Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
8.853
Cevap
143
Favori
340.689
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> NetSpeed >> Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2198 Mesaj

Vdsl destekli modem olması yeterli aynı hat üzerinden hizmet veriliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Crazyboy2099 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

cevap için teşekkürler tılgın kullanmak zorunda kalmazsak iyi olur ama bu cihaz hgw mi yoksa vdsl mi benim bahsettiğim daiere kadar fiber kılı gelen sistem siz vdsl üzerinden mi kullanıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckyluke -- 14 Şubat 2018; 9:19:3 >
    |
    |
    dark67 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

I remember every night,sitting by the runway side,I remember waiting for a reason to say goodbye
  • Yüzbaşı
    376 Mesaj

genelde 42 48 çıkıyor online oyun oynamıyorum arada yeğenim gelirse o oynuyor online oyunu

|
    |
    neroXIII kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1-netspeed te akn sıfırlama ne zaman oluyor? ayın 1 ile 30 u arası mı yoksa hattın açıldığı güne göre mi?
    2-faturalar ön ödemeli mi yoksa önce kullanıp sonra mı ödüyoruz?
    3-kredi kartıyla netspeed üzerinden otomatik ödeme talimatı verebiliyor muyuz?

Orijinalden alıntı: yasin613

netspeed kullanan arkadaşlara bir kaç sorum olacak...
    1-netspeed te akn sıfırlama ne zaman oluyor? ayın 1 ile 30 u arası mı yoksa hattın açıldığı güne göre mi?
    quote:

Orijinalden alıntı: yasin613

netspeed kullanan arkadaşlara bir kaç sorum olacak...

1-Başvuruda seçebiliyorsun

2- fatura kullan öde

|
    |

• Yüzbaşı
    318 Mesaj

Benimki de fiber hocam binaya kadar fiber sonrasında daireye kadar cat5 kablo çekili.
    |
    |
    luckyluke kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

hocam bizdeki daireye kadar fiberin kendi geliyor sarı fiber kılı geliyor önce fiber splitter denen küçük bir cihaza giriyor ordan da ont cihaza giriyor sonrasında da tılgın hgw kullanılıyor sizdekinden farklı bi sistem cat 5 yok bizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckyluke -- 14 Şubat 2018; 12:6:58 >
    |
    |

I remember every night,sitting by the runway side,I remember waiting for a reason to say goodbye
  • Yüzbaşı
    318 Mesaj

Tmm sistemler farklı olsada ikiside fiber olarak geçiyor ve ikisindede tılgın yada ZyXEL kullanılabilir.Ayrıca ZyXEL de HGW olarak geçiyor.

Benimde arkadaşlara bir sorum var dün bu saatlerde kurulum gerçekleşti ama henüz internet yok bu normal mi?
    |
    |
    luckyluke kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bana tılgın dışında farklı hgw hiç vermediler farklı adreslerde kullanmama rağmen sizinki yine iyimiş hocam kurulum için de sanırım santralden onay gerekiyor tt için durum böyleydi ama netspeed içinde böyle olabilir
    |
    |

• Çavuş
    44 Mesaj
    Sorum olacak, daha önceden vodafone kullanıyordum ve bu ay başı sözleşmem bitti. Kulandığım hattın hızı (24mbps) aşağıdaki gibi:

Netspeed'i dün aradım ve hattımın ADSL olduğunu ve max 16 mbps olduğunu söylediler, acaba netspeed'in farklı bir altyapıları mı var bilmiyorum.

Sorum şu ki, netspeed adsl alsam ve teknik ekipleri geldiğinde VDSL geçiş yaptırabilir miyim?

Birde modem verilerine göre benim hattın hızı kaç sağlar:

• Teğmen
    171 Mesaj

SNR tam sınırda daha arttırılırsa kesilebilir.

|
    |
    hasote kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Snr degeriniz sınırda Hocam, daha fazla hız alamazsınız. Netspeed ayrı bir altyapı kullanmıyor, normal şartlarda aynı portla netspeede geçip aynı hizmeti almanız lazım. Tekrar arayıp başka bir müşteri temsilcine durumu anlatın bakalım.

|
    |
    hasote kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Serkan4554

arkadaşlar vodafone net kullanıyorum.01.03.2018 de tahhüdüm bitiyor.bu tarihten 3 gün kala falan netspeede geçiş yapsam taahhüdüm bozulmuş oluyormu?ceza falan yemeyelim.
    quote:

Orijinalden alıntı: Serkan4554

arkadaşlar vodafone net kullanıyorum.01.03.2018 de tahhüdüm bitiyor.bu tarihten 3 gün kala falan netspeede geçiş yapsam taahhüdüm bozulmuş oluyormu?ceza falan yemeyelim.

Aman diyim. Ben de aynısını yaptım allem ettiler kallem ettiler bana 160 TL fatura ödettiler. O kadar yere şikayet ettim, konuşma kayıtları da vardı kabul etmiyorlar. Allahın belası firma, hepsi aynı. Bence taahhütünüzün bittiği gün geçiş işlemi başlatın.
    |
    |

• Yarbay
    2374 Mesaj
    dairelere giden kablo yokmuş kutudan cat 6 çekeceksiniz dediler elektrikçi mi çeker basit bişey mi ücreti ne kadardır.

İşçiliğinin tarifesi yok Hocam, aynı işe 50 isteyende çıkıyor 150 isteyende çıkıyor en iyisi 3-5 elektrikçi gezip fiyat almak.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    Weightless kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2374 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SerÇel

İşçiliğinin tarifesi yok Hocam, aynı işe 50 isteyende çıkıyor 150 isteyende çıkıyor en iyisi 3-5 elektrikçi gezip fiyat almak.
    quote:

Orijinalden alıntı: SerkanÇelik

bir de boru var mı eve giden yoksa merdiven dairesinden mi çekilecek onları da bilmiyorum o zaman kapıcıya sorayım tanıdıgı varsa elektrikçi varsa fiyat versin bir de bilir o
    |
    |

Snr değeri nedir hocam ? Benim hattıma 45 mbps geliyor fakat 50 alırsanız sorun olabilir dediler. Bahsettiğiniz değerle mi alakalı acaba

|
    |
    SerkanÇelik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Snr hattınız taşıyacağı sinyal gücü denilebilir Hocam, hızınız arttıkça değer düşer, 8'in altında genelde kopmalar olur. Modem arayüzünde dsl durumunda değerler yazar o değerlere göre hattınızın kaldıracağı hızı öğrenebilirsiniz.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    momenty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    396 Mesaj
    Ben de bugün Vodafone'dan geçiş için başvuruyu yaptım. Yalnız anlamadığım husus şu anda Vodafone ile modemde aktif olarak 72 mbit sinyal olmasına ve bu hızın tamamını gerek speedtest gerekse yüklemelerde alabiliyor olmama rağmen speednet müşteri hizmetleri hattımın 50 mbit desteklediğini söylüyor ısrarla. 50, 75, 100 seçenekli pro pakete başvurdum. Bu durumda öyle söyledikleri için maksimum 50 mbit hız mı alırım yoksa halihazırda kullandığım 72 mbit hız tanımlanır mı bilemedim. Benzer durumda olan arkadaş var mıdır, sizce nasıl işler süreç?

Orijinalden alıntı: KaFKa

Ben de bugün Vodafone'dan geçiş için başvuruyu yaptım. Yalnız anlamadığım husus şu anda Vodafone ile modemde aktif olarak 72 mbit sinyal olmasına ve bu hızın tamamını gerek speedtest gerekse yüklemelerde alabiliyor olmama rağmen speednet müşteri hizmetleri hattımın 50 mbit desteklediğini söylüyor ısrarla. 50, 75, 100 seçenekli pro pakete başvurdum. Bu durumda öyle söyledikleri için maksimum 50 mbit hız mı alırım yoksa halihazırda kullandığım 72 mbit hız tanımlanır mı bilemedim. Benzer durumda olan arkadaş var mıdır, sizce nasıl işler süreç?
    quote:

Orijinalden alıntı: KaFKa

İlk başlarda dedikleri hızı verirler. Stabil olmasi icin dusuk veriyorlar aradan bir kac gun gecince arayip söylerseniz arttırıyorlar

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
üniversite
Canlı Tv izle
son dakika
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.