Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Snr margin değeri normal görünüyor. Kablo da sorun olabilir.
  • Tp-link Archer VR600 AC1600 Wireless VDSL/ADSL Modem Router

Arkadaşlar bu modemi kullanan varmı? Kablosuz da 100 mbps hız alabilir iyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2PÁC

Muhtemelen 1080p60fps olmasından. 720p de sıkıntısız izliyorsanız çok çok iyi. Biz türknette 160p ile harikalar yaratıyoruz 😀

Türknette karadeniz üstünden(Artvin-Denizli) yurtdışı çıkışlarda sıkıntı var ama çözmüyorlar işlerine gelmiyor uğraşmak netspeed sorun var ama türknet'e göre daha az.
  • İnternet yavaşladı mı arkadaşlar?

Download yapmaya çalışıyorum 50 mbps ile 120 KB/s indiriyor şaka gibi. Turknet ten geçiş yaptım bugün.

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realjackal -- 22 Şubat 2018; 22:56:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2PÁC

Netspeed kullananlar;

Twitch'de izlerken kısıtlama varmı? Gelişmiş'den yürütme hızına bakabilir mi? Türknet o kadar aştıki bu konuda 100mbit net ile sorunsuz 160p izliyoruz!

Oyunlarda ping durumu nedir? Rainbow Six Siege,PUBG vs.

Ben hissediyorum. Youtube de 1080p hiç takılmadan yüklenirken twitchde ara sıra 160p ye bile düşüyor genellikle de 480p civarında. Hızım 30-31 mbps

• momenty kullanıcısına yanıt
    Bende deneyeyim dedim,bende de 1080p'de donuyor.75mbit kullanıyorum ama 24mbit'te de aynısı oluyor.Sanırım sınırlama tarzında bir şey var yada twitch sunucularıyla alakalı olabilir
  • nalet olası telekom 87mbit hız alan hattımı 76mbit'e sabitledi. 64mbit üzeri hız tanımlanmıyor, netspeed 75mbit tanımlı diyor ama hız testi ve indirme testinde 40mbit üzerini gormedim
  • Beyler konu dışı bir şey soracağım. 1 ay oldu Asus DSL-AC55U aldım. 5ghz kanalından telefon ile bağlayıp, speedtesti başlattığımda modemden cızırtı sesi geliyor. Bittiğinde ise susuyor. Modemde bir problem var değil mi? Bir de anlık farkedilmez kopmalar oluyordu. Modemle mi alakalı bilmiyorum ama olabilir. Yarın bir Vatana götüreceğim.

• realjackal R kullanıcısına yanıt
    Birkaç saattir yavaşlık var. İnşallah kalıcı olmaz, yoksa kulaklarını çınlatırım.
  • TwisseN kullanıcısına yanıt
    Güncelleme varsa güncelleyin. Snr margin değerlerini kontrol edin. Prizin topraklaması iyi olmayabilir (varsayım). Mümkünse başka bir prize takıp deneyin. Servise giderse kısa sürede gelmeyebilir.
  • realjackal R kullanıcısına yanıt
    İnternet 2 saatir çok fena yavasladı. Sonumuz hayır olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: technique24

Bende deneyeyim dedim,bende de 1080p'de donuyor.75mbit kullanıyorum ama 24mbit'te de aynısı oluyor.Sanırım sınırlama tarzında bir şey var yada twitch sunucularıyla alakalı olabilir

Hep böyle AKN kalktıktan sonra hiç düzelmedi. Kaç aydır böyle. Bırak 75 mbit'i 24 mbit bile olsa 1080p rahat şekilde izlemen lazım. Ama türknette mümkün değil malesef. Dünyanın en dandik internetini kullandığımız için 160-240p ile idare ediyoruz.
  • Her gün gece yarısı ve akşam üzeri 9 civarı hız düşüyor. Böyle devam ederse sorun çıkartacağım. Bölgenizle alakalı diyorlar. Ben de altyapı yoksa neden hizmete açtınız kullanamadığım hızın parasını ödemek istemiyorum faturamda indirim yapın o zaman diyeceğim

• Türknet olayına dönsün istemiyorum ya gündüzleri vs hiç sıkıntı yok sadece gece ve yoğun saatlerde trafik oluştuğunda çuvallıyor. Benim anlayamadığım türk telekomdan neleri farklı ki aynı stabilite yok

• Şu an ttnet kaynaklı genel bir sıkıntı olabilir. ttnet abonesiyim ve birkaç saattir herhangi bir download-upload olmamasına rağmen bende de aşırı bir yavaşlama söz konusu.

Aksilik olmazsa önümüzdeki hafta Netspeed'e geçiş yapacağım. Bakalım umduğumu bulabilecek miyim?

edit: tracert sonucuna bakılırsa dediğim gibi ttnet kaynaklı bir sorun var. Modem, saha dolabı, site sunucularında ping düşük ama ttnet ile ilgili ne kadar adres varsa yüksek pingli. Sizde durum nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NimbleSoul -- 23 Şubat 2018; 0:28:38 >

• NimbleSoul kullanıcısına yanıt
    Belki de olabilir. Hızım 00.05 de 6-7 mbps idi şuan 18-19 mbps mesela. Gece 1 e kadar kendine geliyor 28-30 lara çıkıyor ama gece 12-1 arası ne hikmetse ayar kaçıyor. Gündüzleri de 10 dk falan ara ara oluyor aynı yavaşlama nadir de olsa. Umarım siz de hiçbir sorun olmaz adsl den sonra bu bile bana lüx geliyor millet 100mbps gelmiyor diye mutsuz

• NimbleSoul kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom'da da sıkıntı varsa dns ile ilgili olabilir. Netspeed, Türk Telekom'un dns'lerini kullanıyor.
  • Facebook'tan mesaj gönderdim. Halletmişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkan4554

Tp-link Archer VR600 AC1600 Wireless VDSL/ADSL Modem Router

Arkadaşlar bu modemi kullanan varmı? Kablosuz da 100 mbps hız alabilir iyim?

Alırsın hocam 100 alamassın ama 90 üstü alırsın kabloluda cat 6 ile 94 civarı ama indirme hızında sn /11 12 mb

• quote:

Orijinalden alıntı: momenty

Her gün gece yarısı ve akşam üzeri 9 civarı hız düşüyor. Böyle devam ederse sorun çıkartacağım. Bölgenizle alakalı diyorlar. Ben de altyapı yoksa neden hizmete açtınız kullanamadığım hızın parasını ödemek istemiyorum faturamda indirim yapın o zaman diyeceğim

Hocam bu konuda 2 ay uğraştım turk türktekomdayım 100 megabit tam alıyorum o saatlerde hep yavaşlama oluyordu malesef net speed in suçu yok tt ne yaparsa onlarda etkileniyor ben kavga vs ederek kendi hattımın sorununu çözdüm allah bunların ellerine düşürmesin başka bir şey demiyorum

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.