Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fatura kesim tarihiniz nedir bilmiyorum ama benim ki 1-30

1-16 da ayrı fatura dönemi oluyor bu tarihte iptal edilirse ceza çıkmaz.

Ben kendilerine güvenmiyorum para koparmak için yalan söyleyebilirler.

Karar sizin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba telekomda 35 megabit 100 kotaya 76 veriyorum çok fazla. Netspeede geçmek istiyorum hat değerlerim en fazla ne alır acaba resim çekemedim alta yazıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Hat standardı VDSL
    Kanal türü
    Hızlı
    Aşağı yönde hat hızı (kbit/s) 35837
    Yukarı yönde hat hızı (kbit/s) 3070
    Alt sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 28.4
    Ana sisteme doğru veri akışı SNR (dB) 31.1
    Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 10.2
    Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 4.1
    Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 14.5
    Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) -4.4
    Aşağı CRC 40
    Yukarı yönde CRC 0
    Aşağı FEC 59
    Yukarı yönde FEC 0
  • quote:

Orijinalden alıntı: lnescapabLe

Benim de 16 şubatta bitiyor taahhüt.

Fatura kesim tarihiniz nedir bilmiyorum ama benim ki 1-30

1-16 da ayrı fatura dönemi oluyor bu tarihte iptal edilirse ceza çıkmaz.

Ben kendilerine güvenmiyorum para koparmak için yalan söyleyebilirler.

Karar sizin.

Ben en iyisi bir kez daha arayayım bugün de bir sıkıntı çıkacak mı çıkmayacak mı onu öğreneyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tiger cage

Modemlerde snr sınırı 8dir modem ona göre ulaşılabilir hızı hesaplıyor 71 mb aldığınız için şu anda 6larda ,60 mbit civarı hız alırsınız 8 marjin veya üstünü görebilirsiniz

Açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim. İlginç olan bu snr değeri ile iki yıldır neredeyse hiç kopma yaşamadım. Bakalım yeni bağlantıda nasıl olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: KaFKa

quote:

Orijinalden alıntı: tiger cage

Modemlerde snr sınırı 8dir modem ona göre ulaşılabilir hızı hesaplıyor 71 mb aldığınız için şu anda 6larda ,60 mbit civarı hız alırsınız 8 marjin veya üstünü görebilirsiniz

Açıklayıcı cevabınız için teşekkür ederim. İlginç olan bu snr değeri ile iki yıldır neredeyse hiç kopma yaşamadım. Bakalım yeni bağlantıda nasıl olacak.

Belki bağlantıda kopma olmayabilir ama modem bol bol crc hatası yapar kalitesiz download rar dosyalarında bozulmalar vs......

• quote:

Orijinalden alıntı: HedefeDogru

Benim taahhütüm bir ay içerisinde bitecek ama NetSpeed 1 Mart'ta kampanyanın biteceğini söylüyor. 1 Mart'tan sonra 49 liralık 16mbps paket ne kadar olur sizce ?

slm
    1 martta kampanya bıtıyor sonra ne olur dıye sordum.fıyat degısırmı v.s
    bılgı vermıyorlar bızımde bılgımız yok dedıler..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

Evet yani kaç gün kaldıysa o şekilde ücretlendiriliyor sanırım aksi de olabilir hiç ceza bedeli ödemeden, daha önce de bir arkadaş son ay içerisinde iptal edebiliyorsunuz gibisinden mesajlar yazmısı forumda. Bir operator ile görüşüp bu ay içerisinde biteceğini iptal etmek isterseniz tahmini ceza bedeli ne kadar çıkacağını bir sorun derim.

Hocam Vodafone'u arayıp sordum. Son ay içerisinde herhangi bir cayma bedeli yansıtmadıklarını söylediler. 17 Mart'ta sona eriyor benim taahhütüm. Yani 17 Şubat itibariyle geçebiliyorum değil mi ? Netspeed'i de aradım belgelerimi yollayacaklar sağ olsunlar. Hocam çok soru sordum ama bir de şey sorayım. Kaç gün internet bağlantım olmaz bu süreçte ?

Faturalar her ayın 1'inde kesildii için 1'inden sonra başvurmanızda fayda var...

• TwisseN kullanıcısına yanıt
    Modemden kararlılık ayarı nasıl ayarlanıyor ki? Modem marka nedir..?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar tekrar merhaba ,

Netspeed bağlantım bugün gerçekleşti fakat playstation network girişi başarılı olmuyor bu sebeplede online oyun oyniyamiyorum. Bağlantim süperoneline ikende sıkıntı yoktu şu an telefonu modem yapıncada bir sorun yok ama ne zaman netspeed internetine geçiyorum online olarak girisim olan playstation offline dusuyor. Dns lerde sorun olabilir yazmislar forumlarda fakat anliyamadim.

Bilgisi olan varmi acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dandy61

Arkadaşlar tekrar merhaba ,

Netspeed bağlantım bugün gerçekleşti fakat playstation network girişi başarılı olmuyor bu sebeplede online oyun oyniyamiyorum. Bağlantim süperoneline ikende sıkıntı yoktu şu an telefonu modem yapıncada bir sorun yok ama ne zaman netspeed internetine geçiyorum online olarak girisim olan playstation offline dusuyor. Dns lerde sorun olabilir yazmislar forumlarda fakat anliyamadim.

superonline vdsl mi kullanıyordunuz? aynı modem miydi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dandy61

Arkadaşlar tekrar merhaba ,

Bende uzun zamandır ETS2MP'ye girmiyordum,bir gireyim dedim fakat bir süre sonra hata vermeden oyundan düşüyorum.Haberim falanda olmuyor,"OFFLINE"tarzında bir belirtide gelmiyor ekrana.

Bilmiyorum acaba sizin sorununuzla aynı türde mi ama bende de böyle bir sıkıntı var,sildim oyunu.Diğer online oyunlarda bir sıkıntı yok ama.(PC)

• quote:

Orijinalden alıntı: bigben33

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

Evet yani kaç gün kaldıysa o şekilde ücretlendiriliyor sanırım aksi de olabilir hiç ceza bedeli ödemeden, daha önce de bir arkadaş son ay içerisinde iptal edebiliyorsunuz gibisinden mesajlar yazmısı forumda. Bir operator ile görüşüp bu ay içerisinde biteceğini iptal etmek isterseniz tahmini ceza bedeli ne kadar çıkacağını bir sorun derim.

Hocam Vodafone'u arayıp sordum. Son ay içerisinde herhangi bir cayma bedeli yansıtmadıklarını söylediler. 17 Mart'ta sona eriyor benim taahhütüm. Yani 17 Şubat itibariyle geçebiliyorum değil mi ? Netspeed'i de aradım belgelerimi yollayacaklar sağ olsunlar. Hocam çok soru sordum ama bir de şey sorayım. Kaç gün internet bağlantım olmaz bu süreçte ?

Faturalar her ayın 1'inde kesildii için 1'inden sonra başvurmanızda fayda var...

Hocam gelen evrakta internet hizmetinin başlayacağı tarih için 1 Mart 2018 yazmam yeterli midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

quote:

Benim taahhütüm bir ay içerisinde bitecek ama NetSpeed 1 Mart'ta kampanyanın biteceğini söylüyor. 1 Mart'tan sonra 49 liralık 16mbps paket ne kadar olur sizce ?

slm
    1 martta kampanya bıtıyor sonra ne olur dıye sordum.fıyat degısırmı v.s
    bılgı vermıyorlar bızımde bılgımız yok dedıler..

Ben de sordum da bilgimiz yok dediler. Şimdi ben 1 Mart'tan sonra başlatacağım ama sırf o yüzden riske girip Şubat ayından bir gün yazasım var.

• Ben de bugün arayıp başvurdum. Aslında netten başvurmuştum. Aradılar ama yanlışlıkla kapadım.

Neyse bir bayanla görüştüm. Gayet nazik ve konuya hakimdi. Taahhüt bitimi ve vdsl2 portumu koruyarak geçiş yapacağımı söyledim. Gönderecekleri form hakkında açıklama yaptı. Hatta 3-4 kere sonradan sıkıntı yaşamamak adına formun ilgili kısmına taahhüt bitiş tarihimi mutlaka belirtmemi rica etti. Bundan sonraki süreçte işlemler sorunsuz ilerler umarım.
  • confuest kullanıcısına yanıt
    Hayir superonline fiberdi buda fiber. Simdiki modem kendilerinin verdiği fiber tilgin modem. Yan komsum ayni modemi direk ttnet fiberden kullaniyor. Onun internetinle girince sorun yok anliyamadim bende.

• Sanırım benzer bir sorun ama bende playstationda oluyor. Dns den kaynakli olabilir diye dusunmeye basladim.

• Bende modeme OpenDNS eklemiştim,şimdi kaldırıp tekrar deneyeyim o halde.

Edit:Denedim yine aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KRAK3NN -- 15 Şubat 2018; 22:4:16 >
  • Srcn81 kullanıcısına yanıt
    Asus DSL-ac55u. Neredeyse tüm asus modemlerde bu özellik var. Hedef SNR değerini seçiyorsun, modem ona göre hızını düşürüyor/yükseltiyor.

• TwisseN kullanıcısına yanıt
    Asus Dsl-N16 da varmı acaba bu özellik.

• Arkadaşlar superonline dan geçiş yaparken kullandığım voip telefon hattını da başka bir firmaya geçişini yapabiliyor muyuz acaba?
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.