Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (692. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 690691692693694
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Fiberde bu değerler görünmez bu alan yalnızca ADSL ve VDSL bağlantılar için.

• thelordof kullanıcısına yanıt

Sayısaldan para tutturabiliyorsan bağlanırsın, yani o kadar zor, millet canlı desteği var dyerek netspeed'e geçiyor fakat o canlı destek yok hükmünde.

1 gün bağlanmak durumunda kaldım, 10 dakika bana voyage, voyage şarkısınn enstrumental remixini dinlettiler ve daha fazla dayanamayıp telefonu kapadım.

Dilersen, sende canlı desteği şimdi, hemen ara, müşteriyim'i, yani 1'i tuşla, bak bakalım açıyorlarmı, testtini hemen yap.  

Dünkü ip sorunundan sonra, herşey düzeldi derken ve 8 aydır en ufak hız sorunu yaşamadan bugüne kadar kullandım, bugün hız sorunu yaşıyorum ve aradım yine 10 dakika bekledim kapadım, oim den destek kaydı oluşturdum bakalım orası nasıl işliyor onu'da görücem.

Fiber 100 kullanıyorum, şu an durumum bu:

Edit: şimdide bu:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conar-XP -- 20 Eylül 2022; 22:10:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Conar-XP

Sayısaldan para tutturabiliyorsan bağlanırsın, yani o kadar zor, millet canlı desteği var dyerek netspeed'e geçiyor fakat o canlı destek yok hükmünde.

1 gün bağlanmak durumunda kaldım, 10 dakika bana voyage, voyage şarkısınn enstrumental remixini dinlettiler ve daha fazla dayanamayıp telefonu kapadım.

Dilersen, sende canlı desteği şimdi, hemen ara, müşteriyim'i, yani 1'i tuşla, bak bakalım açıyorlarmı, testtini hemen yap.  

Dünkü ip sorunundan sonra, herşey düzeldi derken ve 8 aydır en ufak hız sorunu yaşamadan bugüne kadar kullandım, bugün hız sorunu yaşıyorum ve aradım yine 10 dakika bekledim kapadım, oim den destek kaydı oluşturdum bakalım orası nasıl işliyor onu'da görücem.

Fiber 100 kullanıyorum, şu an durumum bu:

Edit: şimdide bu:

Aktivasyon gecikmesi için dün aramıştım . 7-8 dk bekledim açan olmamıştı. Aramamdan bi kaç saat sonra halloldu neyseki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thelordof -- 20 Eylül 2022; 22:11:57 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• thelordof kullanıcısına yanıt

Hakkında hayırlısı olur inş.  

Dediğim gibi, 8 aydır gram hız sorunu yaşamadım fakat dünkü ip durumları akabinde böyle 1 sorun yaşıyorum, belki hâlen 1 şeyleri kurcalıyor olabilirler de, yani genel 1 sorun olabileceği umudundayım.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conar-XP -- 20 Eylül 2022; 22:13:48 >
  • yusobreak Y kullanıcısına yanıt

Tskler bilgilendirme icin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Conar-XP kullanıcısına yanıt

voyage voyage ı nereden biliyorsun sen yaw, ozm snn yaşın baya var.  

Bu arada bnm nettede hız sorunu var.

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt

Abim sağolsun, o'nun ergenlik dönemine denk gelen 90's da aklınıza gelebilecek hertürlü techno olrk piyasaya çıkan ve trance, underground, garage diye dallanan ancak günümüzde kısaca elektronik müzik denilen, üstelik rap müziğin ataları olan türdeki tüm artiZ ve grupları'da bilirim, misal technotronic denilince o dönemin aklına ilk olrk pump up the jam gelirken, bnm aklıma direk Ya Kid K. gelir, Yak kid k is the one, çünkü bunu bunu ilk duyduğumda, yak yek key is the one dediğini sanıyordum, somoth criminal'de ki hacı, hacı, hacı, elmacı kokteyl gibi, sağır duymaz uydurr hesabı 1 durummuş, meğer kendini övüyormuş, 

Mory cante'nin yeke yeke'si ne mi 1 atıf yapıyo lem bu diye düşünüyordum.

Sizde'de hız sorunu olması, ozm genel 1 durum olabilir düşümcemi 1'az arttırdı ve beni umutlandırdı, teşekkürler bu bilgi için 

Değilse'de ben sizi bilgilendiririm, sizde 1 kayıt açarsınız.   

Kablolu ya da kablosuz nasıl yaptınız testi?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • ismailbbyigit kullanıcısına yanıt

Anladığım kadarıyla bugün, herhangi 1 müdahale olmadan, sorunum kendiliğinden düzelmiş.

Dün destek kaydı açmıştım ve az önce arandım, hat değerlerimin kontrol edildiği ve sorun görülemediği bilgisi verildi, kontrol ettim sorun düzelmişti, bu aramadan anladığım kadarı'yla da, sorunun kendiliğinden düzeldiği anlaşıldı.

Masaüstü ile 5ghz, üstelik usb wifi dongle kullanıyorum, en son seçenek olrk belki modemin wifi chip'i ile ilgili 1 sorunu olabileceğini düşünerek, kablolu ile'de laptopumu modeme götürüp denedim, tabi öncelik'le modem ve gpon'u kapa aç'lar da yapmıştım.

Bu sorun ile ilk karşılaştığım'da kanal'da kimse varmı diye baktım, yoktu, buna rağmen dolu, boş demeden tüm kanalları da tek, tek denedim, ancak 1 şey değişmedi, sonra laptop mevzusu v.s.  

Kablosuz konusuyla baya ilgiliyim, yani en azından kendime yetecek bilgim/tecrübem fazlasıyla var.

Çevremde 5ghz kullanıcıları, fiberin çevremize gelişiyle baya arttı, ancak neredeyse tamamı modemlerinn wifi kanal ayarını auto olrk kullanan çevre sakinlerine ait modemlerin, zıpladıkları kanalların tespitini ara, sıra gözlemleyerek yapmıştım/yapıyorum, boş kanallardan 1'i ni 44 olrk tespit edip sabitledim ve uzunca 1 süredir'de sorunsuz kullanıyorum, 5ghz sinyalinin etkili mesafesi zaty kısa ve çevredekilerin bnm kanalıma gelmeleri durumunda dâhi beni etkileyebileceklerine ihtimal bile vermiyorum, keza ben onların kanallarına'da girip denemiştim.  

Çevredeki diğer modemler, auto'da genel olrk, aşağıda ki kanallarda geziniyorlar, bunların dışında kalan 44 ve 64 ten en yüxek verimi alıyorum, mesela örneğin 112 kanalı da sürekli boş, fakat yaptığım denemelere göre verimsiz.

Fiber de değişken olabiliyor bunlarya baya etkiliyor ancak ben oto da kullanıyorum hep, kablolu da düşük çıktıysa o an belki anlık bir düşüş olmuş olabilir, kabloluya en yakın hızı 5 ghz veriyor doğru ama bu tür dualband özelliği olan modemlerde dalgalanma nedense kaçınılmaz oluyor 🤷🏻‍♂️

Yine de sorunun düzelmesine sevindim :)

• ismailbbyigit kullanıcısına yanıt

Sağolasın. 

2.4ghz bağlantı modemimde ve alıcımda'da kapalı, zaty üstteki mesajımdaki resimde'de farkedeceğin üzre sadece 5ghz ağlar görünüyor, yani alıcı 5ghz dışında ki ağları görmüyor, kısaca geçişleri kullanmıyorum, en küçük dalgalanma bile yaşamıyorum, auto yerine bence boş kanallara bakıp/seçip manuel ayar yaparsan, kablolu gibi kullanabilirsin, kabloludan tek farkı test sitelerinde 1-2 ms yüksek çıkar o'kadar.

Auto bırakınca direk kanal 36'ya bağlanıp iyice sıkışana kadar yada belli 1 süre sonra kanal değiştirerek farklı kanala geçiyor ancak üstteki resimdede göreceğin gibi kanal 36 auto'da en yoğun olrk bağlandıkları kanal ve o durum sıkıntı yaşatıyor.

Şimdi ben o kanala (36'ya) bağlayıp test etsem, önce 50-60 sonra düşe, çıka (dalgalanarak,) 100'e veya üzerine doğru yürüyecek gibi dans ediyor..

Fakat şu an'ki kanal'da (44) test ettiğim'de, direk şak diye 100'e vurup, ufak, ufak 107-108'e doğru hiç düşmeden yürüyor.

Benim router'da firewall dahil işime yaramayacak herşey kapalı, internet, wlan ve dhcp dışında açık 1 sekmede 1 seçenek bile yoktur.  

Modemden root'u da aldım ki gizli olrk dâhi ne varsa kapatabilmek için, alıcı ayarlarında da 2.4ghz ile âlâkalı ne varsa, hâttâ aslında QoS dışında orada'da mecburiler (L2hforadaptivity gibi) hariç, açık 1 şey bile yok. 

Edit: Kanal 44

Kanal 36 Baya dans edecek diye düşündüm ancak çok etmedi fakat ilginç 1 şekilde 100'e bile çıkmak istemedi, normalde çıkabiliyordu ama bugün kanal yoğunluğu canını başka türlü sıkıyor herhâlde, 2-3 defa denedim ama olmaz diyor.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conar-XP -- 21 Eylül 2022; 17:55:1 >

Kanallarla ilgili güzel tespitlerin var emeğine sağlı hocam :)

Ben pc lerde kablolu kullandığım için ondan çok önemsemiyorum wifi bağlantısını ama mutlaka görüp işine yarıcak arkadaşlar olacaktır, eline sağlık tekrardan uğraşmışsın o kadar ☺️

• Bulunduğum binada Fibere geçiliyor. Şimdi kafam karıştı, Netspeed fiberden devam edeyim mi yoksa Telekoma mı geçeyim?

• Alphace A kullanıcısına yanıt

Telekoma geçeceğine netspeed ile daha ucuza aynı atyapıyı kullanabilirsin yada uygun fiyatlı başka firmaya geçiş yapabilirsin, keza altyapı zaten türk telekom.

• Alphace A kullanıcısına yanıt

Fiber gelince dönüşüm beklersen iş uzuyor, ben turknet kullanıyordum, binaya fiber geldi, vdsl den fibere dönüşüm talep ettim, altyapıda görünmesine rağmen 2 ay kadar beklettiler, belki 3-4 ay beklemeye dvm'da edecektim ama indirimlerim bitti, bende direk netspeed'e başvurup, toplam 3 günde 0'dan fibere geçmiş oldum, fiberim bağlandığı gün turkneti kapattım, netspeed başvuru ve turknet kapatma gününü'de çok güzel ayarlamıştım (turknet yeni fatura kesimine 1 hafta kala gibi netspeed'te işlem'i başlattım,) tertemiz geçiş yaptım v.s. 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Conar-XP -- 24 Eylül 2022; 9:54:6 >
  • 2022 ULTIMATE FIBER 100 mbps paketi yenı baglattık.

okul ıcın aldıkdı farklı yerde dun gıdıp test yaptım ONT Huawei + fıber modem ZTE H298A takmıslar

5 ghz ıle cepten hız test yaptıgımda sonuc cıktı.....ilk etap 200 kadar cıkıyor sonra burda sabıtlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 24 Eylül 2022; 13:13:46 >
  • Yine bir elektrik kesinti sonrası 206 lı hint iplerine geri döndük

• ip sorunu benide yakaladı nasıl kurtulcaz bu durumdan 4 saattir modemi kapat aç aynı ipde kaldı değişmiyor lanet olası. Müşteri hizmetlerine durumu ilettim bakalım kaç günde çözülecek ya da çözülemeyecek mi.hayır ip türkiye lokasyonlu olsa ücretsiz sabit ip almış gibi olacaz ancak lokasyon farklı olunca sorun yaşıyorum. Sanırım yeni bir iss bakma zamanı geldi.

• Yine hindistan ip’sine döndük yine haftasonu yalan oldu.Sıktı artık bu durum.iss değiştir artık beni git ttnet ‘e taahhüt ver,biraz fazla ödersin ama kafan rahat olur diyor

• gokhansar kullanıcısına yanıt

Hindistan ip'ye döndü dün arıza kaydı açtım ama sıktı artık ve kapatacagım.

• 
Sayfa: önceki 690691692693694
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.