallah bi yere varabiliriz.

• Informed I kullanıcısına yanıt
    Benim snr margin değerim Netspeed'e geçmeden önce 22 civarındaydı. Netspeed'e geçtikten sonra 12,5'e düştüğü için hızımı fazla yükselttiremedim. Bu abonenin hızını da bu sebeple arttırmamış olabilirler. Şu anki değeri bir şey ifade etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaihuClaw -- 20 Şubat 2018; 21:8:43 >
  • İnşallah. BTK'ya yazdım; ama sonuç alabileceğimizi pek sanmıyorum. Adamların BTK'da adı yazmıyor. Abone olmadan önce Facebook'tan mesaj gönderince cevap veriyorlardı, şimdi sallamıyorlar.
  • quote:

Benim snd margin değerim Netspeed'e geçmeden önce 22 civarındaydı. Netspeed'e geçtikten sonra 12,5'e düştüğü için hızımı fazla yükselttiremedim. Bu abonenin hızını da bu sebeple arttırmamış olabilirler. Şu anki değeri bir şey ifade etmiyor.

Arkadaşa verilmeme sebebi büyük ihtimalle TTnin veri tabanına 50-75 arası birşey yazması. Bende de aynı durum var veritabanına 63mbps yazıldığı için 75lik paketi vermiyorlar ancak modemde 85+ max görünüyor.
    Modemde ki değerler.

• quote:

Modemde ki değerler.

Sizin durumunuz üst bir pakette olup tam hızı alamamanız anladığım kadarıyla? Arkadaşın durumu farklı, üst paketi hiç alamıyor.
    Hat değerlerinde sorun görünmüyor. Söylediğiniz değer upload kısmına ait diye biliyorum. Download ile ilgili olan 26,6 snr margin değeri, internet hızını yükseltirlerse yarı yarıya düşecek. O zaman da crc hataları oluşmaya başlıyor. Kullanıcılara net bir bilgi vermedikleri için insanın kafası karışıyor.
  • Saat 20:45'te Facebook'tan mesaj göndermiştim. Biraz önce internet gitti. Modem arayüzüne baktım. Dns'i manuel olarak ayarlayın yazıyordu. Öyle yapmıştım zaten. Otomatiğe aldım, internet geldi. Cep telefonundaki upload sorununu çözmüşler. Bence sizde durumu bildirin, ilgilensinler. Sıkıştırmayınca ilgilenmiyorlar.

• Ilgilendiklerini gormek sevindirici Pingleri de 8-10 civarina dusurebilsek mukemmel olacak :)
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.