Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (492. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O bahsettiğiniz tarife zaten kaldırıldı ve herkese indirim yapıldı yani sizin tarifede değişti ve fiyatı 94 TL oldu.
  • YirmiDortUzeriiki Y kullanıcısına yanıt
    Ben yaklasik 5 aydir zamli fiyattan fatura ödüyorum,yani 99 tl.İndirim galiba benim dısımdakilere yapılmıs ya da bu ay mı geldi indirim :)
  • KRAK3NN kullanıcısına yanıt
    Yeni geldi bir sonrakı faturanızda görürsünüz
  • Bu ay ev taşıyacağım. Netspeed i taşısa bile netgalaksi ye geçmeyi düşünüyorum. Netspeed Kapatıp yeni yerde netgalaksi açmak mı mantıklı yoksa taşıdıktan sonra geçmek mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KRAK3NN kullanıcısına yanıt
    Bu ay geldi hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YirmiDortUzeriiki -- 12 Ağustos 2020; 1:45:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KRAK3NN

Ben yaklasik 5 aydir zamli fiyattan fatura ödüyorum,yani 99 tl.İndirim galiba benim dısımdakilere yapılmıs ya da bu ay mı geldi indirim :)
    Hocam indirim yapılmadı, Bahsettiğin paket yeni aboneliklere kapatıldı sadece eski kullananları tarafından devam ettiler bir süre altyapı kaldırmadığı için, Sonra yeniden açıldı aboneliklere ve ona göre yeni fiyat belirlemişler kişisel bir durum yok anlayacağın.
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Ben 99 TL ödüyordum bu ayki faturam 94 TL oldu dolayısıyla indirim yapıldı.
  • YirmiDortUzeriiki Y kullanıcısına yanıt
    Evet hocam indirim gelmis,netspeed aboneligi kardesimin numarasi üzerine oldugu icin bana mesajlar gelmiyormus,ona sorunca anladim bende.

@Glorfindel1907
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Öncelikle Turk net kullanıcısıyım ve oyunda/oyunlarda yaşadığım ping sorunundan dolayı bu ISS'i düşünüyorum. Kırklareli'nde ikamet etmekteyim. İstanbul'a pingim 9 ms. Altyapım 75'e kadar download ve 35'e kadar upload desteklemekte. SNR Margin değerlerinde bir sorun yok. Santrale uzaklığım sorgulama yaptığımda 245 metre çıkmakta ve alabileceğim hız da (kopma yaşamadan) 65 mgbit gözükmekte. Turknette de zaten 50'ye sabitletmiştim. Mevcut uploadım ise 5 mgbit.
    Genelde Rainbow 6 Siege oynuyorum. Aslında 1, ay öncesine kadar sorunum yoktu fakat Turknet cogent ile çalıştığından ve cogentin yurtdışındaki bağlantı trafiğine müdahale edememesinden ötürü sorunum bir türlü çözülmedi. Google'a ortalama 45 ve cloudflare'e ortalama 10 pingim çıkıyor. Rainbow'daki pingim 1,5 ay öncesinde ortalama 45-48 arasıydı. Altyapımda saha dolabına kadar fiber var. (Telekomda iken Hipernet idi.)
    Tavsiyelerinize açığım.
    Not: Oynadığım oyunun batı Avrupa sunucusunun dns ini yazacağım. Eğer benim için bir tracert testi yapıp eklerseniz yurtdışı çıkışlarını görmem açısından bana güzel bir fikir verebilirsiniz. Tracert testi için şunu cmd'ye kopyalayıp yapıştırabilirsiniz: " tracert xblcxplatqos-weu-9-18-2-0.cloudapp.net "
    Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3uncubayezit -- 13 Ağustos 2020; 3:18:47 >

• 3uncubayezit kullanıcısına yanıt
    maşallahlık bi servermış

4 5 ms 5 ms 5 ms 1.188.157.93.bb.netspeed.com.tr [93.157.188.1]
    5 5 ms 5 ms 5 ms 212.156.136.117.static.turktelekom.com.tr [212.156.136.117]
    6 6 ms 5 ms 5 ms 34-acibadem-xrs-t2-2---34-acibadem-t3-7.statik.turktelekom.com.tr [81.212.215.36]
    7 6 ms 6 ms 6 ms 31.210.9.89
    8 45 ms 44 ms 44 ms ae61-0.ier02.ist30.ntwk.msn.net [104.44.36.223]
    9 44 ms 44 ms 44 ms 104.44.239.97
    10 51 ms 49 ms 49 ms be-102-0.ibr01.fra21.ntwk.msn.net [104.44.23.105]
    11 50 ms 49 ms 50 ms be-8-0.ibr01.ams30.ntwk.msn.net [104.44.19.234]
    12 49 ms 49 ms 49 ms ae102-0.icr02.ams30.ntwk.msn.net [104.44.22.216]
    13 * * * Request timed out.
    14 * * * Request timed out.
    15 * * * Request timed out.
    16 * * * Request timed out.
    17 * * * Request timed out.
    18 * * * Request timed out.
    19 * * * Request timed out.
    20 * * * Request timed out.
    21 * * * Request timed out.
    22 * * * Request timed out.
    23 * * * Request timed out.
    24 * * * Request timed out.
    25 * * * Request timed out.
    26 * * * Request timed out.
    27 * * * Request timed out.
    28 * * * Request timed out.
    29 * * * Request timed out.
    30 * * * Request timed out.

Trace complete.

• Silphatos kullanıcısına yanıt
    Hocam tracert için teşekkürler, tahmin ettiğim gibi direk İstanbul'da Microsoft networking e aktarılıyor. Speedtestte vs pinginiz kaç civarı acaba? Bir de tt nin fiber altyapısında mısınız yoksa VDSL2 mi kullanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3uncubayezit -- 14 Ağustos 2020; 2:17:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar aklı olan bu firmaya bulaşmaz.antalya nin merkezinde yeni aldigimiz evimize tasinmadan bu firma ile iletişime geçtim abonelik için 10 gün içinde en geç başlayacaktır dediler soz verdikleri süre içinde abonelik baglanamadigi için iptal ettirmek için başvurdum cumartesi günü iptal için onayimi aldılar bugün Perşembe hala iptal olmadı iptal olmadığı için Türk Telekom yada başka bir firmadan başvuru da yapamıyorum beni hayatımda bu kadar mağdur eden bir firma daha olmamıştı evden tasindigima o kadar pişman oldum ki zamanı bol.olan varsa firmaya basvursun

• Mrcheev4848 M kullanıcısına yanıt
    Hocam sadece biraz aceleci davranmışsın. Ülkede işler o kadar hızlı işlemiyor maalesef bu nedenle aslında biraz sabretmeniz gerekiyordu. Örnek olması açısından arşivden eski şikayetler falan değil altyapı sahibi telekom'a gün içinde yapılmış son bir kaç şikayete bakarsan ortalama aynı sorunu onlarca kişinin yaşadığını görebilirsin. Yani sadece telekomda falanda değil tüm firmalarda bu şekilde gecikmeler oluyor hatta aylardır bağlantısı yapılmayan aboneler oluyor.

• Eğer onlar adına çalışıyor isen sende bı el at iptal etsinler aktivasyonu ben internetten çalışan birisiyim bana cuma günü diye söz verdiler geçen cuma ne arayan ne soran oldu iptal de etmediler şikayet edecegim edemiyorum abonelik almadım diye thh ye btk ya ikisine de basvuracaktim yoksa aklı olan basvurmasin

• Mrcheev4848 M kullanıcısına yanıt
    Ben onlar adına çalışmıyorum ama ALLAH sana kolaylık versin. Her türlü yere başvur bencede insan hakları mahkemesi falan kolay gelsin.
  • Güncel basvurmayinn insanlara da söyleyin hala iptal edemediler bı basvuruyu

• hrn001 H kullanıcısına yanıt
    Bende fiyat artışı sebebiyle Netspeed den çıkıp fiyatının daha uygun olması sebebiyle Netgalaksiye geçmeyi düşündüm fakat çok fazla şikayet ve memnuniyetsizlik gördüğüm için vazgeçtim. Şuan baktığımda onlarda fiyatları uçurmuş zaten kesinlikle değmez. Ben 25 aydır Netspeed deyim şu zamana kadar çok ciddi bu sorun yaşamadım ama şunu söyleyeyim cgm IP havuzu sebebiyle kesinlikle port yönlendirme yapılamadığından online oyunlarda, p2p uygulamalarda, IP kamera işlemleri için interneti kullanamazsınız bu sorun Türk Telekom haricinde Telekom altyapısını kullanan tüm servis sağlayıcılarda var havuzdan çıkmak isterseniz 10 - 15 TL aylık ilave ücret talep ediliyor bilginize.

• user_sevvv kullanıcısına yanıt
    Hocam fiber altyapıda mı netspeed kullanıyorsunuz? Fiber değilse şurada bahsettiğim testi yapma şansınız var mı? :https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145025857
    Turknette de CGN IP durumu olduğu için statik IP kullanıyorum şuan netspeedde de muhtemelen kullanırım. Benim için önemli olan yurtdışı çıkışlarında sorun olmaması. Yurtiçindeki altyapımda sorun yok zaten telekom altyapısı şuan kullandığım Turknette de.
  • 3uncubayezit kullanıcısına yanıt
    Hocam ben Netspeed VDSL Speed Pro 75 Mbps paketini kullanıyorum önceden 76 TL ödüyordum sonradan 99 TL oldu en son 5 TL indirim ile şuan için 94 TL ödüyorum. Bağlantım fiber değil hiper (Saha dolabından geliyor) 75 Mbps'den önce 16 Mbps Adsl kullanıyordum boş port yakaladım ve bu pakete geçtim.
    21 aydır bu paketi kullanıyorum. Hat değerlerim ve test sonucu görüldüğü gibidir.

• Merhaba,
    Eve sıfırdan netspeed speed pro 75 bağlattım. İlk gün, tüm gün boyunca gayet güzel 72-73 mbit stabil hız ile ve paket kaybı olmadan bağlantı sağlayabildim. 72 mbit ile SNR margin 12.4 idi. Hat zayıflaması 9 idi. Ertesi gün baktığımda hız 24 mbit'e inmiş. SNR margin 8'e inmişti. Paket hataları göstermeye başlamıştı. Bugün baktım hız 32 mbit SNR margin 8.1.
    Eğer tesisatım kötü ise ilk gün nasıl kaliteli bir bağlantı alabildim? Bu değerler sonradan neden kötüleşmiş olabilir? Altyapı sorgulamada dolaba uzaklığım 34 metre ve hız 85 mbit görünüyor.
    Bir de binada ankastreden dairelere Cat5e kablo mevcut. Kurulum için gelen kişi bu kablonun RJ45 olan ucunu değiştirerek telefon kablosuna çevirdi ve telefon kablosu ile modeme bağladı. Eve kadar ethernet geliyorken bu bana mantıklı gelmedi ama size sorarak doğrulamak istedim.
    Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.