Şimdi Ara

Netmaster Infinity 401 yeni modem (86. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.805
Cevap
49
Favori
290.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Modeme Infinity401_4_0081.545.799.029 güncellemesi geldi, Değişiklik günlüğü paylaşırmısınız?

@NetMASTER_

• Değerli Kullanıcımız,

Modeminizin yazılım güncelleme işlemi Kablonet tarafından otomatik olarak yapılmaktadır. .

Saygılarımızla.

• NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt

Aynı soruyu bende sordum da siz okuduğunuzu anladığınıza emin misiniz?

• davidoff26 kullanıcısına yanıt

Değerli kullanıcımız,

Yapılan güncelleme ile modem tarafında güvenlik ile ilgili geliştirmeler yapılmıştır.

Saygılarımızla.

• Merhaba @NetMASTER_

VODAFONE modem ile türksat hizmeti çalıştırabilir miyim? 2. El arayüz şifresi VODAFONE olan bir ürün buldum ama türksat abonesiyim. Çalıştırabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nat type 'ı nasıl open yapabilirim?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Merhaba

Infinity401_4_0081.545.799.031 sürümüne yükseltildi, Güncellemeyi kablonet yapıyor ama cihaz sizin ve yazılımı yapan sizsiniz. Değişiklik günlüğü paylaşırsanız iyi olur.

@NetMASTER_

• Merhaba dediğiniz sürüme nasıl yükseltebilirim bendeki sürüm bu gözüküyor Infinity401_4_2021_0081.545.799.008

• Arkadaşlar merhaba. Ben uzun yıllardır Netmaster CBW-383ZN modemini kullanıyorum fakat wifi çekim gücü ve mesafesi biraz sıkıntılı. Bu modemi kullananlar nasıl memnun musunuz? Çekim gücü olsun, mesafesi olsun nasıl güzel mi? Ona göre ya talep edeceğim ya da başka marka satın alacağım artık(Yurt dışı vs)

• Loukas kullanıcısına yanıt
    Çekim gücü için alacaksanız hiç almayın. Farklı değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet sadece çekim gücü için istiyorum aslında. Evde bulunan Nestmaster 383ZN(Galiba buydu) diğer uçtaki odada 1 diş anca çekiyor hız namına bir şey kalmıyor ortada tabi. Ya yurt dışından Docsis 3.0 modem getireceğim ya da güzel bir router almak lazım o zaman.

• Diwanji kullanıcısına yanıt

Değerli Kullanıcımız,

Nat-Type port yönlendirme işlemi olup bağlı olan cihazınıza ait port adreslerini modem arayüzüne giriş yaparak etkin durumuna getirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulamanız halinde port yönlendirme işlemi gerçekleştirmiş olacaksınız.

PORT YÖNLENDİRME

Dikkat edilmesi gereken önemli husus

Modem Web ara yüzüne giriş yaptıktan sonra üst kısımda Temel seçeneğine tıklayınız. WAN başlığının altında yer alan IP Adresi 100.XX.XX. ile başlıyorsa öncelikle Kablonet (0850 804 44 44) ile irtibata geçerek Sabit IP başvurusu yapılmalıdır. Aksi takdirde port yönlendirme işlemi çalışmayacaktır. Eğer 100.XX.XX IP dışında farklı bir IP adresi var ise aşağıdaki adımları uygulayarak port yönlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki işlemleri adım adım uygularsanız port yönlendirme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

1. Web tarayıcınızı açınız.

2. Adres çubuğuna 192.168.100.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.

3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

(Mevcut kullanıcı adı parola ile giriş yapamıyorsanız, modeminizin ayak kısmında yer alan reset deliğine ince bir cisim ile 25 saniye basılı tutarak fabrika ayarlarına çevirerek giriş yapabilirsiniz.)

Port Yönlendirme

1. Gelişmiş / Yönlendirme alanına tıklayınız.

2. IPv4 Yarat butonuna tıklayınız.

3. Lokal IP adresi kısmına modeme bağlı olan istemcinin (Kayıt cihazı, Pc, Oyun Konsolu vs.) IP adresini yazınız.

4. Lokal Başlangıç ve Bitiş Port adresleri kısmına yönlendirilmek istenen port adresini yazınız.

5. Harici IP adresi kısmı “0.0.0.0” olarak kalacaktır.

6. Harici Başlangıç ve Bitiş Port adreslerine aynı şekilde yönlendirilmek istenen port adresi yazınız.

7. Yönlendirmek istenen port adresinin Protokolü’nü seçiniz. (TCP – UDP )

8. Tanım kısmına herhangi bir açıklama yazınız.

9. Etkin alanını “Açık” olarak seçiniz.

10. “Uygula” butonuna tıklayınız.

NOT: Yönlendirmek istenen istemcinin (Kamere Kayıt cihazı, Pc, Oyun Konsolu vs.) DNS adresleri mutlaka modeminizde tanımlı olan DNS adresler olmalıdır. Temel seçeneğine tıkladıktan sonra alt kısımda yer alan IPV4 DNS Sunucuları kısmında yer alan IP adresleri tanımlanmalıdır. Farklı bir DNS adresi tanımlanmış ise port yönlendirme işleminiz çalışmayabilir.

Oyun konsolu vs. gibi uygulamalarda Port yönlendirme işlemi yapıldığında direkt olarak port kapalı olarak gözükebilir. Oyun ne zaman o portu kullanacak ise o zaman aktif duruma geçer ve kullanımı bittiğinde port kapalı olarak gözükür.

Saygılarımızla.

Netmaster Infinity 401 yeni modem

• Değerli Kullanıcımız,

Son güncelleme ile ilgili modemde sadece güvenlik kısmında iyileştirme-geliştirme yapılmıştır.

Saygılarımızla.

• thisrock84 kullanıcısına yanıt

Değerli Kullanıcımız,

Bahsetmiş olduğunuz Inifnity-401 modem mülkiyeti Vodafone ait olup sadece Vodafone aboneliğinde kullanılmak üzere üretilmiştir. Diğer servis sağlayıcılarında kullanılamamaktadır.

Saygılarımızla,

• Merhaba arkadaşlar, günde 5-6 kere modem sanki açılıp kapanıyormuş gibi oluyor, kaç kere Kablonet'i aradım değerler normal dediler en son elektrikte sorun vardır dediler, koruma prizi aldım sonuç yine aynı, kafayı yemek üzereyim bir çözüm yolu sunun dostlar.

Maalesef bir çözüm yok ekip modemi adaptörü değiştirdi sorun halen devam ediyor.

• Merhaba, ben de Kablonet altyapısını kullanan Vodafonenet üzerinden internet hizmeti almaya çalışıyorum. Evet, çalışıyorum.

ben de şunu keşfettim, her gün saat tam 10:20 gibi modem kendini restart ediyor. Demek ki yazılımsal bir şey var, Vodafone a da kayıt açtırdım, bunu istemediğimi, ya da zorunlu ise günün ortası değil, saat sabah 04:00'te yapmalarını, modemdeki ayarı değiştirmelerini istedim. Bakalım ne dönüş olacak? @NetMASTER_ sizde bir bilgi var mı bu konuda? Teşekkürler.

• Şu ana kadar 2.4 Ghz de sorun yaşamazken güncellemeden midir bilmiyorum modem resmen öldü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • marbori M kullanıcısına yanıt

Değerli Kullanıcımız,

Yaşadığınız problemle ilgili nedenini anlayabilmemiz, modem ayarlarınızın kontrolü ve yardımcı olabilmemiz için Destek Hattımız ile görüşmenizi rica ederiz.

Netmaster Destek Hattı (216 - 366 66 96 / destek@netmaster.com.tr) hergün 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Saygılarımızla.

• NetMASTER_ N kullanıcısına yanıt

merhaba 100mbit'de cbw-383'den 401'e gecersem baglanti stabilitesi artar mi? (kanal birleştirme farki sayesinde)

• alierr A kullanıcısına yanıt

Bence faydası olur.

• 
Sayfa: önceki 8485868788
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.