Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (76. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    zorbey27 kullanıcısına yanıt
    Hocam 2. el aldım ne linki sahibindende buldum benim şehirde bi arkadaştan buluştuk aldım
  • Bugün sıfırdan kurulum yapıldı, modemi bile ayarlayıp gittiler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fantasticoo kullanıcısına yanıt
    Ben arayıp sormuştum. Ankara var ama tamamı mı diye? Evet demişti ama yine adresten kontrol etmişti.

Netspeed fiyatları çok uygun fakat ev telefonu dahil değil. Ev telefonu hizmeti 2018 sonunda başlaması planlanıyor dedi. Bulunduğunuz yerde yalın internet portu yoksa sıkıntı bu sebeple. Turknet'in avantajı ev telefonunu da kendi üzerine alabilmesi.
  • pazartesi evraklarım ulaşmış ancak neden kuruluma gelinmediği durumu çözüldü beni aramışlar ancak aradığınız numara kullanılmamaktadır hatası veriyor ttnin rakip firmaların numarası otomatik engelliyor sanırım salı günü kurulum yapılacak

• Mevcut durumda kablonet kullanıyorum. Sözleşme bitti. Abonelik sorgulamasında evdeki hat ile 75Mbps verebileceklerini söylediler. Evde normal rj11 jack yok. Kapının dışında bir kutu var ve oradan ev giren kablolar da var ancak uçları açık. Rj-11 bağlantısı yapılmış bir fiş yok.

Abone olduktan sonra eve bu bağlantıyı yapmam gerekecek sanırım. Zira VDSL modem için gereken DSL bağlantısı şu an evde mevcut değil. Bina da oldukça eski. Acaba müşteri hizmetlerinin söylediği hızı gerçekten alabilir miyim?

Fiyatlar iyi ama benim için bağlantı işi, vdsl modem, aktivasyon derken önden 300tl masraf olacak galiba.

Burdan taşınma durumum olduğundan biten kablonet sözleşmesini yenilemedim. Sözleşmesiz bağlantı olarak netspeed var.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Apartmandaki ankastreden eve telefon hattı geliyorsa ucuna uygun bağlantı yapılır, bina yaşına göre alınabilecek hızın biraz düşmesi mümkün. Eve gelen hat yoksa da binanın dışından ankastreye cat5e/6 kablo sallandırılır, bu yolla netspeed ne dediyse o hızı alırsınız. Size en çok masraf çıkaracak olan modem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Dünden beri hız sorunu var, 24 mbps paketi kullanıyorum hız 4 mbps geçmiyor..

aynen aknsiz paket aldık...5 mb hızı geçmiyor :) aknsiz ama aknli :) düzelmedi benim problem turk telekoma geciş yapacağım ya da 40tl lik pakete gecerim
  • UA57 U kullanıcısına yanıt
    Teknik bir çalışma varmış pazartesi, salı günü halledilecek dediler..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srcn81

Teknik bir çalışma varmış pazartesi, salı günü halledilecek dediler..

yeni mi başvurmuştunuz hocam...yeni bağlananalrda mı oluyor acaba benim 5 gün falan oldu bağlantı yapılalı
  • UA57 U kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta perşembe günü bağlantı yapıldı, daha dün hızın düştüğünü fark ettim. 1 hafta sonra hızım düştü yani.

• kef K kullanıcısına yanıt
    Bina oldukça eski açıkçası şu an eve giren rj-11 kablosu var gibi. Ama ucu herhangi bir uca takılı değil. VDSL düzgün modemler 200-250TL.

Duruma göre belki tekrar kablo tv aboneliğini yenilerim. O zaman da başka yere taşındığımda devir işi var.

Açıkçası bağlantı kalitesi olarak kablonet bağlantısından gayet memnunum.

Binadaki kablolarma vs. yüzünden söz konusu hızı alamaz isem netspeed bağlantısı da boşa gidecek.
    Bu kablo çekme işini TT ekipleri yaparmı?

• oup59 kullanıcısına yanıt
    KabloTv şebekesi olmayan bir yere taşınırsanız ek ücret ödemeden taahhüdünüzü iptal edebilirsiniz. Ben de kabloneti iptal edip netspeed'e geçtim, ilk 11 gün sorunluydu, 4Mbps hız aldım ama düzelttiler. Şimdi 70Mbps civarı alıyorum, memnunum.
  • Logic_Man kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum, netspeed olduğu için sorun çıkartabilirler.
  • Merhaba

Türk net yapa mağduruyum. Netspeed de altyapı TTnet mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skylined kullanıcısına yanıt
    vae, tip7 kabine bağlanır.
  • Engelli tarifesi kullanan var mı sitede tek paket var 16mbps olan yuksek olanlari vermiyorlar sanırım

Kampanya taahhütnamesine göre iptal durumunda kablonet aktivasyon (144tl), kablotv (144tl) aktivasyon ücretleri ile yararlanılan ay kadar indirim bedeli (ki orjinal tarife indirimli tarifeye göre 40-50tl daha pahalı) alınıyor. Zaten şimdi tekrar sözleşme yapıp 4-5 ay sonra taşınsam bunların toplamı 500TL yapacak ya da devir etmekle uğraşacağım.

Sanırım şimdilik taahhütsüz olarak devam edeceğim. Şu an 25Mbps/75GB AKN ve Kablo TV 80TL. Sözleşmesiz fiyatı geçerli. 25 Mbps de 16'ya düşüyor hız olarak AKN sonrası.

Yeni paketler de 24Mbps/150GB AKN+KabloTV 61TL idi. 24 Mbps AKN sonrası 8 Mbps'ye düşüyor.

Sözleşme imzalamaktansa şimdilik aylık olarak biraz fazla vererek kullanacağım.

Yaz aylarındaki duruma göre bakacağım.

Düzenlemeye göre 31 alık 2018 itibariyle AKN kalkacak. Muhtemelen 2019 yılı kotasız tarifeleri oldukça pahalı olacak.

Netspeed 75/100 Mbps 58TL güzel fiyat gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 12 Şubat 2018; 13:13:34 >

• arkadaşlar vodafone net kullanıyorum.01.03.2018 de tahhüdüm bitiyor.bu tarihten 3 gün kala falan netspeede geçiş yapsam taahhüdüm bozulmuş oluyormu?ceza falan yemeyelim.
  • Serkan4554 S kullanıcısına yanıt
    son ay olduğu için bozulma olmuyor faturan ne ise onu ödersin.bence şubatın 20 sinde başvur geçiş için.1 haftayı bulabilir geçiş işlemi
  • 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.