Şimdi Ara

NetSpeed Yeni Açıklama !!! ''AKK TAMAMEN HERKESTEN KALKTI..!!'' (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
5
Favori
22.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dreamblue35

taahüt süresinin tamamını yansıtacaklarını düşünmüyorum sadece indirim yaptığı meblayı bana cayma bedeli oşarak yansıtacaklarını düşünüyorum, bir ay kullandığım için bir aylık bir cayma bedeli yansır yoksa tüketici hakem heyetine başvururum kullanmadığım internetin bana cayma bedelini yansıtamaz

Hocam taahhüt bitmeden ayrıldığınız zaman modem ücreti, kurulum ücreti, bağlantı ücreti aktivasyon ücreti vs bir dolu bedel alınıyor. Maalesef 29 tl gibi düşük bir bedel değil. Şurda bir aylık abone arkadaşa 660 tl çıkartmışlar:

https://forum.donanimhaber.com/internetsiz-ev-kalmasin-aboneligimi-devretmek-istiyorum--131020920

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/Documents/internetsiz-ev-kalmasin.pdf

250 tl modem ücreti, 216 tl bağlantı ücreti vs bir dolu kalem var. 400-500 tl'den aşağı çıkmaz gibi duruyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 22 ağustosta tt taahhüt doluyor, kapattırmadan geçiş yapabilirmiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    bende size şunu söyleyeyim: eğer ki bana böyle bir şey yansıtırlarsa direkt hakem heyetine başvururum, birincisi bana kullanmadığım interneti yansıtamazlar, ikincisi modem istememiştim modem göndermişler hiç açmadım üçüncüsü ben bir yıl boyunca interneti kullanıp sonra artık kullanmak istemedeğimi söylesem ve netspeed e geçmiş olsam 600 tl takriben doğru hesap olabilir (kullandığım süre boyunca indirimleride sayarsak) kaldı ki ben bir aydır kullanıyorum bana yaptığı indirimi cayma bedeli saysa ne olur ? ttnet müşteri hizmetlerini arayıp sormuştum modem taahüt bittikten sora bana mı kalacak diye müşteri temsilcisine "hayır taahütünüz dolunca bize iade edeceksiniz" demişlerdi yani mülkiyet gene ttnet te modem parası ödemiyorsunuz ama mülkiyet onlarda kalıyor aynı şey süper online da başıma gelmişti iade etmezseniz 200 tl modem ücreti ödeyeceksiniz diye hemen gittim iade ettim modemi; en fazla bana modeminizi eksiksiz iade edin derler etmezseniz şu fiyat faturalandıralacaktır diye uyarı gelir başkada bir şey talep edemezler bir aylık cayma bedelinden başka! bu zaten etik olmamak ile birlikte tüketici kanunlarına aykırı bir durum!
  • olmadı şimdi %10 luk kısım nerde onlar insan değil mi ?
  • quote:

bende size şunu söyleyeyim: eğer ki bana böyle bir şey yansıtırlarsa direkt hakem heyetine başvururum, birincisi bana kullanmadığım interneti yansıtamazlar, ikincisi modem istememiştim modem göndermişler hiç açmadım üçüncüsü ben bir yıl boyunca interneti kullanıp sonra artık kullanmak istemedeğimi söylesem ve netspeed e geçmiş olsam 600 tl takriben doğru hesap olabilir (kullandığım süre boyunca indirimleride sayarsak) kaldı ki ben bir aydır kullanıyorum bana yaptığı indirimi cayma bedeli saysa ne olur ? ttnet müşteri hizmetlerini arayıp sormuştum modem taahüt bittikten sora bana mı kalacak diye müşteri temsilcisine "hayır taahütünüz dolunca bize iade edeceksiniz" demişlerdi yani mülkiyet gene ttnet te modem parası ödemiyorsunuz ama mülkiyet onlarda kalıyor aynı şey süper online da başıma gelmişti iade etmezseniz 200 tl modem ücreti ödeyeceksiniz diye hemen gittim iade ettim modemi; en fazla bana modeminizi eksiksiz iade edin derler etmezseniz şu fiyat faturalandıralacaktır diye uyarı gelir başkada bir şey talep edemezler bir aylık cayma bedelinden başka! bu zaten etik olmamak ile birlikte tüketici kanunlarına aykırı bir durum!

Tabi ki hocam, kullanmadığınız interneti yansıtamazlar ancak taahhütten erken ayrılırsanız taahhütde indirimli olan kalemleri isterler:

216 tl bağlantı ücreti. 90-150 tl evde kurulum ücreti. 250 tl modem ücreti, Sabit hat yoksa sabit hat tahsis ücreti vs, kullandığınız kadar ki süredeki internetin indirimsiz bedeli... gidiyor öyle.
    Modem konusunda elinizdeki modem vdsl modemse(telefon hattı ile internete bağlanıyorsanız) mülkiyeti size ait. Taahhüt sonunda iade edilmeyecek. Fiber kullanıyorsanız(fiber ya da ethernet kablosu ile bağlanıyorsanız) mülkiyeti türk telekoma ait. Abonelik iptalinde iade edilecek. Muhtemelen size müşteri hizmetleri yanlış bilgi verdi. Vdsl modemler sizin oluyor. Fiber modemler iade ediliyor.

Umarım türk telekom hakem heyeti vs uğraştırmadan taahhütünüzü bozar Başka diyecek bir şey yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: OMREG

22 ağustosta tt taahhüt doluyor, kapattırmadan geçiş yapabilirmiyim.
    Evet yapabilirsiniz. Benim de taahhüt bitmişti, direkt netspeed e geçtim, onlar otomatik kapattı tt aboneliğini

• quote:

Orijinalden alıntı: EnemyTerritory

quote:

Tabi ki hocam, kullanmadığınız interneti yansıtamazlar ancak taahhütten erken ayrılırsanız taahhütde indirimli olan kalemleri isterler:

216 tl bağlantı ücreti. 90-150 tl evde kurulum ücreti. 250 tl modem ücreti, Sabit hat yoksa sabit hat tahsis ücreti vs, kullandığınız kadar ki süredeki internetin indirimsiz bedeli... gidiyor öyle.
    Modem konusunda elinizdeki modem vdsl modemse(telefon hattı ile internete bağlanıyorsanız) mülkiyeti size ait. Taahhüt sonunda iade edilmeyecek. Fiber kullanıyorsanız(fiber ya da ethernet kablosu ile bağlanıyorsanız) mülkiyeti türk telekoma ait. Abonelik iptalinde iade edilecek. Muhtemelen size müşteri hizmetleri yanlış bilgi verdi. Vdsl modemler sizin oluyor. Fiber modemler iade ediliyor.

Umarım türk telekom hakem heyeti vs uğraştırmadan taahhütünüzü bozar Başka diyecek bir şey yok.

Alıntıları Göster
    hocam gözümü korkutmayın o verdiğiniz linkteki arkadaşın 800 tl fatura çıkardılar dediği yere baktım thh lehime karar verdi dedi son faturayı da ödemedim demiş kendisi nasıl olacak bu durum ? ayrıca verdikleri modem tek tip modem istesenizde istemesenizde veriyorlar vdsl diye bana kalacak değil ya ayrıca adsl kullanıyorum nasıl oluyor bu ? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu internet adsl ama verdikleri modem vdsl :) ayrıca modem vdsl ise sizde kalıyor bak sen şu işe :) ne ala memlekete süperonline a kötü diyordum bunlar daha beter çıktı :)
  • quote:

hocam gözümü korkutmayın o verdiğiniz linkteki arkadaşın 800 tl fatura çıkardılar dediği yere baktım thh lehime karar verdi dedi son faturayı da ödemedim demiş kendisi nasıl olacak bu durum ? ayrıca verdikleri modem tek tip modem istesenizde istemesenizde veriyorlar vdsl diye bana kalacak değil ya ayrıca adsl kullanıyorum nasıl oluyor bu ? bu ne perhiz bu ne lahana turşusu internet adsl ama verdikleri modem vdsl :) ayrıca modem vdsl ise sizde kalıyor bak sen şu işe :) ne ala memlekete süperonline a kötü diyordum bunlar daha beter çıktı :)

Hocam şimdi durum şöyle. Hiç bir sağlayıcı fiberde(eve fiber ya da ethernet kablosu gelen sistemde) mülkiyeti size ait modem vermiyor. Buna superonline/vodafone/turk telekom dahil. Superonline buna ek olarak adsl/vdsl modemi de mülkiyeti onlara ait olarak veriyor, taahhüt sonunda iade etmenizi istiyor. Başka hiç bir sağlayıcı adsl/vdsl'de bu işi yapmazken superonline böyle yapıyor. Türk telekom'da dediğim gibi adsl/vdsl modem sizde kalıyor.

Vdsl modemler geriye dönük olarak adsl de destekler. Vdsl modemi Adsl'in üst modeli gibi düşünebilirsiniz. Günümüzde bütün sağlayıcılar vdsl modem veriyor. İleride bölgenize vdsl gelirse tekrar modem almak zorunda kalmıyorsunuz.

Mesafeli sözleşmeler yönetmeliği gereği 14 gün içinde cayma hakkı var mesela. Forumda 10 günlük aboneye 800 küsür tl cayma ücreti çıkarttılar. Bizde cayma vs yok demişler. Hakem heyetine gitmiş, yüzyüze görüşmüş. Sözleşmede yazıyor, bizden olumlu bir karar çıkmaz demişler.

Kısaca öyle hocam. Siz de cayma bedelini sorun. Sonra isterseniz hakem heyetine verebilirsiniz. Muhtemelen ödetirler gibi geliyor bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnemyTerritory -- 4 Ağustos 2018; 0:16:02 >
  • EnemyTerritory E kullanıcısına yanıt
    teşekkürler bilgilendirmeniz için bu gün başvurum için aramışlardı kimlik fotokopim eksikti bunun için telefon numarası vermişlerdi fotoğtaf çekin gönderin diye şimdi başvurumu iptal edin diye mesaj bıraktım müşyeri hizmetlerini aradım herhalde bu saatte çalışmıyorlar açan olmadı

• Hârimi kullanıcısına yanıt
    hocam ttnetin verdiği vdsl modemi kullanabiliyoruz dimi? sonuçta aynı bağlantı yapılacak 50 mbit.

• selamlar; modem arayüzünden ekran görüntüsü paylaşacağım sizlere adsl 2 olarak 24 mbit hızı destekler mi beni bilgilendirebilir misiniz ?
    NetSpeed Yeni Açıklama !!! ''AKK TAMAMEN HERKESTEN KALKTI..!!''
  • Bende bu gün başvuru evraklarını Netspeed gönderdim.Normalde TTNET HEPSİ DAHİL kampanyasındayım ve taahhütün bitmesine 1,5 ay var.TTNET bana 160 lira ceza bedeli çıkarıyor.Bu bedeli ödememek için ne yapmam lazım.2 Yıllık taahhüt vardı.1,5 ayı kaldı.
  • ertunc23 kullanıcısına yanıt
    Taahhütü bozduğun için ödemek zorundasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: MücahitBayram55

Taahhütü bozduğun için ödemek zorundasın
    Burda Farklı yazıyor hocam ?

Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131128-1.htm

52.MADDE 4.KISIM
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertunc23

Burda Farklı yazıyor hocam ?

Tüketici, belirsiz süreli veya süresi bir yıldan daha uzun olan belirli süreli abonelik sözleşmesini herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin istediği zaman feshetme hakkına sahiptir. Süresi bir yıldan az olan belirli süreli abonelik sözleşmesinde satıcı veya sağlayıcı tarafından sözleşme koşullarında değişiklik yapılması hâlinde de tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Fesih bildiriminin kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı ile satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, abonelik sözleşmesinin feshi için sözleşmenin tesis edilmesini sağlayan yöntemden daha ağır koşullar içeren bir yöntem belirleyemez.

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131128-1.htm

52.MADDE 4.KISIM

https://forum.donanimhaber.com/sozlesme-ve-taahhut-ile-ilgili-yasal-duzenlemeler-iss-lerin-taahhut-tuzagi--119633321

Maalesef o madde abonelik sözleşmeleri için geçerli, taahhütname için geçerli değil.

• Bu ayın 23’ünde aktifleşmesi gerekiyordu internetimin güya. Aradım 48 saat içinde aktifleşecek dediler. Bugün 26’sı hala aktifleştirmediler ve oyalıyorlar. Girdik bir işe bakalım şu anlık sözlerinde durmadıklarını görüyorsunuz bu mesajı güncelleyeceğim.

Edit: internet geldi ve hızı güzel şimdilik bakalım.

Edit2: Eveet yaklaşık iki saat kullandıktan sonra dsl ışığı söndü aradım arıza kaydı oluşturdulaR iki iş günü içinde döneceğiz dediler yine internet yok bindik bie alamete...

Edit3: telekom ekiplerinin tesadüfen apartmana gelip bizim zilimizi çalmasıyla olay çözüldü...

Edit4: Şaka gibi ya yine gitti dsl ışığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay Robot -- 27 Ağustos 2018; 19:19:55 >
  • Türk Telekom'da 16 mbps download 1 mbps upload 75gb akk 45 TL alıyordum, aynı fiyata akksiz pakete geçtim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bugün geçiş tamamlandı şifre geldi. akşam deneyelim bakalım inşallah sıkıntı çıkmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: OMREG

bugün geçiş tamamlandı şifre geldi. akşam deneyelim bakalım inşallah sıkıntı çıkmaz.
    ne kadar sürdü geçiş süreci?
  • 25inde başlandı. 2 gün sürdü.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.