Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (327. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 haftadır olmayan internet bugün kendi kendine geldi. Sözde benim iç tesisatımda problem vardı....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Bu cgn ip'de olup olmadığımızı en kolay nasıl anlarız?

Alıntıları Göster
    sabit statik ip alındıgında havuzdan cıkmıs oluyoruz ping de duzelme olurmu ?

baktıgımda cgnhavuzubda goruluyoruz..yazıları ınceledıgımde modemın aldıgı ip ıle internete baglandıgım ip farklı cıkıyor..(modeme dns ayarları outoda farkl dns kullanmıyorum)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 5 Ocak 2019; 20:42:30 >
  • Akşamları hız 2-5 mbit arası gidip geliyor. Ne yaptıysam sorun düzelmedi. Ttnetde bile bu sorun yoktu. Arıza kaydı açtılar 3 gün geçti arayıp soran yok. Maceramiz kısa sürdü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

Akşamları hız 2-5 mbit arası gidip geliyor. Ne yaptıysam sorun düzelmedi. Ttnetde bile bu sorun yoktu. Arıza kaydı açtılar 3 gün geçti arayıp soran yok. Maceramiz kısa sürdü.
    modem değerlerini bi atarmısınız bakalım. bende herhangi bir problem yok 75mbit stabil
  • M_aTRa_X kullanıcısına yanıt
    Paket 16mbit. 15 mbit filan alıyordum önceden. Kabloları komple yeniledim. Sabahları Max 1.3mb ile indirme yapıyorum. Akşam 7den sonra net ölü.

ADSL Training Status: Showtime

Mode: ADSL2+

Traffic Type: ATM Mode

Link Uptime: 0 day: 6 hours: 27 minutes

ADSL Port Details Upstream Downstream

Line Rate: 0.672 Mbps 7.763 Mbps

Actual Net Data Rate: 0.664 Mbps 7.731 Mbps

Trellis Coding: ON ON

SNR Margin: 8.2 dB 8.1 dB

Actual Delay: 0 ms 0 ms

Transmit Power: 12.4 dBm 19.8 dBm

Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm

Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols

Total Attenuation: 19.2 dB 28.5 dB

Attainable Net Data Rate: 0.675 Mbps 8.808 Mbps

• quote:

Orijinalden alıntı: Peaky

Paket 16mbit. 15 mbit filan alıyordum önceden. Kabloları komple yeniledim. Sabahları Max 1.3mb ile indirme yapıyorum. Akşam 7den sonra net ölü.

ADSL Training Status: Showtime

Mode: ADSL2+

Traffic Type: ATM Mode

Link Uptime: 0 day: 6 hours: 27 minutes

ADSL Port Details Upstream Downstream

Line Rate: 0.672 Mbps 7.763 Mbps

Actual Net Data Rate: 0.664 Mbps 7.731 Mbps

Trellis Coding: ON ON

SNR Margin: 8.2 dB 8.1 dB

Actual Delay: 0 ms 0 ms

Transmit Power: 12.4 dBm 19.8 dBm

Receive Power: 4.7 dBm 4.7 dBm

Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols

Total Attenuation: 19.2 dB 28.5 dB

Attainable Net Data Rate: 0.675 Mbps 8.808 Mbps
    snr çok kötü durumda sizin saha dolabını kullanan çok kişi var ve zayıflamanız fazla vdsl e alırlarsa bi ihtimal düzelir hattınız. o da port varsa tabi

• 'Sözde' 75m internet var ama ne hikmetse 15 ten yukarı çıkamıyoruz bu aralar. bi kurtulamadım lanet firmadan
  • quote:

Orijinalden alıntı: 54oguz75

'Sözde' 75m internet var ama ne hikmetse 15 ten yukarı çıkamıyoruz bu aralar. bi kurtulamadım lanet firmadan
    Altyapın sorunlu demek ki şimdiye kadar 70 altına düştüğünü görmedim lanetli falanda değil tam 1 yıl oldu kullanıyorum ziyadesiyle memnunum bundan iyisi hangisi?

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YirmiDortUzeriiki -- 6 Ocak 2019; 6:25:11 >

• istanbulda arkadaşımda da netspeed bağlı modemi yeniden başlattım 139 ile başlayan bir ip aldı cgnat değil modemdeki ip ile internetteki ip aynı ama ip bilgisi olarak hiçbirşey yok speedtest falanda tanıyamıyor internet servis sağlayacısını ilginç bir durum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckm

istanbulda arkadaşımda da netspeed bağlı modemi yeniden başlattım 139 ile başlayan bir ip aldı cgnat değil modemdeki ip ile internetteki ip aynı ama ip bilgisi olarak hiçbirşey yok speedtest falanda tanıyamıyor internet servis sağlayacısını ilginç bir durum
    Bende de 139 lu bir IP aldı ve konumumu Türkiye değil farklı bir yer olarak gösteriyor bu nedir yav
  • Kabiz Civciv kullanıcısına yanıt
    yeni bir ip bloğu aldı galiba netspeed
  • expolerden sorguladıgımda internettekı ip adresım 185 ile baslıyor..fakat modemde internet IP Adresi 10 ile baslıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 6 Ocak 2019; 18:3:59 >
  • quote:

yeni bir ip bloğu aldı galiba netspeed
    Bazı kişilerde de bu var. Hız testi yapınca ping yüksek gözüküyor ama
  • gectıgım gunden bu yana ping yuksek cıkıyor

telekom da ıken 24 ay 13 ping vardı..netspeed gectıgın an ping 20 oldu son 3 aydır 35 idi gecen hafta 20 dustu bugunler yıne 26 yukseldı..kac defa tel acıp soyledım cozum yapmadılar.

cng havuzundayız anlasılan onun ıcın yuksek cıkıyor

peki havuzdan cıkan varmı ping dusuyormu ????sabit ip alıp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 6 Ocak 2019; 18:33:26 >
  • iaaynaci kullanıcısına yanıt
    Merhaba ben de araştırırken gördüm postu. Biraz hortlatma olacak gerçi :)

Superonline Fiber de iken CGN de olmadığım için, yani bana özel tek ip adresim olduğu için Xbox'da NAT OPEN şekilde sorunsuz takılıyordum ve torrent download hızım maksimum internet hızımdı.

Netspeed ' e geçtim. Ancak burada CGN denen o illet var. Nerede ne okuduysam CGN ile Open Nat yapılamayacağı yönünde. O yüzden ben de 9.9 TL ye Static ip satın aldım. Aktifleştiğinde buraya yazarım çözüm olup olmayacağını.

Bu arada Open Nat olabilmek için port açmak gerekiyor, ancak CGN ile port açmak mümkün değil.
    pingte sorun yok hatta iyileşme var bende
  • Merhaba, evet haklısın bazı firmalar maliyeti yüzünden cgn ye takılıyor ve bazen de olsa yurt dışı çıkışları sorunlu oluyor. Bende sadece bu nat meselesi var. Haricinde memnunum netspeed den. Umarım çözülür meselen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

pingte sorun yok hatta iyileşme var bende
    http://netspeed.speedtestcustom.com/

bu ve speedtestten test yapınca ghana diye bir yer buluyor ve ping çok yüksek çıkıyor.
  • ping yuksek cıkıyor netspeed de ,, tt ıken 13 idi standart
    Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 6 Ocak 2019; 21:52:0 >
    ip adresi türkiyeye ait olmadığından konum algılayamıyor speedtest size yakın olan serverı seçerek test yapın
  • 
Sayfa: önceki 325326327328329
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.