Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Değerleriniz çok güzel hocam maşallah. Bu değerlerle 100 mbit'i bile rahatlıkla alırsınız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkür ederim hocam. Sizce 50 ye zorlamaya gerek var mı bu değerlerle mantıklı mı Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP
  • momenty kullanıcısına yanıt
    Hocam maximum 47 geliyor modeme 50 alamazsınız 47 bile riskli olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerÇel -- 14 Şubat 2018; 18:26:18 >
  • Bu işte bir yanlışlık mı var. Modemdeki değerlere göre ulaşılabilir hız 64 iken gelen sinyal 71 mbit. Diğer değerlerden ne gibi bir sonuç çıkartılabilir.

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KaFKa kullanıcısına yanıt
    Yeniden başlatın hocam modemi belki düzelir.

• Eyvallah buna da şükür hayatında 16mbps üstü görmemiş adam için
  • momenty kullanıcısına yanıt
    Benim 1 ay öncesine kadar aldığım hız max 7 mbps idi, vdsl saha dolabı geldi, şimdi ulaşılabilir hız 137 mbps. Sokakta iki yan binam başka dolaptan hat alıyor onlarda hâlâ 7 mbps, kıl payı kurtardık.

• Şu an Vodafone 64/240 69,90 ₺ tarifesini kullanıyoruz 3 ay sonra sözleşmemiz bitiyor yeni teklifleri 50/250 72.90 ₺ TT saha dolabı max 200 m uzağımızda benim yerimde olsanız ne yapardınız Vodafone ile devam mı ? Netspeed mi denemek mantıklı olur ?
  • 1 Mart'ta Ttnet taahhütüm bitiyor. Netspeed'e başvurdum. Son ay ceza çıkmasın diye işlemlerimi şimdi yapıp (evrak gönderimi vs.) 2 Mart'ta devreye sokacağız dediler. Vdsl kullanıyorum 75mbps destekliyor altyapı fakat port yok dediler. 10 günde port bulunup geçiş sağlanırmış. Daha uzun sürermiş gibi geliyor bu port sorunu. Kurtulmak bile sorun bu iss lerden.

• ßlaCKFOX ß kullanıcısına yanıt
    O fiyat vergiler hariç birde onları ekle....
  • bigben33 B kullanıcısına yanıt
    yeni fiyat mı sanmıyorum vergi vb. şeyler olacağını sonuçta şu anki tarifem de denilen fiyat neyse 22 aydır o fiyatı verdik tek sorunum hazır düzeni bozarsam sonra Netspeed bana o düzeni aratıp pişman eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

yeni fiyat mı sanmıyorum vergi vb. şeyler olacağını sonuçta şu anki tarifem de denilen fiyat neyse 22 aydır o fiyatı verdik tek sorunum hazır düzeni bozarsam sonra Netspeed bana o düzeni aratıp pişman eder mi?

Ayın 16 sında 2 hafta olacak baglantı memnunum...
  • bigben33 B kullanıcısına yanıt
    Şu an kullandığınız paket bilgileriniz ve aldığınız hız nedir ? daha önce hangi İSS'nin hangi paketini kullanıyordunuz ? bunları bilmeden memnun olmanız ben de bir anlam ifade etmiyor maalesef :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ßlaCKFOX

Şu an Vodafone 64/240 69,90 ₺ tarifesini kullanıyoruz 3 ay sonra sözleşmemiz bitiyor yeni teklifleri 50/250 72.90 ₺ TT saha dolabı max 200 m uzağımızda benim yerimde olsanız ne yapardınız Vodafone ile devam mı ? Netspeed mi denemek mantıklı olur ?

Ben de Vodafone'dan sizinle aynı tarifeyi kullanıyorum. 1 martta süre doluyor, yani 15 gün sonra. Bana da aynı şekilde 72.90 lık teklif yaptılar ama kabul etmedim. Bugün speednet için başvuruyu yaptım. Bana daha makul geldi. Taahütsüz olması avantaj. Kayda değer bir şikayet de görmedim. Umarım pişman olmayız, bekleyip göreceğim.

• KaFKa kullanıcısına yanıt
    Aslında Vodadone'u kabul ettim gibiydi Netseedi duymuşum ama avantajlı tarifesi bitti diye biliyordum sonra tesadüfen yeniden Netspeede bakayım dedim şu anki tarifelerini gördüm aklım karıştı yarın bir ben de Netspeedi arayıp hız ne alırım öğreneyim eğer 50 ise hiç riske girmem Vodafonedan devam ederim 50 yukarısındaa bir hız çıkarsa o zaman Netspeed'e geçerim
  • ßlaCKFOX ß kullanıcısına yanıt
    Ben 50'ye de fit oldum. Sene sonu taşınma durumu olacağından iki yıllık taahhüt vermek işime gelmedi açıkçası. Devir nakil işlemleri sıkıntılı olabiliyor. İkisinin de altyapısı tt olduğundan ve port değişimi olmayacağından (mh öyle söyledi) performans konusunda farklılık olacağını sanmıyorum.

• port degısmeden tasınma durumunda aynıı degerler verılıyormu kontrol eden varmı sonucta alt yapı tt.
    mesala 50 mbps var 50 mbps tasınma yaptıgında aynı degeler fegısmeden verıyorlarmı.
    cunku kapat ac olursa tt kalmıs yenı tanımlama degerı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 14 Şubat 2018; 22:36:44 >
  • Ben de 75mbit olarak almıştım. Önceki gün 100mbite yükselttim (94mbite snr dan dolayı.) 12 den 7.9a düştü. Bağlantım çok stabil değildi. Ben de modemden kararlılık ayarını 11 e getirdim. Şuan 11 db. Hızım ise 82mbitte. Kabloyu yenilediğimde varsayılan değere alacağım.

• SNR değerine dikkat edin. 7 altında düşmesin. 6 sınır ama o kadar sınıra gelmeyim bence.

• Dün evin altındaki ankastreye tt ekipleri bağlantıyı yapmış. Açıkta kablo bırakmışlar. Ben telefon kablosuyla bu kablodan bağlantı yapsam modeme sıkıntı olur mu sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.