Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İki kişiyle görüşmüştüm. İkisi de modeminizden ve bilgisayarınızdan kaynaklanıyor dedi. Ping süresi düşürülse de yurtdışı çıkışlarında pek fark olmuyor.
  • Tekrar yazdim ben sorunumu 2kez dile getirmistim ama anliyamadilar bence. Tekrar soledim ama siz tam olarak ne yazdiniz acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende upload yapiyor. Onda sorun yok ama online oyunlar vs iste anlattigim gibi.

• Upload sorununu çözebilecek misiniz? Donanımhaber sayfasında benimle aynı sorunu yaşayan bir aboneniz var. O da Trabzon'da ikamet ediyor galiba. Sorunumuz bölgesel kaynaklı olabilir. Siz yardımcı olmazsanız derdimizi kime anlatacağız? Müşteri hizmetlerinde görüştüğüm kişi bizden kaynaklanan bir sorun yok, cep telefonu şirketiyle görüşün diyor. Turknet de bu sorun yoktu. Geçiş işleminden sonra başladı. Üç tane cep telefonu ve bir tane tablet denedim. Modemim yeni. Tesisatı yeniledim. Üç tane bilgisayar ve iki tane Iphone sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Android cep telefonları 4,5G ile ve vpn programını açarsam internet güzel bir şekilde çalışıyor. Google'de saatlerdir bununla ilgili çözüm yolu aradım, bir tane sayfa bulamadım. Bu sorunu çözmenizi istiyorum. Gerekirse port değişikliği yapılsın. Cep telefonu şirketini arayıp ne diyeceğim? Hadi telefonun birisi bozuk olsun, hepsi mi bozuk? Üç tane modem denedim. Dns adreslerini değiştirdim. Güvenlik duvarını kapattım, yine olmadı. Bu sorunu çözmenizi istiyorum. Sorun yaşamazsınız dediniz, sorunlar ilk günden yaşanmaya başladı.

• Dns'den kaynaklanabilir. Belki port açılması gerekiyordur. Ben dns'yi modemden değiştirmiştim. İnternet gidince otomatiğe aldım. Şimdi çalışıyor. Söylediğiniz cihazlarda ve telefonlarda dns adresini şu şekilde girip 185.28.3.44 ve 213.128.77.19 deneyebilir misiniz? Tilgin port açma bu
    https://www.youtube.com/watch?v=T8aKSiR95hA video da anlatılıyor. Bir de modemlerde DMZ denilen bir şey var. Modem arayüzünde burayı bulup ayarlayabilirseniz Playstation'un ip adresini ilgili yere girdikten sonra tekrar denersiniz. Bu şekilde kullanabilenler varmış. Playstation ip adresini elle ayarlayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaihuClaw -- 20 Şubat 2018; 22:33:57 >
  • Bende yazdım manuel ip denedim ama bu sefer komple internet gitti . Bende yazdım gerekeni umarım bir sonuç alırız.

• Bu akşam teknik ekipte sanırım işi bilen bir arkadaş var. Benimde sorun çözüldü. İnsallah herkesi mutlu edecek şekilde çalışmaya devam ederler.

• İnşallah. Yoksa sonları Turknet gibi olacak. İyi geceler.
  • Dns adresleri için teşekkürler. Modemde dns ayarı olmayınca, telnet üzerinden google dnssini yazmıştım. Otomatiğe çekmek için modemi sıfırlamakta istemedim . Denemek için telnetten verdiğiniz dnsleri yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haymanali2006 -- 21 Şubat 2018; 0:22:59 >
  • Ping değeri 30 'ün altına hiç düşmüyor, konuşsam bi çözüm olur mu?

• Yorum kalsin.

• Arkadaşlar benim 50 MBPS tanımlı idi hatta 75 e cektik hat değerleri iyi 100 ü bile kaldırıyor ama 50 MBPS geçmiyor acaba onlnie işlemlerde 50 mbps yazıyor acaba o yüzden midir?
  • İnsanların işini görmeye çalışıyorlar gibi görünüyor, sorun yaşayanların sorunları er geç çözülüyor bu başlıktan gördüğüm kadarıyla.
  • haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    Bir şey değil.
  • GAPHOENİX52 kullanıcısına yanıt
    Belki yanlışlık olmuştur. Facebook'tan mesaj gönderebilirsiniz.
  • maestro2 kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetleriyle iki kez görüştüm. Ping süresine müdahale edemiyoruz deyip konuyu kapattılar. Modem değerlerinizi paylaşırsanız yardımcı olabilecek kişiler yorum yaparlar. İç tesisat iyi değilse yüksek çıkma ihtimali var. Modemi bilgisayara kabloyla mı bağladınız? Bundan önceki servis sağlayıcı da kaç ms ping oluyordu? Kontrolünüzü yaptıktan sonra port değişikliği yapıp yapamayacaklarını öğrenirsiniz.
  • Netspeed'e geçtikten sonra böyle oldu. Önceden 67 mbps yazıyordu. Bir hata edip başka yere geçiş yaparsak sonu iyi olmayacak gibi görünüyor.

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP
  • Netspeed Superonline altyapısında hizmet veriyor mu?

• Ping değerleri konusunda ttnin dolapları portları ile alakalı buna netspeed ile alakası yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Fruko_02

Netspeed Superonline altyapısında hizmet veriyor mu?

Bende merak ediyorum.Binada sadece Sol altyapısı var. Bizde geçiş yapabiliyor muyuz NetSpeede ?
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.