Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.536
Cevap
159
Favori
681.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam bizdeki daireye kadar fiberin kendi geliyor sarı fiber kılı geliyor önce fiber splitter denen küçük bir cihaza giriyor ordan da ont cihaza giriyor sonrasında da tılgın hgw kullanılıyor sizdekinden farklı bi sistem cat 5 yok bizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GBrighter -- 14 Şubat 2018; 12:6:58 >
  • Tmm sistemler farklı olsada ikiside fiber olarak geçiyor ve ikisindede tılgın yada ZyXEL kullanılabilir.Ayrıca ZyXEL de HGW olarak geçiyor.

Benimde arkadaşlara bir sorum var dün bu saatlerde kurulum gerçekleşti ama henüz internet yok bu normal mi?
  • dark67 D kullanıcısına yanıt
    bana tılgın dışında farklı hgw hiç vermediler farklı adreslerde kullanmama rağmen sizinki yine iyimiş hocam kurulum için de sanırım santralden onay gerekiyor tt için durum böyleydi ama netspeed içinde böyle olabilir
  • Sorum olacak, daha önceden vodafone kullanıyordum ve bu ay başı sözleşmem bitti. Kulandığım hattın hızı (24mbps) aşağıdaki gibi:

Netspeed'i dün aradım ve hattımın ADSL olduğunu ve max 16 mbps olduğunu söylediler, acaba netspeed'in farklı bir altyapıları mı var bilmiyorum.

Sorum şu ki, netspeed adsl alsam ve teknik ekipleri geldiğinde VDSL geçiş yaptırabilir miyim?

Birde modem verilerine göre benim hattın hızı kaç sağlar:

• hasote H kullanıcısına yanıt
    SNR tam sınırda daha arttırılırsa kesilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hasote H kullanıcısına yanıt
    Snr degeriniz sınırda Hocam, daha fazla hız alamazsınız. Netspeed ayrı bir altyapı kullanmıyor, normal şartlarda aynı portla netspeede geçip aynı hizmeti almanız lazım. Tekrar arayıp başka bir müşteri temsilcine durumu anlatın bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkan4554

arkadaşlar vodafone net kullanıyorum.01.03.2018 de tahhüdüm bitiyor.bu tarihten 3 gün kala falan netspeede geçiş yapsam taahhüdüm bozulmuş oluyormu?ceza falan yemeyelim.

Aman diyim. Ben de aynısını yaptım allem ettiler kallem ettiler bana 160 TL fatura ödettiler. O kadar yere şikayet ettim, konuşma kayıtları da vardı kabul etmiyorlar. Allahın belası firma, hepsi aynı. Bence taahhütünüzün bittiği gün geçiş işlemi başlatın.
  • dairelere giden kablo yokmuş kutudan cat 6 çekeceksiniz dediler elektrikçi mi çeker basit bişey mi ücreti ne kadardır.
  • Weightless kullanıcısına yanıt
    İşçiliğinin tarifesi yok Hocam, aynı işe 50 isteyende çıkıyor 150 isteyende çıkıyor en iyisi 3-5 elektrikçi gezip fiyat almak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanÇelik

İşçiliğinin tarifesi yok Hocam, aynı işe 50 isteyende çıkıyor 150 isteyende çıkıyor en iyisi 3-5 elektrikçi gezip fiyat almak.

bir de boru var mı eve giden yoksa merdiven dairesinden mi çekilecek onları da bilmiyorum o zaman kapıcıya sorayım tanıdıgı varsa elektrikçi varsa fiyat versin bir de bilir o
  • Snr değeri nedir hocam ? Benim hattıma 45 mbps geliyor fakat 50 alırsanız sorun olabilir dediler. Bahsettiğiniz değerle mi alakalı acaba

• momenty kullanıcısına yanıt
    Snr hattınız taşıyacağı sinyal gücü denilebilir Hocam, hızınız arttıkça değer düşer, 8'in altında genelde kopmalar olur. Modem arayüzünde dsl durumunda değerler yazar o değerlere göre hattınızın kaldıracağı hızı öğrenebilirsiniz.

• Ben de bugün Vodafone'dan geçiş için başvuruyu yaptım. Yalnız anlamadığım husus şu anda Vodafone ile modemde aktif olarak 72 mbit sinyal olmasına ve bu hızın tamamını gerek speedtest gerekse yüklemelerde alabiliyor olmama rağmen speednet müşteri hizmetleri hattımın 50 mbit desteklediğini söylüyor ısrarla. 50, 75, 100 seçenekli pro pakete başvurdum. Bu durumda öyle söyledikleri için maksimum 50 mbit hız mı alırım yoksa halihazırda kullandığım 72 mbit hız tanımlanır mı bilemedim. Benzer durumda olan arkadaş var mıdır, sizce nasıl işler süreç?

• quote:

Orijinalden alıntı: KaFKa

Ben de bugün Vodafone'dan geçiş için başvuruyu yaptım. Yalnız anlamadığım husus şu anda Vodafone ile modemde aktif olarak 72 mbit sinyal olmasına ve bu hızın tamamını gerek speedtest gerekse yüklemelerde alabiliyor olmama rağmen speednet müşteri hizmetleri hattımın 50 mbit desteklediğini söylüyor ısrarla. 50, 75, 100 seçenekli pro pakete başvurdum. Bu durumda öyle söyledikleri için maksimum 50 mbit hız mı alırım yoksa halihazırda kullandığım 72 mbit hız tanımlanır mı bilemedim. Benzer durumda olan arkadaş var mıdır, sizce nasıl işler süreç?

İlk başlarda dedikleri hızı verirler. Stabil olmasi icin dusuk veriyorlar aradan bir kac gun gecince arayip söylerseniz arttırıyorlar

• KaFKa kullanıcısına yanıt
    Netspeed ara hızları vermiyor anladığım kadarıyla.

Hat 70mbps kaldırıyorsa 50mbps paketi veriyor, 75 lik paketi alıp 65-70 e sabitletemiyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: lnescapabLe

Netspeed ara hızları vermiyor anladığım kadarıyla.

Hat 70mbps kaldırıyorsa 50mbps paketi veriyor, 75 lik paketi alıp 65-70 e sabitletemiyorsunuz.

Ayrı tarife paketlerinde olsa söylediğiniz yöntemi uygulamaları kabul edilebilir belki ama 50 75 100 mbit tek tarife olduğu için yapabilmeleri lazım aslında. Müşteri temsilcisine neden üçü tek paket diye sorduğumda bazı müşterilerimizin hattı 30 mbit desteklediği halde akk ve hız düşümündeki 24 mbit avantajı için bu paketi istiyorlar, düşük hızı kabul ediyorlar diye bir açıklama yapmıştı. Ben de bundan hareketle bana 50 deseler de hat destekliyorsa (ki aktif olarak 72 mbit sinyal var) sinyali ona uygun ayarlayabilirler diye düşünüyorum. Umarım düşündüğüm gibi olur, bakalım bağlandığında göreceğiz. Cevabınız için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: p.machuca

quote:

Ben de bugün Vodafone'dan geçiş için başvuruyu yaptım. Yalnız anlamadığım husus şu anda Vodafone ile modemde aktif olarak 72 mbit sinyal olmasına ve bu hızın tamamını gerek speedtest gerekse yüklemelerde alabiliyor olmama rağmen speednet müşteri hizmetleri hattımın 50 mbit desteklediğini söylüyor ısrarla. 50, 75, 100 seçenekli pro pakete başvurdum. Bu durumda öyle söyledikleri için maksimum 50 mbit hız mı alırım yoksa halihazırda kullandığım 72 mbit hız tanımlanır mı bilemedim. Benzer durumda olan arkadaş var mıdır, sizce nasıl işler süreç?

İlk başlarda dedikleri hızı verirler. Stabil olmasi icin dusuk veriyorlar aradan bir kac gun gecince arayip söylerseniz arttırıyorlar

Ben de öyle umuyorum, umarım dediğiniz gibi olur. Cevabınız için teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: p.machuca

quote:

Ben de öyle umuyorum, umarım dediğiniz gibi olur. Cevabınız için teşekkür ederim.

Bir cok musteri var bu şekilde siz modem değerlerinizi Facebook iletişim sayfasına atarsınız

• KaFKa kullanıcısına yanıt
    Hattınız destekliyorsa hızı arttırıyorlar Hocam bana 76 mbps destekliyor diye 75 mbps ile başlattılar. Hat açılınca modemde ulaşılabilir hız 137 çıktı aradım 100'e yükselttirdim.

• Bu hat değerleri ile 75mbit alabilirmiyim ?

• 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.