Şimdi Ara

Netsiz Chat!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Byte dergisini bu ay alanlar görmüştür. AM dalagalarıyla chat. Benim merak ettiğim bu radyo dalgalarını daha da kuvvetlendirip daha fazla mesafedeki kişiyle chat yapılabiir mi? Orada çünkü sadece 1000 Mhz kristal osilatör kullanılmış yani başka bişi yok...

• Ben de gördüm onu. Bana pek mantıklı gelmedi o. Zaten yeterli bir açıklama da yapılmamış. Orda linkini verdikleri websitesinden aynen almışlar yazıyı. Resimler falan da aynı. Bırakın şu Byte'ı. Çok uyduruk bir dergi. Bana bedava geliyo diye mecburen okuyorum.
  • hangi site o bizde okuyalım...
  • 430MHz , birkac mWatt gucundeki bir transceiver yaparak 9600baud ile acik alanda
    500Metreye kadar haberlesilebilir. Simdi memleketine donmus olan rus bir hocam vardi,
    laser ile wireless ethernet yapmislar zamaninda, 100Mbit 1KM mesafede karli havada bile
    %80 verimlilikte haberlesiyorlarmis. Orada ronja denen bir unite var (google'da aratabilirsiniz)
    ve bir de ethernet (BaseT) / ronja interface devresi var ki en basit kismi isin...
    Para eden kisim laser, photodetector, lensler ve precision odaklamayi saglayan mekanik
    sistem...
  • SBK şu konuyu biraz daha ayrıntılı anlatırmısın. kulağa hoş geliyor:))
  • google de baycom modem diye aratın
  • bayco'da tasarlanan devrede hangi özellikler var onu pek anlayamadım. açıklayabilir misin?
  • rs232 den bilgisayara bağlıyorsun iki baycom modem yani iki bilgisayar arasında iletişim kuruyorsun.
    google de baycom modem telsiz diye aratırsanız türkçe içerikleri bulursunuz.daha geniş yabancı içerik için baycom modem packet radio terimlerini kullanabilirsiniz
    alın size yerli bir link
    http://www.antrak.org.tr/gazete/121998/ali.htm
  • yalniz burda telsizden bahsediliyor, bende telsiz filan yok. normal anten ile bu is mumkun degil mi?

bilgili arkadaslardan biraz daha detay lutfen. chate girebildikten sonra netede baglanmaz mi? 1200bound 1.2kb esit mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.