Şimdi Ara

Netspeed Boş port sorunu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
2.368
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 ay sonra ttnet taahüt bitiyor.Normalde vdsl alabileceğim yerde ( saha dolabı 150m ilerde, bina yeni) netspeed bana vdsl port yok size adsl veririz ama günlük değişiyor bu durum diyor.Tam 2 yıl öncede türknet aynısını söylemişti.2 yıldır port gelmemiş.

Netspeed boş port yok diyor
    Mileni sorgulattım 75mbit vdsl alabilirsiniz diyor
    Extranet'den sorgulattım orasıda 75mbit alırsınız diyor
    Türknet hala 16mbit veriyor.

Hangisine inanacağım ???

Bu durumda ne yapmam lazım ? Kime başvuru yapıcam.Netspeed de adsl kullansam yine yavaş olacak.Ben vdsl istiyorum.BTK şikayet mi yazsam ?

Bu arada netspeed geçişte ttnet hattımı kapatıp direk vdsl başvursam beklesem port daha çabuk açılır mı ? Fikirleriniz nelerdir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende bu boş dolu port olayını anlamıyorum. Şimdi saha dolabında ki bütün portlar kullanılmış olunca Türk Telekom'un yeni portlar açması gerekmiyor mu? Yükümlülüğü falan yok mu? Bir üsür insan mağdur oluyor bu yüzden bilgisi olan varsa iyi olur.
  • Dolu boş port olayı hikaye hocam.Ben şimdi gitsem vdsl geçicem desem ttnet 2 güne bağlar.Eminim.Sırf müşteri kaybetmeyelim diye yapıyorlar herhalde.Saha ekibini özellikle uyarıyorlar yada kimbilir belki merkezden emir geldi.

Düşüncem şöyle ttnet den netspeed adsl olarak geçicem.Ardından talep oluşturucam vdsl geçmek istiyorum diye.Netspeed de beklemeye alacak.Ben orada hem BTK şikayet dilekçesi yazıcam hemde twitter den türktelekomu bomba yağmuruna tutcam.3 ayda vdsl port geleceğine 1 ayda gelir diye tahmin ediyorum.

Normalde vdsl port var gözüküyor zaten.Ama netspeed kaynağı neresiyse vdsl port dolu gözüküyor.

• Hocam oncelikle.portu en iyi il veya ilce mudurlugunden ogrenebilirsin. Bendede netspeed vdsl var ttnet yok diyor.il.mudurlugune gittim vdsl yok. Kendimde bakinca var gorunuyor. Gecis islemi kapatmana gerek yok onlarin.istedigi forumu gonder tel varsa kapatiyorlar internetide trnetten alip 3 saat icinde yeni bilgileri yolluyorlar.

• Anlamadım ki ben şimdi kapattırmadan netspeed adsl geçiş sağlayacağım.Yalın internet kullanıyorum telefon vs yok.Sonra dedim ki talep oluşturayım netspeed e vdsl vermeleri için.

İl müdürlüğü istanbul mu ? İlçe müd. Gitsem olmaz mı ? Hangi birime gidicem

• TITAN kullanıcısına yanıt
    tt alternatif ispler istedi diye gidip oraya yeni dslam koymuyor. kendi ihtiyacı varsa koyuyor.
    onda da bölgede ne kadar yeni abone potansiyeli var o önemli. 1 kişi için yeni cihaz almak cihaz parasının ellerinde patlaması demektir burası insanlara hizmet götürme zihniyetiyle yönetilen bir ülke değil rant lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertunc23

Dolu boş port olayı hikaye hocam.Ben şimdi gitsem vdsl geçicem desem ttnet 2 güne bağlar.Eminim.Sırf müşteri kaybetmeyelim diye yapıyorlar herhalde.Saha ekibini özellikle uyarıyorlar yada kimbilir belki merkezden emir geldi.

Düşüncem şöyle ttnet den netspeed adsl olarak geçicem.Ardından talep oluşturucam vdsl geçmek istiyorum diye.Netspeed de beklemeye alacak.Ben orada hem BTK şikayet dilekçesi yazıcam hemde twitter den türktelekomu bomba yağmuruna tutcam.3 ayda vdsl port geleceğine 1 ayda gelir diye tahmin ediyorum.

Normalde vdsl port var gözüküyor zaten.Ama netspeed kaynağı neresiyse vdsl port dolu gözüküyor.
    BTK'yı kimse takmıyor otomatik cevaplar veriliyor. denetim yok.
  • bazen müşteri için port arzaya veriyorlar saglam vdsl port ttnet vdsl başvuru sırasında açılıyor birden düzeliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN

BTK'yı kimse takmıyor otomatik cevaplar veriliyor. denetim yok.

Alıntıları Göster
    Yani adsl mahkummuyum ? 2 tane kocaman saha dolabı birisi 150 m ilerde solda diğeri sağda 100m ha var ha yok.Yan binada fiber kutu var.Bu ne saçma iş arkadaş.

• Port alabildiniz mi? Ben de noktasına kadar aynı durumdayım. Üstelik benimki 15 mt ötemde. Yan komşum da aboneliğini sonlandırdı geçen hafta, vdsl kullanıyordu. Eminim boş port olduğuna ama yok deniliyor. Nasıl bir yöntem kullandınız acaba?
  • Bende yeni eve taşındim nakil yaparken yetkili binanizda boş port yok dedi napcaz dedim bedelsiz caya bilirsiniz dedi kapattim neti aradim ttelekomu durumu anlattim 20 gün ile 80 gün arasında olur dediler şaşırıyorum doğrusu alt yapi var internet kutusu evimin girişinde nasil boşport olmuyor şaşıriyorum bu durumda nasil net bağlata bilirim. Yardimci olun lütfen.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.