Şimdi Ara

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.535
Cevap
159
Favori
681.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eskiden olduğu gibi sadece DNS değiştirmek yeterli oluyor. VPN, proxy vs. gerekmeden her türlü siteye sorunsuz giriyor. Bunun sebebi de sanırım internet çıkışını yurt dışı IP'ler üzerinden sağladıklarından kaynaklanıyor. Tek dezavantajı Dijitürk, Tivibu gibi Türkiye IP sınırlamalı platformlarda "Bu içeriğe yalnızca Türkiye'den erişim sağlayabilirsiniz." gibi uyarı veriyor. Bu gibi platformları kullanmıyorsan sorun yok.
  • netspeed üyelik iptali nasıl olacak bu firmayla tek iletişim kaynağımız müşteri hizmetleri -facebook falan yani ya internet yada telefon üzerinden...telefonu açan olmazsa facebookdan yazan olmazsa bunlar hep uzaktan iletişim (işler kötü gittiğinde bunlar olur) ...bunlar olduğunda denizliyemi gitmek zorunda kalcaz hani iptal sözleşmesi yollarım sözleşme bize ulaşmadı demezler mi? demezlerse neden demesinler ki?

ben şuan netspeed üyesi değilim ama bir hizmet almadan önce hep sonunu ve kötü şartlarını düşünürüm

bana üyelik iptali yapanlar varsa aranızda sürecin nasıl işlediğini detaylı anlatırlarsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: asderwet11

netspeed üyelik iptali nasıl olacak bu firmayla tek iletişim kaynağımız müşteri hizmetleri -facebook falan yani ya internet yada telefon üzerinden...telefonu açan olmazsa facebookdan yazan olmazsa bunlar hep uzaktan iletişim (işler kötü gittiğinde bunlar olur) ...bunlar olduğunda denizliyemi gitmek zorunda kalcaz hani iptal sözleşmesi yollarım sözleşme bize ulaşmadı demezler mi? demezlerse neden demesinler ki?

ben şuan netspeed üyesi değilim ama bir hizmet almadan önce hep sonunu ve kötü şartlarını düşünürüm

bana üyelik iptali yapanlar varsa aranızda sürecin nasıl işlediğini detaylı anlatırlarsa sevinirim
    Zaten ilk 6 ay dışında taahhüt yok iptal için gönderdiğinde dair kanıt varsa yeterlidir bize gelmedi diyemezler. Btk denen kurum bu yüzden var şikayet edersin olur biter. Eğer taşıma işlemi yaparsanız iptal etmenize gerek yok otomatik iptal oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Limonen

Zaten ilk 6 ay dışında taahhüt yok iptal için gönderdiğinde dair kanıt varsa yeterlidir bize gelmedi diyemezler. Btk denen kurum bu yüzden var şikayet edersin olur biter. Eğer taşıma işlemi yaparsanız iptal etmenize gerek yok otomatik iptal oluyor.

Alıntıları Göster
    BTK ya şikayet atınca bir sonuç alabileceğimi hiç sanmıyorum o kurumun sadece ismi var
    hiç bi şikayetine sonuç alan olmuş mu onuda merak ediyorum
  • Evet ben sonuç aldım. Dsmart'ta internetim kesikti. Beni ekip gönderecez diye 2 hafta boyunca oyaladılar. Btk ya yazdım ertesi güne internetim geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hrn001 H kullanıcısına yanıt
    Vdsl den adsl ye geçince kablo değiştirmenize gerek yok.

• seko044 S kullanıcısına yanıt
    Tesisatınızda ek olup olmadığını kontrol edebilir misiniz? Benim db değerleri de sizinkine yakındı. Ekleri iptal ettikten sonra 8 civarına düştü. Ne hız alırımın cevabını ben de bulamadım. Benim modemde 90 mbit yazıyor. Türk telekom ekibi evden ölçtüğünde 32 mbit alırsınız demiş.

• bu adamların fiber 50mbit 200gb aknlik paketi var 65 lira vdsl 75mbit 200gb aknli paketi var 65 lira :D herhalde fiber için telekoma daha fazla para verdikleri için mi hızdan kesmişler nedir :D 16sında kablonet sözleşmem bitiyor. ve upload hızı yüksek olan bir şey arıyorum. bunların 4mbit upload hızı var beni kurtarır ve ucuz. binamda superonline fiber kablonet filan her şey var ama alayı pahalı ve sözleşme derdi var türknetin upload hızı tam belli değil. forumda pelicell diye bir şey gördüm ama o hayal olmuş galiba. netspeed ne durumda kullananlar var mı hala ? yarın arayacağım bunları bakalım necilermiş
  • 1 ay sonra TT taahhütüm bitiyor. Facebooktan netspeede en fazla alabileceğim hız nedir diye sordum bunu attılar.

75/200 lük paket alsam sıkıntıı yaşatmaz değil mi?

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

• NimbleSoul kullanıcısına yanıt
    Netflix de sıkıntı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Emilia_Clarke

Netflix de sıkıntı var mı?

Full hd izliyorum sıkıntı yok.4K tv olmadığı için onu bilmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhaba. Yeni evime internet baglatacagim. Ama hangisi olmali bir turlu karar veremedim. İzmir/bayrakli/osmangazi mah. Oturuyorum. Cook uzun taahhut vermek istemiyorum. Tabikide uygun da fiyata bir paket almak istiyorum.
    Suan buldugum kadariyla netspeed fiyat olarak en iyisi. Ve izmirde de kullaniliyor. Bir de extranet var. Onun fiyatlari biraz daha yuksek. Ama turk telekomdan daha uygun en azindan.
    Basvuru icin hangi belgeler gerekli, modemi netspeed veriyor mu, ev telefonuna ihtiyac var mi? (Cunku baglatmak istemiyorum.) ve en onemlisi netspeed de sorun yasarmiyim(yetkili birilerini bulamama vs.)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrecan1907 kullanıcısına yanıt
    1- Netspeed'e geçeli neredeyse üç ay oldu. Daha bir kere bile müşteri hizmetlerini aramamı gerektirecek bir sorun yaşamadım. Aynı altyapı hatta geçiş olduğu için aynı portu kullanmama rağmen, daha önceden ortalama iki haftada bir ya pingden ya da kopma sorunu gibi nedenlerle ararken bu servis sağlayıcı ile şu ana kadar beni üzmedi. Bundan sonra da böyle devam edeceğini düşünüyorum. Şu anda kullandığım tarife: 16 mbps akk'siz 52 lira(abone olduğumda 49 liraydı, bir yıl boyunca sabit fiyat garantisi olduğu için 49 lira ödüyorum)

2-https://www.netspeed.com.tr/sozlesme-ve-form/ buradaki başvuru formunun çıktısını alıp doldurduktan sonra kimlik fotokopisi ile netspeed'e gönderirsen işleme koyarlar. göndermeden önce netspeed'i arayıp ön kayıt oluşturmayı unutma.

3- fiber tarifelere abone olursan modem veriyor ama 60 lira aktivasyon ücreti alınıyor. Adsl ve ya Vdsl tarifelerinde ise modem vermiyor ama 6 ay abone kalma sözüne aktivasyon ücreti alınmıyor.

4- Ev telefonu yok yalın net veriyorlar.

5- En son aradığımda müşteri hizmetlerinin amatör olduğu bariz şekilde belli oluyordu ve abone olacağım sıralarda akşam saatlerinde 15 dakika kadar hatta beklediğim oldu ama şu an ne durumda bir bilgim yok. Birkaç kere Facebook üzerinden Vdsl ile ilgili soru sormuştum ve 5-10 dakika içinde cevap almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NimbleSoul -- 13 Mayıs 2018; 1:41:51 >

• Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP
    Eskiden modem 1 hafta açık kalınce bin crc hatası oluyordu günlük 150-200 falandı. Şimdi ise 1 gün açık kalırsa 100 binleri görüyor. Bağlantı kopmuyor fakat arada siteye girerken falan yavaşlık hissettiriyor.
    Sorun ne sizce? Evdeki kablo daha 1 senelik bile değil yeni çekilmişti. Dışarıdan eve gelen siyah kablo ise 2.5 sene oluyor bağlatalı. Acaba 1 tane ek var orada sıkıntı olabilir mi? Çünkü bir anda artması pek mantıklı gelmedi bana.

• engin_er_26 kullanıcısına yanıt
    Umarım superonline a geçemezsin.

Kablo fiber olacak diye 1500 liralık taahhütun altına imza atıp sacma sapan hızlarla İnternete girmeyi tercih etmezsin diye umuyorum.

• sorun yasayan var mi su an? internet gitti bende bi 15-20 dakikadir

• yazdığım anda düzeldi şu an sorun yok :)
  • net varmi arkadaslar musteri hizmetleri cevap vermiyor

• yazdik duzeldi :)

• Arkadaşlar airties 5650 modemim bozuldu,asus dsl-n16 modem aldım hat değerlerim aşağıdaki gibidir,nasıl bu değerler yorumlar mısınız snr margin hat zayıflaması vs

Netspeed FİBERNET/VDSL2 - ANA KONU / KULÜP

• 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.