Şimdi Ara

NetMTU - MTU ile Web Sitelerine Erişim (1.1) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.083
Cevap
89
Favori
143.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşte hocam diyorum ki benim o 1500 çıktı ama o zaman da internete dahi bağlanamıyorum ki.
  • Ben kendim acimdan en garantili cozumu buldum indirmiyorum kafam rahat :-) iflahimizi tukettin ttnet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fungsclup

İşte hocam diyorum ki benim o 1500 çıktı ama o zaman da internete dahi bağlanamıyorum ki.

1500 mtu olmaz zaten.. modem arayüzünden 300-350-400 arası birşeyler deneyin.. yüksek hızı bulduğunuz mtu ile de programı ayarlayın..
  • @emirilhan emeğine sağlık teşekkürler

bu son versiyon bendede işe yaradı..bi önceki hata veriyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirilhan

quote:

Orijinalden alıntı: fungsclup

İşte hocam diyorum ki benim o 1500 çıktı ama o zaman da internete dahi bağlanamıyorum ki.

1500 mtu olmaz zaten.. modem arayüzünden 300-350-400 arası birşeyler deneyin.. yüksek hızı bulduğunuz mtu ile de programı ayarlayın..

Hocam 300 ile 400 arasındakileri denedim ama öyle çok çarpıcı bir etki yaratmıyo ds de.Zorlamanın bir manası yok AKK kalır böyle.
  • Emirilhan selam, öncelikle emek için tşk. Mtu konusuyla 2005'den beri ilgiliyim. Normalde pppoe için 1492 ideal ama Akk konu olunca paket taşıma çevikliğini mtu'yu düşürerek hızlandırıyorsun sanırım. Speedguide.net gibi sitelerde zaten kaynak var. Şunu sorayım, programınız modemdeki ayarlı olan Mtu değerini mi yoksa Windows'daki çelişki dolu ve registry içinde 2 farklı yerde saklanan Dr.Tcp gibi eski programların yaptığı gibi ilgili registry ayarını mı değiştiriyor?

Bide programın AKK'ya olan etkisini biraz daha açarsan sevinirim.

Tşk.

programmer_onur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Haziran 2012; 21:48:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Emirilhan selam, öncelikle emek için tşk. Mtu konusuyla 2005'den beri ilgiliyim. Normalde pppoe için 1492 ideal ama Akk konu olunca paket taşıma çevikliğini mtu'yu düşürerek hızlandırıyorsun sanırım. Speedguide.net gibi sitelerde zaten kaynak var. Şunu sorayım, programınız modemdeki ayarlı olan Mtu değerini mi yoksa Windows'daki çelişki dolu ve registry içinde 2 farklı yerde saklanan Dr.Tcp gibi eski programların yaptığı gibi ilgili registry ayarını mı değiştiriyor?

Tşk.

programmer_onur

Hocam çok teknik konuşmuşsunuz sizi google seo'su ilan ediyorum

• Bunu hangi dilde yazdin?

• malesef işe yaramıyor.. 2 gun önce ılkkez denedım bu mtu olayını huwaeı hg521 modemımde mtu degerını 1480 yapınca oldu o gun full hızda download yapabıldım ama artık olmuyor hıcbır sekılde olmuyor sanırım bunada cozum buldular... :((
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheForge

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Emirilhan selam, öncelikle emek için tşk. Mtu konusuyla 2005'den beri ilgiliyim. Normalde pppoe için 1492 ideal ama Akk konu olunca paket taşıma çevikliğini mtu'yu düşürerek hızlandırıyorsun sanırım. Speedguide.net gibi sitelerde zaten kaynak var. Şunu sorayım, programınız modemdeki ayarlı olan Mtu değerini mi yoksa Windows'daki çelişki dolu ve registry içinde 2 farklı yerde saklanan Dr.Tcp gibi eski programların yaptığı gibi ilgili registry ayarını mı değiştiriyor?

Tşk.

programmer_onur

Hocam çok teknik konuşmuşsunuz sizi google seo'su ilan ediyorum

Yok, cidden biraz merak ve eskiki konularla daha da bilgilenmek için :)

• quote:

Orijinalden alıntı: theJuDGe_41

Bunu hangi dilde yazdin?

Büyük ihtimal vb.net
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheForge

quote:

Orijinalden alıntı: theJuDGe_41

Bunu hangi dilde yazdin?

Büyük ihtimal vb.net

Ya da C# :)

• quote:

AKK benim de başıma gelince, ve forumu da okuyunca insanlara bir yardımım olabilir mi acaba diye düşünüp, bir program yazdım, ve AKK artık tamamen ortadan kalktı.. NetMTU adlı program sayesinde internetimizi Gezinti Modu / İndirme Modu şeklinde 2 mod halinde kullanabileceğiz.Programı kullanabilmeniz için rehberi dikkatle inceleyiniz..

Peki nedir bu modlar?

1-) Gezinti Modu
    Gezinti modundayken 1Mbit hızla internette gezebilirsiniz.
    2-) İndirme Modu
    İndirme modundayken hattınızın sınır hızıyla indirme yapabilirsiniz.

"Peki zaten ben bunları elle mtu değiştirerek yapıyorum, bana ne fayda sağlayacak?" derseniz faydaları şunlar..
    Programın faydaları
    1.) Modeme erişmeden kolayca Gezinti,İndirme modu seçenekleriyle 2-3 saniyede diğer moda geçebilirsiniz..
    2.) İndirme modundayken başladığınız bir indirme son sürat devam ederken, indirmeyi kapatmadan Gezinti moduna geçerseniz, hem yüksek hızda altta indirme yapabilecek, hem de internette dilediğiniz gibi gezebileceksiniz! (EN ÖNEMLİSİ!)
    3.) Başka bir bilgisayarla aynı ağdayken, bir bilgisayarda indirme yapılırken, diğerinde de internette sitelerde dolanabileceksiniz..

Program tamamen ücretsizdir, ve hiç bir kar amacı yoktur.. Sadece bu emeklerimin karşılığı olarak, seneye YGS/LYS girecek olmamdan ötürü, bir duanızı isteyebilir miyim?

İNDİRME LİNKİ
    http://sourceforge.net/projects/netmtu

NetMTU'nun çalışması için .NET Framework 4.0 ve üzeri gereklidir!

SÜRÜM DEĞİŞİKLİKLERİ
    v1.1 Sürümü Yayında!
    + Bazı mantıksal hatalar giderildi.
    + MTU sabitlenmesi bugu kaldırıldı.
    + Bağdaştırıcı seçimi eklendi.
    + Değişik .NET Framework sürümlerinde oluşan hata düzeltildi.
    + Programın aynı anda birden fazla açılması engellendi.

REHBER

NetMTU - MTU ile Web Sitelerine Erişim (1.1)

Yorumlarınız ve desteğiniz benim için çok önemli, programda gördüğünüz hata olursa pm atarak bildirebilirsiniz, AKK'siz bir internet başlasın !

afarein hacı iyi çalışmışın ama ben sana neden güveneyim?

• @root_echo 2006 üyesiyim,bir üçkağıt döndürsem 5-6 sayfaya vardı konu,sence ortaya çıkmazmıydı?

bu arada yazılımın dili C# arkadaşlar..
  • Bu kadar kişi güvenip indiriyorsa,senin indirmemen normal değil

• quote:

@root_echo 2006 üyesiyim,bir üçkağıt döndürsem 5-6 sayfaya vardı konu,sence ortaya çıkmazmıydı?

C# ile pascalin farki nedir?

• superonline fiber ile oluyormu arkadaşlar olmuyor heralde kimse birşey söylememiş
  • Deneyen varmı? İşe yarıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Softwaré

quote:

@root_echo 2006 üyesiyim,bir üçkağıt döndürsem 5-6 sayfaya vardı konu,sence ortaya çıkmazmıydı?

C# ile pascalin farki nedir?

Pascal ve C# bambaşka dillerdir.. bu konuyu google'dan ikisini de ayrı ayrı araştırarak bakmanı tavsiye ediyorum..
  • Emir kardeş konuya aşağıdaki linki eklersen iyi olur güvenemeyen veya merak edenler için virüs taraması yaptım.

https://www.virustotal.com/file/4e391ae903be9f02a2925b410fd8af272a1ae5b424952cf465ab0a8418732a7c/analysis/
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.