Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (488. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim bir sorum var. Evimize şimdiye kadar hep telefon hattından splitter ile internet geldi. Sorgulamada VDSL 75mbps kadar desteklediği gözüküyor. Dolaba mesafemiz de 150 metre olarak gözüküyor. Bu hıza ulaşmam için bina içi kabloların değişmesi mi gerekiyor? NetSpeed bu işlemi yapar mı? Teşekkürler...
  • 50 dakika kullandık sonra gene 1 dakikalık kesinti oldu, bundan sonra netspeed önermem, kafasına göre kopup duruyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ItsYusaK kullanıcısına yanıt
    Ben yaklaşık 10 yıl TTNet adsl kullandım. Sizinki gibi eski tesisat var bende de. Gerçi hâlâ aynı tesisatı kullanıyorum. Sonra netspeed e geçtim. Sorgulamada 68 ve port var çıkıyordu. Vdsl tarifesine geçiş yapmak istediğimi söyledim. Evrakları doldurup gonderdim. Geçişi onlar yaptı. Daha 12 gün oldu geceli sıkıntı yaşamadım henüz. Sadece 1 defa 2 dk internet koptu ve geri geldi.35 mbs vdsl kullanıyorum.

Bu benim deneyimim tabi ki sizin sıkıntı yaşamayacaginizin garantisi yok tabi.

Sonuçta her firma da sıkıntı yaşayan mevcut.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Evet bende sıkıntı yok diye diye kendi kendime nazar değdirdim sanırım. İnternet tamamen gitti. Bakalım ne zaman gelecek 😡

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitescere -- 30 Temmuz 2020; 1:30:37 >
  • VDSL Netspeed'de Youtube ve Twitch'de hız kısıtlaması var mı? Rica etsem VDSL Netspeed kullanan biri Youtube'dan 4K video açıp, "meraklısı için istatistikler" bölümünün ekran görüntüsünü atabilir mi? Birde Twitch'de 720p üstü yayın donmadan izlenebiliyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: vexra

VDSL Netspeed'de Youtube ve Twitch'de hız kısıtlaması var mı? Rica etsem VDSL Netspeed kullanan biri Youtube'dan 4K video açıp, "meraklısı için istatistikler" bölümünün ekran görüntüsünü atabilir mi? Birde Twitch'de 720p üstü yayın donmadan izlenebiliyor mu?
    Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

• Berbat hizmet berbat internet ve çağrı hizmeti bugun modemi kargolayarak kurtulmayacağım insallah. Paket loss ping ten bahsetmiyorum bile uzak durulmasi gerekiyor kesinlikle.

• yusobreak Y kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Youtube'da Millenicom'dayken en fazla 7000Kbps görüyorum. Netspeed'de normal gözüküyor. Netspeed'e nakil aldıracağım.

• vexra V kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam youtube, netflix ve diğer izleme platformlarında hiç bir bekleme olmuyor ayrıca zaten otomatik olarak HD açıyor.
  • Merhaba dostlar
    Türk telekom 24 mbps fiber internet kullanıyorum, taahütümün bitmesine 1 ay var. Tt bana 99 tl fiyat sunuyor 24 ay taahhüt vermeme karşılık. Netspeed’e biraz araştırdım, bugün müşteri hizmetlerini aradım. 75 mbps fiber interneti 94 tl + 9 tl modem ücreti ile 103 tl ye verdiklerini söylediler. Modem belli bir süre sonra sizin olmuyormuş, ev kiralıyormuş gibi modeme sürekli 9 tl her ay kira bedeli ödüyorsunuz dediler. Bu biraz acayip geldi. Türk telekom’un modemini kullanamayacağımı söylediler.
    Netspeed’i tavsiye eder misiniz? Bir sorun yaşıyormusunuz? Türk telekom’daki modemini kullanan varmı? Fikirlerinizi bekliyorum.

• jetgil kullanıcısına yanıt
    Aynı modemi kullanmaya devam edersiniz sadece mülkiyeti netspeed'e geçiyor Türk Telekom'da kullanmakta olduğunuz modemde zaten kiralık hocam. Yani hattınızı tamamen kapatsanız modemi iade alıyorlar. Tüm firmalarda bu şekilde işliyor.
    Ben modem bana ait diye biliyordum hocam. 5 senedir türk telekom müşterisiyim. Demekki yanlış biliyormuşum. Peki eski modemi kullanırsam yine de 9 tl ek modem ücreti ödeyecek miyim? Ödeyeceksem eski modemi kullanmaya hiç gerek yok, daha yeni modemi kullanmayı tercih ederim.

Evet hocam eski modemide kullansanız yenisinide getirseler ödüyorsunuz zaten o modem kirasını türk telekom alıyor yani hangi firmaya geçerseniz o firma kirayı türk telekoma ödüyor.
    Biraz saçma ama maalesef öyle.
    Teşekkür ediyorum hocam. Peki siz tavsiye ediyor musunuz kullanıyorsanız netspeed’i.
    Acaba sorun yaşarmıyım, aynı paraya 3 kat daha hızlı internet kullanmak varken türk telekomda kalmak enayilik gibi geliyor. Tek tereddüt ettiğim yer acaba sorun yaşarmıyım. Aslında sorun yaşarsam da tekrar yeni bir müşteri olarak türk telekom’a geçerim diye düşünüyorum, taahhüt vermiyoruz ne de olsa.

Hocam 2 sene önce Millenicom'dan geçtim ve çok memnunum (millenicom'da memnundum daha uygun fiyatlı diye geçmiştim) ufak tefek sorunlar haricinde (pandemide 1 - 2 dakikalık kesintiler olmuştu son 2 - 3 aydır artık hiç olmuyor) hiç bir sorun yaşamadım. Zaten taahhütsüz ve iptal etmek çok kolay e-mail ile iptal dilekçesi gönderiyorsunuz ve iptal oluyor. Beğenmezseniz iptal edersiniz ama kesinlikle neden daha önce geçmedim diyeceksiniz.
    Tamam hocam, haklısınız, denerim memnun kalmazsam bidaha iptal ederim zaten. Tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Rica ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: vexra

VDSL Netspeed'de Youtube ve Twitch'de hız kısıtlaması var mı? Rica etsem VDSL Netspeed kullanan biri Youtube'dan 4K video açıp, "meraklısı için istatistikler" bölümünün ekran görüntüsünü atabilir mi? Birde Twitch'de 720p üstü yayın donmadan izlenebiliyor mu?
    Twitch serverları sanırım yurtdışında. Almanya ve amerikaya 21-22 mbps üstünü görmüyor. Ancak buna youtube dahil değil youtube tam hız çekiyor 35 mbps lik tarifedeyim 32 görüyorum. Ancak dediğim gibi twitch yurtdışında olduğu için 20 mbps dolana kadar istediğiniz kadar yayın açabilirsiniz izlersiniz. Mesela az önce bir tane yayıncıya denk geldim adam 8000 kbps lik yayın yapıyor 8mbps yani geriye kalıyor 12 mbps diğerleri 6000 kbps lik açmış ondanda 2 tane açıyorum hepsi aynı anda oynuyor. Ancak bir tane daha açmak istersem yayınlar donmaya başlıyor.

Hocam enflasyon diye bir şey var.Yüzde ile ölçülen hani sayı farkı yazmışsınız da olağan şeyler bunlar.
  • Herkese merhaba kablonet ile Fortnite oynarken ping sorunu yaşadığım için evime birde vdsl hizmeti almayı düşünüyorum. Netspeed düşünmüştüm ping durumlari nedir? Bilgi verirseniz sevinirim. (İzmir)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 486487488489490
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.